Máme tu konec utkání, ve kterém vyhrává zaslouženě mužstvo VfB Stuttart brankou Ibiševiče z 31. minuty. Díky těmto třem bodům se hosté dostávají ze dna tabulky na 12. místo tabulky. Český reprezentant Petr Jiráček byl stažen ze hřiště po prvním poločase.

Děkuji všem za Vaši pozornost a přeji Vám krásný nedělní večer a u dalšího přenosu někdy zase na shledanou.
90+3
Ibiševič nachází Hajnala, ale ten zakončuje nepřesně.
90+2
Míč hlavičkuje domácí hráč do zámezí.
90+2
Všichni hráči Hamburku stojí před brankou Stutgartu. Domácí mají výhodu vhazování.
90+1
Ibiševič nachytán v offsidu.
90
Nastavují se 3 minuty.
89
Na druhé straně se o podobný kousek snaží Ibiševič. Bez úspěchu.
88
Vyrovnání na sebe chce vzít van der Vaart, ale z velké dálky přestřeluje branku.
87
Také hosté naposledy střídají. Vyztužit obranu přichází Francisco Rodriguez Maza, který nahrazuje Ibrahima Traorého.
86
Vybojovaný míč Jansena pro Berga, ten však míč neprotlačil přes hostující obranu.
85
Poslední střídání pro Hamburk. Ze hry odchází Heung-Min Son. Místo něj nastupuje Paul Scharner.
84
Druhý žlutý kartónek utkání. Za faul ho vidí Vedad Ibiševič.
83
Kvist obehrává van der Vaarta a zvyšuje šance na vítězství pro Stuttgart.
82
Ulreich je napomínán, aby zahrával své odkopy rychleji a nezdržoval hru.
81
Rudnevs zkouší pozornost Ulreicha, ale ten vyráží míč na neobsazeného Sona, který neproměňuje největší šanci utkání pro Hamburk.
80
Hosté střídají. Ze hry jde Holzhauser do hry Hajnal.
79
Holzhauser centruje do vápna, kde Harnik sklepává na Trorého, Adler vyráží míč na Harnika a opět Adler předvádí výtečný zákrok.
78
Hamburk to zkouší z dálky, Beister posílá tvrdou střelu doprostřed branky.
77
Beister posílá míč na Jansena a ten okamžitě posílá centr do vápna, hostující obrana odkopává míč pryč.
76
Harnik vyhrává souboj s Westermannem.
75
První vteřinky na hřišti pro Berga a hned faul. Jeho obětí je s míčem tančící Traoré.
74
Druhé střídání pro domácí celek. Ze hry jde defenzivní záložník Milan Badelj a místo něj nastupuje podpořit útok Marcus Berg.
72
Střela Rafaela va der Vaarta míří doprostřed branky, kde stojí připravený Ulreich.
70
Stuttart nyní posílá několik centrů do vápna ihned po sobě. Poslední centr Holzhausera krade Harnikovi přímo před nosem Traoré a míč posílá vysoko nad.
69
Jansena tvrdě fauluje Gentner.
68
Ibiševič hlavičkou prodlužuje autové vhazování, ale míč nachází pouze domácí hráče.
67
Parádičky Sona končí za Ulreichovou brankou.
66
Holzhauser to až do zakončení dělá skvěle. Míč mijí o pár centimetrů levou tyč Adlerovi branky.
65
U rohového praporku bojují o míč Sakai a Beister, ovšem Sakai má dnes lepší formu a nástupce Petra Jiráčka prohrává souboj.
63
Traoré se hlásí o míč jako ve škole, Gentner jeho prosbu akceptuje a posílá mu přesnou přihrávku. Traoré střílí, ale jeho střela je zblokována a končí na čtvrtém rohovém kopu pro Stuttgart.
62
Ibiševič a Traoré nachytáni v offsidu.
61
Další faul na Arslana, nyní fauloval Ibiševič. Hamburk zkouší rychle rozehrát, ale hostující obrana je připravena a obírá o míč Jansena.
60
Traore prohrává sprinterský souboj s Diekmeierem, který posílá míč bezpečně Adlerovi.
59
Beister střílí, ale Ulreich míč jen vyráží a Marcell Jansen hlavičkou zkouší překonat hostujícího brankáře. Míč končí na horní síti jeho branky.
58
První žlutá karta utkání a vidí ji za stažení Arslana zezadu Raphael Holzhauser.
57
K míči se dostává Sona a pravačkou posílá míč o pár metrů výše než je břevno Ulrichovi branky.
55
Stadion bouří, Son fauluje Harnika a dává šanci k přímému kopu pro hosty. Holzhauser ovšem nabídnutou šanci nevyužívá.
54
Další ústní domluva od hlavního arbitra, tentokrát míří na Arslana, který fauluje Kvista.
52
Pas od Ibiševiče nachází Traorého, který může postupovat sám na branku, ale bohužel pro něj se řítí odněkud Diekmeier a odkopává míč na roh.
51
U míče je dříve Tasči, který je následně faulován.
50
Traré nahrává Gentnerovi a ten posílá centr do vápna na duo Ibiševič - Harnik. Druhý jmenovaný hlavičkuje do autu.
49
Arslan takticky fauluje Trorého, poté co nedosáhl na přihrávku a hrozilo přečíslení.
47
Přihrávka Holzhausera na Harnika nachází cíl a Harnik z úhlu střílí přímo do Adlera.
46
Holzhauserova snaha končí v zámezí.
46
Před druhou půlí domácí střídají. Ze hry jde Petr Jiráček místo něj Maximillian Beister.
Skončil první poločas utkání, který přinesl jednu branku. V 31. minutě se, po přihrávce Harnika, trefuje Ibiševič. Stuttgart byl v prvním poločase lepším mužstvem a vytvořilo si řadu šancí. Hamburk mohl skorovat díky Rafaelu van der Vaartovi, který nevyužil přesný centr Petra Jiráčka. Ke konci poločasu domácí vstřelili branku, avšak kvůli offsidu nebyla uznána. Druhé dějství započne v cca 18.35.
45+1
Zranění Arthura Boky je vážnějšího charakteru, a proto na hřiště místo něj nastupuje Cristian Molinaro.
45+1
Nastavují se dvě minuty.
45
Domácí trefují břevno ! Následná dorážka do prázdné branky se neuznává pro postavení mimo hru.
44
Hostující Arthur Boka špatně došlápl a odkulhává do zámezí, Stuttgart hraje o deseti.
43
Krásný centr Petra Jiráčka na van der Vaarta, který trefuje Ulreicha a v největší šanci pro domácí je neúspěšný.
42
René Adler je daleko z brány a Kvist zkouší pozornost, ale mijí branku.
40
Jiráček neúspěšně přihrává na Rudnevse.
39
Po centru Jansena si v souboji ve vápně Rudnevsen pomáhá rukama a je mu pískán faul.
37
Český reprezentant opět fauluje, tentokrát vystavil tělem stopku Sakaiovi.
36
Sono nahrává na Rudnevse, který se pokouší přejít přes hostující obranu, jeho pokus přerušuje píšťalka a praporek pomezního pro míč v zámezí.
35
Přímý volný kop zahrává Halzhauser, který nachází Sakaie, ale ten míč ztrácí a dává šanci domácímu týmu.
34
Další pokus Trorého z dálky a opět neúspěšný.
33
Faul Petra Jiráčka řeší hlavní arbitr ústní domluvou.
31
Stuttgart právě vstřelil branku!

Gentner nádherně načasoval přihrávku na běžícího Harnika , který následně posílá míč na nabíhajícího VEDADA IBIŠEVIČE, který je hlídán Manciennem a chytře posílá míč k levé tyči Adlerovi branky.
29
Díky Sonově aktivní hře se domácí tým dostává k prvnímu rohovému kopu pro domácí van Der Vaart míč posílá daleko do zámezí.
28
Po kombinaci Kvist - Gentner - Traoré se poslední jmenovaný dostává až tváří tvář k Adlerovi, ten chytá další velkou šanci Stuttgartu.
26
Na půlící čáře fauluje Westermann Ibiševiče.
25
Přihrávka na Holzhausera končí odpískáním offsidem.
23
Po čistém zákroku Westermanna leží na trávníku Boku a je ošetřován. Hráč se bez problémů zvedá a nejspíš bude pokračovat v zápase.
22
Centr na van der Vaarta končí v náručí hostujícího brankaře.
21
Faulující Boka dostává poslední ústní varování, příště nejspíše bude už žlutá karta.
20
Po akci Traorého Stuttgart kope další rohový kop, Sakai posílá míč daleko od brány.
19
Sebevědomí průnik Sona končí skluzem Niedermaiera.
18
Serie neúspěšných střel z dálky pokračuje. Do této listiny se zapisuje Gentner.
17
Také Son zkouší střelu z dálku a také bez úspěchu, jeho střela je zblokována a končí v náručí Ulreicha.
16
Traoré zkouší střelu, která jde hodně mimo.
15
Holzhauser posílá míč na Gentnera a ten nachází volného Ibiševiče, který pálí vedle.
14
Arstanův centr hledá Sona, ten má k balonu daleko. Odkop od brány pro domácí.
13
Píská se postavení mimo hru hostujícímu týmu.
12
Arstan u půlící čáry fauluje Holzhausera. Následný přímý kop se dostává k Jansenovi a posílá míč s problémy na roh.
10
William Kvist poté co obehrál Sona zkouší střelu, avšak tento pokus z dálky zblokován.
9
Centr Traorého do vápna hlavou odvrací Westermann.
7
Faul Gentnera dává šanci na zahájení útoku domácím.
6
Traoré kombinuje hru s Ibiševičem, ale domácí obrana je pozorná a nakopává míč do zámezí.
5
Centr Jansena končí na rukavicích Ulreicha a ten s lehkými obtížemi chytá.
4
Domácí začínají svůj útok až od Adlera, ale jeho odkop končí v autu.
3
Son se dere směti protihráčů a padá na na zem v pokutovém území, Tobias Welz vidí vše z dobré pozice a nepíská pokutový kop.
2
Po krásné přihrávce Ibiševiče na Harnika se do první velké akce dostávají hosté, avšak Adler je pozorný a míč chytá.
1
Petr Jiráček při svém prvním kontaktu s míčem je neúspěšný a akce končí autovým vhazováním pro hosty.
1

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Mancienne, Westermann, Jansen - Badelj, Arslan - Son, der Vaart, Jiráček - Rudnevs

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Tasci, Niedermaier, Boka - Kvist - Gentner, Holzhauser - Traoré, Harnik - Ibiševič

Rozhodčí: Tobias WELZ.
Oba dnešní soupeři se nacházejí v dolní polovině tabulky. Hamburk drží 10. příčku s 10 body za 3 výhry, 3 prohry a jednu remízu. Na 4. místo zajišťující předkolo Ligy mistrů ztrácí body dva.
To Stuttgart je na tom hůře, na kontě má 6 bodů za jednu výhru a tři remízy, a proto je až 15. s náskokem jednoho bodu od sestupových míst.
V 7. kole Stuttgart hostil tým Bayern Leverkusen i s Michalem Kadlecem v základní sestavě a v hezkém zápase, ve kterém padly 4 branky, se zrodila remíza 2:2. Za Stuttgart se do střelecké listiny zapsal dvakrát Ibiševič. Nejprve v 19. minutě proměnil pokutový kop a v 55. minutě otáčel výsledek na 2:1, ale jak bylo napsáno Stuttgart obdržel do konce utkání branku a bral z utkání bod stejně jako jeho soupeř.
Před reprezentační pauzou se Hamburk ještě utkal v přátelském utkání na půdě polského Lechu Poznaň a prohrál s torzem týmu 1:2. V následujícím zápase 7. kola si mužstvo zlepšilo náladu a na půdě týmu SpVgg Greuther Fürth vyhrál 1:0 brankou Sona ze 17. minuty. Český reprezentant Petr Jiráček hrál od začátku do konce utkání.
V šestém kole vyhrál také Stuttgart, který si poradil s týmem českého reprezentanta Tomáše Pekharta Norimberkem na jeho hřišti 2:0. O branky se postarali v první minutě Ibiševič a v 75. minutě Harnik.
V následujícím týdnu se Stuttgart utkal v Evropské lize v Norsku s místním Molde FK a utrpěl prohru 0:2.
Po reprezentační pauze bude chtít Hamburk navázat na svá vítězství. Hamburk vyhrál poslední dvě ligová kola. V 6. kole na svém hřišti porazil Hannover 1:0 brankou Rudnevse z 20. minuty, český reprezentant Petr Jiráček šel na trávník v 62. minutě.
Přeji krásný nedělní podvečer a vítám Vás na závěrečném zápase 8. kola německé Bundesligy mezi domácím týmem Hamburger SV a hostujícím celkem VfB Stuttgart. Výkop je naplánován na 17.30.