Je za námi utkání mezi domácím Hoffenheimem a hostujícím Hamburgem. Hosté byli od úvodní minut střetnutí lepší a více toužili po vítězství. To si také po čtyřech přesných zásazích také zaslouženě připisují.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a třeba u posledního kola Bundesligy, které se odehraje příští víkend napočtenou.
90+3
Johnson to zkusil ještě z velké dálky. Dalekonosná rána ale byla zablokována hned na hranici vápna.
90+2
Závěrečné minuty už se dohrávají spíše z povinnosti. O třech bodech pro Hamburg už není pochyb.
Dnešní utkání sleduje 30 150 diváků.
90+1
Hlavní rozhodčí Dingert nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Je tady poslední dnešní střídání. Závěrečné sekundy si zahraje Beister, který vystřídal Jiráčka.
88
Hamburg právě vstřelil branku!

Je rozhodnuto! Hamburg je dnes střelecky při chuti a dvě minuty před koncem přidává i čtvrtý přesný zásah. O ten se postaral po přesné přihrávce Badelje Litevec ARTJOMS RUDNEVS, který zamířil přesně do protipohybu gólmana Casteelse – 1:4.
86
Ludwigova rána z první nebyla vůbec špatná. Ovšem stejně končí nad Adlerovou brankou.
85
První žlutou kartu utkání vidí hostující obránce Diekmeier.
84
Fotbalisté TSG už příliš času nemají. Utkání se pomalu blíží do samotného závěru.
83
Argentinský stoper Abraham potřebuje lékařské ošetření. Sudí Dingert proto přerušil hru.
81
Trenér domácího celku si připravil hned dvojité střídání a využil tak poslední možnost, jak zamíchat sestavou. Ze hry odešel Sule a Rudy. Místo nich přišel De Camargo a Ludwig.
81
80
Držení míče: 54% – 46% pro TSG Hoffenheim.
79
Salihoviće centroval od rohového praporku pouze do míst, kde stál připravený gólman Adler.
78
Hosté se málem dostali znovu do slibně vypadající příležitosti. Rincónovi ale chyběly milimetry, aby se dostal do zakončení.
77
Aktér poslední minut také musel rovnou vystřídat. Místo Sona přišel na hrací plochu Rudnevs.
76
Son absolvoval souboj s Rudym, po kterém zůstal ležet na zemi. Vypadá to, že korejského útočníka trápí křeče.
75
Fotbalisté v modrém se znovu dopustili zbytečné ztráty a se svým útokem museli začít znovu z vlastní půlky.
73
Domácí zahrávali volný přímý kop z hodně nadějné vzdálenosti. Střílející Salihović ale branku těsně minul.
72
Střely na branku: 6 – 3 pro TSG Hoffenheim.
71
Johnson mohl vykřesat další jiskřičku naděje. Jeho tečovaná střela ale končí nad brankou Adlera.
70
Domácí mají ještě dvacet minut na to, aby dokázali pohnout s nepřízní osudu a utkání ještě zdramatizovat.
68
Korejec Son dostal ideální přihrávku za obranu a mohl přidat čtvrtou branku Hamburku. Balon si ale příliš předkopl a dříve u něj byl domácí brankář.
67
Volland už stanul za obranou soupeře a chystal se zakončit. Ještě před tím mu byl ale odpískán ofsajd.
66
Badelj se pokusil ohrozit branku soupeře. Jeho střela ale skončila vedle.
65
Hosté se odhodlali k prvnímu střídání. Na hřišti se objevil Skjelbred, který nahradil Aoga.
64
Držení míče: 53% – 47% pro TSG Hoffenheim.
63
Hráče v modrých dresech první branka hodně nakopla. Další možnost měl Schipplock, který ale ideální střelecký moment prováhal.
61
Hoffenheim právě vstřelil branku!

I přes tří brankovou ztrátu ale domácí zbraně nesložili a hned o minutu později se dočkávají své úvodní branky. K osamocenému balonu se v pokutovém území dostal KEVIN VOLLAND a nechytatelnou ranou snižuje – 1:3.
60

Domácí naděje už jsou zřejmě definitivně pohřbeny. Střelu Jansena dokázali domácí beci ještě odvrátit. Jenže k jejich smůle pouze k volnému PETRU JIRÁČKOVI, který neomylně trefil odkrytou branku – 0:3.
58
Další střelecký pokus registrujeme po Salihovićově ráně. Ta ale končí vysoko na tribuně.
57
Domácí jsou podle očekávání ve druhém poločase aktivnější a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat.
56
Parádní ránu vyprodukoval Volland. Ještě lepší zákrok však předvedl Adler, který pohotově šanci zlikvidoval.
55
Jiráček to měl proti dvojnásobné přesile hodně těžké a podle toho také celá akce dopadla.
54
Aogo se probil po levé straně hřiště a následně dokázal i odcentrovat. Balon ale končí pouze v rukavicích Casteelse.
53
Fotbalisté TSG zahrávali další roh. Ani ten však nebyl ideálně zahraný a hostující obránci jej v poklidu odvrátili.
52
Badelj se dostal až do střelecké pozice. Jeho rána zpoza vápna ale mezi tři tyče nezamířila.
51
Českému reprezentantovi a bývalému hráči Plzně byl odpískán faul v souboji se Sulem.
50
Domácí zahrávali rohový kop. O jeho exekuci se postaral Volland, který ale nikoho v modrém dresu nenašel.
49
Jansen si snažil vyměnit míč se Sonem. Korejský fotbalista ale nepřesně přihrál.
48
Son se dopustil útočného faulu na obránce Becka a o výhodnou pozici přišel.
47
Hamburger zatím drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchá. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hrací plochy.
46
Hned v úvodu druhého poločasu je tu střídání na straně Hoffenheimu. Ze hry odešel Weis, kterého nahradí Johnson.
46
První poločas je minulostí. Hamburger zatím svého soupeře přehrává a také zaslouženě vede. Hosté si do druhé poločasu odnesli náskok dvou branek, o které se postaral Son a Aogo.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
45+1
Hráči v modrém zahrávali ještě rohový kop. Ten ale žádnou šanci pro domácí nepřinesl.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Domácí se tak ještě v samotném závěru mohli dostat na dostřel. Na první branku si ale fanoušci Hoffenheimu budou zřejmě muset počkat do druhého poločasu.
43
Salihovićova hlavička už mířila do odkryté branky. Na poslední chvíli ale zakročil obránce Jansen a balon mířící do sítě odkopl pryč.
42
Hosté se snaží dohrát první poločas na vlastní polovině a hlavně v klidu. Hoffenheim ale dobře napadá a a stěžuje rozehrávku soupeře.
41
Van der Vaartova rána byla zblokována. Následný oblouček už si ze vzduchu stáhl gólman Casteels.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu, který zatím vyznívá jasně ve prospěch Hamburku.
39
Salihović si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván ofsajd.
38
Fotbalisté v modrých dresech zatím jen marně hledají cestu skrz pozornou obranu soupeře.
37
Hoffenheim tak už rázem prohrává o dvě branky a dosavadní vývoj utkání není pro něj vůbec ideální.
35

Hosté znovu předvedli velmi pohlednou akci, po které se dostávají už do dvoubrankového vedení. Son nejdříve obešel domácí gólman a poté předložil gólovou lahůdku DENNISI AOGOVI, který už nemohl prázdnou branku minout – 0:2.
34
Držení míče: 48% – 52% pro Hamburger SV.
33
Weis neobešel na levé straně Jansena. Domácí ale u míče zůstanou a budou vhazovat.
32
Domácí obránce Sule si dobře pohlídal náběh Sona a balon získal na svoji stranu.
31
Salihović se dostal až k hlavičce, která ale pouze trefila stopera Rajkoviće.
30
Je za námi první půlhodina hry, která přinesla také jedinou branku, o kterou se postaral přesnou hlavičkou Son.
28
Hoffenheim drží balon na svých kopačkách a zatím nikam nespěchá. Soupeř trpělivě vyčkává na vlastní polovině.
27
Hosté se dostali do přečíslení 3 na 3, které vyřešili perfektně. Zakončující Jiráček ale v dobré pozici branku trestuhodně minul.
26
Son se snažil probít do nadějné pozice. Stoper Sule si ale své defenzivní povinnosti splnil na jedničku.
25
Badelj si všiml, že je Casteels venku z branky a tak zkusil vystřelit z poloviny hřiště. Rána se mu ale vůbec nepovedla a skončila vysoko nad.
24
Hráči v bílých dresech se snaží trpělivě kombinovat na vlastní polovině. Zatím se jim to i docela daří.
22
Do další střelecké pozice se dostal Volland. Nepříliš razantní střela ale končí dobrý metr o levé tyče.
21
Schipplocck si pomohl při útočném snažení faulem, který neunikl ani zraku hlavního rozhodčího Dingerta.
20
Držení míče: 44% – 56% pro Hamburger SV.
19
Hoffenheim se snaží o rychlou odpověď. Firminova rána ale zamířila pouze doprostřed branky.
18

Hosté sice na svoji první šanci čekali docela dlouho ale nakonec se dočkali úvodní branky. Diekmeier šikovně zatáhl balon po pravé straně a následným centrem našel přesně hlavu HEUNG-MIN SONA, který otevírá skóre – 0:1.
17
Thesker neuspěl v souboji s Jiráčkem. Český hráč si ale pomohl faulem.
16
První střelecký pokus registrujeme z kopačky Salihoviće. Jeho rána z hranice vápna ale branku hostů přeletěla.
15
Jiráčkův centr do šestnáctky vypadal zajímavě. Avšak končí pouze v rukavicích domácího gólmana.
14
Diekmeier se vydal na útočný výlet podél pravé postranní lajny. Balon si ale až příliš předkopl a ten tak končí v zámezí.
12
Rudy nepřešel před Badelje, který si ale v souboji na středu hřiště pomohl nedovoleným způsobem.
11
Oba týmy se na hrací ploše zatím spíše hledají, což má za následek, že na nějakou větší příležitost stále čekáme.
10
Na hřišti se začíná trochu přiostřovat. Schipplock si teď něco důrazně vysvětloval s Rincónem.
8
Westermann se při hlavičkovém souboji s Argentincem Abrahamem dopustil faulu.
7
Na druhé straně hřiště si zahrál také Adler, který si ale svými spoluhráči nerozuměl a balon pouze zadarmo odevzdal.
6
Poprvé v dnešním utkání se u balonu objevil také domácí brankář Casteels, který se svoji rozehrávkou nijak nespěchá.
5
Son se dopustil prohřešku proti fotbalovým regulím a byl mu odpískán útočný faul.
4
Nizozemský reprezentant v následném souboji fauloval Vollanda. O balonu tak zůstanou modré dresy.
3
Van den Vaart zahrával první roh Hamburku. Dobrý balon na zadní tyč ale Son do branky usměrnit nedokázal.
2
Domácí se ihned v úvodu nastěhovali na polovinu soupeře. Beckův dlouhý aut ale v poklidu odvracel český reprezentant Jiráček.
1
Fotbalisté Hoffenheimu vyhráli los a ujali se rozehrávky. Jako první se balonu dotkl Salihović a uvedl jej do hry.
1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v modrém, hosté navlékli bílé dresy.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Thesker, Sule – Rudy – Volland, Weis, Salihović, Firmino – Schipplock.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Rajković, Westermann, Jansen – Aogo, Badelj – Rincón, vadn der Vaart, Jiráček – Son.

Rozhodčí: Dingert – Kleve, Stegemann.
Jediné vzájemné utkání obou soupeřů v letošní sezóně se odehrálo v prosinci. Úspěšnější byl domácí tým tedy Hamburger SV, který dokázal v Imtech Aréně uspět poměrem 0:2.
Hoffenheimu patří aktuálně až předposlední sedmnáctá příčka a na svém kontě má 28 bodů. K tomu, aby domácí setrvali v soutěži musí teď dvě kola před koncem bezpodmínečně zvítězit. Ztráta dvou bodů na šestnáctý Augsburg a patnáctý Düsseldorf určitě není nereálná. Fotbalisté SV mají naopak příjemné starosti. Aktuálně se drží na sedmé místě se ziskem 45 bodů. Na šesté místo zaručující postup do evropských pohárů, které okupuje Freiburg ztrácí hosté tři body.
Pohled na tabulku naznačuje, že oběma týmům půjde o hodně a na trávníku nechají vše. Hosté z Hamburku přijedou do Sinsheimu bojovat o evropské poháry. Domácí zase čeká bitva o setrvání v nejvyšší soutěži.
Hezké odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Před námi je 33. kolo německé Bundesligy, ve kterém se ve WIRSOL Rhein-Neckar Aréně střetně domácí TSG 1899 Hoffenheim, který přivítá Hamburger SV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.