Korda zastavil v Monte Carlu zázračného Španěla Alcaraze

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Američan českého původu Sebastian Korda zastavil na antuce v Monte Carlu španělského tenistu Carlose Alcaraze, který vyhrál předchozí Masters v Miami a měl skvělou bilanci 18 výher a pouhých dvou porážek. Osmnáctiletý Španěl, jenž se po životních úspěších dostal ve světovém žebříčku na jedenácté místo, prohrál s o tři roky starším Kordou ve druhém kole 6:7, 7:6 a 3:6.

Oba hrají antukové Masters v Monte Carlu poprvé. Rozhodující set začal Korda ztrátou servisu, ale ve čtvrtém a osmém gamu proměnil brejkboly a na úkor Alcaraze se postaral o překvapení po třech hodinách a čtyřech minutách. Soupeři oplatil porážku z finále listopadového Turnaje mistrů tenistů do 21 let v Miláně.

Dvaačtyřicátý hráč žebříčku Korda si o čtvrtfinále zahraje proti vítězi zápasu mezi krajanem Taylorem Fritzem a Chorvatem Marinem Čiličem.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,802.475 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Ramos (Šp.) - Norrie (7-Brit.) 6:4, 2:6, 6:4, Korda (USA) - Alcaraz (8-Šp.) 7:6 (7:2), 6:7 (5:7), 6:3, Djere (Srb.) - Sonego (16-It.) 6:4, 6:4.