Frankfurt - Werder | ONLINE | 8.12.2012 18:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera a zítra u německé Bundesligy opět na počtenou.
Frankfurt se výhrou dotáhl v tabulce na třetí Dortmund, Eintracht je čtvrtý pouze o skóre. Naopak Werder se musí spokojit s desátou pozicí.
Zatímco první poločas nenabídl žádné branky, v tom druhém jsme jich viděli rovnou pět. Nejdůležitější okamžiky nastaly 62. a 63. minutě, kdy Frankfurt skóroval na 2:1 a 3:1. Zvláště třetí branka pak Werder hodně ochromila. Hosté si sice vypracovali šance na snížení, žádný z nich se však v gól nepřetavila.
Konec zápasu.
90+2
Gebre Selassie se teď pokoušel uvolnit na pravém křídle a odcentrovat, ale byl zastaven.
90+1
Frankfurt ještě jednou vystřídá. Ze hry jde právě předchozí autor branky Takaši Inui a na poslední vteřiny do hry naskakuje.Martin Lanig.
90
Frankfurt právě vstřelil branku!

A navíc přidává i čtvrtý gól, což je pro domácí takový sladký bonus. TAKAŠI INUI se uvolnil na hranici ofsajdu, potáhl míč do vápna, kde kličkou obelstil brankáře Mielitze a skóroval do prázdné brány.
89
Vypadá to, že Frankfurt už utkání dohraje v klidu.
88
Teď však dobrou myšlenku přetavil v pěknou přihrávku za obranu Arnautovič. Za obranu si nabíhal Gebre Selassie ve své šanci však napálil pouze vybíhajícího brankáře Trappa.
87
Hosté sice drží míč, ale je to v uctivé vzdálenosti od branky Trappa.
86
Werder nemůže v útoku nic kloudného vymyslet. Teď to zkoušel na pravém křídle Arnautovič rychlostí, ale byl zastaven.
85
Gebre Selassie teď na poslední chvíli dokázal skluzem zastavit rodící se přihrávku za obranu, po které by se Meier ocitl ve velmi dobré pozici.
84
Poprvé bude střídán Eintracht. Ze hry odchází střelec třetího gólu domácích Stefan Aigner a pustí do hry Stefano Celozziho.
83
Centr Füllkruga z levé strany byl přetažený a i z toho důvodu zamířil do míst, kde nebyla ani noha.
82
Frankfurt teď navíc už delší dobu drží míč a Werder se ho marně snaží získat.
81
Zatím to vypadá, že Frankfurt v pohodě ubrání výhru a třemi body se tak dotáhne na třetí Dortmund, který dnes překvapivě doma prohrál s Wolfsburgem.
80
Střídání Werderu číslo tři. Ze hry jde kapitán Clemens Fritz a na poslední minuty vyběhne na hřiště Joseph Akpala.
79
Gebre Selassie měl teď plné nohy práce s Oczipkou, zdálo se, že ho nakonec ubrání, přesto se ale Oczipokovi povedlo z kraje vápna odcentrovat.
78
Werder se sice snaží být aktivní, ale Frankfurt zatím nemá s ofenzivním snažení soupeře žádné problémy.
77
Gebre Selassie centroval do vápna, míč byl odvrácen na autové vhazování. Werder poté poslal dlouhý míč do vápna, ale nemělo to žádný účinek.
76
Dobrá přihrávka Inuie na Aignera, který měl před sebou protihráče, ale dokázal se uvolnit ke střele, která však neměla přesnost a skončil mimo bránu. Je pravda, že Aigner už byl vytlačen z lepšího střeleckého úhlu.
75
Zambrano dokázal ubránit na levém křídle De Bruyneho a Eintrach si pak poradil i s následným vhazováním.
74
Lukas Schmitz (BRM) zavadil o nohu Aignera, který se skácel k zemi. Na radu pomezního pak uděluje hlavní sudí Schmitzovi žlutou kartu.
73
Gebre Selassie natáhl ke stele z velké dálky, ale jeho střela skončila hodně nad bránou, takhle to nepůjde.
72
Rohový kop Eintrachtu rozehraný nakrátko, s následným centrem si pak obrana Werderu dokázala poradit.
71
...Ta však nepřináší pro branku Werderu nějaké výraznější nebezpečí.
70
Sokratis se teď hodně zlobil, ale odpískání faulu už nevrátí, stejně jako standardku domácího týmu...
69
Další střídání hostů. Ze hry odchází dnes takřka neviditelný Eljero Elia a na hřiště vstoupí Niclas Füllkrug.
69
Marko Arnautovič mohl Werder vrátit do hry. Neprostřelil však brankáře Trappa, který jeho střelecký pokus zlikvidoval.
68
Hostům už nezbývá nic jiného, než to prostě risknout. Je třeba podotknout, že obě poslední gólové akce šly přes stranu Gebre Selassieho, i když v nich nebyl přímo namočený.
67
Werder zkusí oživit naděje střídáním. Ze hry jde Zlatko Junuzovič a do hry míří Aleksandar Ignjovski.
65
Bez pochyby jsme viděly nejdůležitější pasáž hry. Z tohohle se bude Werder jen těžko vzpamatovávat.
63
Frankfurt právě vstřelil branku!

Tak to je ostrý direkt pro hostující tým. Sotva se vzpamatoval z předchozího inkasování, znovu loví míč ze sítě. Přesný pas z levé strany mířil zhruba někam na penaltový puntík a STEFAN AIGNER měl před sebou v podstatě prázdnou bránu.
62
Frankfurt právě vstřelil branku!

V druhé půli začaly padat branky, a to je pro nezaujatého fotbalového fanouška určitě dobře. Domácí kapitán PIRMIN SCHWEGLER, teď předvedl krásnou střelu. Jeho pokus z pětadvaceti metrů mířil k levé tyči.
61
Střelecký pokus i na druhé straně. Tentokrát však zpoza vápna, kde se k odraženému míči dostal De Bruyne a pálil technicky k levé tyči. Brankář Trapp dobře zasáhl a nadvakrát dostal míč pod svoji moc.
60
Inui se s míčem otočil ve vápně a pálil z levé strany na vzdálenější tyč. Jeho střelu po zemi však bez problému kryl brankář Mielitz.
59
Další ofsajd Alexandera Meiera, opět tak zhruba dvoumetrový.
58
Útok Werderu tři na tři. Míč dostal na levé křídlo Petersen a snažil se podél protihráče dostat do vápna, to se mu však nepovedlo a ještě fauloval.
57
...S rozehrávky přišel rychlý protiútok. Arnautovič byl zhruba v pozici jako při vyrovnávající brance, tentokrát se mu však odcentrovat nepovedlo. Dobrý obranný zákrok předvedl Oczipka.
56
Inui fauloval Gebre Selassieho, míč pro Werder...
55
Po akci Alexandera Meiera se sice míč ocitl v síti, ale bylo to už po odpískání, domácí útočník stál v ofsajdu.
54
Werder právě vstřelil branku!

A ani nebude muset. Arnautič poslal dobrý centr z pravé strany do vápna a NILS PETERSEN dokázal mezi dvěma protihráči umístit míč hlavou za záda brankáře Trappa.
53
Werder bude muset popustit ofenzivnější uzdu, což ale samozřejmě bude velmi vyhovovat Frankfurtu. Zatím však Werder výrazněji zadní vrátka neotvírá.
51
Střela Frankfurtu ze střední vzdálenosti, která sice Mielitze určitě trochu zaštípala, ale výrazněji ho nehrozila. Autorem pokusu byl Occean.
50
Werder zahrával rohový kop a opět to byl Prödl, který se dostal k hlavičce. Tentokrát nepobylo pochyb, že trefil míč pořádně, ale jeho pokus postrádal větší přesnost.
49
Prödl měl po standardní situaci velmi blízko k zakončení. Podařený centr mířil do brány a těsně před brankářem se zjevil rakouský internacionál, který možná míč jen lehce pohladil a nezměnil tak jeho směr. Trapp tak mohl míč vyrazit.
48
Frankfurt právě vstřelil branku!

Domácí jdou do vedení. Centr z levé strany mířil do vápna a nejvýše vyskočil ALEXANDER MEIER, který poslal míč k levé tyči.
47
Gebre Selassie při odvracení míče trefil pouze Inuie a poslal ho tak do střelecké příležitosti. Inui pálil z levé strany a jeho prudký pokus Mielitz vyrazil, dorážka už pak mířila vedle.
46
Rozehrán druhý poločas. O přestávce neproběhly žádné změny. Na hřišti tak máme stejné hráče jako v první půli.
46
Začal druhý poločas.
První poločas by snesl jedno srovnání - bez šancí. Chudý poločas nám alespoň vynahradil závěr, kdy si Frankfurt vypracoval několik nadějných možností. Všechny však skončily zblokováním a nebo střelou vedle. Největší šanci ovšem spálil hostující De Bruyne, který ve své velké šanci zamířil nepřesně. Konečnou tečkou první části pak byli hned tři žluté karty v rychlém sledu za sebou.
První poločas skončil.
43
Žluté období skončilo. Karty sice sudí už žádné nevytáhl, ale závěr zápasu je stále nervózní a hráči se po každém odpískání rozčilují.
42
A opět se nám žlutí, Junuzoviče teď v uvozovkách pomstil Sebastian Prödl (BRM).
41
Domácí si teď na Junuzoviče zřejmě trochu zasedli. Nyní ho totiž poslal na trávník Sebastian Rode(FRN), nyní se nám pořádně přiostřilo.
40
Takaši Inui (FRN) poslal k zemi Junuzoviče a vidí z rukou rozhodčího žlutou kartu.
39
Největší šanci utkání měl teď Kevin De Bruyne. Belgický ofenzivní hráč dostal míč na levou stranu vápna a měl před sebou jen brankáře Trappa. De Bruyne mířil na vzdálenější tyč, míč však šel mimo bránu.
38
Hosté zahrávali standardku. Centr do vápna Trapp nezkrotil podle představ, na podruhé ho už zlikvidoval. Domácí brankář však stále neměl míč pod plnou kontrolou a tak mu ho uzmul Petersen, byl mu ovšem odpískán faul.
37
...Domácí zahrávali rohový kop nakrátko. Inui si potáhl míč směrem k vápnu, ošálil protihráče a pak dobře pálil na vzdálenější tyč. kterou jen těsně minul.
36
Podobná situace nastala i o chvíli později. Occean dostal přihrávku do vápna za obranu a chystal se střílet, i jeho střela byla zblokována...
35
Vypadalo to, že se konečně dočkáme nějaké nebezpečné střely. Inui už si v pokutovém území rovnal míč na střelu, jeho pokus však byl zblokovaný.
34
Arnautovič se nyní hodně zlobil, chtěl obejít protihráče, ale byl vytlačen až do zámezí. Rakouský reprezentant si žádal faul, ten se ale nepískal.
33
Inui operoval s míčem na levé straně vápna. Jeho pozice spíš nasvědčovala přihrávce, Inui však pálil a jeho slabou střelu v pohodě ukryl Mielitz ve svých rukavicích.
31
Standardka Werderu skončilo přesně v rukavicích brankáře Trappa, který si po dlouhé době opět sáhl na míč. Příliš práce nemá ani na druhé straně Mielitz.
30
Dobrá možnost Werderu. Ve vápně čekali na přihrávku hned dva hráči, ale nepovedlo se pas protlačit do vápna. Tohle přečíslení tedy šťastně neskončilo, přitom stačila jen přesná přihrávka Junuzoviče. Arnautovič s Petersenem už by měli v pokutovém území snadnou práci.
29
Werderu se nedaří přechod do útoku. Frankfurt si v této činnosti vede sice lépe, ale dostane se povětšinou jen k velkému vápnu soupeře a tam jeho snažení končí nezdarem.
28
Werder zahrával první roh dnešního utkání a centr De Bruyna si našel ve vápně Gebre Selassieho, ten však nehlavičkoval přesně a míč šel nad bránu.
27
Rychlý protiútok po standardce Frankfurtu poněkud zbrzdil De Bruyne, ale neměl moc na výběr, protože vepředu měl podporu pouze dvou spoluhráčů.
26
Elia sice získal míč, ale bylo to pouze za cenu faulu na Junga. Elia zatím dnes není příliš vidět, ale je to dané tím, že Werder se do útoku příliš nedostává.
25
Rode chtěl poslat míč do středu hřiště na hranici velkého vápna, ale jeho úmysl přečetli hned dva hráči Werderu.
24
Fritz obdržel úder do obličeje, ale byl to především jeho vina, protože v podstatě narazil do Meiera.
23
Ne, že by nebyl zápas zajímavý, ale zatím mu výrazně chybí víc střeleckých pokusů a hlavně šance.
22
Padáček do vápna Werderu z pravé strany skončil odvrácením míče do bezpečí z pohledu hostujícího týmu.
21
Gebre Selassie si připsal čistý obranný zákrok proti Oczipkovi.
20
Carlos Zambrano (FRN) si zpracoval míč rukou, a to poměrně dosti vědomě. Dlouho to vypadalo, že se to obejde bez karty, ale hosté tak dlouho orodovali u rozhodčího, až Zambrano žlutou kartu obdržel.
19
Centr Frankfurtu do vápna z levé strany. Míč se odrazil za velké vápna odkud přišla střela, která ale byla sražena.
18
De Bruyne se dostával do dobré šance, ale dle rozhodčího si zpracovával míč rukou, i když De Bruyne poté ukazoval, že to byla hruď.
17
Frankfurt rozvinul kombinaci, ale blíže než na hranici vápna se nedostal a pak musel se svou rozehrávkou odcouvat zase blíže středovému kruhu.
16
Arnautovič si zatím útočení moc neužil a spíše se musí soustředit na obranu, přitom tento hráč je především ofenzivním borcem. V minulém utkání vstřelil Hoffenheimu dokonce hattrick.
15
Meier se vžil do role leteckého stíhače a sestřelil ze vzduchu protihráče, což znamenalo standardku pro hosty. Centr do vápna musel vyboxovat do bezpečí brankář Trapp.
14
Aigner se tentokrát ocitl v pozici oběti a domácí měli možnost zahrávat standardní situaci. Rozhodli se pro rozehrání nakrátko, což nebylo šťastné řešení.
13
Jen opět připomenu, že ani zde se do dvanácté minutě a dvanácté vteřiny nefandilo na protest proti chystaným omezením (bude se projednávat 12. prosince) na stadiónech, jako třeba rušení míst na stání.
12
Alex Meier si zpracoval dlouhý míč na hranici vápna. Zpracování bylo na jedničku s hvězdičkou, zakončení už bylo podstatně horší.
11
Domácí nyní měli větší problém s rozehrávkou, protože Werder vysunul své napadání vysoko a málem to přineslo své ovoce.
10
Stefan Aigner (FRN) teď zbytečně fauloval unikajícího Fritze u postranní čáry a je prvním napomínaným hráčem utkání žlutou kartou.
9
Zatím jsme se žádné větší šance nedočkali, ale na obou stranách už byly k vidění velmi dobré náznaky.
8
Další sporná situace ve vápně Werderu. Rychlou kombinaci chtěl zakončovat Rode, ale neuspěl v souboji o míč s Gebre Selassiem. Opakovaný záznam ukázal, že vše bylo v rámci pravidel.
7
Gebre Selassie si dobře pokryl míč a vynutil si faul, nedovoleně si počínal Inui.
7
Standardka Werderu k žádnému většímu ohrožení Trappovy branky nevedla. Domácí tak mohou v klidu rozehrávat.
6
Z Arnautovičovy patičky se navíc zrodil útok, na jehož konci byl Petersen, který pálil z pravé strany, ale přímo do míst, kde stál brankář Trapp.
6
Arnautovič si v tísni dovolil odvážnou patičkou, ale vyšlo mu to a zbavil se tak hned dvou dotírajících hráčů.
5
Rodeho dlouhé přetažení hry na pravé křídle, odkud přišel po chvíli pas do vápna, který ale hosté odvrátili.
4
Oczipka zmátl tělem svého strážce a pak posílal prudkou přihrávku do vápna na nabíhajícího Aignera, s tím si však dobře poradil Sokratis.
3
Zatím jsou o kousek aktivnější domácí, kteří se snaží více tlačit do útoku. Je to logické Eintracht by chtěl napravit předešlé nepříznivé výsledky.
2
Aigner se prodíral do vápna mezi dvěma protihráče a upadl. Rozhodčí však zůstává klidný, penalta to nebude, i když se Aigner hodně diví.
1
Že by utkání nebylo dostatečně svižné se asi nemusíme bát, hráči budou muset být pořád v pohybu, aby se zahřáli.
1
Domácí tým výkopem rozehrál dnešní utkání a mohl jít do první útočné akce, která však nebyla povedená a k míči se dostali hosté.
1
Utkání právě začalo.
Pěkný mrazivý sobotní večer. Ani ve Frankfurtu nepanuje jiné než zimní počasí. Vy si však následující utkání můžete vychutnat pěkné v teple a třeba u horkého čaje.
ABSENCE - Frankfurt v tomto zápase bude postrádat vykartovaného Matmoura, chybět bude i nemocný Amedick a odpočinek po operaci má doporučen Anderson. Hosté se budou muset obejít bez Bargfredeho a Hunta.
ROZHODČÍ: Aytekin - Dietz, Brand - Hartmann.
LAVIČKA WERDER: Strebinger (GK), Lukimya, Ekici, F. Kroos, Ignjovski, Akpala, Füllkrug.
LAVIČKA FRANKFURT: Nikolov (GK), Celozzi, Děmidov, Köhler, Lanig, Kittel, Hoffer.
SESTAVA WERDER: (4 - 1 - 2 - 2 - 1) Mielitz - Gebre Selassie, Prödl, Sokratis, Schmitz - Junuzovič - Fritz, De Bruyne - Arnautovič, Elia - Petersen.
Trenér: Thomas Schaaf.
SESTAVA FRANKFURT: (4 - 2 - 3 - 1) Trapp - Jung, Zambrano, Butscher, Oczipka - Schwegler, Rode - Aigner, Meier, Inui - Occean
Trenér: Armin Veh.
THEODOR GEBRE SELASSIE - Český reprezentační obránce se napevno zabydlel v základní sestavě Werderu a na vytížení si rozhodně stěžovat nemůže. Nastoupil už ke čtrnácti utkáním a zaznamenal jednu branku, kterou vstřelil při svém bundesligovém debutu v utkání proti Dortmundu.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

ARMIN VEH (TRENÉR FRANKFURTU) - Bohužel jsme psychicky dole a nedokážeme se prosazovat v útoku, z frustrace pak vyplývají velké hrubky v obraně. Zkusíme nyní vycházet ze zabezpečené obrany a já doufám, že prolomíme střeleckou smůlu. Potřebovali bychom skórovat jako první, pak bychom si určitě víc věřili. (zdroj: kicker.de)

THOMAS SCHAAF (TRENÉR WERDERU) - Výhra v Hoffenheimu nám opravdu pomohla a kluci ví, že to v útoku může šlapat. Jsme odhodlaní se znovu dostat do pohárů a vzhledem k současné formě soupeře určitě můžeme zvítězit a dotáhnout se na nejlepší. Nicméně Frankfurt určitě není slabý soupeř, a pokud předvede svou hru ze začátku sezóny, tak to v žádném případě nebude jednoduché. (zdroj: kicker.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Poslední vzájemná měření jsou z předloňské sezóny a obě skončila remízami. Ve sezóně 2009/10 pak překvapivě oba zápasy vyhrál Frankfurt. V ročníku 2008/09 to však bylo úplně naopak a Werder zvítězil dvěma drtivými výsledky 5:0. Celková bilance je 29 vítězství Frankfurtu, 38 výher Werderu a 17 remíz.
WERDER BREMEN jsou svému příštímu soupeři na dostřel, na osmém místě ztrácí na Frankfurt pouze tři body. Ani Werder nemá žádnou oslnivou formu, avšak poslední výsledky má lepší než Eintracht. V posledním utkání dokázal zvítězit vysoko 4:1 v Hoffenheimu a připravil o místo trenéra domácích Babbela.
Po výborném vstupu do sezóny začíná pomalu EINTRACHTU FRANKFURT docházet dech a výsledkem je samozřejmě i propad v tabulce. Zatím je však nováček na solidním pátém místě a v přímém kontaktu se čtvrtým Schalke. Tři zápasy čeká Frankfurt na vítězství, v posledních dvou navíc prohrál. Poslední drtivá porážka 4:0 v Düsseldorfu pak byla poněkud překvapivá.
Pěkný sobotní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 16. kola neměcké Bundesligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Werderem Bremen. Utkání začíná v 18:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud