Je za námi utkání 14. kola německé Bundesligy, ve kterém vyhráli domácí fotbalisté Hannoveru nad Fürthem s velkým přehledem 2:0. Domácí fotbalisté se dostali již ve 4. minutě Dioufem do vedení a v dalším průběhu hry zápas v pohodě kontrolovali. Definitivní uklidnění pak přišlo v 69. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou Eggimann.
90+2
Domácí rozehráli roh nakrátko a to byl pro rozhodčího Fritze jasný signál k tomu, aby ukončil zápas.
90+2
Do vápna se snažil z pravé strany centrovat Sakai, jeho pas byl ale lehkou tečí odvrácený na roh.
90+1
První minuta nastavení se odehrává ve středu pole, míč mají ve své moci fotbalisté Hannoveru.
90+1
Nastavují se dvě minuty.
90
Jako nic se do vápna Fürthu dostal Sobiech, jeho rána šla ale doprostřed brány, kde byl připravený Grün.
89
Před rohem domácí ještě naposledy střídají. Odešel Ya Konan a nastupuje japonský fotbalista Sakai.
89
Centr Schmiedebacha na druhé straně odvrátila na roh hostující obrana.
88
Hráči Fürthu centrovali do vápna domácího celku nejprve z levé strany, pak také z pravé, avšak Zieler ani jednou v nebezpečí nebyl.
87
Zápas se evidentně jen dohrává. Více mají balon ve své moci domácí a hosté se jim ho už ani nesnaží odebírat.
86
Domácí tým střídá. Odstupuje střelec rozdílové branky Diouf a nastupuje Sobiech.
85
Po šlapáku hostujícího hráče ve vápně Hannoveru budou rozehrávat domácí.
84
Domácí nyní zkušeně šetří čas a svému soupeři toho příliš nedovolují. Zdá se, že o vítězi dnešního utkání je již definitivně rozhodnuto.
83
Centr do vápna nepříliš přesvědčivě odvrátil Zieler, domácí se nakonec přesto ubránili.
83
Po centru do vápna se snažil zakončovat střídající Azemi, nakonec vybojoval alespoň roh pro hosty.
82
U míče jsou již ale opět hosté. Zatím to nevypadá, že by chtěli v závěru zápasu zabojovat o snížení nebo případně dokonce vyrovnání.
81
Prib nyní zahrál při zpracování balonu rukou a hra je přerušena.
81
Po dalším ostrém souboji se jen těžko z hrací plochy zvedá Schulz. I on ale bude pokračovat ve hře.
80
Začala osmdesátá minuta utkání a přestože mají balon hosté, nevypadá to v dohledné době na ohrožení brány, kterou střeží Ron-Robert Zieler.
79
Eggimann opouští hrací plochu po svých a zdá se, že bude moci pokračovat.
78
Eggimann dostal loktem do hlavy a musí být nyní ošetřovaný. Hra je přerušena a s domácím obráncem to nevypadá moc dobře.
77
Nyní se hraje hodně na polovině Fürthu. Hosté asi vycítili, že dvoubrankové manko je již příliš velké a trochu rezignovali.
76
Thomas Kleine po dalším ostrém skluzu na Dioufa dostává již žlutou kartu.
75
Domácí fotbalisté samozřejmě nikam nepospíchají a snaží se šetřit čas.
74
Hosté hodně přitvrdili. Po tvrdém zákroku na Dioufa budou rozehrávat z poloviny hřiště hráči Hannoveru.
73
Hned vzápětí střídají potřetí i hosté. Odešel Felix Klaus a místo něj nastupuje Thomas Pledl.
72
Střídání Hannoveru. Odstupuje Schlaudraff a zahraje si Schmiedebach.
70
Stadionem zní oslavné chorály a domácí si zápas užívají.
69
Hannover právě vstřelil branku!
Domácí tým zvyšuje po rohovém kopu na 2:0! Po centru do pokutového území se k hlavičce dostal MARIO EGGIMANN a na jeho zakončení byl gólman Grün krátký - 2:0!
68
Domácí fotbalisté i dvacet minut před koncem drží svého soupeře daleko od brány.
67
Hosté střídají a hned dva hráče. Odešli Asamoah a Peković, místo nich nastupují Nothe a Azemi.
67
65
Dnešní utkání sleduje 40.000 diváků.
64
Zajímavý rychlý protiútok domácího celku skončil nepřesnou narážečkou. Míč získali hosté.
63
Hosté nejsou v těchto fázích hry fotbalisty Hannoveru jakkoliv překvapit.
62
O chvilku později vstřelil Diouf svou druhou branku v zápase. Ta ale kvůli správě odmávanému ofsajdu neplatí.
62
Centr do pokutového území zakončoval hlavou Eggimann a jen těsně minul!
61
Po faulu na Dioufa budou asi čtyřicet metrů od brány Fürthu kopat přímý kop domácí.
60
Máme za sebou prakticky hodinu hry a ačkoliv se hra ve druhém poločase malinko zlepšila, stále sledujeme jen průměrné utkání.
59
Útoční akce hostů skončila ofsajdem Priba, rozehrávat mohou domácí.
58
Po centru do vápna zkoušel hlavičkovat Ya Konan, hlavou ale mířil vedle levé tyče hostující brány a Grün může v pohodě vykopávat.
57
Teď mají domácí po dlouhé době šanci v podobě rohového kopu.
56
Když už se domácí Schlaudraff nadechl k úniku po pravém křídle, skvěle ho zakřizoval Mavraj, který dokázal následně i rozehrát.
55
Hráči Hannoveru se ne a ne dostat k bráně soupeře. Hraje se ve středu pole a nebo před Zielerem.
54
Domácí fotbalisté se stále nemohou ve druhém poločase dostat do tempa. Hosté jsou stejně jako ve druhé části prvního poločasu lepším a aktivnějším týmem.
53
Hostující obránce Mavraj se dostal až do zakončení, jeho rána ale mířila nad a Zieler bude odkopávat od brány.
52
Teď pro změnu loktem trefil soupeře Ya Konan a může být rád, že za svůj přečin nedostal žlutou kartu.
52
Stieber nyní ve výskoku fauloval soupeře loktem, za což si vysloužil odpískání faulu.
51
Z následné standardky hosté znovu zahrozili, brankář Hannoveru ale zasahovat tentokrát nemusel, protože zakončení šlo mimo.
50
Gólová šance také na druhé straně! Na levou stranu se míč dostal k Stieberovi, jehož povedenou ránu levačkou vyrazil Zieler na roh!
49
Domácí tým je v úvodu druhé půle aktivnější než v celém průběhu první půle.
48
Neskutečné šance Dioufa! Ten šel sám na Grüna. Hostující brankář jeho první ránu vyrazil pouze zpět k Dioufovi, který zkoušel míč do brány dorazit hlavičkou, jenže trefil jen břevno. Balon se k němu znovu odrážel a domácí útočník pak chtěl potřetí zakončit akrobaticky přes hlavu, jenže míč netrefil!
47
Po faulu na Ya Konana rozehrávali z poloviny hřiště domácí hráči. Byla to rozehrávka nakrátko zpět na stopery.
47
Úvod druhé půle je oboustranně hodně opatrný. Nikdo nechce očividně udělat zbytečnou chybu.
46
Hráči se již pomalu trousí zpět na hrací plochu, utkání bude za pár chvil pokračovat.
Je za námi první poločas, který vyhráli domácí fotbalisté v poměru 1:0. Fanoušci v AWD-Areně příliš fotbalu neviděli. Domácí hráli přibližně do čtvrté minuty, kdy první gól utkání vstřelil Diouf. Pak byli na tahu hosté, jenže ti toho moc nepředvedli a po poločase tak mohou být spokojenější hráči Hannoveru.
45+1
Míč je opět až u brankáře Zielera. Ten bude nyní odkopávat od vlastní brány.
45
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
44
Ani domácím se nedaří přiblížit se k bráně Fürthu. Když už se do vápna dostal Rausch, padl po souboji s protihráčem k zemi. Penalta se ale nepíská.
43
Hosté po delší době zahrávali standardku ze zajímavé pozice, centr do pokutového území ale nebyl pro Zielera nijak nebezpečný.
42
První poločas rychle spěje ke svému závěru. Stále sledujeme boj o každý metr hřiště.
41
Domácím se nepovedla další útočná akce a z tribun stadionu se začíná ozývat pískot.
40
Již dlouhé minuty čekáme na zajímavější akci na jedné nebo druhé straně. Domácím očividně jednobrankové vedení stačí a nemají snahu se tlačit do útoku.
39
Fotbalisté Fürthu se opět s míčem na kopačkách stáhli hluboko až na vlastní polovinu. Zatím se jim nedaří ohrozit bránu Hannoveru.
38
Eggimann tvrdě fauloval Pekoviće, míč mají hosté.
37
Na polovině hřiště byl faulovaný Diouf. Jen těžko se zvedá z hrací plochy, bude ale v pořádku.
36
Stále čekáme na jakoukoliv útočnou akci hostujícího týmu. Domácí hráči prakticky míč nemají, ale očividně je jim to jedno.
35
Hosté v těchto fázích hry nevypadají na to, že by chtěli vstřelit gól. Dlouze kombinují na vlastní polovině a nemohou se odhodlat k tomu, aby se vydali na polovinu soupeře.
34
Fotbalisté Fürthu nyní drží míč daleko více než jejich soupeř. Hraje se ale stále hodně daleko od Zielerovy brány.
33
Po faulu na Klause budou rozehrávat hosté. Je to ale na polovině hřiště, což není prostor, ze kterého by mohli hráči Fürthu přímo zahrozit.
32
Pinto je zpět na hrací ploše, domácí jsou v plném počtu.
31
Tak konečně se bude pokračovat ve hře. Pinto je nyní mimo hrací plochu a čeká, až ho rozhodčí pustí zpět do hry.
29
Sérgio Pinto se v souboji srazil se spoluhráčem a musí být ošetřovaný. Hra je přerušena a čeká se, až se dá domácí záložník dohromady.
28
Na druhé straně kopali domácí přímý kop z dvaadvaceti metrů. Míč skončil ale jen ve zdi a následně byl mávaný a pískaný roh.
26
Hosté měli možnost kopat rohový kop, ani nyní z něj nic nevytěžili, i když měl gólman Zieler problémy.
25
Stále se hraje velmi důrazně. Domácí hráči jsou mírně aktivnější, ani oni se ale do zakončení nedostávají.
23
Vyloženou šanci ke skórování měl nyní Asamoah. Ten se s míčem na kopačce dostal až do vápna, poslední obránce navíc před ním podklouzl a hostující útočník byl rázem před Zielerem. Ten ale výborně vyběhl a Asamoahovu ránu vyrazil!
22
Balon se nyní znovu dostal až k domácímu brankáři Zielerovi, který bude v pohodě rozehrávat.
21
Po pěkné akci nyní poslal Diouf míč na pravou stranu na Pinta, jehož rána bez přípravy ale postrádala potřebnou přesnost.
20
Hosté ale naložili se standardkou nejhůře jak mohli. Míč mají opět domácí.
20
Po faulu domácího Schulze je tu přímý kop pro Fürth.
19
Domácí fotbalisté nikam nepospíchají. Drží balon ve středu pole a čekají na okénko v defenzivě Fürthu.
18
Další akci táhli hosté po levé straně, Stieberovi se odcentrovat ale nepodařilo a míč má domácí gólman Zieler.
17
Hosté začínají pomalu vystrkovat růžky, do pořádného zakončení se ale zatím nedostali.
15
Po faulu domácího Dioufa byla hra opět přerušena, hosté ale nerozehráli přesně a balon se dostal až k Zielerovi.
14
Dobře až do vápna Hannoveru zatáhl balon Asamoah, jenže jeho zpětnou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče zblokovala obrana.
14
Po centru do vápna zakončoval hlavou Ya Konan, hlavou ale zamířil vedle.
13
Domácí fotbalisté jsou nyní nastěhovaní před bránou soupeře, budou kopat rohový kop.
12
Hra je nyní hodně kouskovaná. V posledních dvou minutách bylo kvůli faulu hned třikrát přerušeno.
11
Jenže hosté ještě na vlastní polovině faulovali a o balon tak přicházejí. Rozehrávat budou domácí.
10
Balon se dostal až k hostujícímu brankáři Grünovi, ten v pohodě rozehrál dlouhým nákopem.
9
Domácí první rychlý gól očividně hodně uspokojil a již nejsou tak aktivní jako v samotném úvodu zápasu.
7
Tak až teď se hra pro hosty alespoň částečně uklidnila. Hraje se ve středu pole, u balonu jsou ale stále domácí.
6
Další ofenzivní akce Hannoveru končí ofsajdem. Míč tak lacino získávají hosté.
6
Hosté jsou zatažení v defenzivní ulitě a jejich momentálním cílem je přežít další nápor domácího celku.
5
Domácí jsou již znovu u balonu a ženou se k dalšímu ohrožení brány soupeře.
4
Po fantastické akci Ya Konana musel zasahovat brankář Grün. Ten jeho ránu vyrazil jen k MAME BIRAM DIOUFOVI, který ranou z úhlu posílá domácí rychle do vedení - 1:0!
3
Hosté nakonec kopali rohy dva, po tom druhém hlavičkoval těsně mimo Asamoah.
2
První střelecký pokus si připsali ale hosté. Polovysokou ránu Priba musel na roh vyrážet Zieler.
1
Na první útočný výlet se pouštěl domácí Diouf, hostující obrana ho ale na levé straně hřiště k balonu nepustila.
1
Vše je již připravené k úvodnímu hvizdu. O výkop se postarají fotbalisté domácího týmu.
Tak již nyní oba celky nastupují na hrací plochu. Hosté mají zelené dresy a bílé trenýrky, domácí mají červené dresy a modré trenýrky.
Těsně před osmou hodinou stále ještě čekáme na příchod fotbalistů obou týmů. Úvod zápasu bude očividně o několik minutek opožděný.

Hannover 96: Zieler - Cherundolo, Eggimann, Haggui, Pander - Sérgio Pinto, Schulz - Ya Konan, Schlaudraff, Rausch - Diouf

SpVgg Greuther Fürth: Grün - Nehrig, Kleine, Mavraj, Schmidtgal - Fürstner, Peković - Klaus, Prib, Stieber - Asamoah

Rozhodčí: Fritz - Wezel, Walz.
Vzhledem k postavení v tabulce jsou favoritem dnešního zápasu fotbalisté Hannoveru. Míč je ale kulatý, fotbal nemá logiku, a proto uvidíme, zda nedokáží hosté překvapit a získat v AWD-Areně nějaký plusový bodík do tabulky pravdy.
Oba celky se v soutěžních zápasech dlouho nepotkaly. Zatímco Hannover hraje dlouhé roky nejvyšší soutěž, Fürth hrál v posledních letech druhou Bundesligu. Vůbec poslední vzájemný duel tak oba týmy odehráli v druholigové sezoně 2001/2002. Tehdy na podzim vyhrál Hannover doma 3:1 a jarní odvetu na hřišti soupeře pak dokonce 5:1!
Hannover 96 je na tom v tabulce výrazně lépe. Na kontě má sedmnáct nasbíraných bodů a je momentálně osmý. V posledních pěti kolech ale tým vedený trenérem Mirko Slomkou uhrál pouze šest bodů za dvě výhry a tři porážky. Fotbalisté Hannoveru budou chtít zapomenout hlavně na sobotní zápas na hřišti Bayernu, který prohráli vysoko 0:5.
Ani jedno z mužstev nemá rozhodně oslnivou formu. Hůře jsou na tom hosté, kteří uhráli v posledních pěti zápasech tři body za tři remízy a dvě porážky. V posledním víkendovém zápase Fürth doma remízoval s Norimberkem 0:0. Fürth má na svém kontě po třinácti odehraných kolech pouhých osm bodů a je na předposlední osmnácté příčce.
Dobrý večer všem fotbalovým příznivcům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 14. kola německé Bundesligy. V této reportáži budeme sledovat souboj osmého Hannoveru se sedmnáctým Fürthem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.