To je pro dnešek všechno. Děkuji Vám za pozornost a u zápasu německé Bundesligy opět někdy na shledanou.
Bayern v dnešním utkání na půdě nováčka soutěže z Fürthu vítězí jasně a přesvědčivě 3:0, když zejména druhá půle byla ze strany hostů dobrá a Bayern v ní mohl dát více než jen dva góly Mandžukiče a Robbena. Mnichované se díky výhře 3:0 posouvají do čela Bundesligy, což ale není nijak směrodatné.
Sudí Peter Gagelmann se rozhodl zápas nijak neprotahovat, ani to nemělo význam.
90
Tak teď mnoho nechybělo ke čtvrtému zásahu do domácí sítě. Schweinsteiger byl už ve špatném úhlu.
90
Tak nakonec jsme se nějakého ohrožení branky nedočkali.
89
Boateng dostává naprosto po právu žlutou kartu! Jeho faul přichází v dobré pozici pro Fürth.
88
Toni Kroos pro dnešek má splněno a na závěrečné minutky ho nahradí Anatolij Tymoščuk.
86
Sudí Gagalmann dnes zvolil velmi zajímavý metr při posuzování zákroků, který však jen prospívá hře.
85
Hosté u míče a kombinují. Přihrávka na Pizzara byla zastavena.
84
Bayern sice na malou chvíli o míč přišel, ale opravdu jen na chvíli.
83
Tak Arjen Robben se stále zlepšuje a je stále víc aktivnější. Nyní byl u další šance, která zaváněla čtvrtým gólem do domácí sítě.
81
Hosté z Mnichova podruhé střídají. Odešel Mario Mandžukić a na jeho místo přišla další nová posila, Claudio Pizzaro.
80
Domácí se pokusili vzápětí zaútočit, ale spíše z toho je laciná ztráta míče.
79
Bayern právě vstřelil branku!
ARJEN ROBBEN se zapisuje do střelecké listiny, i když tam bylo velké přispění stopera Kleineho. Centr z levé stran měl hledat Mandžukiče, ale nakonec z toho díky Kleinemu je gól rovnou!
77
Kroos byl opět nedovoleně faulován.
75
Fürth se dostal k rychlému protiútoku a dost rychle se musel vrátit i Robben, u kterého to nebývá moc zvykem.
73
Mandžukič se ve vzduchu srazil s Kleinem a oba to odnesli dost nepříjemně.
72
První střídání Bayernu. Ze hry odešel Xherdan Shaqiri, kterého vystřídal Bastian Schweinsteiger.
71
Fürth nyní měl velké problémy, ale nakonec mohli domácí si oddechnout, když se nedomluvil Shaqiri s Mandžukičem.
70
Arjen Robben dává o sobě vědět! Jeho parádní střela levou nohou končí jen díky perfektnímu zákroku Grüna mimo.
69
Domácí podruhé v utkání střídají. Ze hry jde Tyrala a nahrazuje ho Steiber.
68
Luiz Gustavo je prvním hráčem Bayernu v nové sezóně, který vidí žlutou kartu. Zcela po zásluze za faul loktem v souboji s Klausem.
66
/tok na druhé straně končí pokaženou přihrávkou.
65
Dlouhý aut vhodil Robben. Míč končí u gólmana Grüna.
64
Shaqiri nyní doběhl prakticky ztracený míč. Bayern u balónu.
62
A je tu střídání a možná i taktické. Fall končí a nahrazuje ho Azemi.
61
Sudí Gagelmann předchozí situaci vyřešil domluvou, ale i on se nebojí tasit červenou kartu. V sezóně 2010/2011 ve druhé Bundeslize v jednom zápase rozdal hned čtyři.
60
Dante hrál malou domu na Neuera a byl atakován Fallem, který si hodně koledoval o druhou žlutou.
59

Tak Arjen Robben po dlouhé době se výrazněji ukázal a hned z toho je gólová přihrávka. Shaqiri vybídl ke sprintu Robbena, který trefil brankáře Grüna od nějž se míč odrazil k MARIO MANDŽUKIČOVI, který neměl problém trefit zcela prázdnou branku!
57
Thomas Müller nyní děkuje za dlouhou přihrávku za obranu Fürthu na kterou však kvůli nedostatečné rychlosti nedosáhl.
56
Zmíněný Arjen Robben dnes není prakticky vidět. Možná že bude prvním, kdo na hřišti dnes skončí.
55
Shaqiri táhl jeden z dalších útoků Bayernu. Vzal to celé na sebe a nechal Robbena jen přihlížet.
54
Domácí útok končí nepovedeným přenesením hry.
53
Sudí Gagelmann vytahuje podruhé v zápase kartu a dostává ji za řeči stoper Fürthu Thomas Kleine.
52
K podobné rozehrávce jako při gólové situaci nyní měl roh Bayernu hodně daleko.
51
Obrovská šance pro Bayern po náběhu Maria Mandžukiče. Hráči se sice dost dobře nepochopili, přesto uvidíme ještě roh týmu z Mnichova.
50
Sudí Peter Gagalmann z Brém dnes některé souboje nechává až překvapivě volně běžet.
49
Tyrala opět v souboji s Kroosem, nyní zahrál nedovoleně prvně jmenovaný.
48
Standardní situace byla velmi nebezpečná! Míč nakonec skončil těsně vedle tyče.
47
Toni Kroos dnes dohrává souboje dost tvrdě. Nyní to znamená velmi nebezpečnou standardní situaci.
46
Ani jeden z týmů do druhého poločasu neprovedl žádnou změnu v sestavě.
46
A je to opravdu tak. Sudí Peter Gagelmann ukončil první poločas ihned po vypršení řádného času. V první půli to bylo ze strany hostů hlavně o mohutném dobývání skálopevné obrany Fürthu, která nakonec nevydržela až při rohovém kopu, po kterém se trefil Thomas Müller a stanovil tak prozatímní poločasový výsledek 1:0 pro Bayern.
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
45
Poslední minuta je plném proudu. Nastavovat by se nemělo nic.
43
Domácí obrana poprvé kapituluje! Obrana nepohlídala Danteho, který se dostal k hlavičce, kterou ještě dokázal jeden z obránců vykopnout z brankové čáry. Míč odkopl jen k THOMASI MÜLLLEROVI, který neměl moc starostí s překonáním brankáře Grüna!
42
Rychlý přechod do útoku v podání Bayernu lze považovat jako úspěšný, neboť uvidíme rohový kop.
41
Kroosův zbytečný faul ve středu hřiště připravil Bayern o míč.
40
Centr do pokutového území doplachtil přesně na hlavu Maria Mandžukiče, který odhlavičkoval, ač nepřesně, přes dva obránce!
38
Po pravé straně zkoušel projít Thomas Müller, neúspěšně.
37
Toni Kroos se po přihrávce od Badstubera zbavil kličkou obránce a razantně vypálil. Míč končí těsně vedle tyčky!
36
Bayern může opět zaútočit...
34
A útok Greutheru Fürth končí hodně velkým nebezepečím pro Neuera. Sararer prošel po levé straně a naservíroval míč Fallovi, jemuž však střela ideálně nesedla.
33
Bayern přichází o míč a o založení útoku se může pokusit Fürth.
31
Kroos nyní musel spěchat za balónem aby se k němu nedostal Fall.
30
Míč nyní končí až u Lahma. Bayern se musí vracet zpět.
29
Ze strany Bayernu se nyní ten tlak navyšuje, ale stále chybí to nejdůležitější. Přesnější koncovka.
27
Robben se dostal k odraženému míči a pokoušel se centrovat na Shaqiriho, před novou posilou Bayernu odhlavičkoval jeden z obránců.
26
Bayern kombinuje, ale zatím je to bez střely na branku.
25
Bayern se snaží opět převzít iniciativu do svých rukou. Zatím marně.
23
Velmi na hraně nyní byli dva zákroky Toniho Kroose, ten druhý už podle sudího za hranou pravidel.
22
Velká strkanice a boj o míč u postranní čáry nakonec končí lépe pro Bayern.
21
První ofsajd se mává a následně i píská pro Fürth. Mimo dovolené postavení se nacházel Fall.
20
Fürth zatím brání velice dobře. Bayern sice má herní převahu, ale ještě nedokázal pořádně vystřelit na branku.
19
Centrovaný balón hledal Arjena Robbena, který se nacházel za obranou řadou Fürthu. Ofsajd.
18
Rozehrávka nebyla vůbec špatná. Míč i přesto končí nad brankou.
17
Shaqiri si počínal nedovoleně v souboji a Greuther bude mít další standardní situaci.
16
Na druhé straně se domácím také zrovna nevedlo.
15
Ofsajd ve kterém byl Mario Mandžukić.
14
Badstuber nyní měl hodně práce v souboji s Klausem. Bylo vidět, že obránce Bayernu je hlavně stoper a ne krajní obránce, což je jeho dnešní post.
13
Standardní situace z poměrně zajímavé pozice končí velmi nepovedenou střelou, kterou vyslal Schmidtgal.
13
Standardní situace pro Fürth.
13
Domácí forward Fall nyní v torchu jiné pozici než před chvíli. Fauloval ho Dante.
12
Rozehrávka rohového kopu nebyla vůbec špatná. Obrana Fürthu s nimi bude dnes mít asi starosti.
11
Robben šel za míčem společně s dvěma bránícími hráči. Bude tor oh Bayernu.
10
Bayern v úvodních minutách rozhodně nikam nespěchá, spíše to vypadá, že chce nechat vyřádit svého soupeře.
9
Fall hned po rozehrání opět šel do Boatenga a nyní už to sudí Gagelmann bez karty nenechá.
9
Fall si vyšlápl na Boatenga, bude to pouze se slovním napomenutím.
8
První střelecká příležitost v bundesligovém utkání v dresu Bayernu pro Maria Mandžukiče! Jeho akrobatické zakončení bylo nepřesné.
8
Hodně na hraně byl zákrok Robbena, který se díky němu dostal k míči.
7
Fürthu se poslední dvě až tři minuty velice daří. Bayern se zatím nemůže dostat k míči, natož ke kombinaci.
5
Klaus dostal míč na nohu a bez větších rozpaků ho vyslal směrem na branku ve snaze najít Falla, který tam však nebyl.
5
Domácí zůstávají u balónu.
4
Boateng nyní zabránil první domácí velké šanci. Míč už byl na hranici pokutového území.
4
Boateng ve snaze najít někoho ze spoluhráčů přenesl hru z pravé na levou stranu. Jeho záměr nebyl pochopen.
3
Fürthu se nepovedlo odehrát míče někam do bezpečí a Bayern zůstává u míče.
2
Fall se málem dostal k brejkové šanci. Obrana Bayernu nakonec včas zareagovala.
2
Rozehrávka byla provedena na krátko a Bayern zatím kombinuje.
2
Toni Kroos byl při svém průniku po levém křídle zastaven nedovoleným způsobem.
1
Úvodní výkop provedli hosté z Mnichova.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu.
Stadion ve Fürthu už je zaplněný do posledního místa. Hráči právě dokončují předzápasovou rozcvičku.

SpVgg Greuther Fürth: Grün - Nehrig, Kleine, Mavraj, Schmidtgal - Fürstner, Prib - Klaus, Tyrala, Sararer - Fall.

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Luiz Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Shaqiri – Mandžukić.

Rozhodčí: Peter Gagelmann.
Prvoligovou premiéru proti historicky nejlepšímu týmu v Německu odehraje Fürth na svém stadion se jménem Trolli Arena, který bude zaplněn do posledního z 18 000 míst.
Bayern Mnichov jde do nové sezóny opět s nejvyššími cíli a na start sezóny asi nemohlo mít těžšího soupeře. Svěřenci Juppa Heynckese po loňské sezóně plné druhých míst opět značně posílili kádr, který už tak má ty nejvyšší evropské parametry.

I v Bayernu se v létě děly věci. Do Wolfsburgu sice odešel Ivica Olić, ale opačným směrem přišel Mario Mandžukić. Už v zimě klub z Mnichova koupil z Basileje záložníka Shaqiriho, který v létě definitivně přestoupil. Dalším kdo do Bayernu přišel byl nahrádní gólman Tom Starke, který přišel jako náhrada za Butta z Hoffenheimu (původně se mluvilo i o příchodu Jaroslava Drobného z Hamburku). Do dnešního zápasu z různých důvodů nenastoupí Rafinha, Alaba, Contento, Mario Gómez a Ribéry.
SpVgg Greuther Fürth byl v poslední sezóně velmi úspěšným týmem na německé fotbalové scéně. Ve druhé Bundeslize dokázal vyhrát a postoupit tak do Bundesligy a navíc Fürth hrál i semifinále německého poháru DFB Pokal, kde vypadl až v semifinále s pozdějším vítězem Borussií Dortmund, která rozhodla až v poslední minutě druhého prodloužení!

Tým z Fürthu, města ležícího sedm kilometrů od Norimberku, má před sebou velký zápas a jak domácí hlásají před utkáním, jdou si zápas hlavně užít a výsledek je důležitý, ale není tím hlavním.
Hezké sobotní odpoleden! To na co čekala spousta fanoušků je konečně tady! Bundesliga startuje a dnes do ní vstoupí také jeden z favoritů na titul Bayern Mnichov, který na úvod nastoupí na hřišti nováčka z Fürthu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.