Hannover - Düsseldorf | ONLINE | 18.5.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Hannover vítězí jasně 3:0 a přibližuje se tak vysněné evropské lize. Ačkoliv výsledek vypadá jasně, tak průběh zápasu tomu neodpovídal. Hosté měli mnoho šancí, které ale na rozdíl od svého soupeře nedokázali proměnit. To je ode mne vše, přeji příjemný zbytek dnešního dne.
Pro Düsseldorf je to tak minimálně na rok poslední zápas v nejvyšší německé soutěži. Po výhrách Hoffenheimu a Augsburgu klesl na předposlední pozici, z níž doprovodí poslední Fürth do 2. Bundesligy. Prvoligovou příslušnost si ale neztratil v Hannoveru, nýbrž doma v posledním kole s Nürnbergem, proti němuž ztratil nadějně rozjetý zápas.
Konec zápasu.
90
Naopak zahrozili domácí. Diouf utíkal zcela osamocen na branku, ale Giefera nedokázal propálit.
89
Fortuna se snaží ještě o čestný gól. Ten ale hostům dnes není jak je vidno dopřán.
88
Na dnešním zápase je vyprodáno. 49000 diváků stojí a tleská svému celku, který se po dnešním zápase přiblíží evropské lize.
86
Ilso poslal přesnou přihrávkou z hranice rohovému praporku ke středu brankoviště na osamoceného Schahina. Na toho číhala odkrytá brána, jenže druhý zmiňovaný zcela trestuhodně branku minul.
85
Dirouf mohl přidat svůj druhý gól. Vyčkával u levé tyči, když se k němu odrazil míč, jenže jej měl na dlouhou nohu a k další brance mu scházely centimetry.
84
Nedaleko středového kruhu byl faulovaný Djourou. Sám následně rozehrál.
83
Po delší době nějaké pozdvižení na polovině Hannoveru. Lambertz pálil ze střední vzdálenosti, jeho rána byla ale zblokovaná a neohrozila branku Zielera.
82
Velký závar před hostující svatyní. Balón poskakoval, aniž by jej dokázal kdokoliv zpracovat. Nakonec se to povedlo Rauschovi, jenž vyprodukoval zajímavý projektil, který ale končí těsně vedle.
80
Domácí střídají. Ze hřiště odejde Sergio Pinto a nahradí ho Leon Andreasen.
79
Konan je při chuti a snaží se prosadit i na potřetí, čímž by získal hattrick. Nadvakrát se dostal ke střele v pokutovém území, nicméně ani jeden střelecký pokus nebyl úspěšný.
78
Hosté střídají. Odejde Ivan Paurevic a místo něj se na hřiště podívá Ken Ilso.
77
Hannover právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Domácí stvrzují třetím gólem vítězství. Stindl poslal přesný pas ke středu velkého vápna na kopačku DIDIERA YA KONANA, který si stáhl balón pod sebe, otočil se kolem vlastní osy a následnou přízemní střelou k pravé tyči nedal Gieferovi šanci.
75
Paurevic dostává žlutou kartu po faulu na Konana.
74
Ze střední vzdálenosti pálil Kruse, jenže jeho střela k brance nedoputovala, neboť byla zblokovaná.
73
Bellinghausen zavelel k útočné akci po levé straně. Jenže moc daleko se s balónem nedostal, protože o něj přišel v souboji s Panderem.
72
Domácí střídají. Ze hřiště odejde Mario Eggimann a nahradí ho Karim Haggui.
71
Pinto se dostal do velké příležitosti s Dioufem. Oba zmiňovaný hráči šli dva na jednoho. Pinto se rozhodl vzít akci na sebe a z prostoru malého vápna se snažil elegantním dloubákem překonat Giefera, jenže branku minul.
70
Pro Duseldorf taky hovoří dosavadní statistika střel na bránu. Na tu vypálili celkem v devíti pokusech. Domácí pouze v sedmi.
68
Hostům ale nelze upřít snaha. Je vidět, že i za tohoto stavu se nevzdávají a rozhodně nechtějí dát svou kůži jen tak lacino. Čeká nás tak ještě jistě zajímavý závěr.
67
Fortuna znovu střídá. Ze hřiště odešel Mathis Bolly a nahradil ho Robbie Kruse.
66
Dva hráči Duseldorfu se dostali do protiútoku, jenže rychlý výběh Zielera z branky zlikvidoval jejich šance na snížení.
65
Johannes van den Bergh vidí po ostrém zákroku zaslouženě žlutou kartu.
64
Domácí přichystali střídání. Ze hřiště odchází Andre Hoffmann, místo něj příjde Lars Stindl.
63
Hráči Fortuny to budou mít v této chvíli hodně těžké. Na začátku druhého poločasu mohli srovnat, ale svou šanci nevyužili a naopak znovu inkasovali a mají necelou půl hodinu na to, dotáhnout náskok soupeře.
61
Hannover právě vstřelil branku!
Krásná akce domácího celku končí druhým a uklidňujícím gólem. Diouf dostal přesný pas do malého vápna, kde si balón zpracoval a naznačoval střelu, čímž zmátl hostující obránce, kteří se na něj vrhli a snažili se jej o míč obrat. Jenže Diouf dokonale využil nabíhajícího DIDIERA YA KONANA, který obdržel přesnou přihrávkou na střed hřiště a následnou přízemní střelou propálil bezmocného Giefera.
60
Sakai dokázal málem odcentrovat balón z velkého úhlu, jenže v jeho pokus zlikvidoval čistým skluzem Weber.
58
Hannover se snaží hrát na jistotu, ovšem to se domácím zatím příliš nedaří a často chybují po špatných přihrávkách.
57
Jens Langeneke dostal žlutou kartu.
56
Velká šance Fortuny. Hosté se dostali znovu do rychlého přečíslení. Paurevič se dostal až do malého vápna, kde předložil balón na kopačku Schahina. Ten ale nesmyslně vyčkával a místo střely se snažil ještě přeposlat balón na Bollyho, avšak bez úspěchu.
55
Diouf dokázal ve velkém závaru procpat balón za brankou čáru, jenže gól není uznán, neboť zmiňovaný hráč se dopustil útočného faulu.
54
Cherundolo se snažil hrozit centrem z levé strany, napálil ale obránce od kterého se balón odrazil do zázemí. Rohový kop pro domácí.
53
Hosté střídají. Odejde Oliver Fink a místo něj se na hřiště podívá Stefan Reisinger.
52
Lambertz se propasíroval až k rohovému praporku, kde z velkého úhlu poslal centr do pokutového území který bez větších potíží likviduje domácí gólman.
50
Nepříliš výrazný Sakai centroval ze střední vzdálenosti. Jeho pokus ale končí pouze v náruči Giefera.
49
Také Duseldorf zahrával rohový kop. Z této příležitosti si ale hosté žádnou slibnou šanci nevytvořili.
48
Na protější straně zahrával Pander rohový kop a vznikl z toho velký závar před brankou. Pro hosty ale skončil naštěstí dobře. Bude se kopat od svatyně Giefera.
47
Bellinghausen se vybídl k přihrávce v pokutovém území, jenže zmiňovaný hráč poslal balón vysoko nad.
46
Začal druhý poločas.
Úvodní poločas nám nabídl opravdu atraktivní podívanou. K vidění byly šance na obou stranách, ovšem pouze jedna skončila gólem. V té se střelecky prosadil Diouf ve 36. minutě střelou do protipohybu brankaře. Druhý poločas začne v 16:33.
První poločas skončil.
45+1
Bolly se dostal k ráně ze zajímavé pozice, nicméně jeho rána z otočky neměla důraz a Zielerovi nedělá žádné problémy.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Domácí fotbalisté nechtějí nic riskovat a veškeré balóny odvrací odkopem k protější brance.
43
Hosté v závěru hrozí a snaží se o vyrovnaní. V pokutovém území se ke střele dostal Bellinghausen, jenže branku vysoko přestřelil.
42
Weber byl faulovaný Dioufem. Duseldorf zůstane u míče a bude rozehrávat z vlastní poloviny.
40
Ovšem o chvíli později mohlo být vyrovnáno! Bolly dostal krásný pas za obranu a zcela sám utíkal na domácího brankaře. Toho dokázal zmást kličkou. Poté mu už zbývalo trefit prázdnou branku, jenže míč nedokázal dostat za brankovou čáru, neboť Zielera fantastický zaskočil Djourou, který jeho ránu zlikvidoval přesně na brankové čáře tělem.
39
Lambertz se dostal k míči, avšak neměl už síly na to založit nějaký útok, a tak kulatý nesmysl pouze odkopl až k brance Zielera.
38
Domácí gól samozřejmě nabudil a v závěru si tvoří velký tlak.
37
A za příliš velké oslavování dostává Diouf žlutou kartu.
36
Hannover právě vstřelil branku!
Domácí jsou přeci jen odměněni za svou aktivitou gólem. Kapitán Hannoveru Bellinghausen nalezl krásným přízemním pasem za obranou nabíhajícího BIRAMA DIOUFA, který na nic nečekal a z první propálil vybíhajícího Giefera střelou do protipohybu.
34
Hannnover je znovu u kulatého nesmyslu a od své branky zakládá další útok.
33
Na druhé straně se do zajímavé pozice dostal již uzdravený Rauch, který vyslal centr ke vzdálenější tyči, kde ale číhal pozorný Weber. Ten balón odkopl až ke středovému kruhu.
32
Chybu domácích chtěl potrestat Bolly, který poslal rychlý centr na nabíhajícího Schahina. Jenže ten stál v ofsajdu, a tak z akce nic nevzešlo.
31
V opakovaném záběru bylo vidět, že níže zmiňovaný hráč místo míče nešťastně trefil nohou jednoho z hostujících hráčů. Je to jistě bolestivě zranění, ale pro domácí to vypadá dobře. Rausch se již zvedá a odchází k ošetření za postranní čáru.
30
Na trávníku zůstává po jednom souboji ležet Rausch.
28
Hannover je ale zatím lepším týmem. Pro domácí mluví také držení míče, který je v této pasáží v 61% ve prospěch domácího celku. Duseldorf má balón pouze v 39%.
27
Bellinghausen vyprodukoval centr z pravé strany, který se mu ale nevyvedl a byl zblokován.
26
Hosté se pomalu, ale jistě tlačí blíže k vápnu domácích.
25
Bodzek byl faulovaný v obranné polovině Fortuny. Hosté zůstanou u balónu.
24
K zajímavé hlavičce se dostal hostující Paurevič, jenž dostal centr ke vzdálenější tyči. Zamířil ale těsně vedle levé tyče.
22
Pasáž slibných šancí pokračuje. Bolly se dokázal dostat s míčem až do pokutového území, kde se už už připravoval ke kličce na Zielera. Jenže svou akci nedokázal dotáhnout do zdárného konce, neboť mu dokázal míč sebrat výborným zákrokem Djourou.
21
Na druhé straně pálil Rausch a nutno dodat, že to byl nádherný střelecký pokus z prostoru velkého vápna, který se stočil k pravému hornímu růžku, nicméně končí těsně vedle.
20
No tak teď si domácí hodně zavařili před brankou. Centr z pravé strany se v pokutovém území snažil zlikvidovat Eggimann malou domů, jenže si nevšiml atakujícího Schahina, který mu málem balón vypíchl a kdyby se mu to povedlo s největší pravděpodobností by otevřel skóre zápasu.
18
Dalekonosnou střelu vyprodukoval domácí Hoffmann, jenže jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.
17
Hráči Fortuny se snaží hrozit z rychlých brejků, nicméně hosté nedokáží pořádně vystřelit na branku, a tak ze slibných možností žádné šance nevznikají.
16
K rohovému praporku se postavil Pander, jenž jej poslal k bližší tyči. Hrozící nebezpečí ale dokázali hosté odvrátit, avšak za cenu vhazování od postranní čáry pro domácí.
15
Hannover bude zahrávat rohový kop.
14
Na druhé straně se snažil hrozit z pravé strany Diouf, jenže se nedokázal procpat přes dobře bránícího Webera.
13
Lambertz ukořistil kulatý nesmysl, jenže se s ním příliš daleko nedostal, neboť nešťastně upadl.
12
Pander se dostal až k rohovému praporku, kde se snažil procpat míč přes hostujícího obránce. To se mu ale nepovedlo.
11
Utkání má hodně rychlý spád, hraje se ve velkém tempu a diváci se mají na co dívat.
9
Obrovská šance Rausche, který dostal krásný centr k pravé straně, kde zůstal zcela osamocený. Zpracoval si míč a upaloval s ním k brance Giefera. Vypálil z prostoru velkého vápna, jeho dělovka sice skončila v síti, jenže pouze v té boční.
8
Avšak Dusseldorf se také snaží hrozit. Hosté se dostali do rychlého přečíslení, avšak střela Bollyho byla nepřesná.
7
Tak v úvodu zápasu jsme viděli již dvě velmi slibné příležitosti domácího celku, který pokračuje ve své aktivitě.
5
A další šance Hannoveru! Rausch poslal z ostrého úhlu přihrávku do středu hřiště, kde zůstal úplně osamocený Konan. Ten ale místo střely šel ještě do kličky, čímž se o svou dobrou pozici připravil.
4
A o chvíli později zahrával Hannover standardní situaci. Přímý kop zahrával Pander, jenž poslal centr do vápna, který bez větších potíží zlikvidoval Giefer.
3
Diouf se dostával do slibné šance, když převzal balón a vydal se s ním téměř přes celé hřiště. Avšak v poslední fázi, kdy už se chystal vypálit jej o míč obral jeden z hostujících obránců.
2
Na útočné polovině domácích byl faulován Diouf. Hannover zůstane u míče.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Hannover 96: Zieler – Pander, Djourou, Eggimann, Cherundolo, Rausch, Pinto, Hoffmann, Sakai – Diouf, Ya Konan.

Fortuna Düsseldorf: Giefer – Weber, Bodzek, Langeneke, Bergh – Fink, Paurevic – Lambertz, Bolly, Bellinghausen – Schahin.
34 kolo nejvyšší německé soutěže nám nabídne zajímavý duel mezi domácím Hannoverem a Düsseldorfem. Oba celky mají o co hrát, tudíž je o motivaci rozhodně postaráno. Zatím co Hannover stále bojuje o možnost dostat se mezi týmy, které zajišťují alespoň evropskou ligu, tak Düseldorf bojuje o udržení v soutěži, neboť se momentálně nachází na sestupovém místě, nicméně před Augsburgem má náskok pouze o skóre, takže má o co bojovat. Hannover si bude chtít napravit chuť po poslední nevydařeném utkání, kdy podlehl na hřišti Leverkusenu 1:3. A také Fortuna Düseldorf si bude chtít napravit reputaci, neboť také tento celek podlehl Nürnbergu 1:2. Poslední vzájemný duel vyšel lépe pro Fortunu, která vyhrála 2:1 na domácím hřišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
8. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 7 5 1 1 15:6 16
2. Wolfsburg 7 4 3 0 10:4 15
3. Bayern 7 4 2 1 20:8 14
4. Lipsko 7 4 2 1 15:7 14
5. Freiburg 7 4 2 1 15:7 14
6. Schalke 7 4 2 1 14:7 14
7. Leverkusen 7 4 2 1 12:8 14
8. Dortmund 7 3 3 1 19:11 12
9. Frankfurt 7 3 2 2 11:10 11
10. Hertha Berlin 7 3 1 3 12:12 10
11. Werder 7 2 2 3 12:16 8
12. Hoffenheim 7 2 2 3 6:11 8
13. Mainz 7 2 0 5 7:17 6
14. Augsburg 7 1 2 4 8:19 5
15. Düsseldorf 7 1 1 5 9:14 4
16. Union Berlin 7 1 1 5 6:13 4
17. Köln 7 1 1 5 5:16 4
18. Paderborn 7 0 1 6 9:19 1
Články odjinud