Augsburg - Wolfsburg | ONLINE | 14.9.2012 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a u německé Bundesligy se těším opět zítra, na počtenou.
Augsburg domácí remízou vybojoval první bod a posunul se alespoň prozatím na patnácté místo tabulky. Wolfsburg má s dnešním bodem čtyři body a je devátý.
Českého fanouška mohl potěšit výkon MILANA PETRŽELY, který se poprvé objevil v základní jedenáctce a předvedl velmi dobrý výkon. Jan Morávek zůstal pouze na lavičce náhradníků a do hry nezasáhl.
Zápas branky nenabídl, oba týmy se tak rozcházejí z mého pohledu zaslouženou remízou 0:0. Největší šanci zápasu nepřetavil ve druhé půli v gól Kahlenberg, který měl před sebou prázdnou bránu, ale jeho hlavičku dokázal zlikvidovat bravurně brankáře Amsif.
Konec zápasu.
90
Centr na Sia za obranu, který už byl ale příliš blízko Benagliovi a ten situaci vyřešil.
90
Milan Petržela už se nějakou dobu pohybuje i na levé straně a občas tak mění pozici. Zatím se však po levé straně moc neprosazuje.
89
V útoku hosté, kteří se ale provinili faulem, takže z toho bude odkop od branky Augsburgu.
88
Po standardní situaci domácích musel z brány Benaglio, aby míč vyrazil do bezpečí. Augsburg ale zůstal u míče a ve vápně se dostával do zakončení Sio, ale jeho střela byla zblokována.
87
Poslední střídání z dílny Felixe Magatha. Ze hry odchází Marcel Schäfer a nahrazuje ho Srdjan Lakič.
86
...Domácí si s rohovým kopem poradili, stále máme nerozhodný stav a bude náš čekat drama.
85
Ze hry odchází Kjaer a nahradí ho na hřišti Christian Träsch, o kterém se spekulovalo, že měl nastoupit už v základu.
85
Jakmile se Olič dostal do hry je to znát, roh pro hostující tým, předtím ale ještě střídání...
84
...Petrželův centr mířil zhruba někam na penaltu, hostující hráči si s ním však poradili.
83
Teď už to bude o jedné chybě, jeden gól může celý zápas rozhodnout. Oba týmy k němu mají stejně blízko, nyní trochu blíže domácí, protože zahrávají rohový kop...
82
Olič se prodíral po standardce k míči a práci s ním měli hned tři hráči Augsburgu, mohl za to ale spíše špatný odhad domácích obránců.
81
Petržela zůstává i nadále jedním z nejaktivnějších hráčů domácího týmu a dává hráčům soupeře pořádně zabrat.
80
...Benaglio měl s rohem potíže a vyškrábnul ho na další roh, který už nic nepřinesl.
79
Oehrl byl dobře uvolněn na hranici ofsajdu a mohl se tak řítit po pravé straně do dobré příležitosti. Centroval před bránu, kde míče jen těsně minul Vogt. Připravený byl i na zadní tyči Petržela...
78
Po dlouhé době v útočné snaze i domácí. Ale Sio byl dobře pokryt a centr na něj tak neměl patřičný úspěch.
77
Fagner poslal z pravé strany do vápna dobrý ostřejší cent, který brankář Amsif pouze vyrazil, štěstí pro Augsburg bylo, že nikdo nedokázal odražený míč dorazit do brány.
76
Poslední střídání domácích. Ze hry jde Aristide Bance a na hřiště vyběhne Kevin Vogt. Je to do jisté míry od trenéra Weinzierla risk, kdyby se někdo zranil.
75
Opět Olič, který po příchodu Dosta výrazně ožil. Zbavil se kličkou hráče ve vápně, jeho následná střela však byla málo razantní.
74
Olič se prosazoval na pravé straně, nakonec se mu sice do vápna proniknout nepovedlo, ale zpětně přihrával do vápna, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
72
Druhé střídání Augsburgu. Ze hry jde Tobias Werner a na hřiště míří Giovanni Sio.
72
Velká šance pro hosty. Olič našel parádním centrem ve vápně na levé straně Dosta, ten hlavičkoval k pravé tyči na úplně volného Kahlenberga, který měl před sebou prázdnou bránu, do kterého také hlavičkoval. Skvěle se však stačil přesunout brankář Amsif a zákrokem zápase zachránil svůj tým.
71
Wolfsburg zůstává stále aktivnějším týmem, ale chybí mu efektivita. Navíc hrozí rychlé brejky, do jednoho takového se málem dostal Bance, ale byl zastaven dobrým obranným výpadem.
70
Další ze soubojů Petržela - Rodriguez. Petržela uzmul Rodriguezovi míč a pelášil, jak je jeho zvykem dopředu, poté si však neporadil v souboji jeden na jednoho z navrátivším se Diegem.
69
...Rohový kop nepříjemný, ale Augsburg se dokázal ubránit a dostat míč do bezpečné vzdálenosti od brány.
68
Olič snad poprvé v nějaké nadějné pozici, ale možná i proto, že se k míči moc nedostává, necentroval, ale zkusil se obejít protihráče, což se mu nepovedlo. Rohový kop...
67
Poprvé střídá i Augsburg. Ze hřiště odchází Matthias Ostrzolek a na hřišti ho nahradí Ragnar Klavan.
66
Petržela se pustil před vápnem hned do tří hráčů, ale tentokrát nebyl úspěšný a jeho pád byl pak hodně okatý.
65
Schäfer zkusil své střelecké štěstí, ale měl ho raději ještě nechat chvíli spát. Střela se mu totiž vůbec nepovedla a brankář Amsif ji jen kontroloval očima.
64
Vieirinha už dnes dohrál, trenér Wolfsburgu totiž nachystal první střídání. Vieirinhu nahradí na hřišti dle předpokladů Bas Dost.
64
...Domácí to zkusili střelecky, ale střela šla pouze do poctivě vystavěné zdi.
63
Český reprezentant opět v akci. Milan Petržela se dostával pomalu k vápnu a stáhnout k zemi ho musel Ricardo Rodriguez (WOF), který také vidí žlutou kartu...
62
Rozehrávka je dnes velkou slabinou domácího týmu, prostě se nedaří, nedaří se ani dlouhé nákopy na hrot útoky. Otázkou pak je, co tedy s tím?
61
Vieirinha centroval do vápna, ale možná ani sám neví komu, protože centr šel do místo, kde nikdo široko daleko nebyl.
60
Vidět sice Ivica Olič (WOF) v útoku moc není, ale teď se všem připomněl faulem, a to hned pěkně za žlutou barvu.
59
Marně přemýšlím pro jaký tým by byla remíza dnes výhrou, ale opravdu mě žádný tým nenapadá. Augsburg hraje domá a chce zvítězit, to stejné Wolfsburg po blamáži s Hannoverrem.
58
Petržela teď Rodriguezovi spočítal všechny jeho předchozí fauly na svou osobu a poslal ho k zemi.
57
Teď už to vypadalo, že se podaří protlačit přihrávku na Wernera, který by pak mohl jít skoro sám na bránu, nicméně o nějaké ty centimetry se to nepovedlo.
56
Jak druhá půle začala slibně, tak postupem času jsme se dostali opět do situace v první půli, kdy se šance hledaly opravdu těžko.
55
Jako v hokeji si teď počínal jeden z hráčů Wolfsburgu, který dal Torstenu Oehrlovi ukázkový bodyček a útočník Augsburgu musel tento střet několik vteřin vydýchávat, ani se mu nedivím.
54
Vypadalo to, že Diego se sám dostal do svízelné situace a zamotá se, brazilský hráč však vše vyřešil bravurně a o míč nepřišel, když dobře rozehrál.
53
Rozodnutí rozhodčích se nelíbilo ani domácím fanoušků, ani hráčům a samozřejmě ani trenéru Markusi Weinzierlovi. Ale není jim to nic platné, míč získali hosté.
52
Diego je zatím Wolfsburgem využíván hojen, to se však nedá říct o Ivicu Oličovi, který se do hry moc nedostává, ale není to tak úplně jeho vina.
51
Petržela si zatím říká o místo v základu i pro další utkání. Nicméně teď si musel Augsburg dávat pozor na Diega, výborně ho však uhlídal Langkamp.
50
Petržela se dobře zbavil hráče a založil rychlý útok, který skončil až centrem z levé strany do vápna. Pro míč si však došel Benaglio, ale Oehrl si dobře nabíhal na Wernerův centr.
49
Hosté vstoupili do druhé půle velice aktivně a už si vypracovali několik nadějných akcí, kterým však chyběla finální fáze, a to je to nejdůležitější.
48
Vieirinha se dostal k odraženému míči a zpoza vápna vypálil z half voleje. Střela to byla dobrá, razantní, ovšem šla pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář Amsif.
47
Kamery však o přestávce doslova hypnotizovali osobu Base Dosta útočníka Wolfsburgu, je téměř jisté, že nizozemský střelec se na hřiště podívá.
46
Druhý poločas rozehrán domácím týmem. O přestávce žádné změny neproběhly. Stále tedy na hřišti stejní hráči jako v první půli.
46
Začal druhý poločas.
Velký rozdíl je zatím při pohledu na přihrávky obou týmu. Wolfsburg vyslal celkově 180 pasů oproti 88 pasům Augsburgu, přičemž úspěšnost hostů byla 81% a domácích pouze něco pod 70%. Tady je jasně vidět vliv Diega na hru.
V první půli byl v domácím dresu hodně vidět MILAN PETRŽELA, který byl terčem hned několika nedovolených zákroku. Zatím je to od českého reprezentanta solidní výkon. Petržela absolvoval 13 sprintů, stále to však není nic oproti Oličovi, který se ostře rozeběhl hned ve 20 případech.
První půli máme za sebou, žel žádné branky nenabídla. Domácí začali zápas aktivně a do dobré šance se po rohu dostal Oehrl, jenže hlavičkoval pouze nad. V další části první části už byli naopak aktivnější hosté. Výsledkem však byla pouze ostrá střela Diega zpoza vápna doprostřed brány.
První poločas skončil.
45
Nemohu si pomoci, ale Petržela zatím na pravém křídle předvádí dobrý výkon. Teď si skvělé rozuměl s míče proti dvěma hráčům a následně přenesl hru jinam.
44
Další ze sporných zákroků, po kterém se Wolfsburg řítil do útoku. Sice to k šanci nevedlo, ale domácí trenér Markus Weinzierl se na rozhodčí hodně zlobí.
43
Ihned po předchozí akci se domácí řítili do útoku, ale za záchrannou brzdu zatáhl Kahlenberg, faulovaným byl tuším opět Milan Petržela.
42
Další centr Wolfsburgu do vápna domácího týmu, opět byl ale odvrácen. S Oličem na hrotu to půjde takto jen z těží.
41
První půle zatím pomalu ale jistě směřuje do nerozhodného konce. Wolfsburg opět o něco aktivnější, ale zatím bez výsledku.
40
Následná standardka však hostům žádné ovoce nepřinesla. Do těchto situací by se samozřejmě hodil Dost, který je zatím na lavičce náhradníků.
39
Domácí fanoušci se zlobí. Sankoh teď sestřelil Oliča a narozdíl od předchozího zákroku Rodrigueze dostal žlutou kartu. Takže 39. minuta a první žlutá karta utkání pro Gibrila Sankoha (AUG).
37
Petržela zatím dostává pořádně pocítit tvrdost německé Bundesligy, teď ho nešetrně poslal k zemi Rodriguez.
36
Diego tentokrát nic nevymýšlel a rozhodl se, že vypálí. Jeho střela však byla zblokovaná už na začátku své cesty.
35
Milan Petržela zatím sbíral ve dvou dosavadních bundesligových kolech minuty na hřišti jen po skromnu. V podstatě vždy nastoupil až na poslední minuty utkání, dnes má poprvé pořádnou šanci se ukázat.
34
Petržela se rozběhl a to se pak bývalý plzeňský hráč těžko zastavuje, a když už se zastaví, musí to být s faulem jako v tomto případě.
33
Asi nemá cenu se zmiňovat v Bundeslize o atmosféře. Ta je totiž opět fantastická a je radost hrát v takovém prostředí.
32
Kjaer dnes nehraje na pozici stopera jako třeba v národním týmu, ale plní roli defenzivního záložníka, teď si musel pomoci faulem. Ovšem může zůstat v klidu, následná standardka domácích žádné nebezpečí nepřinesla.
31
Jakoby si Augsburg uvědomil, že často ztrácí míč. Teď si totiž svědomitě a na jistotu přihrává a nedovoluje hostům dostat se k míči.
30
Werner byl na levém křídle povalen na zem a bylo to za pomoci nedovoleného zákroku. Augsburg si tak mohl delší chvílí pobýt na polovině soupeře a pohrát si s míčem.
29
Augsburg se strašně rychle zbavuje míče, a to mu příliš neprospívá. Teď přišel naprosto zbytečný nákop dopředu na náhodu a tím pádem také logicky přišla ztráta míče.
28
Držení míče se v tuto chvíli jasně přesouvá na kopačky hostujícího týmu, Augsburg teď poněkud vyklidil pole a pouze se brání útočným výpadům Wolfsburgu.
27
Diego zahrával první rohový kop hostů, ale žádné nebezpečí z toho nevzniklo. Wolfsburg si bude muset počkat na další šanci.
26
Wolfsburg má v Diegovi velkou zbraň, prakticky vše jde přes tohoto brazilského ofenzivního záložníka. Pokrýt Diega znamená eliminovat prakticky celý Wolfsburg.
25
Blíží se nám pomalu půl hodina hry a zatím nás fotbalové osvěžila pouze hlavička Oehrla a střela Diega. Šancí zatím moc není.
24
Nadějná kombinace se rýsovala na druhé straně, ale Naldo míč dobře zastavil. V posledních chvílích se zdá, že hosté začínají pomalu přebírat iniciativu.
23
Wolfsburg zlepšil kombinaci a snadněji se dostává k centrům do vápna, tentokrát akce proběhla po levé straně, opět po přihrávce Diega. Následně centroval Schäfer. ale míč se dostal pouze k brankáři Amsifovi.
22
Nyní jsme sledovali takovou trochu menší bramboračku ve středu hřiště a odnesl to na trávníku ležící Baier, který se však rychle zvedá z trávníku a bude dle všeho v pořádku.
21
Pěkná svižná kombinace Wolfsburgu, která šla od Diega na pravé křídlo, kde si nabíhal Fagner, jenž však následný centr hodně zkazil.
20
Na druhé straně dobré napadání hostů a v problémech brankář Amsif, který jen těsně míč odkopl před dotírajícím Oličem.
19
Fagner měl problémy s bráněním u rohového praporky a míč tak získali domácí, dlouhý aut do vápna však vyšel absolutně vniveč.
18
Máme za sebou skoro osmnáct minut a zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání s o něco větší aktivitou domácího týmu.
17
Diego dostal zpětnou přihrávku na hranici vápna a ihned tvrdě pálil, bohužel pro něj to však bylo pouze doprostřed brány, takže Amsif neměl problém projektil zlikvidovat.
16
Bance byl v nadějné pozici, ale nepovedlo se mu protlačit finální přihrávku na lépe postaveného spoluhráče. Míč se pak odrazil k Bancemu ještě jednou, ale i tentokrát to nevyšlo, vše ale trochu zavánělo faulem.
15
Milan Petržela je na pravé straně zatím hodně vidět, teď si však k míči pomohl faulem. Po chvíli se ale domácí dostali do dalšího útoku, tentokrát to byla po levé straně, nadějnou situaci ale domácí zbrzdili a hráči hostí se stihli vrátit.
14
Mezitím rozehrával Augsburg další standardku, která však neskončila ohrožením Benagliovy branky. Ve hře tak budou pokračovat hosté.
13
Ivica Olič se zatím na hrotu útoku s míčem příliš nepotkal. Olič se stal v létě jednou z výrazných posil Wolfsburgu a obě strany si od tohoto transferu hodně slibují.
12
Zajímavé věci se však dějí i na druhé straně. Schäfer se na levém křídle uvolnil k centru, jenže jeho přetažený centr do vápna nikdo nezužitkoval.
12
Když už jsme u Oehrla. Útočník Augsburgu musel v minulé sezóně čekat na první gól do 17. kola. V tomto ročníku se mu povedlo skórovat už v druhém kole proti Schalke.
11
...Druhý rohový kop domácích už byl o mnoho povedenější, a to výrazně, měl ho na svědomí Milan Petržela. Do vzduchu se pověsil Oehrl a svoji hlavičkou pohladil brankovou síť, bohužel pro něj z vrchu.
10
Augsburg se v minulém utkání se Schalke neprezentoval vůbec špatně, až tomu pak výsledek neodpovídal. Teď však domácí rozehrávali další standardku a před Bancem bylo odvráceno na roh...
9
Diego si zpracoval perfektně dlouhý míč a s přehledem rozehrál. Hra se z pravé strany přenesla na levou, kde už však vlci úspěšní nebyli.
8
Rychlá kombinace hostů, ale u míče byl dříve Langkamp, Fagner byl v souboji pozdě a navíc si počínal nedovoleně a Langkamp utržil nějakou menší bolístku.
7
Wolfsburg v dobré možnosti, nabízeli se dostatek místa, ovšem Diego nepřesně nahrával těsně před vápnem, takže z nadějné akce nic nezbylo.
6
...S rohovým kopem neměl švýcarský reprezentační brankář Benaglio sebemenší problém a schoval ho do svých rukavic.
5
Benaglio musel řešit menší nedomluvu v obraně a Augsburg se tak dostal k míči. Bance se však ve vápně neprosadil. Jenže po chvíli šli domácí opět do útoku a bylo to o mnoho lepší. Opět to byl Bance, který si zpracoval perfektně dlouhý míč a poté ihned pálil z větší vzdálenosti, bude to roh...
4
Schäfer se s míčem daleko nedostal a hosté musí začínat opět od své brány. Je trochu překvapení, že se vedle Oliče neobjevil střelec Dost, ale možná ještě není natolik fit, aby hrál hned od začátku.
3
Domácí začali poměrně aktivně, možná chtějí hosty překvapit a připomenout jim tak nepovedený zápas s Hannoeverm, který Wolfsburg prohrál vysoko 0:4.
2
Wolfsburg se tlačil do prvního útoku, ale nebyl úspěšný. Stejně si však ve své kombinaci vedli také domácí. Milan Petržela byl na pravé straně hned dvakrát u míče. Přičemž podruhé se pokoušel uniknout po křídle, ale byl zastaven úspěšným skluzem.
1
Hosté z Wolfsburgu rozehráli dnešní utkání. Jak jste si jistě všimli, v sestavě domácích je poprvé v základu český záložník Milan Petržela, naopak chybí Jan Morávek.
1
Utkání právě začalo.
ROZHODČÍ: G. Winkmann - Ch. Bandurski, F. Assmuth - V. Wezel.
ABSENCE:

AUGSBURG - Knowledge Musona (tříslo), Ja-Cheil Koo (poškozené vazy v kotníku), Simon Jentzsch (operace prstu), Callsen-Bracker, Sascha Mölder, Ronny Philp, Dawda Bah (zranění).

WOLFSBURG - Jan Polák (stehenní sval), Václav Pilař (po operaci Kolena).
LAVIČKA WOLFSBURG: Hitz (GK), Josue, Orozco, Träsch, Dost, Jönsson, Lakič.
LAVIČKA AUGSBURGU: Gelios (GK), Klavan, M. de Jong, Vogt, Morávek, Hain, Sio.
SESTAVA WOLFSBURGU: (4 - 2 - 3 - 1) Benaglio - Fagner, Naldo, Pogatetz, Rodriguez - Kjaer, Kahlenberg - Vieirinha, Diego, Schäfer - Olič.
SESTAVA AUGSBURGU: (4 - 2 - 3 - 1) Amsif - Verhaegh, Sankoh, Langkamp, Ostrzolek - Baier, Ottl - Petržela, Oehrl, Werner - Bance.
Wolfsburg disponuje silným útočným duem OLIČ, DOST. Nizozemský střelec však nebyl kvůli zranění v minulém utkání k dispozici. Na Augsburg se ale stačil dát dohromady. Oslabený Augsburg se bude spoléhat především na propracovanou obranu a díky řadě absencí možná i na české duo v základní sestavě - MORÁVEK, PETRŽELA.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

MARKUS WEINZIERL (AUGSBURG) - Zápas proti Wolfsburgu chceme vyhrát a připsat si první body do tabulky. Oproti začátku sezóny jsme se hodně zlepšili, proti Schalke jsme měli šance. Základem bude, dát celých 90 minut zápasu vše, co je va našich silách. Wolfsburg má velmi dobrý kádr a očekávám, že trenér Felix Magath zareaguje na vysokou porážku od Hannoveru. Nicméně máme v úmyslu následovat svůj cíl a zápas rozhodnout v náš prospěch. (zdroj: fcaugsburg.de)

FELIX MAGATH (WOLFSBURG) - Věřím, že budeme v pátek stavět na utkání se Stuttgartem. Augsburg dokázal být v minulé sezóně v domácím prostředí velmi přesvědčivý. Augsburg má řadu absencí, ale nemusí to být pro nás výhodou. Ti, kteří je nahradí, budou hrát na plný plyn a budou chtít ukázat, že jsou stejně dobří jako ti, které nahradili. V tomto ohledu očekávám vyrovnaný zápas. (zdroj: vfl-wolfsburg.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Wolfsburg má Augsburgu z minulé sezóny, co oplácet. Oba vzájemné duely totiž vyhrál bavorský klub. Doma zvítězil Augsburg 2:0 a venku pak 2:1.
Ambicemi hrát o poháry se před začátkem sezóny netajil WOLFSBURG. Trenér Felix Magath opět pořádně protočil kádr i přestupový trh a stěhovat se tak například musel po pouhém půl roce český reprezentant Petr Jiráček. První zápas ve Stuttgartu tým z města aut vyhrál, v tom druhém však dostal na domácí půdě pořadnou lekci v derby s Hannoverem. Soupeř nastřílel Wolfsburgu čtyři branky.
AUGSBURG je po dvou bundesligových kolech bez bodu a jeho cíl pro zápas s Wolfsburgem je tak jasný - bodovat. V prvním kole podlehl Augsburg na domácí půdě nováčkovi z Düsseldorfu a v druhém kole pak nepřekvapil v Gelsenkirchenu. Je tak otázkou, zda poprvé v základní sestavě dostane prostor Milan Petržela. V základu chyběl v minulém kole i Jan Morávek.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 3. kola německé Bundesligy mezi Augsburgem a Wolfsburgem. Utkání začíná v 20:30.
14. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 14 10 1 3 30:16 31
2. Lipsko 14 9 3 2 39:16 30
3. Dortmund 14 7 5 2 33:19 26
4. Schalke 14 7 4 3 25:18 25
5. Freiburg 14 7 4 3 24:17 25
6. Leverkusen 14 7 4 3 22:18 25
7. Bayern 14 7 3 4 35:20 24
8. Hoffenheim 14 6 3 5 19:23 21
9. Wolfsburg 14 5 5 4 15:14 20
10. Union Berlin 14 6 1 7 18:19 19
11. Frankfurt 14 5 3 6 24:22 18
12. Augsburg 14 4 5 5 20:26 17
13. Mainz 14 5 0 9 20:34 15
14. Werder 14 3 5 6 22:29 14
15. Hertha Berlin 14 3 3 8 20:29 12
16. Düsseldorf 14 3 3 8 16:29 12
17. Paderborn 14 2 2 10 17:32 8
18. Köln 14 2 2 10 12:30 8
Články odjinud