Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Alžírsko : Keňa - 23. června 2019   22:00

Alžírsko
Alžírsko
34' Bounedjah  • 43' Mahríz
2:0
(2:0)
Keňa
Keňa
Alžírsko
M'Bolhi – Mandi, Benlamri, Bensebaini, Attal – Binnásir, Guedioura (71. Abeid) – Belaïli (74. Brahimi) – Bounedjah (81. Delort), Mahríz (C), Feghouli.
M. Keita
30 June Stadium (Káhira)
Keňa
Matasi – Otieno, Omar, Mohammed, Okumu – Olunga, Odhiambo (89. Athuman), Wanyama (C), Kahata (46. Ouma) – Masika, Omondi (72. Omolo).

Alžírsko si ve druhém poločase pohlídalo své nabité dvou brankové vedení se vší parádou. Snažili se zpočátku ještě aktivně útočit, následně se více soustředili na poctivé bránění vlastní poloviny a kontroly středu hřiště. Keňu za celý druhý poločas téměř k ničemu nepustili a zkrátka Alžírsko dnes zaslouženě vítězí a připisuje si úvodní tři body do tabulky.
90+3'
90+3'
Keňa dnes zkrátka neměla svého soka čím překvapit a po velmi dobrém výkonu svého soka, se musí smířit s porážkou.
90+2'
Zápas se nám již spíše dohrává a nesledujeme nic zásadního.
90+1'
Ještě tři minuty nastavuje hlavní rozhodčí.
90'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby a o vítězi tohoto utkání je již víceméně rozhodnuto.
89'
Střídání v týmu Keňa: ze hřiště odchází Dennis Odhiambo, přichází Ismael Athuman.
87'
Ajub Masika se nyní prezentoval střelou ze střední vzdálenosti, která byla ještě tečována vracejícím se obráncem Alžírska. Ale brankář Raïs M'Bolhi s tím tak trochu počítal a bez problémů zachytává míč před brankovou čarou.
86'
Aïssa Mandi ukázkovým čistým skluzem ubránil soupeře na levé straně a posílá míč do autu.
85'
Roh v podání Keni se moc nepovedl a centrovaný míč se nakonec zatočil směrem nad branku Alžírska.
84'
Ajub Masika se dostal zničehonic k přízemní přihrávce před branku a jeho spoluhráči moc nechybělo, aby se dostal k přesnému zakončení. Nicméně obránce Alžírska se dobře vrátil se svým soupeřem a nedovolil mu přesnější zakončení.
82'
Lehčí zákrok nyní musel předvést muž v brance Keni.
81'
Alžířané už vyčerpali svá střídání. Jednu možnost střídání má stále ještě jejich soupeř.
81'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Baghdad Bounedjah, přichází Andy Delort.
79'
Alžírsko si bez problémů kontroluje své vedení a jestli ve své hře bude pokračovat i posledních pár minut zápasu, tak se mohou radovat ze svého prvního vítězství na šampionátu.
77'
Dlouhý míč na zadní tyč, kde se o hlavičku pokoušel Joseph Okumu, avšak hlavičkoval již hodně v záklonu a proto jeho hlavička neměla žádný významný efekt.
76'
Aboud Omar se nyní probíjel jako lev podél brankové postranní čáry. Nakonec pro svůj tým vybojoval rohový kop.
75'
Čtvrt hodinka hry do konce, což je ještě dostatek času, ale zatím to z herního projevu Keni nevypadá, že by se měl zápas ve své koncovce nějak výrazně dramatizovat.
74'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Mohamed Youcef Belaïli, přichází Yacine Brahimi.
74'
Snaha o rychlý přechod do útoku...to se vyhrávajícímu celku podařilo, ale centr v podání Ramy Bensebainiho už nikoliv.
72'
Přihrávka mezi dva bránící hráče Alžírska neměla účel a samotná hráč Keni neměl šanci na nějaký úspěch.
72'
Střídání v týmu Keňa: ze hřiště odchází Eric Omondi, přichází Johanna Omolo.
71'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Adlène Guedioura, přichází Mehdi Abeid.
69'
Rijád Mahríz chtěl dloubákem oslovit Ramy Bensebainiho, ale míč nebyl za prvé přesný a za druhé Ramy Bensebaini nepříjemně škobrtl a upadl na trávník.
68'
Alžírsko po zisku míče nějakou dobu kombinuje na středovém kruhu a následně se pokouší dlouhým míčem o překonání defenzívy soupeře. To je obrázek jejich hry v posledních několika minut.
67'
Centr z levé strany si pohlídal Patrick Matasi a hned se rozhlíží, kam bude směřovat svůj výkop.
65'
Alžírsko se postupem času již nedostává tolik před branku soupeře, ale dobře si kontroluje střed hřiště a Keňa se nedostává moc na polovinu svého soka.
64'
Příliš dlouhý míč na Victora Wanyamu, i přesto děkuje svému spoluhráči za dobrý úmysl.
62'
Půl hodina hry je ještě před námi a Keňa potřebuje dát co nejrychleji kontaktní branku, aby ještě mohla pomýšlet na nějaký úspěch ve svém první zápase.
61'
Je to tak. Nicméně Victor Wanyama už je odváděn za postranní čáru a určitě se zanedlouho přihlásí zpět do hry.
60'
Victor Wanyama si vyhoupl do vzduchu a přes záda soupeře nepříjemně dopadl na své levé rameno. Tohle si určitě vyžádá ošetřování.
59'
Alžírsko vybojovalo míč na půlce hřiště, ale následně zbrkle vyslalo dlouhou přihrávku na nikoho.
57'
Rohový kop nepřináší Keni úvodní branku. Nejdříve následovala hlavička obránce, která se však moc nepovedla. Nakonec vyboxovával míč brankář Raïs M'Bolhi.
56'
Ajub Masika se pokoušel doběhnout míč, ale těsně před ním doběhl Djamel Benlamri a ten mu odkopává míč na roh.
56'
Píšťalka hlavního sudí však mlčela a pokračovalo se ve hře. Alžířany to však nemusí zase tolik mrzet, protože mají v zádech dobrý náskok.
55'
Ismaël Binnásir v souboji na hranici šestnáctky nakonec padá na trávník a "možná" se i tohle dalo písknout jako pokutový kop.
53'
I druhý poločas započali Alžířané hodně aktivně a jejich soupeř se zatím nedokázal dostat do jejich před brankového prostoru.
51'
Mohamed Youcef Belaïli z první poslal míč vzduchem do vápna, ale tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů Tohle byla spíše přihrávka na náhodu.
50'
Snaha o přihrávku do uličky, nicméně obránce Keni přečetl hru na výbornou a zamezil průniku míče do vápna.
49'
Baghdad Bounedjah dokázal udržet míč na pravé straně i proti dvěma bránícím hráčům a ještě dokázal přihrát na svého nabíhajícího spoluhráče. Ten však nedokázal zakončit ideálně.
48'
Patrick Matasi si raději doběhl pro poskakující míč až k samotné hranici šestnáctky.
47'
Keňa se dopustila tvrdšího faulu a Alžírsko hned rozehrálo centr na hranici vápna. K zakončení se nedostali.
46'
Střídání v týmu Keňa: ze hřiště odchází Francis Kahata, přichází Eric Ouma.
46'
V ní se už však nic zásadního nestalo. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale postupem času se začalo ukazovat, kdo z týmů bude tím aktivnějším. Ano, Alžírsko plní roli favorita v tomto zápasu a po několika menších šancí si vybojovali rovnou pokutový kop! Ten bez problémů proměnil Baghdad Bounedjah. Krátce před koncem prvního poločasu se Alžírsko prosadilo i ze hry a to zásluhou Mahríze. Keňa si vypracovala nějaké šance směrem na branku Alžírska, ale ani jedna nevolala po brance.
45+1'
45'
První poločas je nastaven o jednu minutu.
44'
Rohový kop Keni byl bez větších problémů ubráněn a za malou chvíli hlavní rozhodčí ukončí první dějství.
43'
Alžírsko právě vstřelilo branku!
Alžírsko ještě před odchodem do šaten dává svou druhou branku. Ismaël Binnásir vyslal tvrdší přihrávku do vápna, kde byl připraven RIJÁD MAHRÍZ, který z první vyslal střelu na branku. Míč se trochu odrazil od bránícího AboudaOmara, který změnil směr míče a ten zapadl do branky!
41'
Alžírsko i nadále drží míč ve své moci a nyní s ním kombinuje na polovině hrací plochy.
40'
Alžírsko se snažilo o rychlou odpověď, avšak tentokrát nebylo jejich zakončení vůbec přesné.
39'
Ajub Masika se dostal k míči na levé straně pokutového území, kde měl trochu volnějšího prostoru. Rozhodl se pro střelu, ale míč poslal mimo levou tyč. Nicméně po delší době zakončení ze strany Keni.
38'
Defenzíva Keni nyní nedovolila soupeři centr z levé strany a nyní se bude bránit autovému vhazování soupeře.
36'
Aïssa Mandi dobře odcentroval do vápna, Patrick Matasi nedosáhl na míč a další hráč Alžírska se dostával k dorážce. Tentokrát míč končí v zázemí.
34'
Autorem branky z pokutového kopu je BAGHDAD BOUNEDJAH, který se prosazuje přízemní střelou k pravé tyčce a posílá svůj celek do vedení!
33'
Youcef Attal si neohroženě z pravé strany naběhl s míčem do vápna, kde už si dělal prostor ke střele. Nakonec byl jemně přišlápnut a Attal logicky padá na trávník. Pokutový kop pro Alžírsko!
32'
Hráč Alžírska se pokoušel dostat s míčem přes střed hrací plochy. Nakonec upadá na trávník, nicméně tentokrát to hlavní rozhodčí nevyhodnotil jako faul ze strany Keni.
30'
Ani po další čtvrt hodině hry nepadla branka. Alžírsko je v posledních pěti minutách jasně aktivnějším týmem a ukazuje, že dnes bude plnit roli favorita tohoto zápasu.
29'
Rijád Mahríz se ujal exekuce a dobrou střelou poslal míč kolem levé tyče a mnoho nechybělo, aby z toho byla úvodní branka zápasu.
27'
Sofiane Feghouli si došel pro faul a jeho celek bude mít možnost standardní situace ze střední vzdálenosti.
26'
Hráči v bílých dresech začínají být v posledních minutách aktivnějším týmem a uvidíme, jestli ze své aktivity něco vytěží.
25'
Nyní však musel zasahovat a nohou vyráží nepříjemnou přízemní střelu.
24'
Stále se nám hraje vyrovnaný zápas, i když Alžírsko se častěji dostává na dostřel branky soupeře, ale zatím nevyslali nebezpečné zakončení na brankáře Matasiho.
22'
Adlène Guedioura zabojoval u postranní čáry a přerušil útočnou snahu soupeře. Ten je donucen vhazovat aut.
21'
Nikoliv, Alžírsko rychle získává míč pod svou kontrolu a vyváží jej z vlastní poloviny.
20'
Aboud Omar vhazuje aut v blízkosti branky Alžírska, dostanou se hráči Keni k nějakému většímu ohrožení branky soupeře?
18'
Philemon Otieno je druhým potrestaným hráčem Keni, který vidí žlutý kartónek.
17'
...centr v pokutovém území dopadl na kopačku Dennise Odhiamba, ale hráč si nepohlídal ofsajdové postavení.
16'
Sofiane Feghouli se dopustil drobnějšího faulu a Keňa bude rozehrávat z větší dálky. Nakonec se tým chystá k provedení centru...
15'
Po čtvrt hodině hry máme stav skóre stále bezbrankový a na úvodní rozvlnění sítě čekáme.
14'
Rijád Mahríz se ujal exekuce standardní situace. Nakonec to vzal sám na sebe a poslal míč přes zeď nad branku Keni.
12'
Aboud Omar fauluje unikajícího Baghdada Bounedjaha, který spadl do šestnáctky soupeře a reklamuje pokutový kop. Nicméně k faulu ještě došlo před šestnáctkou a tak z toho bude "jen" zajímavá standardní situace. Omar vidí první žlutou kartu tohoto střetnutí.
12'
Centr ze standardní situace mířil k pravé zadní tyči, kde si nabíhal Aïssa Mandi, který nakonec i tečoval míč, ale v tísni jej poslal mimo branku.
11'
Dlouhý a vysoký centr z rohového kopu hlavičkou odvrací jeden z obránců Keni.
10'
Baghdad Bounedjah se pokoušel odcentrovat míč hned před branku, ale obránce si splnil své defenzivní povinnosti a odvrací míč na roh.
9'
Zatím se oba celky zastřelují z větších dálek a na první vyloženou šanci čekáme.
8'
Dlouhý míč ze strany Alžírska, Baghdad Bounedjah se pokoušel hlavičkou tečovat a prodloužit míč na branku, ale míč byl o něco vyšší.
8'
Ajub Masika dostal míč, ale rychle o něj přišel a zároveň se dopustil tvrdšího faulu.
6'
Aboud Omar už nevymýšlel další kombinaci svého celku a z velké dálky poslal míč přímo na branku. Brankář Alžírska kryje tuto střelu bez problémů.
5'
Raïs M'Bolhi při své rozehrávce podklouzl, ale nakonec vše dobře dopadlo a jeho spoluhráč v obraně si poradil s nepřesnou přihrávkou.
4'
Alžířané z rohového kopu nic nevytěžili, následně se dostali k autovému vhazování a po útočném faulu musí odevzdat míč soupeři.
3'
Dlouhý míč směřoval za obranu Keni a hráč Alžírska nebyl v ofsajdu. Nakonec musel brankář Keni zasahovat a krkolomně se mu podařilo dostat míč na rohový kop.
1'
Ramy Bensebaini zatáhl svého soupeře za dres a pochopitelně je mu pískán tento nedovolený počin.
1'
Alžířané zvolili bílou variantu dresů, Keňa zvolila červenou variantu.
1'

Alžírsko: M'Bolhi – Mandi, Benlamri, Bensebaini, Attal – Binnásir, Guedioura – Belaïli – Bounedjah, Mahríz (C), Feghouli.
Náhradníci: Doukha, Oukidja – Abeid, Boudaoui, Brahimi, Delort, Fares, Halliche, Tahrat, Ounas, Slimani, Zeffane.

Keňa: Matasi – Otieno, Omar, Mohammed, Okumu – Olunga, Odhiambo, Wanyama (C), Kahata – Masika, Omondi.
Náhradníci: Oyemba, Shikalo – Athuman, Avire, Juma, B. Ochieng, O. Ochieng, Omolo, Onyango, Ouma, Owino, Were.

Rozhodčí: M. Keita.
V dalším hracím dnu se odehraje první kolo zápasů i ve skupině C. Ve které jsou vedle Alžírska a Keni ještě dva celky a to Tanzánie a Senegal.

Alžírsko sehrálo dva přátelské zápasy před šampionátem a to s Burundi (1:1) a Mali (3:2). Jejich soupeř taktéž dva zápasy – 1:1 s DR Kongo a 1:0 výhra nad Madagaskarem.
Alžírsko se na závěrečný šampionát kvalifikovalo z prvního místa, Keňa pak ze druhého místa.

Dnešní střetnutí má mírného favorita v podobě Alžírska, od kterého se očekává postup ze skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.