Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů se opět těším napočtenou!
V penaltovém rozstřelu nakonec zvítězil Liverpool, o jehož postupu do finále rozhodl v sedmé sérii Joe Allen, který zaúřadoval poté, co Mignolet lapil penaltu hostujícímu Muniesovi. Reds si tak ve Wembley zahrají o cennou trofej, naopak Stoke v letošním ročníku Leae Cupu končí. Potters ale mohou opouštět Anfield Road se vztyčenou hlavou. O druhém finalistovi rozhodne zítřejší duel mezi Manchesterem City a Evertonem.
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Liverpool FC.

Autorem vítězné branky je JOE ALLEN.
Joe Allen zachoval chladnou hlavu a poslal míč do opačnou stranu, než kterou si vybral Butland. Je rozhodnuto!
Pokud Joe Allen dá, Liverpool postoupí...
Stoper Muniesa selhal! Mignolet jeho střelu k pravé tyči vyrazil!
I Lucas Leiva nezaváhal. Pokračujeme sedmou sérií.
Van Ginkel zamířil do protipohybu domácího brankáře.
Šestá série...
James Milner udržel nervy a také on proměnil s velkým přehledem.
Také Shaqiri kopl míč k opačné tyči, než kam skočil Mignolet.
Roberto Firmino do protipohybu gólmana. Je vyrovnáno.
Na střelu Afellaye si Mignolet sáhl, ale balón vytěsnit nedokázal!
Christian Benteke si počkal, až Buland skočí a poslal míč po zemi do protipohybu.
Glenn Whelan zamířil k pravé tyči ze svého pohledu.
Ale Emre Can trefil jen tyč!
Nepříliš umístěnou střelu Petera Crouche vyrazil Simon Mignolet!
Adam Lallana to kopl doprostřed pod břevno. Butland byl bez šance.
Jonathan Walters trefil horní roh brány!
Do brány jde Mignolet, začne Walters!
Střílení penalt začíná.
Je to tak! V prodloužení žádný gól nepadl a o tom, který z týmů pojede na finále do Wembley, rozhodnou pokutové kopy. Oba manažeři již vybírají své vyvolené střelce.
120+1
120
Allen fauloval bránícího Wollscheida a teď už je jasné, že rozhodovat budou penalty!
120
Morenův projektil neprolétl až na Butlanda.
119
Milnerův rohový kop byl ale odvrácen, domácí ještě zůstali u míče.
119
Benteke vybojoval roh pro Liverpool. Možná poslední šance pro Reds rozhodnout!
118
Domácí fanoušci reklamují ruku Walterse, ale sudí Moss nechává hru pokračovat.
118
Centr Pieterse sebral Mignolet a výhozem hned zahajuje útočnou akci svého týmu.
117
Lucas Leiva zahrál na jistotu a odvrátil míč hlavou do autu.
115
Ibe si na pravé straně navedl míč na levačku. Jeho střela z rohu šestnáctky nebyla přesná.
114
Další příležitost pro Stoke! Ve vápně si míč připravil van Ginkel a z akrobatické pozice vystřelil. Mignolet balón udržel v rukavicích, což bylo důležité, protože jinak mohl Crouch dorážet do prázdné brány.
114
Naopak zahrozili hosté! Pieters pronikl po levé straně a cpal míč před bránu na Crouche. Tomu se balón zamotal mezi nohy a tak nedokázal zakončit.
113
Stále více to vypadá na penalty. Domácí sice mají v prodloužení více ze hry, ale na dostřel brány se vůbec nedostávají.
111
Roberto Firmino vyvinul velkou rychlost, ale míč na hřišti přesto nestihl. Další odkop od hostující brány.
110
Obrana Stoke je hodně zahuštěná a domácí se nemohou dostat až do pokutového území.
109
Ibe se rozběhl po pravém křídle, ale míč mu unikl až za brankovou čáru. Kopat se bude od brány, kterou střeží Jack Butland.
108
Domácí se usadili na polovině soupeře, všichni hráči Potters jsou za míčem.
107
Allen ve středu hřiště fauloval. Šlo o taktický faul, kdy domácí hráč zabránil rychlému kontru soupeře.
106
105 minut vydržel na trávníku John Falanagan. Toho nyní vystřídal Jordon Ibe.
106
Začalo druhé prodloužení.
V prodloužení si zatím největší příležitost připravili hosté. Crouch sklepl míč pro van Ginkela a Liverpool zachránila branková konstrukce! Dočkáme se gólu ve druhém prodloužení, nebo o finalistovi League Cupu rozhodnou až penalty?
105+1
První prodloužení skončilo.
105+1
Moreno nahrál Bentekemu do ofsajdu.
105+1
Rozhodčí Moss přidá k prvnímu prodloužení minutu.
104
Teď byli hosté blízko! Nákop Pieterse sklepl Crouch do běhu van Ginkelovi, který se dostal až před Mignoleta, jehož zachránila levá tyč!
103
Teď byl odpískán faul zase Crouchovi. Vytáhlý útočník si pomáhal rukama.
102
Lucas Leiva fauloval Petera Crouche. Rozhodnutí sudího se nelíbilo Jürgenu Kloppovi, který ho vyběhl k postranní čáře komentovat.
102
Po dlouhé kombinaci Reds odcentroval z levé strany Alberto Moreno. Wollscheid míč odkopl.
100
Benteke ve vápně přenechal míč Milnerovi. Ten ho posílal před bránu, ale před Allenem zasáhl stoper Wollscheid.
98
Ano, je to tak. Zraněného Adama nahradil Marco van Ginkel.
98
Charlie Adam je v péči lékařů a zdá se, že bude muset střídat!
97
Shaqiri si naběhl na zadní tyč a hlavou se snažil vrátit míč zpět do ohně. Na svém místě byl brankář Mignolet, který volnou merunu sebral.
95
Po zákroku Glena Johnsona bude vhazovat domácí Liverpool.
94
Milnerův centr nedolétl až k Bentekemu, obrana Stoke odvrací.
94
Adam Lallana byl faulován Pietersem a Reds mají k dispozici standardní situaci.
93
Adamův roh hledal samozřejmě Crouche. Jeho hlavička nebyla ani teď přesná.
92
leiva odehrál míč jen na rohový kop.
91
Benteke sklepl na hranici šestnáctky míč pro Firmina. Jeho přízemní střela končí v náručí Butlanda.
91
Začal první poločas prodloužení.
Ve druhém poločase gól nepadl a výsledek 0:1 znamená, že se bude prodlužovat. Liverpool totiž vyhrál na hřišti soupeře stejným rozdílem a tak je skóre dvojzápasu vyrovnané 1:1.
90+4
Adamův další centr našel Petera Crouche, ten hlavičkoval nad bránu. Navíc u toho fauloval bránícího Cana.
90+3
Nebezpečný centr Adama odvrátil na další roh Moreno...
90+3
Walters získal pro hosty rohový kop.
90+2
Dopředu naopak vyrazil Afellay, který utekl Morenovi a Joe Allen ho musel zastavit faulem. Je z toho žlutá karta.
90+2
Moreno zahrával rohový kop, skóre se ale nemění.
90+1
Rozhodčí Moss nastaví čtyři minuty. Centr Milnera jen prolétl šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl.
90
Benteke vpředu podržel balón a čekal na podporu svých spoluhráčů. Ta sice přišla, ne však přesná přihrávka Bentekeho.
89
Adam Lallana v ofsajdu. Stále více to vypadá na prodloužení.
88
Ibrahim Afellay bude ještě doošetřen za postranní čarou.
87
A John Flanagan za to dodatečně vidí žlutou kartu.
87
Centr z levé strany lapil Mignolet. Na trávníku zůstává ležet Afellay, kterého přejel přes kotníky Flanagan.
85
Zajímavé střídání Reds. Stopera Kola Tourého nahrazuje záložník Joe Allen. Dá se očekávat, že do středu obrany se zatáhne Lucas Leiva.
85
Z levé strany odcentroval Alberto Moreno. Firmino se k zakončení nedostal.
83
Firmino si srovnal míč na střelu, ale ze 30 metrů zamířil nad břevno. Domácí za celý zápas trefili bránu jen jednou.
82
Firminův pas nedolétl až na Bentekeho. Hosté zalezli a vypadá to, že čekají na prodloužení.
82
Flanagan si na pravé straně neporozuměl s Milnerem. Míč končí v autu.
81
Milner odcentroval na bližší tyč, kde byl Can. Obrana Stoke situaci pohlídala.
80
Firmino nacentroval jen do Muniesy. Je z toho roh.
79
Centr Flanagana si stáhl ze vzduchu brankář Butland.
77
Hosté podruhé střídají. Odchází střelec zatím jediného gólu, Marko Arnautović, kterého nahrazuje Xherdan Shaqiri.
77
Moreno poslal před bránu výborný centr. Míč po teči Bentekeho propadl až k Johnu Flananagovi, který mohl oslavit návrat do sestavy gólem, ale prováhal ideální čas k zakončení!
75
Z pravé strany centroval Milner. Nabíhající Firmino však na balón nedoskočil.
74
Potters byl ale odpískán útočný faul. Stále platí stav, který by znamenal prodloužení.
74
Arnautović si chytře naběhl do Flanagana a vybojoval standardní situaci pro svůj celek.
73
Z přetlačované ve středu hřiště vytěžil míč Afellay.
72
Crouch se ocitl v postavení mimo hru, rozehrává Liverpool.
71
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Bojan Krkić, přichází Charlie Adam.
71
Benteke výborně prostrčil míč na pravé křídlo, kam si naběhl Flanagan. Přízemní centr beka Liverpoolu pokryl Butland.
70
Afellay přenesl hru na Glena Johnsona. Bývalý hráč Liverpoolu už ale na práci svého spoluhráče nenavázal a nedokázal přesně přihrát.
69
Flanagan fauloval Arnautoviće a k míči se tak dostávají hráči Stoke City.
68
Další domácí standardka. Milnerův centr našel hlavu Sakha, který zamířil vedle brány.
66
Milner rozehrál na Emreho Cana. Ten hledal před bránou Bentekeho, balón však končí v rukavicích Butlanda.
66
Domácí zahrávali rohový kop. Jelikož Milner nastřelil Whelana, celou situaci si zopakují.
64
Přízemní střela Adama Lallany ze střední vzdálenosti směřovala vedle tyče. Pokud by šel míč na bránu, Butland by byl na místě.
63
Milner poslal z prvního doteku míč mezi stopery, kam si nabíhal Firmino. Pro domácí škoda, že Brazilec nezvládl zpracování.
62
Domácí se ubránili. Hosté ale zůstali u míče a Walters dostal do šestnáctky velice dobrou přihrávku. Zkoušel zakončit z první, ovšem podobně jako o sedm minut dříve jeho ránu zblokoval Sakho.
61
Rozhodčí Moss viděl ruku Emreho Cana a nařídil proti domácím standardní situaci.
60
Do otevřenější obrany Liverpoolu vlétl Arnautović. Místo průniku přes Tourého však volil přihrávku, která byla nepřesná.
58
Liverpool střídá. Jordana Hendersona nahradil Christian Benteke.
57
Další práce pro Simona Mignoleta, který na poslední chvíli vyškrábl míč před hlavou jednoho z protihráčů. Je z toho roh.
55
Mignolet musel rychle z brány, aby odehrál balón před Waltersem. Akce hostí však ještě pokračovala. Bojan našel opět Walterse, který měl před sebou spoustu prostoru. Domácí spasil Sakho, jenž do rány fotbalisty Potters obětavě skočil.
54
Moreno sice získal míč, ale trefil hned prvního blokujícího hráče soupeře.
54
Pietersovu přihrávku nemohl doběhnout Arnautović. Rozehrávat bude brankář Mignolet.
53
Johnsonův centr hledal Petera Crouche. Dvoumetrový útočník Stoke si ale pomohl při zpracování rukama.
51
Walters běžel za dlouhým nákopem jednoho ze spoluhráčů. U míče byl však jako první Mignolet.
50
Milner vlétl do rozehrávky Muniesy a španělský obránce může být rád, že domácí hráč nešel sám na Butlanda!
48
Mohlo být srovnáno! Roh Milnera Crouch odvrátil jen K Robertovi Firminovi, který orazítkoval levou tyč z pohledu brankáře Butlanda!
48
Can pro domácí vybojoval rohový kop.
47
Moreno zahrával standardní situaci z levé strany. Jeho centr ale obrana odvrátila.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 0:1
Střely mimo – 3:4
Rohové kopy – 1:1
Držení míče v % – 49:51
První půle diváky spíše nudila. Až do jejího závěru jsme totiž byli svědky jen dvou situací, které stojí za zmínku. Nejprve spálil velkou šanci hostující Jonathan Walters a na straně Reds se blýskl nebezpečnou dalekonosnou střelou Emre Can. Těsně před přestávkou ale přišel gól Hrnčířů, o který se postaral Marko Arnautović. Hosté tak dorovnali jednogólovou ztrátu z prvního utkání.
45+1
45
Stoke City právě vstřelilo branku!
A je tu zápletka! Walters vybojoval ve středu hřiště míč a posunul ho na pravé křídlo, kde byl Bojan. Ten našel přízemním centrem před bránou úplně volného MARKA ARNAUTOVIĆE, který balón uklidil k tyči. Tenhle gól může zápasu hodně pomoci.
45
Domácí odvrátili balón jen k Afellayovi, který si ho prvním dotykem zastavil a druhým ho z dálky napálil směrem na bránu. Prostor mezi tyčemi netrefil.
44
Rychlý kontr Liverpoolu. Firmino posunul míč do strany na Milnera, kterému však balón uskočil a ztratil tak náskok na bránícího protihráče. Následný centr záložníka Reds obrana Potters odvrací.
43
Domácím je máván ofsajd.
43
Firmino vyvinul tlak na rozehrávku Hrnčířů a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
42
Odražený míč napálil z velké dálky Henderson. Jeho pokus proskákal vedle brány.
41
Arnautović postrčil Flanagana a domácí budou zahrávat standardní situaci.
40
Proti Lallanovi dobře vystoupil Muniesa, který míč odehrál do autu.
39
Hodně nevydařený centr Alberta Morena končí až za bránou. I tato situace zapadá do toho, co je v první půli k vidění.
37
Lallana se snažil v šestnáctce posunout míč na nabíhajícího Hendersona, ale poslal mu příliš dlouhou přihrávku. Ani z této akce tak nic nebude.
36
Centr Pieterse propadl domácí šestnáctkou, ale Crouch balón na zadní tyči nestihl. Kopat se bude od brány Liverpoolu.
36
Henderson si pomohl faulem v souboji s Crouchem, Pieters bude rozehrávat.
34
Crouch sklepl míč na Afellaye, který svůj volej napálil hodně mimo.
34
Tohle byl hodně zajímavý pokus Emreho Cana! Ten vypálil z nějakých 30 metrů a jen o kousek minul horní roh Butlandovy brány!
33
Sledujeme také mnoho nepřesností. Té poslední se dopustil hostující kapitán Whelan, jehož přihrávka končí v autu.
31
Henderson zkusil zrychlit hru dlouhým pasem. Lallana ale míč nedostihl a rozehrávat může brankář Butland.
31
Půlhodina za námi a zatím jsme viděli jedinou větší šanci. Tu měl hostující Walters, jenž sám před Mignoletem netrefil bránu.
29
Na půlícím kruhu byl faulován Afellay. Provinil se Lucas Leiva.
29
Tempo hry není nijak úchvatné, na Anglii sledujeme průměrný fotbal. Nyní pokazil centr Henderson.
27
Jonathan Walters má drobný zdravotní problém. Na nohy mu sportovně pomáhal protihráč Lucas Leiva.
26
Henderson fauloval na útočné polovině Afellaye. Rozehrávat budou hosté.
25
Hostující Marc Muniesa fauloval pronikajícího Milnera a vyfasoval žlutou kartu!
24
Emre Can si hezky vymotal bránícího hráče. Střela mu už ale nesedla a míč skončil na tribuně.
22
Z ničeho nic přišla první velká šance zápasu! Na nákop Pieterse si naběhl Walters, který přesprintoval Sakha a z levé strany šel sám na Mignoleta. Své zakončení ale nasměroval vedle vzdálenější tyče!
21
Nepříliš povedený centr Flanagana z pravé strany sebral Muniesa.
20
Tohle se Kloppovi asi nelíbilo. Reds mohli jít do rychlého brejku, ale celou akci zpomalili a přešli jen do postupného útoku. Manažer Liverpoolu si přitom v bleskových kontrech libuje.
19
Henderson nepřešel přes Wollscheida, domácí budou alespoň vhazovat.
18
Nepovedená rozehrávka domácích skončila jen u Butlanda, který výhozem započal akci svého týmu.
16
Pokračuje opatrné utkání. Gólovou příležitost jsme zatím neviděli.
14
Celý Anfield začal aplaudovat na počest 12letého fanouška Owena McVeigha, který zemřel těsně před Vánoci. Na tribuně Kop je vlajka, která tohoto chlapce, jenž na stadion pravidelně chodil se svým otcem, připomíná. K potlesku se přidal i Jürgen Klopp.
13
Emre Can předvedl kličkovanou, kdy si míč od levé postranní čáry navedl až na pravou stranu pokutového území. Ke střele se ale nedostal a nevybojoval ani roh, který reklamoval.
11
Hosté to nyní zkoušejí přes postupný útok, zatím jsou na půlce.
10
Milner ho kopl na bližší tyč, kde byl připravený Whelan.
9
Domácí mají k dispozici rohový kop...
9
Flanagan na pravé straně ubránil Arnautoviće a ještě byl křídelníkem Potters faulován. Dobrá práce navrátilce do sestavy Reds
8
Nákop Tourého neoslovil nikoho ze spoluhráčů. Míč dolétl až k brankáři Butlandovi.
6
Zatím sledujeme spíše oboustranné oťukávání, domácí vyčkávají a ani Stoke se nikam nežene.
4
Sakho utrpěl v osobním souboji úder do nosu. Nyní to ale nic vážného, francouzský stoper se hned zapojil do hry.
3
Přetlačovanou spolu svedli obrovitý útočník hostí Crouch a stoper Reds Kolo Touré. Stoke zůstává u míče.
2
Firmino už nestihl míč na hřišti, Stoke bude vhazovat.
1
Anfieldem zní slavný chorál You'll Never Walk Alone.

Liverpool FC: Mignolet – Flanagan, Touré, Sakho, Moreno – Henderson (C), Lucas Leiva, Can – Milner, Firmino, Lallana.

Náhradníci: Ward – Ibe, Teixeira, Smith, Lovren, Allen, Benteke.

Stoke City: Butland – Johnson, Wollscheid, Muniesa, Pieters – Whelan (C), Afellay – Walters, Bojan, Arnautović – Crouch.

Náhradníci: Haugaard – Bardsley, Joselu, Wilson, van Ginkel, Adam, Shaqiri

Rozhodčí: Jonathan Moss.
První zápas:

Stoke City – Liverpool FC 0:1 (0:1)
Branky: 37. Ibe

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:9. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:6.
Liverpool FC:
Ligový pohár je poslední trofejí, kterou zatím slavný klub získal. Stalo se tak v sezóně 2011/12 a letos by si to mohli ve městě Bealtes zopakovat. Fanoušci Liverpoolu si hodně slibují od příchodu manažera Jürgena Kloppa, který už hodně zvedl herní projev Reds, ale výsledky stále zůstávají nevyrovnané. Se silnými soupeři hrají jeho svěřenci velmi dobře, co je však sráží, jsou výsledky proti papírově slabším týmům. V sobotu fotbalisté Liverpoolu sehráli nádherný a infarktový zápas na hřišti Norwiche. Rudí otevřeli skóre, ovšem na začátku druhé půle vedli 3:1 domácí. Liverpool se ale nevzdal a otočil skóre až na 3:4. Ani to ale nebyl konec velkého dramatu. Kanárci totiž už v nastavení srovnali a zdálo se, že utkání skončí divokou remízou. Jenže v 95. minutě se v šestnáctce opřel do míče Adam Lallana, který rozhodl o výhře hostí 5:4 a odstartoval obrovskou radost, která stála manažera Kloppa rozbité brýle.

V letošním ročníku Ligového poháru prošli hráči Liverpoolu postupně přes Carlisle – 1:1 (3:2 na pen.), Bournemouth – 1:0 a ve čtvrtfinále si s chutí zastříleli na trávníku Southamptonu – 6:1.
Stoke City:
Ve Stoke sídlí druhý nejstarší profesionální fotbalový klub na světě, ale velkou trofej získal za celou svou historii pouze jedinou. V sezóně 1971/72 ovládli Hrnčíři právě Ligový pohár. Letos se této metě přiblížili, když prošli až do semifinále, ale na Anfieldu budou muset dohánět jednogólové manko. V Premier League si svěřenci Marka Hughese drží svůj standard z posledních let a pohybují se ve středu tabulky – konkrétně na devátém místě. Naposledy Potters nestačili na lídra z Leicesteru, na jehož hřišti prohráli jasně 0:3. Předtím ale doma uhráli cennou bezbrankovou plichtu s Arsenalem.

Fotbalisté Stoke v League Cupu postupně přešli přes Luton Town – 1:1 (7:8 na pen.), Fulham – 0:1, Chelsea – 1:1 (5:4 na pen.) a Sheffield Wednesday – 2:0.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Týden v Anglii se nese ve znamení odvetných zápasů semifinále League Cupu. Jméno prvního finalisty se dozvíme již v úterý večer, kdy Liverpool přivítá Stoke City. Lepší výchozí pozici do odvety si v prvním duelu vytvořili Reds, kteří si z Britannia Stadium odvezli výhru 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.