3. října 2018 • 08:20

Plíšková po raketovém vstupu znovu prošla v Pekingu do osmifinále

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Tenistka Karolína Plíšková si potřetí za sebou zahraje na turnaji v Pekingu osmifinále. Turnajová sedmička si dnes ve druhém kole poradila za hodinu a 25 minut s Běloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou 6:3 a 6:4.

Plíšková dál bojuje o Turnaj mistryň a může mít stejně jako Petra Kvitová již tento týden jistotu startu. Do Singapuru může Plíškovou posunout titul z Pekingu, ale kvalifikovat se může i bez něj na základě výsledků svých soupeřek.

Do utkání se Sasnovičovou měla Plíšková raketový vstup a za 20 minut vedla 5:0. Pak nevyužila čtyři setboly, Běloruska snížila na 3:5, ale při pátém setbolu už česká tenistka uspěla. Druhou sadu Plíšková rozhodla, když otočila z 0:2 na 4:2.

V boji o čtvrtfinále se utká s domácí Wang Čchiang, která uštědřila Lotyšce Jeleně Ostapenkové dva "kanáry". Čtvrtfinále v Pekingu ještě Plíšková nehrála.

Výsledky:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Lajovič (Srb.) - Dimitrov (3-Bulh.) 6:4, 2:6, 6:4,
Edmund (5-Brit.) - Berrettini (It.) 7:5, 6:7 (2:7), 7:5.

Ženy:

Karolína Plíšková (7-ČR) - Sasnovičová (Běl.) 6:3, 6:4,
Čang Šuaj (Čína) - Babosová (Maď.) 6:1, 6:2,
Wozniacká (2-Dán.) - Martičová (Chorv.) 7:5, 6:3.

Čtyřhra - 2. kolo:

Melicharová, Peschkeová (5-USA/ČR) - Arruabarrenaová, Juraková (Šp./Chorv.) 6:3, 6:2,
Sestini Hlaváčková, Strýcová (2-ČR) - Siniaková, Kruničová (ČR/Srb.) 2:6, 7:6 (7:3), 10:4.