Druhý zápas "Béčkové" skupiny mezi Tuniskem a Senegalem má překvapivého vítěze. Stala se jím reprezentace Senegalu, která o zisku tří bodů rozhodla už v prvním poločase. Tunisko si po změně stran vytvořilo spoustu příležitostí, ale recept na čaroděje Dialla nenašlo.
90+4
90+3
V závěru utkání hlavou nepřesně zacílil Khenissi.
90+1
Kamerunec Alioum nastavil čtyři minuty. Podaří se Tunisanům zápas ještě zdramatizovat?
90
Góóól! Msakni rozvlnil síť a snížil na 1:2. Ale pozor! Praporek asistenta rozhodčího je nahoře a to znamená, že branka pro ofsajd nemůže platit. Radost v Msakniho obličeji tak náhle vystřídalo obrovské zklamání...
88
Senegal naposledy vystřídal: trávník opustil Cheikhou Kouyaté a do míče si přišel kopnout Papakouli Diop.
87
Čas plyne tak rychle, že skoro ani nestíhám odesílat všechny příspěvky. Senegalu vyhovuje, že míč rotuje především kolem středového kruhu.
85
Svěřenci kouče Kasperczaka to ještě nevzdávají, moc času jim však už nezbývá.
82
Útočníci Tuniska jsou bezradní, recept na kouzelníka Dialla hledají stále marně.
81
Sarr si nepohlídal ofsajdovou linii. Odmáváno, odpískáno.
78
Ouu! Msakni se po průnikové přihrávce jako blesk z čistého nebe zjevil až před Diallem, ale z bezprostřední blízkosti ho nepropálil. Senegalský gólman snad začaroval bránu a připsal si jeden z nejdůležitějších zákroků večera!
77
Hra probíhá uprostřed hřiště a u míče je Senegal.
75
Khazriho centr se stal snadnou kořistí brankáře Dialla.
72
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Papa Alioune Ndiaye a svůj fotbalový um předvede Henri Saivet.
71
Festival spálených šancí pokračuje! Tunisané rozehráli roh nakrátko a Maâloul pak adresoval balon na zadní tyč, kde těsně vedle zakončoval hlavičkující Msakni.
69
Po Khazriho výpadu zazmatkoval Mbodji, který zcela nepochopitelně orazítkoval břevno vlastní branky. Hned poté na něj Diallo hodil vyčítavý pohled, o čisté konto by senegalský gólman rozhodně nechtěl přijít.
67
Reprezentanti Tuniska odpověděli Khazriho pokusem letícím vedle levé tyče. Na nedostatek střel si ve druhé půli rozhodně nemůžeme stěžovat.
65
Střídající Sarr se uvedl střelou do břevna, kterou vyslal z pravého rohu vápna. Vyběhnuvší Mathlouthi měl ohromné štěstí.
64
Střídání proběhlo také v týmu Tunisko: Ahmeda Akaïchiho nahradil Taha Yassine Khenissi.
62
Střídání v týmu Senegal: po hodině hry hřiště opouští Keita Baldé Diao a místo něj si zahraje Ismaïla Sarr.
61
Lahmarova vzdušná nabídka nikoho z kolegů neoslovila.
60
Po sraženém centru Maaloula bude Tunisko kopat roh.
59
Míč se odrazil zpět na kopačky útočících hráčů a jejich ofenzivní činnost ukončil Sliti nepřesnou střelou z nějakých pětadvaceti metrů od brány.
58
Vynikající pas obdržel uvnitř pokutového území Akaïchi a proti jeho pohotové ráně musel Diallo použít svou dolní končetinu.
55
Jakoby se obě mužstva zastřelovala. Do palebné pozice si balon navedl Papa Alioune N'Diaye, ale svoje mířidla nedokázal srovnat přesně. Jeho pokus ze střední distance končí vedle levé tyčky.
53
Hra se zase obrátila a Senegal vybojoval roh. Baldé Diao našel naskakujícího Mbodjiho a ten zamířil kousek od pravého horního rohu branky.
52
Střelecký pokus byl k vidění také na druhé straně hřiště. Zpoza vápna ho vypustil Khazri, ale střela mu příliš nesedla.
51
Senegalci tak mohli vyrazit vpřed a jejich protiakci Baldé Diao zakončil střelou nad horní brankovou konstrukci.
50
Maaloul předvedl rozehrávku rohového kopu nakrátko a po pár dotecích s míčem byli jeho kolegové o balon oloupeni.
49
Sliti sestrojil základ pro útočný výpad svého celku, u levého okraje vápna oslovil Akaïchiho a jeho centr obránce uklidil na roh.
48
Maâloul se zhostil rozehrávky nařízeného přímého kopu a podle očekávání zplodil přímou střelu, jež proletěla nad tyčí. Diallo tak mohl zůstat v klidu.
46
Střídání v týmu Tunisko: polský kouč Henryk Kasperczak do druhého poločasu nepustil Larryho Azouniho a místo něj tam poslal Wahbiho Khazriho.
46
Reprezentanti obou zemí se vracejí na hřiště.
Máme za sebou úvodní poločas, který nabídl průměrnou kvalitu. Spokojenější jsou reprezentanti Senegalu, protože se jim podařilo dvakrát skórovat a do druhé půle si přinesou slibný náskok. A kdo se uvedl mezi střelce? Po necelých deseti minutách hry se do střelecké listiny zapsal Mané a jeho pokutový kop a na jeho trefu o dvacet minut později navázal Mbodji. Pokud chce Tunisko ještě pomýšlet na body, bude muset po změně stran pořádně zamakat.
45+2
45+2
V samotném závěru úvodní půle dostali Tunisané možnost přímého volného kopu. K jeho exekuci se postavil dvojička Lahmar – Maâloul a nakonec vypálil prvně jmenovaný, který nezacílil přesně.
45
Zajímavou nabídku přímo před Mathlouthiho obdržel Mané, nicméně selhal už první dotek s míčem, takže ze slibně vypadající šance nakonec nic nebylo.
44
Fotbalisté tuniského mužstva se pokusili prosadit pomocí dlouhého nákopu, ale Akaïchi si k zisku míče v hlavičkovém souboji pomohl faulem.
41
Kalidou Koulibaly (Senegal) jen za cenu nedovoleného zákroku a žluté karty nepustil za svá záda Akaïchiho.
40
U levé lajny Baldé Diao svedl sprintérský souboj s Nagguezem, útočící hráč z něj vyšel jako poražený.
39
Tunisané posunuli míč hlouběji do pole a prokousali se až do pokutového území, odkud Msakni ze záklonu vypálil nad břevno.
38
V tuto chvíli máme možnost sledovat kombinaci hráčů Tuniska, ti si mezi sebou vyměňují míč ve vlastním území.
36
Prvním karetně napomenutým hráčem duelu se stal Cheikh M'Bengue (Senegal), který nešetrně sesunul k zemi Slitiho.
34
Z přímého volného kopu se do balonu opřel Maâloul, avšak brankář Senegalu stál na správném místě.
33
Roh také pro Tunisko. Sassiho centr žádného adresáta nenašel.
30
Senegal právě vstřelil branku!
A přesně to se také stalo! Z rohového čtvrtkruhu k penaltovému puntíku vyslal pas Baldé Diao a nejvýše vyskočil KARA MBODJI, jenž trknul do míče a odeslal ho neomylně k levé tyči. Přestože si Mathlouthi na hrací předmět sáhl, zabránit v cestě za brankovou čáru mu nedokázal.
29
V posledních minutách toho na hřišti nebylo moc k vidění. Nyní ale může Senegal zahrozit prostřednictvím rohového kopu.
27
Ben Youssef kousek od půlící čáry dohrál souboj s Dioufem, po kterém muž s píšťalkou v ústech přisoudil balon Senegalu.
25
Pokus o přenesení hry z levé strany na pravou Maaloulovi nevyšel, jeho vzdušná nabídka totiž byla příliš dlouhá.
23
Hra se posunula blíže ke středovému kruhu, kde družstva svádějí usilovné bitvy o míč.
22
Baldé Diao se po zisku míče vydal kupředu a přihrávkou za záda obránců chtěl vybídnout M'Bengueho, jenže na něj byl pas příliš prudký.
20
Nagguez si nepohlídal ofsajdovou linii a to znamená, že senegalská reprezentace bude zahrávat nepřímý volný kop.
18
Od rohového praporku vyslal míč směrem do chumlu hráčů Maaloul a v něm nejvýše vyskočil senegalský obránce.
17
Tunisko opět v útoku. Lahmarovu přihrávku obránce srazil na roh.
16
Odpovědí na inkasovaný gól se mohla stát Akaichiho rána vyslaná po průnikové přihrávce, při které balon prosvištěl jen těsně kolem pravé brankové konstrukce. Této prudké střele scházely opravdu jen centimetry.
13
Nagguez se zkusil protlačit přes M'Bengueho, v souboji muž proti muži ale neuspěl.
10
K exekuci nařízeného pokutového kopu se postavil SADIO MANÉ a míč poslal úplně na opačnou stranu, než kam skočil absolutně bezmocný Mathlouthi.
9
Aymen Abdennour (Tunisko) za svůj prohřešek navíc inkasoval žlutou kartu.
9
Abdennour uvnitř pokutového území podrazil Kouyatého a verdikt rozhodčího zní jasně: penalta pro Senegal.
7
V tuto chvíli se balon nachází na kopačkách reprezentantů Tuniska a ti kombinují kolem středového kruhu.
5
K útoku po straně zavelel Nagguez a naservíroval míč do pokutového území, kde si ho ze vzduchu stáhl Diallo.
3
Premiérová šance na skórování přišla už po dvou minutách hry a vytvořil si ji tuniský celek! Maalouli svůj centr z přímého volného kopu posadil na hlavu Akaichiho a ten zacílil těsně vedle levé tyče.
2
Akaichi se vydal napadat rozehrávku soupeřů, na útočné polovině ovšem zahrál rukou.
1
Úvodní výkop provedli senegalští fotbalisté.
1
Neant Alioum společně se svými kamerunskými krajany právě přivedl reprezentanty obou zemí na hrací plochu.

Tunisko: A. Mathlouthi – Ben Youssef, Abdennour, Maâloul, Nagguez – Lahmar, Sassi – Azouni, Sliti, Msakni – Akaïchi.
Náhradníci: Jridi, Cherifia – Khenissi, Khalifa, Khazri, Khalil, Ben Amor, Yacoubi, H. Mathlouthi, Kchouk, Boughattas, Dhaouadi.

Senegal: Diallo, P. S. N'Diaye – K. Mbodji, Koulibaly, M'Bengue, Gassama – Kouyaté – Gueye, Diouf, Mané, Baldé Diao.
Náhradníci: K. N'Diaye – Ciss, Ndiaye, Z. Touré, Diamé, Diop, N'Doye, Sarr, Mou. Konaté, Diédhiou, Saivet, M. Sow.

Rozhodčí: Alioum – Menkouande, Nguegoue (všichni Kamerun).
Ve druhém zápase základní skupiny B změří síly Tunisko a Senegal. Jako mírný favorit do utkání vstoupí reprezentace Senegalu, ale nevyzpytatelné Tunisko si rovněž dělá zálusk na bodový zisk.
Do vyřazovací části šampionátu postoupí vždy první dva celky ze základních skupin. Týmy na třetích a čtvrtých pozicích se s turnajem rozloučí.
Všem fanynkám a fanouškům afrického fotbalu přeji příjemnou neděli. Pohár národů odstartoval včerejšími zápasy skupiny A a dnes došla řada také na skupinu B, ve které o postup do vyřazovací části turnaje svedou bitvy Alžírsko, Zimbabwe, Tunisko a Senegal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.