Předehrávka 13. kola Bundesligy mezi Fortunou Düsseldorf a Hamburgerem SV končí možná trochu překvapivě vítězstvím domácího celku. Ten dnes ukončil sedmi zápasovou šňůru bez výhry a konečně naplno bodoval. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek víkendu.
90+2
Fortuna už nic velkého nevymýšlí a pouze odkopává od své branky. Další dlouhé osvobození vyprodukoval Juanan.
90+1
Hamburg měl k dispozice zřejmě poslední rohový kop. S tím ale naložili hráči v modrých dresech prachbídně a žádnou šanci si připravit nedokázali.
90
Bude se hrát ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88
Rafael přistižen v ofsajdu. Jinak by to pro hosty znamenalo hodně velké trable, které by klidně mohli skončit třetí brankou.
87
Domácí se snaží dohrát utkání v klidu a hlavně daleko od své branky. Tento úmysl podpořil svým dalekým odkopem obránce Levels.
85
I Hamburger se odhodlal k poslednímu střídání. Odešel Arslan a přišel Tesche.
85
Hostující Arslan přidržel soupeře za dres a vidí za to žlutou kartu.
84
Domácí trenér sáhl k poslednímu střídání. Odpracováno má dnes Kruse, který přepustí své místo Ilsovi.
82
Hosté to ale nevzdávají a znovu zkouší ohrozit domácí branku. Ke střele se dostal Rudnevs, ale nedokázal zacílit přesně.
81
Máme před námi posledních deset minut hry, které by měli rozhodnout o dnešním vítězi. Zatím mají blíže ke třem bodům fotbalisté Fortuny.
80
Další žlutou kartu musel hlavní rozhodčí tasit po faulu Lambertze.
78
Domácí Rafael vidí žluté napomenutí. Zřejmě za příliš aktivní diskuzi s hlavním rozhodčím Gagelmannem.
77
Ani hosté si v kombinaci příliš nerozuměli a dopustili se stejného prohřešku na druhé straně. Ofsajdovým hříšníkem byl tentokrát Berg.
75
Hráči v červených dresech se řítili do přečíslení 4 na 3. Kruse však váhal s přihrávkou až moc dlouho a poté ji adresoval na Rafaela, který se ocitl v ofsajdu.
74
Hosté střídají. Do hry jde ofenzivně ladění Rudnevs, který vystřídá Badelje.
72
Hamburští zahrávali další rohový kop. Ale ani ten nedokázali přetvořit v zajímavou myšlenku nebo nápad a pouze jej odevzdali domácím hráčům.
70
Son to měl proti dvojnásobné přesilo hodně obtížné a podle toho také celá akce dopadla. Hostující záložník o balon přišel.
68
Hosté vypadají v posledních minutách hodně bezradní a po druhé inkasované brance i bez potřebného nasazení.
67
Ke střele se dostal domácí Rafael. Ten vypálil z hranice vápna, ale branku Adlera vůbec netrefil.
65
Pro domácí fandy je to rázem ještě veselejší. Jejich oblíbený klub vede již o dvě branky a se třemi body pro Fortunu to dnes vypadá hodně nadějně.
64
Düsseldorf právě vstřelil branku!

Fortuna už vede o dvě branky. Obrana Hamburgeru si počínala jako při dni otevřených dveří. Toho dokonale využil STEFAN REISINGER, který obešel oba stopery a následně chladnokrevně zakončil pod víko - 2:0.
62
Fortuna se v druhém poločase konečně probudila a hodně zatápí hostující obraně. Westermann musel hasit další trable obrany SV.
61
Do slibné šance se prokousal domácí Rafael. Na poslední chvíli mu však míč ukopl Mancienne a zakončení mu znemožnil.
60
Beister se protáhl podél levé postranní lajny a odcentroval do vápna. Tam ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a balon doputoval až za brankovou čáru.
59
Domácí hráči se po dlouhé době odhodlali a přešli do útok. Ten však pouze v náručí brankáře Adlera.
58
Fortuna vystřídala. Ze hry odešel Garbuschewski a místo něj se na hrací plochu podívá Reisinger.
56
Hamburger vlétl do druhého poločasu hodně zostra a zatím je jasně lepší. Fortuna se pouze brání a nemůže se vymanit ze sevření.
54
Balon po akci hostí opět končí za zády Giefera. Ale ani tentokrát nebude branka uznána. Ještě před ní se jeden z hostujících hráčů dopustil faul, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.
52
Dalším karetním hříšníkem je Beister za ošklivý faul na protihráče.
51
Hostující SV zahrávalo rohový kop. Nakonec ho hamburští fotbalisté rozehráli na krátko, ale nic z něj vytěžit nedokázali.
50
Velkou možnost na vyrovnání měl hostující útočník Berg. Ten však nedokázal ideální přihrávku za obranu přetavit ve vyrovnávací branku a pouze nechal vyniknout gólmana Giefera.
49
První žlutou kartu utkání vidí hostující Mancienne.
48
Rychlý protiútok domácích mohl přinést druhou branku. Až do palebné pozice se dostal Garbuschewski. Ten ale trefil pouze dobře připraveného Adlera.
47
Hráči v modrých dresech se ihned po začátku druhé půli nastěhovali na polovinu Fortuny. Tam zatím marně hledají vhodnou mezírku v domácí obranně.
46
Oba týmy vstoupili do druhého poločasu beze změn. Hosté budou muset dohánět jednobrankové manko, které si jejich soupeř v prvním poločase vytvořil.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:38.
První pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Hamburger měl sice herní převahu a balon častěji na svých kopačkách, ale úvodní branku obstarali domácí. Ti se zásluhou Kruse dostali v nastaveném čase prvního poločas do vedení. Uvidíme s čím přijde hostující SV, který bude dnešní duel dohrávat bez zraněného van der Vaarta.
45+2
Fortuna už konec prvního poločasu dohrála v klidu. Hosty před vlastní branku vůbec nepustila a tak odejde do kabin s jednobrankovým náskokem.
45
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase tři minuty.
45+1

Domácí se dokázali z první vážnější šance prosadit a otevírají skóre dnešního utkání. Před brankou Adlera se k balonu dostal osamocený ROBBIE KRUSE a střelou k přední tyči nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci - 1:0.
44
Hostující Beister měl na kopačce první branku svého týmu. Na hranici vápna se hezky zbavil protihráče a posléze vypálil. Geifer vyrazil míč jen konečky prstů.
41
Domácí střídají dnes poprvé. Ze hry odejde stoper Langeneke, který přepustí své místo Balogunovi.
42
Hamburger se snaží dohrát konec prvního poločasu v klidu a v držení herní pomůcky. Westermann neměl komu přihrát a tak raději volil přihrávku až na brankáře Adlera.
40
Míč končí v síti a hosté se radují z úvodní branky. Jejich radost však dodatečně pokazil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení.
39
Hosté ze Severu drží balon na svých kopačkách. Zatím jim to není nic platné. Od hostující branky jsou ale na hony vzdáleny.
38
Z hranice vápna natáhl hamburgerský Arslan. Toho ale však zablokoval Bodzek a posléze míč odkopl na polovinu SV.
37
Hráči v červených dresech se znovu dostali k rohovému kopu. Nezahráli ho však vůbec ideálně a prakticky balon pouze odevzdali soupeři.
35
Vypadá to, že to pro domácího záložníka nebude nic vážného. Ten se po krátké lékařském ošetření vrací zpět na trávník Esprit arény.
34
Arslan fauloval nepříjemně Lambertze. Ten zatím zůstává ležet na hrací ploše a vůbec se mu z ní nechce zvedat.
32
Zranění van der Vaarta se zdá být vážnějšího rázu a musí střídat. Místo něj přijde do hry Rincón.
31
Rafael van der Vaart se dostával do slibné střelecké pozici. V poslední chvíli před zakončením však zakopl a zřejmě se nešťastně zranil.
30
Držení míče 39% - 61% pro hosty z Hamburgeru.
29
Rohový kop hostů však nebyl pro domácí hrozbou. Letící bochánek sebral ze vzduchu brankář Giefer a chystá se rozehrát.
28
SV získal po dlouhé době herní pomůcku a pokoušel se s ní něco vymyslet. Hosté se dopracovali alespoň k rohovému kopu, který bude zahrávat van der Vaart.
27
Dlouhá přihrávka na volného van den Bergha byla opravdu až příliš dlouhá. Obránce ve službách Fortuny míč na hrací ploše již nezastihl.
25
Ani jeden tým si za celých dvacet minut hry nedokázal vypracovat větší příležitost ke skórování. Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středu hřiště.
23
Centrující Arslan se svým vysokým pasem pokoušel oslovit nabíhajícího Sona. Ten se ale k míči nedostal, protože byl od něj včas odstaven bránícími beky.
22
Hostující SV začíná až z vlastní poloviny a trpělivou kombinací se pomalu dostává dopředu. Zatím to však na ohrožení domácí branky není.
20
Hráči v červených dresech se sice do pokutového území soupeře dopracovali. To však ale bylo vše. Rafael se k centrovanému balonu vůbec nedostal.
19
Hamburger se po krátké odmlce dostal do kontaktu s kulatou pomůcku. Tu však hosté ihned odevzdali po nepřesném odkopu gólmana Adlera.
17
Dusseldorf má v posledních minutách převahu. Ta se mu ale zatím nedaří vůbec využít a před branku hostů se příliš často nedostává.
16
Centr Lambertze doletěl pouze do rukavic připraveného Adlera. Ten volí kombinaci po zemi a rozehrává na jednoho ze svých stoperů.
15
Fortuna se pokouší uklidnit hru a trpělivě kombinovat. To se jí však dařilo pouze chvilku. Poté ji hosté z klidu vyrušili a samy míč získali.
13
Hosté to na druhé straně zkusili rovnou do pokutového území. Žádnou uličku v domácím obranném bloku však nenašli a o balon přišli.
12
Fortuna měla k dispozici další rohový kop a tentokrát to před brankou Hamburgeru "smrdělo" o trochu více. Balon přistál v prostoru malého vápna, kde se k němu i s trochou štěstí dostal Adler.
11
Beister se pokoušel odcentroval od levé lajny. Přihrávka před branku se mu však vůbec nezdařila a skončila pouze v náručí brankáře Geifera.
10
Jako první si rohový kop v dnešním utkání vyzkoušeli hráči v červených dresech. Kruse však celou standardku rozehrál pouze na bránící beky hostujícího SV.
8
Balon do hry uvedl u pravé postranní lajny Badelj. Ten si pro další počínání vybral Berga. Na toho však byla dvojitá přesila až příliš velké sousto a o herní pomůcku přišel.
7
Zatím sledujeme hodně opatrné utkání. Hamburger má sice herní převahu, ale dopředu se nijak bez hlavně nežene a opatrně vyčkává.
6
Dusseldorfší se poprvé dostali před šestnáctku svého soupeře. Tam ale příliš času nestrávili. Dobrý obranný zákrok předvedl kapitán Westermann a celou akci přerušil.
5
Van den Vaart si šteloval míč na svoji nebezpečnou pravačku. Ke střele se však vůbec nedostal, protože byl včas zblokován domácími zadáky.
4
Hráči v červených dresech se snaží o vysunutý presing. Ten však zatím postrádá řád a smysl. Hamburger stále drží balon na svých kopačkách.
3
Hostující SV se zatím prezentuje svoji typickou hrou. Zatím kombinuje na vlastní polovině a pomalu se sune dopředu k brance Fortuny.
2
První úspěšný zákrok registrujeme na straně domácího gólmana Giefera. Ten vysoký centr stáhl ze vzduchu a v poklidu rozehrál.
1
Domácí Fortuna to ihned po rozehře zkusila přímočarou akcí přímo na polovinu soupeře. Tam ale po nepřesné kombinaci o balon přišla.
1
Obě mužstva již kráčejí po zeleném trávníku Esprit arény. Domácí oblékli červené dresy, hosté nastoupí ve světle modrých úborech.

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Levels, Langeneke, Juanan, van den Bergh - Bodzek, Lambertz - Garbuschewski, Kruse, Bellinghausen - Rafael.

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Aogo - Badelj, Arslan - Son, van der Vaart, Beister - Berg.

Rozhodčí: Gagelmann - Christ, Pickel.
Fortuna nezačala úvod Bundesligy vůbec dobře a po dvanácti odehraných utkáních ji patří až šestnácté místo a na svém kontě má pouhých 11 bodů. Ani aktuální forma domácích není nijak oslnivá. Ze třech posledních duelů vydolovali Dusseldorfší jeden bod a to za remízu 1:1 s Hoffenhaimem. Minulý týden se Fortuna představila na trávníku ambiciózních Brém, kde prohrála 2:1.

Hostujícímu SV patří po dvanácti kolech deváté místo se ziskem 17 bodů. Z posledních třech utkání si Hamburger odnesl celkem čtyři body, když jednou zvítězil, jednou remizoval a také jednou odešel poražen. V posledním utkání se hosté představili doma proti Mohuči, kterou dokázali přehrát výsledkem 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu z německé Bundesligy. V předehrávce třináctého kola se proti sobě postaví Fortuna Düsseldorf, která bude hostit v Esprit aréně Hamburger SV. Utkání začíná úderem 20:30.