Frankfurt - Schalke | ONLINE | 20.4.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

O jedinou branku se postaral hlavičkou Russ. Schalke mělo dostatek šancí, nedalo dokonce penaltu, trefilo i břevno. Body si však z tohoto zápasu do tabulky nepřipíše. Tolik tedy tento pěkný zápas, u dalších se budu těšit zase příště. Hezkou sobotu.
Dobojováno, Frankfurt tento duel nakonec zvládl. Ve druhém poločase byl lepším týmem a soupeře do nějakých akcí prakticky nepouštěl. Po velice zajímavém prvním poločase jsme už tolik pohledný fotbal neviděli, nicméně Eintracht hrál velice dobře takticky a účelně a po zásluze si připsal tři body.
Konec zápasu.
90+2
Hlavička Barnetty končí v rukavicích Nikolova, který si tuto šanci doslova vychutnal. Byla to pro něj lahůdka.
90+2
Jedna z posledních možností pro Schalke, které vybojovalo roh.
90
Ještě tři minuty budeme hrát nad rámec druhého poločasu.
89
Ještě jedna žlutá karta. Inkasuje ji obránce hostů Höwedes.
89
Frankfurt stále nikam nepospíchá, drží míč na svých kopačkách a závěrečný nápor Schalke ne a ne přijít.
87
Bránit těsný výsledek jde Lanig, do kabin putuje Aigner.
86
Domácí stále výborně narušují rozehrávku soupeře, ten jeho hodně bezradný.
85
Navíc na hřišti leží Anderson a díky svému ošetření zase posunul čas o něco málo ke konci zápasu.
84
Schalke drží míč na svých kopačkách, ale jejich útočné snažení je prozatím hodně neproduktivní. Šance nepřichází a domácí zvládají poslední minuty zápasu velmi dobře.
82
Je zde druhé střídání u týmu domácích. Za Matmoura nastupuje na poslední minuty Lakič.
80
Taktický faul, nic jiného nešlo udělat. Kolasinac zastavil rozběhnutého Aignera a může být rád pouze za žlutou.
80
Domácí se vůbec nikam neženou, Schalke musí hrát stále do plných, a to je velice složitá záležitost. Resultují z toho pouze nákopy na náhodu.
79
A také má trenér Veh k dispozici ještě dvě střídání, které bude chtít určitě využít, aby pošetřil čas.
78
První vzájemný zápas dopadl 1:1, dnes to nevypadá, že by to tak mělo dopadnout. Navíc Inui mohl zvýšit vedení Eintrachtu. Těsně před brankářem Hildebrandem napálil pouze jeho pravou nohu. Hosté proto mají stále jakous takous naději.
77
Krásná kolmice Jonese na rovněž střídajícího Barnettu. Bohužel pro hosty to byla ofsajdová pozice a další útočení bylo již zbytečné.
75
Ještě něco málo přes patnáct minut mají hosté na vyrovnání nebo případný obrat. Jenže se poměrně trápí a trenér už musel sáhnout ke všem třem možným střídáním.
74
Bastos má pro dnešní zápas dohráno. Místo něj jde na plac Barnetta.
73
Na obou stranách vidíme další žluté karty. Russ fauloval skluzem Högera a ten se poté po něm ohnal. Oba hráči tak byli potrestáni za žlutý kartonek.
73
Na obou stranách vidíme další žluté karty. Russ fauloval skluzem Högera a ten se poté po něm ohnal. Oba hráči tak byli potrestáni za žlutý kartonek.
71
Schalke mělo po jeho karetním přestupku slibnou standardku, ale byla zachrána špatně.
70
Na karty vedou domácí jíž 2:0. Druhým potrestaným hráčem je Sebastian Rode.
69
Aigner dostal pořádně naloženo u rohového praporku, faul se ale nepíská. Kolosanic ho odstavil čistě tělem. Domácí fotbalista však odletěl jako papír.
67
Druhé střídání v týmu hostů. Ze hry odešel Neustädter a místo něj je zeleném pažitu Jones.
67
Schalke se stále snaží vyrovnat, před chviličkou tomu mnoho nechybělo.
65
Ani teď to není gól. Nikolov chytá fantasticky. Na jeho bránu nejprve vypálil Bastos, míč poskočil a domácí brankář měl plné ruce práce. Odražený balon se pak dostal k Pukkimu, který nedává do prázdné brány, protože se po kulatém nesmyslu tygřím skokem vrhnul Nikolov. To byl parádní zákrok, možná zákrok dne!
64
Ten uklidil do rukavic domácí gólman.
64
Na druhé straně obrovská šance Draxlera, který vypálil z levé strany vápna a Nikolov výborným zákrokem vytahuje míč ze šibenice, kam balon směřoval. Bude z toho alespoň roh pro Schalke.
63
Celozzi málem vyslal do brejku Matmoura, tomu mnoho nechybělo. Výborně zasáhl obránce Uchida.
62
Utkání sleduje parádní návštěva. 51500 diváků.
61
Inuiho centr do ohně a Hildebrand byl u míče zavčas. Opět to byl hodně nebezpečný pas před jeho bránu.
60
Eintracht hraje navíc trpělivě. Nikam se zbytečně nežene a čeká na rychlé kontry do obrany protivníka. Ten bude muset otevírat okénka ve své defenzivě mnohem častěji.
59
Schalke to má stále velice těžké dostávat se před zahuštěnou obranu soupeře. Ta brání velice dobře, ruší kombinace, narušuje přihrávky a nákopy před vápno.
58
Tempo hry neupadlo, stále se hraje velice kvalitní kopaná. Stejně jako v prvním poločase.
56
Mohla to být velká šance. To by však Inui musel najít ideální prostor ke střele. Lépe řečeno tolik neváhat a pálil z první. Dlouho sí míč chytal, a když se dostal ke střele, bylo už pozdě.
54
Je zde střídání také u domácích. Ze hřiště odchází Oczipka a na jeho místo putuje Djakpa.
52
Na řadě je pro změnu Frankfurt, aby ukázal něco ze svého střeleckého arsenalu.
50
A další nebezpečné varovnání od Bastose. Ten má dnes rozhodně co napravovat, velké množství šancí neproměnil a i tato zůstane v kolonce nepodařených. Sám před Nikolovem trefuje pouze jeho náruč, variant se nabízelo víc, Brazilec si vybral tu horší.
49
Hosté zatím velice dobře napadají rozehrávku soupeře, po přestávce působí na hřišti daleko živěji. Je to samozřejmě logické vyústění dle výsledku, jenž vyznívá pro Eintracht.
48
Už se Schalke radovalo z vyrovnání, ovšem předčasně. Centr Draxlera uklidil do sítě Pukki z těsného ofsajdu. Míče se tak chopil Nikolov a rozehraje ho od své branky.
46
Do druhé části udělal kouč hostů jednu změnu. Místo Marici nastupuje finský legionář Pukki.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začíná za pár okamžiků a uvidíme, co Schalke do této části vymyslí.
Je za námi pozoruhodný první poločas, kterému vůbec nic nechybělo. Stále se něco dělo, na obou stranách bylo šancí jako máku. Možná by byl nerozhodnější výsledek spravedlivější, ale takový je fotbal. Bastose musí hodně mrzet neproměněná penalta, která mohla ráz zápasu zcela změnit. Takto se prosadil pohotově Russ a po půlce jde do kabin mnohem spokojenější Eintracht.
První poločas skončil.
45
Už beží poslední minuta, která bude ještě nastavena o šedesát vteřin.
44
Hodně důležitá branka do šatny, bude důležité, aby tento výsledek domácí udrželi do přestávky.
42
Frankfurt právě vstřelil branku!
A je to tady. Hosty musí mrzet neproměněné šance a především penalta. Soupeř trestá nemilosrdně. MARCO RUSS si naskočil na zmíněný rohový kop Stendera a před Hildebrandem v souboji uspěl. Byl rychlejší a důraznější, míč pohotově uklidil do sítě a Eintracht tak vede v závěru poločasu 1:0.
42
Ohrožení brány Schalke bude pokračovat, soupeř bude zahrávat rohový kop.
41
Pokud by byl první poločas 3:3, nikdo by se asi nedivil.
39
Pořád se něco děje. Teď pro změnu vytáhl výtečný zákrok Hildebrand po voleji Inuiho. Míč letěl dobře k levé tyči a hostující brankář se musel natáhnout špičkou rukavice míč v poslední moment vytáhl ven z brány.
37
Jenže vzápětí přišel rychlý kontr na druhé straně. Do obrany domácích se vřítil Marica a Nikolov musel vytáhnout další perfektní zákrok. Přízemní střelu likviduje rukavicemi. Jednoznačně klíčový muž Eintrachtu, který chytil již několik střel a hlavně penaltu Bastosovi.
36
Taková spíše česká ulička byla k vidění zhruba deset minut před koncem poločasu. Aigner našel Inuiho, do jeho rány však vložil na poslední chvíli nohu obránce Matip.
35
K vidění jsou i časté fauly, rozhodčí kouskuje hru.
33
Nyní sledujeme poměrně hodně kostrbaté rozehrávka na obou stranách.
31
Matmouruv centr byl nepřesný a míč má v náručí Hildebrand.
30
Po půlhodině hry je pískán ofsajd Schalke 04. Stále se hraje velice atraktivní duel, neustále se něco děje.
29
A stále se něco zajímavého děje. Po centru Russe se dostal k hlavičce Matmour a Hildebrand musel zasáhnout.
27
Další přečíslení domácího týmu končí ofsajdem, kde byl nachytán Aigner.
26
Tak to bychom měli. V některých zápasech se nestane tolik, co za pětadvacet minut tohoto duelu.
24
Jenže nařízený pokutový kop brazilský fotbalista Bastos nedává. Nikolov odhadl úmysl a vystihl směr. Fantastický zákrok domácího gólmana.
24
No to jsou věci. Standardku zahrával Bastos a trefil ruku jednoho z domácích. Je nařízena penalta.
23
Nepříjemnost tentokrát pro domácí. Zambrano zastavil před pokutovým územím Raffeala a vidí za to žlutou kartu.
22
Hosté měli v posledních minutách obrovské štěstí, že neinkasovali. Frankfurt hrál na začátku poměrně opatrně, ale jakmile se dostane do útoku, problémy v obraně Schalke jsou na světě.
20
Pokud byli v úvodu lepší hosté, tak momentálně se vše překlopilo na stranu Eintrachtu. V další stoprocentní šanci byl Stendera, který se natlačil za hranici velkého vápna, měl až trestuhodně mnoho prostoru před Hildebrandem a po jeho střele se zatřáslo břevno!
19
Obrovská šance domácího Andersona. Ten si naběhl na parádní centr z levé strany a skutečně chybělo jen málo. Míč se lehce otřel o pravou tyč Hildebrandovy brány. Hostující strážce vůbec nereagoval a měl docela kliku.
18
Přetažený centr Russe propadl na zadní tyč, kde byl Matmour a bohužel pro něj i gólman Hildebrand. Ten byl o kousek u míče dřív a zachytil ho do náruče.
17
Třicet metrů před vápnem je zde standardní situace pro domácí celek.
16
Další útok Eintrachtu byl neúspěšný a zkušený brankář Hildebrand bude rozehrávat od svého stanoviště.
15
Pozor také na domácí, ti rozhodně nechtějí zůstat pozadu. Inui hledal štiplavým centrem ve vápně Matmoura a ten dělal co mohl, aby v pádu zasáhl míč. Naštěstí pro hosty mu kousek chyběl k zakončení.
13
Tlak hostů pokračuje, teď se Schalke do svého soupeře zakouslo. Další ránu vyslal Draxler, byla však o metr nepřesná, avšak Nikolov musel na zem a jistit situaci.
12
Neuběhlo mnoho a Bastos v obrovské šanci. Z hranice vápna vypálil a Nikolov musel míč vyboxovat. Vyrazil ho sice před sebe, ale tam už byl obránce Celozzi, který situaci uklidnil.
10
Tohle bylo daleko lepší. Krásný centr vyslal brazilský fotbalista Bastos na nabíhajícího Högera. Ten dokázal na malém vápně špičkou kopačky míč tečovat a mnoho nechybělo. Chyběl půlmetr. První varování hostů je tady.
9
Nikolov má opět míč na svých kopačkách, ale nějakou ošemetnou situaci řešit nemusel. Střela Raffeal byla nepřesná.
8
Russ si vyšlápl na Draxlera a sudí Perl ukazuje, že příště takový přestupek bude trestat žlutou kartou.
6
Teď velice dobře domácí napadali rozehrávku Schalke a Uchida musel v tísni poslat míč raději k brankáři Hildebrandovi, který pro jistotu odkopává do zámezí.
5
Přeci jen častěji jsou u míče hosté, ale těžko se jim nakopávají míče přes bránící desítku Frankfurtu. Ta se velice dobře pohybuje a nedává soupeři mnoho prostoru.
4
Zatím je to hodně opatrný fotbal, žádný z týmů se do útoku nemůže dostat.
3
Míč u Nikolova, ke kterému se dostal díky nepřesnému pasu Draxlera.
2
Matim podstoupil tvrdý souboj s Andersonem, rozhodčí správně píská faul. Divákům se to pramálo líbí, ale přestupek proti pravidlům to byl.
1
Výkop mají domácí, kteří zahajují první útok.
1
Utkání právě začalo.
Pochopitelně vyprodaný stadion ve Frankfurtu už sleduje hráče na hrací ploše, za pár chvil jdeme na to.
Úvodní sestavy:

Eintracht Frankfurt: Nikolov – Celozzi, Zambrano, Anderson, Oczipka – Russ, Rode, Aigner, Stendera, Inui – Matmour. Trenér: Armin Veh.

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac – Höger, Neustädter, Bastos, Raffael, Draxler – Marica. Trenér: Jens Keller.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer – Dietz.
Náhradníci Eintracht Frankfurt:

Özer – Djakpa, Butscher, Lanig, Lakič, Occean.

Náhradníci FC Schalke 04:

Fährmann – Metzelder, Fuchs, Barnetta, Jones, Meyer, Pukki.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

ARMIN VEH (EINTRACHT) – Vidina pohárové Evropy nás stále láká a jsme možná lehce zklamáni, že jsme promarnili náskok, ovšem před sezónou jsme s tím rozhodně nepočítali. Teď je naším hlavním cílem do konce sezóny zlepšit výkon. Výhra nad Schalke by nás opět přiblížila našemu snu, avšak bude to hrozně těžké. (zdroj: kicker.de)

JENS KELLER (SCHALKE 04) – Stále jsme ve velké nejistotě a nemůžeme si dovolit ztrácet. Do konce zbývá pět kol a já věřím, že ještě skončíme třetí. (zdroj: kicker.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Na podzim skončilo utkání v Gelsenkirchenu 1:1. Celkově je vzájemná bilance obou týmů poměrně vyrovnaná. Schalke vyhrálo 30 zápasů, Eintracht 27 a v dvaceti případech se urodila remíza.
SCHALKE 04 v minulém týdne sehrálo důležitý zápas o třetí místo s Bayerem Leverkusen. Domácí po celou dobu tahali za kratší konec, nakonec se jim však povedl závěr duelu a brali bod za remízu 2:2. Rozestup mezi druhým Leverkusenem a třetím Schalke tak nadále zůstal stejný. Klub z Gelsenkirchenu si navíc musí hlídat záda, protože jen o bod za ním je Freiburg. Nyní čeká Königsblauen cesta ven s faktem, že v Bundeslize venku v posledních třech utkání vždy bodovali, poslední dva zápasy dokonce vyhráli.
Po dlouhé době vypadl EINTRACHT FRANKFURT z pozic zajišťující evropské poháry, kde byl prakticky od úvodu sezóny. Po pátku se totiž před Frankfurt dostal Mönchengladbach. Die Adler jsou tak momentálně na sedmém místě a na jaře zdaleka nemají takovou formu jako na podzim. Navíc Eintracht v poslední době nějakou fazónou zrovna neoplývá. Nevyhrál už dvě utkání za sebou a naposled prohrál v Augsburgu, který hraje o záchranu. Nyní sice hraje v domácím prostředí, ale to také zrovna poslední dobou nepomáhá. Svěřenci trenéra Armina Veha před vlastními fanoušky nevyhráli už čtyři poslední utkání. Zajímavý je také pohled na skóre Frankfurtu, které je vyrovnané 42:42.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 30. kola německé Bundesligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Schalke 04. Utkání začíná v 15:30.
7. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 7 5 1 1 15:6 16
2. Wolfsburg 7 4 3 0 10:4 15
3. Bayern 7 4 2 1 20:8 14
4. Lipsko 7 4 2 1 15:7 14
5. Freiburg 7 4 2 1 15:7 14
6. Schalke 7 4 2 1 14:7 14
7. Leverkusen 7 4 2 1 12:8 14
8. Dortmund 7 3 3 1 19:11 12
9. Frankfurt 7 3 2 2 11:10 11
10. Hertha Berlin 7 3 1 3 12:12 10
11. Werder 7 2 2 3 12:16 8
12. Hoffenheim 7 2 2 3 6:11 8
13. Mainz 7 2 0 5 7:17 6
14. Augsburg 7 1 2 4 8:19 5
15. Düsseldorf 7 1 1 5 9:14 4
16. Union Berlin 7 1 1 5 6:13 4
17. Köln 7 1 1 5 5:16 4
18. Paderborn 7 0 1 6 9:19 1
Články odjinud