Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Tunisko : Mali - 28. června 2019   16:30

Tunisko
Tunisko
70' Chazrí
1:1
(0:0)
Mali
Mali
60' Samassékou
Tunisko
Hasan – Kišrída, Haddadí, Maríá, Bronn – Čaalalí, Schirí – Chazrí (C), Badrí (62. Msakni), Slití (84. Bin Muhamad) – Chiníssí (70. Šawát).
Bondo (Botswana)
Suez Stadium (Suez)
Mali
D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – Samassékou, K. Coulibaly, Haidara (86. Adama Traoré I) – Djenepo (75. Doumbia), Diaby (C) (80. Adama Traoré II), Marega.

Tímto on-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký víkend.
Tabulka skupiny E:
1. Mali – 4 body (5:2) – 2 utkání
2. Tunisko – 2 body (2:2) – 2 utkání
3. Angola – 1 bod (1:1) – 1 utkání
4. Mauritánie – 0 bodů (1:4) – 1 utkání.

Pozn.: zápas Mauritánie – Angola se odehraje zítra.
To v Mali panuje optimismus. Tamní nároďák po přesvědčivé výhře nad outsiderem z Mauritánie a cenné remíze s Tuniskem zůstal na čele tabulky a postup do vyřazovací fáze už má na dosah ruky.
Tuniská reprezentace na Africkém poháru národů podruhé klopýtla. Po Angole nedokázala přehrát ani Mali a ve svém závěrečném vystoupení ve skupině musí bezpodmínečně porazit Mauritánii.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13.
90+3'
90+2'
Tři body mohl svému týmu vystřelit Marega! Hráč reprezentující Mali se rozběhl za průnikovou přihrávkou, Hasan proti němu ale okamžitě vystartoval a nenechal se prostřelit.
90'
O výhru se oba týmy budou přetahovat ještě tři minuty.
89'
Ten nakonec opravdu zazněl! Uvnitř vápna napřáhl Marega (Mali) a z voleje zamířil nad.
88'
V okolí pokutového území kombinující reprezentace Mali si usilovně hledá pozici pro výstřel.
86'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Adama Traoré I.
84'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Naím Slití, přichází Ajmán Bin Muhamad.
83'
Hasan (Tunisko) musel předvést své umění až poté, co na něj přízemní pokus vypustil Haidara.
81'
Spolehlivě pracující tuniská defenziva hravě odvrátila centr vyslaný od rohového praporku.
80'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Adama Traoré II.
78'
Při napadání rozehrávky soupeřova družstva si Marega (Mali) pomohl k zisku míče drobným faulem.
76'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
75'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Moussa Doumbia.
73'
Otočka? Úmysl překlopit pomyslné misky vah na tuniskou stranu měl Msakni, jeho dalekonosná rána ovšem proletěla opravdu hodně vysoko nad brankou.
70'
Tunisko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Dvacet minut před koncem se dočkal VAHBÍ CHAZRÍ. Střelu z přímého kopu sice nasměroval do obránce stojícího ve zdi, ale od jeho ramene se míč odrazil do protipohybu bezmocného Diarry.
70'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Taha Jásín Chiníssí, přichází Firás Šawát.
70'
Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (Mali).
67'
O navýšení náskoku usilující Marega (Mali) minul bránu. Hasan tak zůstal absolutně v klidu.
64'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Ghailín Čaalalí (Tunisko) a žlutému potrestání neunikl.
62'
Střídání v týmu Tunisko: ze hřiště odchází Anís Badrí, přichází Jusúf Msakni.
61'
60'
Mali právě vstřelilo branku!
Olalá, tohle byla prvotřídní paráda! Při exekuci rohového kopu zakroutil DIADIE SAMASSÉKOU míč rovnou do sítě. Zápas nabírá nečekaný vývoj a brankář Hasan se musí hodně červenat.
59'
„Nesportovní chování? Nic takového tolerovat nebudu,“ jako by říkal Joshua Bondo. Jeho slova si vyslechl Moussa Marega (Mali).
58'
O chvíli později získali Tunisané další možnost rohového kopu. A nechybělo mnoho, aby tento reparát složili! Na přední tyči zakončoval Chiníssí, který těsně přehlavičkoval břevno!
57'
Badrí (Tunisko) vyrobil přihrávku na kratší vzdálenost, jeho tým díky tomu může zakombinovat.
56'
Rohový kop pro Tunisko.
54'
Ještě před odpískáním nedovoleného zákroku marně snažil prostřelit obranu Samassékou (Mali).
53'
Útočný faul. Spáchal ho Djenepo (Mali).
50'
Teprve nyní vyrazili Tunisané dopředu. A hned se postarali o pořádně pozdvižení! Po kontaktu se soupeřem uvnitř šestnáctky totiž upadl Slití. Co na to píšťalka rozhodčího? Zůstala němá.
49'
Tunisko se zatím překvapivě brání. Do obranné činnosti se musel zapojil i gólman Hasan, který vyběhl až někam k hranici pokutového území.
48'
Následoval roh. Nabíhající spoluhráče hledal Samassekou (Mali), žádného ale nenašel.
47'
Do levé strany vápna se přiřítil Djenepo (Mali) a zkusil procpat balon do předbrankového prostoru. V tom mu pozorná obrana zabránila.
46'
Druhý poločas začal beze změn v sestavách.
46'
Reprezentanti se vrátili na travnatý porost.
Tunisko hraje s Mali po prvním poločase bez branek. V uplynulých pětačtyřiceti minutách však bylo rozhodně nebezpečnější. Největším strašákem pro malijskou obranu byl Chazrí. Hvězda výběru francouzského kouče Alaina Giresse byla u všech tří šancí svého týmu. Při té největší z přímého kopu dokonce trefila tyč. Uvidíme, zda se po přestávce konečně rozzáří.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.
45+2'
45'
Do kabin hráči odejdou za dvě minuty. Marega (Mali) možná o něco později, protože uvízl v ofsajdu.
44'
„Když nevíš co s míčem, tak vystřel,“ jako by si řekl Marega (Mali). Při střelbě z uctivé vzdálenosti neměl dostatečně přesně seřízená mířidla.
42'
Fotbalisté Tuniska se snad totálně zbláznili! Znovu nepříjemně atakovali gólmana, a to už na hřišti začínají vířit emoce. Trestancem, který nešetrně zajel do Diarry, je Anís Badrí.
39'
Zdravotníci konečně opustili hrací plochu a my se tak můžeme opět soustředit jen na fotbal.
37'
Tohle se nedělá! Iljás Schirí (Tunisko) kopačkou zasáhl vykopávajícího brankáře a po zásluze byl potrestán. Diarra to navíc nerozdýchává vůbec snadno a raději se nechává ošetřit.
36'
Malijci se nechtěli nechat zahanbit. Traoré však při vyvrcholení svého průniku trefil jenom obránce.
34'
A okamžitě zaveleli k nebezpečnému protiútoku! Po převzetí přihrávky na hranici šestnáctky vypálil křížem Chazrí (Tunisko). Mířil do levého spodního kouta brány, který těsně minul!
33'
Po chybě gólmana, který neodhadl razanci centru, se Tunisané ubránili rohovému kopu.
31'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
30'
Je škoda, že navzdory slibnému začátku při šancích tuniského celku se fotbalový zážitek postupem času začíná řadit do běžného průměru.
29'
Na druhé straně se s míčem rozběhl Marega, toho dobře zakřižoval vracející se tuniský obránce.
27'
Nákop, za kterým uháněl Chiníssí (Tunisko), byl pro normálního smrtelníka nedostižitelný.
26'
Boje se vrátily do středu hřiště a po jednom z nich se na zemi v bolestech svíjel Chazrí (Tunisko). Po krátkém ošetření se naštěstí zapojil zpátky do hry.
24'
Snaha o konstruktivní rozehrávku k dalšímu ohrožení tuniského gólmana nakonec nevedla.
23'
Fotbalisté Mali budou moci znovu zaútočit, jelikož Kišrída se přímo před očima rozhodčího dopustil faulu.
21'
Z následného brejku pak Diaby (Mali) přinutil Hasana k jednoduchému zákroku na zemi.
20'
Nařízenou standardku zahrával Chazrí (Tunisko) Dovnitř pokutového území poslal centr, který obrana soupeřova týmu hravě odvrátila.
19'
Ta scházela také Konému. Reprezentant Mali si proto v souboji pomohl drobným přidržením.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
15'
Bylo to Tunisko. Tým vedený jako domácí pak rozvinul akci, která měla pokračovat přihrávkou Haddadího. Ten však nedokázal vyvinout dostatečnou rychlost.
14'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště. Probíhají tam usilovné bitvy o míč. Kdo ho získá?
12'
S předchozím rozhodnutím hlavního arbitra nesouhlasil Diadie Samassékou (Mali), což mu dal od plic najevo. Výsledek? Další karetní trest.
11'
Zápas už po deseti minutách poznal prvního hříšníka. Zlým mužem je Amadou Haidara (Mali), který se e středu hřiště provinil podražením.
9'
Následoval roh. Na centr naskakující Chiníssí (Tunisko) vysoko přehlavičkoval břevno.
8'
V hledáčku kamer se znovu objevil Chazrí (Tunisko). A není divu! Vždyť ze střední vzdálenosti vyprodukoval střelu, se kterou měl Diarra nečekané problémy! Musel se proletět vzduchem, aby míč vytěsnil mimo svou branku.
5'
A nebezpečí to pro malijskou obranu opravdu bylo! K míči se totiž postavil Chazrí, což je záruka kvality. Povedená rána z nařízeného přímáku orazítkovala levou tyčku!
4'
Traoré (Mali) u rohu šestnáctky sestřelil soupeře, jeho tým tak bude čelit standardce z nebezpečné pozice.
2'
Napodruhé už to bylo o poznání lepší. Až k pokutovému území pronikla tuniská hvězda Chazrí, která během krátké chvíle dvakrát zakončila. První střela trefila obránce, ta druhá pak ulétla vysoko nad.
1'
Při prvním pokusu o přechod středem hřiště neměli Tunisané štěstí. Začít tak budou muset znovu od píky.
1'
Aktéři zápasu oficiálně nastoupili na hřiště, zaposlouchali se do národních hymen a pozdravili se. Mezi kapitány pak proběhl los, ten určil, že zahajovací výkop provede tuniská reprezentace.

Tunisko: Hasan – Kišrída, Haddadí, Maríá, Bronn – Čaalalí, Schirí – Chazrí (C), Badrí, Slití – Chiníssí.
Náhradníci: bin Mustafá, Bin Širífía – Awádhí, Baduí, Bin Muhamad, Dräger, Hníd, Šawát, Lamti, Msakni, Sasí, Srarfí.

Mali: D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – Samassékou, K. Coulibaly, Haidara – Djenepo, Diaby (C), Marega.
Náhradníci: Mounkoro, Kéïta – L. Coulibaly, Doucouré, Doumbia, Haidara, S. Koïta, Kouyaté, Sacko, Adama Traoré II, Adama Traoré I.

Rozhodčí: Bondo (Botswana).
Reprezentanti obou zemí už se intenzivně rozcvičují. Kteří? To se dozvíte v dalším příspěvku!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Afrického poháru národů mezi Tuniskem a Mali.

2x bronz (2012, 2013)

Reprezentanti Mali si ve svém zahajovacím utkání hravě poradili s Mauritánií. Outsider čtyřčlenné skupiny nekladl příliš velký odpor a teprve až před koncem se zmohl alespoň na gól z penalty. Poslední slovo měli přesto hráči Mali, kteří zvítězili přesvědčivým rozdílem.

Mali – Mauritánie 4:1 (2:0)
Branky:
38. Diaby, 44. Marega (pen.), 55. Adama Traoré II, 74. Adama Traoré I – 72. El Hacen (pen.).

Držení míče: 53 % : 47 %
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:14.

Mali: D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – K. Coulibaly, Samassékou – Diaby (87. Haidara), Adama Traoré II (61. Adama Traoré I), Djenepo (61. Doumbia) – Marega.

Mauritánie: Souleymane – Demba (53. M. Diaw), N'Diaye, Adama Ba, Abeid – El Hacen, Camara (82. Gaye), Yali, I. Coulibaly (46. Bessam) – Diakité, Abdoul Ba.

Tunisko

Úspěchy:
1x zlato (2004)
2x stříbro (1965, 1996)
1x bronz (1962)

„Orli z Kartága“ na úvod šampionátu překvapivě klopýtli. Proměněnou penaltou se sice dostali do vedení a naději na tříbodový zisk živili ještě dlouho poté, čtvrt hodiny před koncem však dostali vyrovnávací gól a překlopit misky vah zpátky na svou stranu už bylo nad jejich síly a možnosti.

Tunisko – Angola 1:1 (1:0)
Branky:
35. Msakni (pen.) – 74. Djalma.
ŽK: Čaalalí, Msakni – Paizo, Cabaça.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:19.

Tunisko: bin Mustafá – Kišrída, Baduí, Maríá, Bronn, Haddadí – Schirí, Chazrí, Čaalalí (69. Sasí) – Msakni, Slití (80. Badrí).

Angola: Cabaça – Gaspar, Massunguna, Bastos – Mateus (87. Macaia), Stélvio (46. Geraldo), Herenilson, Paizo, W. Eduardo (46. Gelson) – Djalma – Fredy.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji slunečné odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání Afrického poháru národů mezi reprezentacemi Tuniska a Mali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.