Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
VfL Wolfsburg skončil v soutěžním ročníku 2012/2013 na 11. příčce, která nezajišťuje účast v evropských pohárech.
Eintracht Frankfurt zakončil ročník 2012/2013 na 6. místě, a v příštím ročníku si tak zajistil kvalifikaci do Evropské ligy.
Hlavní rozhodčí Zwayer ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 2:2. V prvním poločase byli aktivnější fotbalisté Wolfsburgu, kteří zaslouženě vedli, ale od 35. minuty hráli pouze v deseti hráčích, a tak jim síly ve druhém poločase docházely. Hráči Frankfurtu byli ve druhém poločase logicky aktivnější, ale velmi dlouho se proti svému soupeři trápili, protože Wolfsburg bránil opravdu výtečně. V 90. minutě však přišlo nedorozumění mezi hostujícím brankářem a obráncem, ze kterého se zrodila nechtěná vlastní branka a nešťastně se o ni zasloužil Rodriguez. Díky této brance skončilo utkání 2:2.
Ofsajdy: Eintracht Frankfurt 5:3 VfL Wolfsburg.
Červené karty: Eintracht Frankfurt 0:1 VfL Wolfsburg.
Žluté karty: Eintracht Frankfurt 3:1 VfL Wolfsburg.
Střely na branku: Eintracht Frankfurt 7:5 VfL Wolfsburg.
Střely celkem: Eintracht Frankfurt 13:7 VfL Wolfsburg.
Držení míče: Eintracht Frankfurt 44% ─ 56% VfL Wolfsburg.
Dnešní utkání sledovalo 51 500 diváků.
90
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
90
Frankfurt právě vstřelil branku!
Do velkého vápna adresovali domácí fotbalisté zajímavý centr, pro který si vyběhl brankář Benaglio, ale jeho úmysl nepochopil Rodriguez a balon chtěl odhlavičkovat do bezpečí. Nicméně RICARDO RODRIGUEZ uklidil balon do své vlastní branky, a zajistil tak Frankfurtu branku na 2:2.
88
K odraženému balonu se pak dostal Rode, ale ten vystřelil velmi nepřesně a Benaglio už zasahovat nemusel.
89
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Alexander Madlung.
88
Do šance se dostal Inu, který vystřelil z bezprostřední blízkosti, ale brankář Benaglio mu střelecký pokus zlikvidoval.
88
Do vápna přilétl zajímavý centr a Özer s ním měl velké potíže. Balon totiž neudržel v rukavicích a musel zasahovat napodruhé, kdy už to se štěstím zvládl.
88
Teď se na útočné polovině snaží fotbalisté Wolfsburgu.
86
Na hranici šestnáctky si míč zpracoval Meier a pak vystřelil. Brankář Benaglio zasahovat nemusel, protože Meierova střela byla nepřesná.
86
Domácí fotbalisté se snaží o vyrovnávací branku, ale soupeř se velmi pozorně brání a o vedoucí skóre nechce přijít.
85
Standardní situaci si vzal na starost Djakpa, který chtěl ohrozit přímo branku hostí, avšak brankář Benaglio byl velmi pozorný a střelecký pokus uklidil do náruče.
84
Rodriguez svého protihráče zastavil nedovoleným způsobem, a domácí tým tak dostane výhodu volného přímého kopu.
83
Domácí fotbalisté vhodili míč až do velkého vápna, ale soupeř se pozorně bránil a míč vybojoval pro sebe.
83
Autové vhazování pro domácí hráče.
82
Ze hry odchází Olić, který připravil druhou branku Wolfsburgu. Na hrací ploše ho nahrazuje Hasani.
80
Frankfurt z rohového kopu nic nevytěžil, a tak se stav skóre nezměnil.
80
Domácí fotbalisté se přesunuli na útočnou polovinu, kde chtěli míč odcentrovat do vápna, ale jeden z hostujících hráčů balon odvrátil na rohový kop.
78
Ze všech hráčů nejvýše si na centrovaný míč vyskočil hlavičkující Naldo, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel, a tak Özer zasahovat vůbec nemusel.
77
Hosté podnikli útočnou akci, kterou zakončil Olić, ale jeho střelecký pokus byl zblokován na rohový kop.
77
Centrovaný balon lapil do rukavic připravený Benaglio.
75
Domácí hráči se přesunuli na útočnou polovinu, ale příliš dlouho tam nevydrželi a museli se vracet na své území. Fotbalisté Wolfsburgu hrají sice pouze v deseti lidech, ale za svým soupeřem rozhodně nezaostávají.
74
Do ofsajdové pasti se nechal chytit Inui.
74
Lakić chyboval v rozehrávce a hosté z toho mohli těžit. Nicméně fotbalisté Wolfsburgu tuto chybu nakonec nepotrestali. Domácí obránci se stihli včas vrátit a centrovaný míč odhlavičkovali do bezpečí.
73
Tentokrát hráči v červených dresech zahrávali rohový kop, ale ani z toho svého soupeře neohrozili.
72
Domácí fotbalisté dostali výhodu standardní situace, ale nevytěžili z ní vůbec nic. Na centrovaný balon si ve vápně sice vyskočil hlavičkující Lakić, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče neusměrnil.
69
Lakić uvízl v ofsajdu, a sudí tak hru musel přerušit.
69
První poločas byl pohlednější než poločas druhý. Fanoušci viděli také více střeleckých příležitostí a hlavně tři vstřelené branky. Hra v poločase druhém je často přerušovaná a příliš moc šancí se nerodí.
68
Marco Russ zastavil svého protihráče nedovoleným způsobem a sudí ho okamžitě potrestal žlutou kartou.
66
Brankář Nikolov si přivodil zranění a potřebuje vystřídat. Na hrací ploše ho tak nahrazuje mladičký Aykut Özer.
64
Hráčům v červených dresech nevyšel přechod do útočné fáze a o balon přišli.
64
Domácí hráči vybojovali míč na své kopačky a momentálně se s ním pohybují ve středu hřiště.
63
Hosté vybojovali další rohový kop, ale opět z něj nic nevytěžili.
62
K centrovanému míči se nikdo z hráčů Wolfsburgu nedostal, a tak Nikolov neměl žádnou práci.
61
Rodriguez vybojoval další rohový kop.
61
Důležitý obranný zákrok si připsal Russ, který zastavil svého protihráče za cenu rohového kopu.
60
Sebastian Rode ve středu hřiště zbytečně fauloval a obdržel žlutou kartu.
59
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Carlos Zambrano, přichází Pirmin Schwegler.
58
Polák se po ošetření vrátil na trávník a pokračuje ve hře.
57
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
56
Na hrací ploše už je lékařská pomoc a domácí fandové reagují pískotem.
56
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Polák.
54
Nějaké narážky měl trenér domácích, ale sudí mu své rozhodnutí jasně a důrazně vysvětlil.
54
Domácí hráči se s míčem pohybovali na útočné polovině, ale soupeře neohrozili, protože Jung fauloval Rodrigueze a sudí hru přerušil.
52
Hra byla na malý okamžik přerušena, ale nyní už pokračuje a Medojević je v pořádku.
51
Medojeviće trefil míč do obličeje a hráč Wolfsburgu zůstal ležet na hrací ploše.
51
Autového vhazování se ujme Frankfurt.
50
Domácí fotbalisté se radovali z vyrovnávací branky, ale naprosto zbytečně. Sudí gól neuznal, protože Russ uvízl v ofsajdové pasti.
49
Jung vystřelil, ale balon byl sražen na rohový kop.
49
Na pravém křídle svedl výborný sprinterský souboj Jung a následně se prezentoval výtečným centrem, který směřoval ke vzdálenější tyči. Brankář Benaglio byl však velmi pozorný a centrovaný míč lapil do rukavic.
48
Autového vhazování se na útočné polovině zmocní hráči Wolfsburgu.
48
Oba celky mají k dispozici ještě dvě střídání.
46
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bastian Oczipka, přichází Constant Djakpa.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Rozhodčí ukončil první poločas, ve kterém padly tři branky. O tu první se postaral v 8. minutě český hráč Jan Polák a v 19. minutě se za Wolfsburg trefil také Diego. Ve 35. minutě obdržel červenou kartu Hasebe, a hostům tak cestu za třemi body zkomplikoval. Frankfurt dostal výhodu pokutového kopu a Meier ho bezpečně proměnil. Fotbalisté Wolfsburgu tak dnešní utkání musí dohrát pouze v deseti hráčích. Domácí fotbalisté se do šancí zatím moc nedostávali a byli méně aktivní než jejich soupeř. Stav skóre je tak zatím naprosto zasloužený.
Ofsajdy: Eintracht Frankfurt 2:3 VfL Wolfsburg.
Žluté karty: Eintracht Frankfurt 1:1 VfL Wolfsburg.
Fauly: Eintracht Frankfurt 12:3 VfL Wolfsburg.
Střely na branku: Eintracht Frankfurt 2:5 VfL Wolfsburg.
Střely celkem: Eintracht Frankfurt 3:7 VfL Wolfsburg.
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
45+3
Hráči v zelených dresech teď zahrávali celkem 2 rohové kopy, ale ani z jednoho nic nevytěžili.
45+2
Volný přímý kop zahrávali hosté a na starost si ho vzal Diego. Nejprve trefil bránící zeď a pak ještě jednou vystřelil, ale trefil pouze protihráče, který střelu zblokoval na rohový kop.
45+1
Carlos Zambrano vyfasoval za faul a protesty žlutou kartu.
45+1
Zambrano fauloval a sudí mu odpískal faul. Obránce Frankfurtu se diví a protestuje.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Za obranu hostí se snášel skvělý balon, ale Lakić se k němu nedostal, protože brankář Benaglio byl rychlejší a kulatý nesmysl uklidil do rukavic.
44
Faulovaný byl Rodriguez, který si připsal čistý obranný zákrok, ale protihráč ho následně fauloval. Rozehrávat bude Wolfsburg.
43
Frankfurt je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině, ale hosté jsou v defenzivní činnosti pozorní a brání se velmi úspěšně.
42
Domácí fotbalisté se před rohovým kopem ubránili. Centrovaný míč mířil k bližší tyči a tam jej hráči v červených dresech odhlavičkovali do bezpečí.
41
Wolfsburg bude zahrávat rohový kop.
40
Jeden z domácích hráčů se provinil faulem, a hosté tak dostali výhodu standardní situaci. K balonu se postavil Naldo a prezentoval se parádní střelou, kterou však připravený Nikolov zneškodnil.
38
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Christian Träsch.
36
ALEXANDER MEIER bezpečně proměnil pokutový kop a vyřešil to opravdu chytře. Nejprve si počkal na pohyb brankáře a pak kopl míč přesně tam, kam chtěl.
35
Makoto Hasebe fauloval v pokutovém území a od sudího vyfasoval červenou kartu.
35
Eintracht Frankfurt bude zahrávat pokutový kop!
33
O přihrávku si řekl Perišić a vystřelil asi z dvaceti metrů, avšak brankář Nikolov zasahovat nemusel, protože Perišićovi střela nesedla a skončila vysoko nad brankou.
32
Hosté z rohového kopu svého soupeře neohrozili.
31
Fotbalisté Wolfsburgu se skvěle prokombinovali až do vápna, kde finální přihrávku obdržel Diego, ale příliš dlouho čekal a pak se prezentoval chytatelnou střelou, kterou brankář Nikolov vyrazil na rohový kop.
30
Do vápna přilétl zajímavý centr, ale ze všech hráčů nejvýše vyskočil brankář Benaglio a balon vyboxoval do bezpečí. Sudí navíc hru přerušil, protože Benaglio byl faulován.
29
Tentokrát fauloval Polák a domácí tým dostane výhodu standardní situace.
29
Rozehrávat bude Frankfurt.
28
Ošklivým faulem se provinil Diego a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
27
Rohový kop zahrávali domácí fotbalisté, ale nic z něj nevytěžili. Brankář Benaglio byl připraven a centrovaný míč lapil do rukavic.
24
Další ofsajd a opět se v něm ocitl Olić.
23
Wolfsburg je aktivnějším celkem, a tak si vedení naprosto zaslouží.
22
V ofsajdové pasti uvízl útočník Olić.
19
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Hosté podnikli protiútok a zakončili ho vstřeleným gólem. Na levé straně se skvěle uvolnil sprintující Olić, který si míč dovezl až do velkého vápna a následně jej přihrál před branku. Tam se objevil DIEGO, který pouze nastavil pravou kopačku a přesnou trefou poslal balon za záda domácího brankáře.
19
Inui se opět ocitl v šanci, ale ani tentokrát svůj pokus mezi tři tyče neusměrnil. Do vápna dostal balon, který si připravil na střelu, ale Benaglio byl připraven a střelecký pokus bezchybně zlikvidoval.
16
Inui teď neproměnil stoprocentní gólovku a sám se musí chytat za hlavu, co to vlastně provedl. Nejprve si úžasně seběhl za obranu, kam přilétl nádherný centr, ale hráč domácího celku to celé zkazil. Ano, sice si úžasně zpracoval míč a připravil si jej na střelu, ale z bezprostřední blízkosti balon mezi tři tyče nedopravil.
15
Domácí hráči kombinují na vlastní polovině, ale mají obrovské potíže, protože soupeř rozehrávku velmi aktivně napadá.
13
Skvěle se rozhlédl Hasebe a všiml si, že se mu nabízí Vieirinha, který si skvěle seběhl za obranu a Hasebe mu okamžitě přihrál. Vieirinha si nejprve zpracoval míč na prsa a pak ze své pravačky vyslal prudkou bombu, která orazítkovala tyčku.
12
Ve středu hřiště zůstal ležet Diego, ale nyní už je v pořádku a pobíhá po hřišti. O zranění se tak nejspíš nejedná.
11
Hráči v zelených dresech rozehráli nakrátko, ale přišla nepřesnost a o míč přišli.
10
Russ fauloval v hlavičkovém souboji a VfL Wolfsburg dostane výhodu standardní situace.
8
Rodriguez se postavil k míči a odcentroval ho k bližší tyči, kde se střelecky prosadil hlavičkující JAN POLÁK. Brankář Nikolov neměl šanci inkasovanému gólu zabránit, protože POLÁKOVA střela byla velmi přesná a rychlá.
7
První rohový kop bude zahrávat hostující Wolfsburg. Perišić totiž vystřelil z větší vzdálenosti, ale jeden z protihráčů míč zblokoval na rohový kop.
6
Wolfsburg podnikl útočnou akci, ale k ohrožení branky se nedostal. Čistý obranný zákrok si připsal Oczipka, který svého protihráče zastavil a nedovolil mu vystřelit.
4
Po čtyřech odehraných minutách jsme zaznamenali první střelu, o kterou se zasloužil hostující Perišić, avšak brankář Nikolov zasahovat vůbec nemusel, protože Perišićova střela byla nepřesná.
1
Frankfurt podnikl první útočnou akci, ale sudí ji pro ofsajdové postavení musel přerušit. Ofsajd si nepohlídal Inui.
1
Hosté zvolili dresy zelené a trenýrky bílé.
1
Míč do hry uvedli domácí fotbalisté, kteří oblékli červené dresy a černé trenýrky.
1
-1
Choreo znázorňuje vytouženou cestu evropskými poháry.
-2
Hlavní sudí Zwayer přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-3
Fanoušci domácího celku připravili pohledné choreo, které přivítá jejich miláčky.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-7
Na trávníku je vše připraveno k příchodu hráčů. Na stadionu panuje výtečná atmosféra.

Eintracht Frankfurt: Nikolov ─ Jung, Zambrano, Bamba, Oczipka ─ Rode, Russ ─ Aigner, Meier, Inui ─ Lakić.

VfL Wolfsburg: Benaglio ─ Hasebe, Naldo, Knoche, Rodriguez ─ Medojević, Polák ─ Vieirinha, Diego, Perišić ─ Olić.

Rozhodčí: Zwayer ─ Steuer, Pelgrim.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácích 1.95, na remízu pak kurz 3.84 a kurz na výhru hostů 4.1.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Felix Zwayer, na čarách mu budou asistovat Florian Steuer a Marcel Pelgrim. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Robert Kampka.
VfL Wolfsburg se nachází na 10. pozici se ziskem 42 bodů, ale ani to neznamená, že budou hrát odevzdaně, jelikož rozdíl mezi 9. a 13. místem je pouhý jeden bod, a tak se hráči budou snažit dohrát sezónu se ctí a minimálně si uhájit 10. příčku.
Eintracht Frankfurt se s padesáti body pohybuje na hraničním 6. místě ligové tabulky, které jako poslední zajišťuje účast v evropských pohárech. S náskokem pouhých dvou bodů od sedmého Hamburgu si nemohou dovolit prohrát. Zároveň hráči Eintracht Frankfurt ztrácí jen dva body na 4. místo a možnost kvalifikace o Ligu mistrů. Dnešní zápas je tedy pro svěřence Armina Veha velmi důležitý.
Dnes máme na programu poslední kolo německé Bundesligy, ve kterém Eintracht Frankfurt přivítá na domácí půdě celek VfL Wolfsburg. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.