Pro dnešní večer je to z Bundesligy všechno. Děkuji Vám za pozornost a u německé kopané opět na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a Wolfsburg je za závěrečný hvizd asi rád, v posledních minutách už se diváci v Allianz aréně spíše nudili, ale vzhledem k zisku tří bodů a třem vstřeleným brankám mohou být spokojení.
90+1
Po rozehrávce standardní situaci se pokusil Shaqiri o přímou střelu, nepřesnou.
90+1
Ještě jedna standardní situace pro Bayern.
90
Ve druhé polovině se nastavuje jedna minuta.
89
Bayern u míče a závěr už si domácí pohlídají. Ribéry se ještě pokouší kombinovat se Shaqirim.
87
Další z útoků Bayernu končí zajímavou, ale opět nepřesnou střelou.
85
Závěr už se hraje v poklidu. Wolfsburgu už se téměř ani nesnaží se dostat do útoku.
82
Vidíme druhou žlutou kartu v dnešním utkání, dostal ji Bastian Schweinsteiger.
81
Hosté střídají naposledy. Dost přepouští místo Jönssonovi.
79
Badstuber se po delší době vydal na útočný výlet, ale nepřesně nahrával.
78
A Mario Mandžukić už v zápase pokračovat nebude. Na trávník místo něj přichází Claudio Pizzaro.
78
Mandžukić nyní utrpěl nějaké zranění při snaze dostat se za míčem.
76
Mohlo to být už o čtyři branky, ale domácím ten útok nyní nevychází kvůli dalšímu nepřesnému pasu.
74
Bayern už si hlídá své vedení. Ani Ribéryho už moc nemrzí pokažená nahrávka na Mandžukiče.
72
Domácí podruhé v dnešním utkání střídají. Ze hřiště odešel Javi Martinéz, kterého nahrazuje Anatolij Tymoščuk.
71
Dnešní utkání sleduje 71 000 diváků.
70
O další střelecký pokus se postaral domácí Shaqiri, avšak ani on nemířil přesně.
69
Do zajímavé pozice se po skvělém průniku a načasované přihrávce dostal Frank Ribéry! Jeho střela končí mimo!
67
Do zajímavé pozice pro zakončení se dostal Ivica Olić, jeho střela končí nakonec na boční síti.
68
I domácí kouč Jupp Heynckes střídá. Msto Arjena Robbena na trávník přišel Toni Kroos.
67
Hosté střídají hned dvakrát. Z trávníku Odešli Thomas Kahlenberg a Naldo. Na hřiště přišli Christian Träsch a Naldo.
67
65
Bayern právě vstřelil branku!
Nepříliš zajímavá pasáž hry končí další brankou v síti Wolsburgu a opět se trefuje do jeho sítě bývalý hráč tohoto klubu MARIO MANDŽUKIĆ, který se prosadil z těžké pozice!
63
Bayern se pokusil o dlouhý nákop. Míč má Benaglio.
61
Hosté se také pokusili o průnik mezi obránci Bayernu. Olić nebyl úspěšný.
59
Bayern zaslouženě přidal druhou branku a nadále jsou domácí u míče. To je už tradiční obrázek dnešního utkání.
57
Je to o dva góly! Z levé strany poslal přesný centr Xherdan Shaqiri na MARIA MANDŽUKIČE, který předskočil obránce a hlavou přesně skóroval!
56
Bayern opět zesiluje svůj tlak.
55
Bayern nadále má míč ve svém držení.
53
Další útočná akce. Bayern se opět zkoušel prosadit středem hřiště po dlouhé nahrávce Shaqiriho.
52
Do zakončení se poprvé pořádně dostali hosté. Střelu svého bývalého spoluhráče Ivici Oliče zastavuje v klidu Neuer.
51
Javi Martinéz v souboji s Diegem fauloval. Wolfsburgu může v klidu rozehrávat.
50
Ani Robben se nedokázal dostat k dalšímu míči. Wolfsburgu bude odkopávat od své branky.
49
Přihrávka na nabíhajícího Mandžukiće nebyla přesná a jeden z obránců Wolfsburgu dokázal odkopnout míč.
48
Další útočná akce domácích...
48
Bayern dokáže zastavovat útoky Wolfsburgu už v jejich zárodku.
47
Sotva jsem to dořekl, tak Bayern získal míč a zaútočil. Benaglio nevěděl, kde mu hlava stojí, ale nakonec všechny střely pokryl a navíc mu pomohl i domácí ofsajd.
47
Wolfsburg zatím hraje s míčem na kopačkách.
46
Hosté rozehráli do druhé půle.
46
První poločas je za námi a rozhodně spokojenější musí být příznivci domácího Bayernu, který celý poločas jasně válcoval svého soka z Wolfsburgu a dočkal se zaslouženého vedení, které mohlo být klidně i vyšší, ale proti byl svými zákroky Benaglio. Jediný zásah zatím obstaral Bastian Schweinsteiger, který využil přesný pas od Ribéryho.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
45+2
Po pasu od Ribéryho se z hranice vápna snažil prosadit Robben, ale neměl přesně seřízená mířidla.
45+1
Obrázek hry je nadále totožný. Bayern stále drží míč.
45
Nastavují se dvě minuty. Jde o nastavení, které způsobilo ošetřování brankáře Benaglia.
45
Poslední minuta první půle se rozběhla. Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut.
44
Bayern nyní má sice balón v držení, ale na vlastní polovině.
43
Bayern se pokoušel prosadit po rohovém kopu. Neúspěšně.
42
Parádní kombinace na druhé straně. Po přesném přiťuknutí pálil z hranice pokutového území Robben a Benaglio vytěsnil míč na roh!
41
Střela na branku přišla, ale nebyla pro Neuera vůbec těžká.
40
Wolfsburg má první standardní situaci z níž se dá ohrozit branka.
39
Tvrdou a přesně mířenou střelu Shaqiriho z dobrých čtyřiceti metrů tlumí v rukavicích Benaglio.
37
Z rohu Bayern tentokráte nezahrozil.
36
Mandžukić po svém průniku vybojoval rohový kop.
35
Na opačné straně se k odraženému míči dostal Diego, ale ani on nijak Neuera neohrozil.
35
Do zajímavé akce se dostal i Javi Martinéz, ale ani on nemířil přesně. A byl faulován Thomasem Kahlenbergem, který vidí žlutou kartu.
34
Ribéry byl dvakrát v krátkém sledu faulován. Z ani jedné rozehrávky Bayern nic nevytěžil.
33
A nebyl to vůbec špatný pokus. Dlouhý pas nalezl přesně Maria Mandžukiće, který z hranice pokutového území pálil mimo.
32
Domácí se stále nikam neženou. Po chvíli kombinace to zkusí opět v útoku.
29
Tempo hry nyní trochu pokleslo, což pomáhá více hostům, kteří se mohou trochu z úvodního náporu.
27
Hosté se poprvé dostávali do útoku, ale jsou zastaveni zdviženým praporkem pomezního rozhodčího.
26
Bayern ani po vstřelení branky nijak nepolevuje ve své aktivitě.
24
Sílící tlak už nedokázal Wolfsburg eliminovat donekonečna a Bayern se zcela zaslouženě dostává do vedení po brance BASTIANA SCHWEINSTEIGERA, který dostal ideální pas od Ribéryho a neměl problém zakončit!
23
Po levé straně opět prošel parádně Ribéry a dostal se po vyhnutí dvěma obráncům až do zakončení. Benaglio vyráží.
21
Hra už by měla opět pokračovat, Benaglio vypadá v pořádku.
20
Ha je nyní přerušena kvůli zranění Benaglia, to by bylo pro hosty velmi nepříjemné.
18
Bastian Schweinsteiger napřáhl z dobrých dvaceti až pětadvaceti metrů a jeho jedovatá pravačka poslal balón jen do tyče!
17
Domácí fotbalisté jsou stále v tlaku. Wolfsburg stále nedokázal ani jednou projít k pokutovému území a brance, kterou stráží v první půli Neuer.
16
Obrana Wolfsburgu nyní byla dobře zkonsolidovaná a nepustil první útok Bayernu středem hřiště.
15
Bayern z následné akce nevytěžil vůbec nic.
14
Další průnik Bayernu. Po levé straně se pře dva hráče dostal RIbéry, třetí už francouzského útočníka zastavil, ale jen za cenu faulu.
13
Holger Badstuber si na levém kraji převzal míč, ale pak nepřesně zkoušel najít Mandžukiče.
13
Contento v klidu rozjíždí akci až od vlastního pokutového území.
12
Manuel Neuer se v brance nudí, zatím na něj nešla jediná střela a míč na kopačkách hostů mohl vidět leda dalekohledem.
10
Další ofsajd zastavuje domácí pokus o zajímavý a možná i gólový útok.
9
Po rozehrání od rohového praporku se míč snesl na hlavu Javiho Martinéze, který mířil nepřesně.
8
Z levé strany centroval Badstuber a vybojoval rohový kop.
8
Průnik Robbena podél pravé lajny zastaven.
7
Bayern stále drží balón, tentokráte na polovině hřiště.
5
Bayern začíná postupně zvyšovat tempo! Do zakončení se tlačil Mandžukić, ale byl přistižen v ofsajdu.
5
Po dalším rohu už se Wolfsburgu daří uklidit míč do bezpečí.
4
Míč nakonec poskakoval ve vápně a bude to další roh.
3
Z rohu ohrožení pro Benaglia nepřišlo, následovat ale bude po faulu na Ribéryho zajímavá standardní situace ze zhruba dvaceti metrů.
2
První průnik Bayernu vedl Ribéry a vybojoval rohový kop.
1
Bayern zatím drží míč, přesněji ho rozehrává Contento.
1
Hráči už jsou na trávníku, vše je připraveno pro začátek.
Ani na lavičce dnes nebude záložník Wolfsburgu Jan Polák, tudíž utkání bude jisto jistě bez české stopy.

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Javi Martinez, Schweinsteiger - Robben, Shaqiri, Ribery - Mandzukić

VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner, Naldo, Pogatetz, Rodriguez - Knoche, Josué - Kahlenberg, Diego, Olić - Dost.

Rozhodčí: Dingert - Borsch, Stegemann - Petersen.
ROZHODČÍ
Dnešní utkání bude řídit jako hlavní Christian Dingert. Na čarách mu budou pomáhat Mark Borsch a Sascha Stegemann. Čtvrtým sudím dnes je Martin Petersen.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
Historie vzájemných utkání je velmi bohatá. V loňské sezóně obě utkání ovládl Bayern. Ve druhém kole vyhrál na hřišti Wolfsburgu 1:0, v domácím prostředí pak přišla výhra v poměru 2:0. Poslední výhra VfL ve vzájemných duelech se datuje do sezóny 2008/2009, přesně do 4.4.2009. Při pohledu do vzájemných zápasů jistě zaujme i fakt, že Bayern s Wolfsburgem doma neprohrál více jak dvanáct let.
POSLEDNÍ UTKÁNÍ
Ve čtvrtém kole čekal Bayern velmi těžký soupeř. V sobotu se svěřenci Juppa Heynckese zajížděli na utkání do Gelsenkirchenu a v utkání se Schalke 04 vyhráli díky dvěma brankám Kroose a Müllera v rychlém sledu 0:2.

Wolfsburg v posledním kole hrál na domácím trávníku proti nováčkovi letošního ročníku Fürthu a po nepřesvědčivém výkonu se zrodila remíza 1:1.
VfL Wolfsburg je tým známý hlavně díky svému kontoroverznímu kouči Felixi Magathovi, ale v letošní sezóně to není zatím očekávaný boj o nejvyšší příčky a o účast v pohárové Evropě.

Zatím desáté místo je pro německého kouče hodně těžké sousto a v minulém týdnu se hodně pustil do kritiky vlastní záložní řady, ve které bude ještě dlouho chybět český záložník Václav Pilař. Zklamáním jsou výkony špílmachra Diega, ovace publika nesklízí ani útočník Ivica Olić, který se do Wolfsburgu stěhoval právě z Mnichova.
BAYERN MÜNCHEN zahájil sezónu velmi dobře a zatím je na prvním místě, díky lepšímu skóre je před překvapením letoška z Frankfurtu. V dnešním vloženém kole se budou snažit tuto bilanci domácí jen vylepšit a soupeř není z těžkých, přesto se budou muset hráči Bayernu vypořádat zejména s těžkým programem, jelikož hrají během týdne už třetí utkání.

Bayern zatím bojuje úspěšně na všech frontách, jak v Lize mistrů, tak především v Bundeslize, kde zatím neprohrál ani jednou a navíc má skvělé skóre 14:2, které pochází zejména ze skvělého vystoupení v zápase s VfB Stuttgart, ten si z Allianz Arény odvezl výprask 7:0!
Hezký úterní večer u sledování utkání pátého, vloženého, kola německé Bundesligy, ve kterém vyzve na domácím hřišti Bayern München tým ze severu Německa VfL Wolfsburg. V zápase jsou favority jednoznačně domácí hráči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.