Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Bournemouth - 19. prosince 2018   20:45

Chelsea
Chelsea
84' Hazard
1:0
(0:0)
Bournemouth
Bournemouth
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta "C", Rüdiger, Christensen (81. David Luiz), Emerson – Kovačić, Fábregas, Barkley (61. Hazard) – Willian (55. Pedro), Giroud, Loftus-Cheek.
Caballero – Kanté, Hazard, Pedro, Hudson-Odoi, Zappacosta, David Luiz.
A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn
Stamford Bridge, Londýn
40432 diváků
Bournemouth
Boruc – Cook "C", Simpson, Daniels – Ibe, Stanislas (63. Fraser), Brooks (88. Defoe), Aké, Rico – Wilson, Mousset (73. King).
Travers – Surman, Pugh, King, Defoe, Fraser, Mings.

Děkuji za pozornost, přeji krásný večer a dobrou noc. Na shledanou.
Tak přeci jen se domácí tým dočkal a po velkém a mnohdy zoufalém a marném boji se střelecky prosadil, i když docela šťastně. Eden Hazard, jenž byl v tu chvíli na hřišti zhruba dvacet minut, trefil ruku soupeře, od které se míč odrazil do brány. Domácí mohli dnes rozhodně zvítězit vyšším rozdílem, ovšem vynikající výkon podal brankář Bournemouthu Boruc. Pochválit je však třeba i Arrizabalagu, také on mnohdy své barvy podržel a má velkou zásluhu na postupu svého mančaftu.
90+6'
90+5'
Poslední možnost pro hosty v podobě standardky, před bránu Chelsea se vydal i Boruc.
90+4'
Hazard v bezprostřední blízkosti brány tečoval přihrávku z levé strany, avšak Boruc excelentním zásahem vytěsnil míč nad břevno. Nebýt hostujícího brankáře, vedla by Chelsea už tak o čtyři góly a dávno by bylo rozhodnuto.
90+3'
Hosté zle dotírali v útoku a málem se dostali do dobré šance, nakonec je ale vše jinak.
90+2'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, jeden z hráčů londýnského mužstva se dostal sám až před brankáře, tváří v tvář Borucovi pálil po zemi, avšak hostující gólman stačil zasáhnout a míč v cestě do brány zastavit.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Cook hodně nepříjemně pálil bez přípravy, ovšem Arrizabalaga byl připraven a prudký míč schoval do náruče. Důležitý zákrok brankáře Chelsea.
88'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Brooks, přichází Defoe.
87'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ten jim ale není dopřán a tak se musí rychle vracet zpátky.
84'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí se vydali k hostující bráně, kde vznikla velká skrumáž, ve které se osmělil střílet EDEN HAZARD, jenž trefil zřejmě ruku protihráče, od které se balón odrazil do brány. Gól je uznán.
82'
Domácí přenesli hru až ke svému brankáři, ten rozehrává na krátko.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christensen, přichází David Luiz.
79'
Wilson se provinil při útočné snaze faulem a musí se se spoluhráči stáhnout.
79'
Bournemouth se na chvíli usadil v útoku, ovšem soupeř míč rychle odkopl na jeho polovinu.
78'
Ani Hazard zatím neprotrhl střeleckou smůlu, jeho přízemní střelu z dálky Boruc bez větších problémů lapil.
77'
Ani Chelsea na tom nebyla v zakončení o mnoho lépe, míč projel pokutovým územím a pak se jej zmocnili hosté.
75'
Fraserovu přihrávku před bránu nikdo z jeho spoluhráčů netečoval, třebaže jich v pokutovém území bylo hned několik.
74'
Domácí měli problémy s hostujícím útokem, Wilson nebezpečně střílel, avšak pouze do protihráče, od kterého se balón odrazil vedle brány.
73'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Mousset, přichází King.
72'
Další hodně nepovedená střela, tentokrát pálil Hazard a zamířil rovněž vysoko nad bránu.
71'
Fraser si před hranicí pokutového území zpracoval míč a ihned jej poslal směrem, na bránu, tu ovšem vysoko přestřelil.
70'
Domácí se snaží posílat před bránu hostů míč vzduchem, ovšem tudy cesta zřejmě nepovede, Boruc je velmi jistý.
68'
Kovačić přenechal míč Fábregasovi, ten z dálky mířil pouze nad bránu.
67'
Brooks až příliš přetáhl svůj centr a míč poslal do vzdálenějšího zámezí.
66'
Domácí reklamovali hru rukou, ta sice nebyla, ovšem hosté stejně poslali míč do zámezí.
65'
Žlutou kartu dostává Simpson (AFC Bournemouth).
64'
Hazard mohl zkusit střílet z dálky, místo toho volil přihrávku po zemi do pokutového území, ale ta byla zblokována.
63'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Stanislas, přichází Fraser.
62'
Wilson se sice hodně diví, ale zbytečně, bylo to sice těsné, ale přeci jen stál hráč v době přihrávky v ofsajdu.
61'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Barkley, přichází Hazard.
60'
Žlutou kartu dostává Fábregas (Chelsea FC).
59'
Wilson vyrazil sám proti několikanásobné přesile, proti které neměl nejmenší šanci, dostal se jen kousek za polovinu.
57'
Žlutou kartu dostává Stanislas (AFC Bournemouth).
56'
Stanislas váhal, zda střílet nebo přihrát, míč mu nakonec utekl, takže hostující hráč neudělal ani jedno.
56'
Fábregas chtěl patičkou postrčit míč spoluhráči do běhu, záměr mu však nevyšel.
55'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Pedro.
54'
Mnozí fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ovšem předčasně. Rána Loftuse-Cheeka proletěla o centimetry vedle levé tyče hostující svatyně.
52'
Loftus-Cheek se dostal k odraženému míči, ovšem jeho tvrdou ránu zastavil bránící protihráč.
50'
Boruc rychle vyběhl až k hranici pokutového území, kde ukryl míč do rukou před dobíhajícím Willianen.
48'
Kovačić nejprve míč netrefil, podařilo se mu jej sice získat, ale místo rychlé střely volil zbytečnou přihrávku, kterou navíc pokazil.
47'
Willian se k míči nedostal, ten skončil u Boruce.
46'
Domácí vlétli do první půle aktivněji a měli několik dobrých příležitostí, ovšem žádnou nevyužili. Hosté začali opatrně, ale postupně se více osmělovali, také oni byli blízko vedoucí brance, avšak také Arrizabalaga se činil. Komu se povede skórovat jako prvnímu?
45+1'
45'
Arrizabalaga vyběhl z brány a letící balón vyboxoval do bezpečí.
43'
Giroud neměl patřičnou výšku k tomu, aby na míč dosáhl, Boruce tak neohrozil.
40'
Loftus-Cheek chtěl projít kolem soupeře podél postranní lajny, ale záměr se mu vůbec nepovedl.
38'
Nepřesný míč letí až k Borucovi, jenž nyn v posledních minutách mnoho práce nemá.
36'
Mousset byl blízko gólu, jeho krásnou točenou ránu na vzdálenější tyč však v poslední chvíli vytěsnil Arrizabala, který využil svých centimetrů, pořádně se natáhl a zachránil své barvy od inkasovaní.
33'
Brooksovi se nevedlo o mnoho lépe, míč mu utekl do zámezí.
33'
Giroud si míč nezpracoval, ten skončil u Boruce, který s rozehrávkou nepospíchá.
31'
A hned se dostali do obrovské šance, jmenovitě to byl Willian, který se ocitl v samostatném úniku, mířil však pouze do vyběhnutého Boruce a následnou dorážku z ostrého úhlu namířil mimo tři tyče.
31'
Hosté se začínají více osmělovat, nebezpečnou přihrávku před bránu však domácí zastavili.
30'
Kovačićův pas byl nepřesný a skončil za postranní lajnou. Domácí se ještě dožadovali rohového kopu, ale ten jim není dopřán.
28'
Brooks si naběhl pro přihrávku na hranici pokutového území, jeho rána z voleje by možná domácímu brankáři nadělala problémy, ovšem to by Brooks nesměl trefit záda svého spoluhráče.
25'
Kovačić přes pevnou obrannou hráz neprošel, soupeř odkopl míč na polovinu Chelsea.
23'
Brooks střílel z otočky přímo do náruče domácího brankáře, pro kterého nebyl problém zasáhnout.
22'
Jenž vyrazil na steč a Arrizabalaga musel rychle z brány, aby byl u míče dříve.
22'
Domácí teď pokazili přihrávku a darovali balón soupeři.
20'
Teď už se domácí hvězda do zakončení dostala, jeho ránu z leva však Boruc výtečně vyrazil.
19'
Giroud se vyhnul ofsajdové pasti, ale i tak mu chybělo půl kroku k tomu, aby si míč zpracoval a dostal se osamocen před brankáře.
18'
Willian upadl před pokutovým územím, dle mínění arbitra, který stál blízko, bylo vše dle pravidel.
16'
Hosté vyrazili do otevřené obrany soupeře, po přihrávce z levé strany pálil z hranice pokutového území Wilson na vzdálenější tyč, avšak hodně nepřesně. Tohle byla dobrá možnost, zatím největší šance hostů.
14'
Willian si zpracoval míč, avšak jeho následná rána šla pouze do protihráče.
12'
Teď si špatně přihráli hosté, Cook poslal míč pouze za postranní lajnu.
11'
Příliš přetažený centr nemohl Willian dostihnout, hosté budou vhazovat aut.
10'
Takto to ale nepůjde, Azpilicueta odcentroval míč přímo do rukavic připraveného Boruce.
9'
Modří si opět přihrávají na polovině soupeře a vyčkávají na vhodný okamžik k útoku.
7'
Tohle byla první velká šance, Barkley před hranicí pokutového území mířil na levou tyč a pořádně protáhl Boruce, ten konečky prstů míč vytěsnil do zámezí.
6'
Willian udělal soupeři kličku a svoji ránu poslal po zemi přímo do náruče hostujícího gólmana.
5'
Arrizabalaga si poprvé sáhl na míč, když vyběhl z brány a ukryl jej do náruče.
4'
Chelsea je u míče, ovšem hráči si mezi sebou pouze přihrávají.
1'
Domácí rozehráli rohový kop, do zakončení se dostal Christensen, ovšem trefil pouze protihráče.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta "C", Rüdiger, Christensen, Emerson – Kovačić, Fábregas, Barkley – Willian, Giroud, Loftus-Cheek.
Náhradníci: Caballero – Kanté, Hazard, Pedro, Hudson-Odoi, Zappacosta, David Luiz.

AFC Bournemouth: Boruc – Cook "C", Simpson, Daniels – Ibe, Stanislas, Brooks, Aké, Rico – Wilson, Mousset.
Náhradníci: Travers – Surman, Pugh, King, Defoe, Fraser, Mings.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn.

Bournemouth

Hosté sehráli v Poháru o jeden zápas víc, než jejich protivník. Nejprve si poradili s Milton Keynesem, kterého porazili 3:0, poté sehráli těžší duel a díky gólu v 94. minutě porazili Blackburn 3:2. V osmifinále pak narazili na Norwich, nad kterým zvítězili znovu těsně, tentokrát poměrem 2:1. Když se podíváme na tabulku anglické ligy, patří Bournemouthu jedenácté místo s 23 body, ovšem na takový šestý MU ztrácí pouhé tři bodíky.
Chelsea

Domácí tým v cestě do čtvrtfinále neměl snadné soupeře, nejprve porazil silný Liverpool na jeho hřišti 2:1, třebaže ještě v 79. minutě prohrával, poté zvítězil před svými fanoušky 3:2 nad Derby, které o kolo předtím vyřadili MU. V lize se Chelsea poměrně daří, patří jí čtvrté místo s 37 body a ztrátou pouhých osmi bodů na první Liverpool.
Dobrý den, dva čtvrtfinálové duely má na programu Anglický ligový pohár, oba se začátkem ve 20:45. V tomto on-line přenosu se budeme věnovat klání mezi Chelsea a Bournemouthem. Prvně jmenovaný celek je velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.