Fotbalisté Mainzu poráží Hoffenheim zaslouženě 3:0. Největší zásluhu na tom má maďarský útočník Adam Szalai, který se dnes blýskl čistým hattrickem. Mohuč tak bude po tomto kole atakovat pohárové příčky, naopak Hoffenheim se teď musí ohlížet za sebe, jelikož je nebezpečně blízko pozic, které zmanemají sestup. Děkuji za pozornost. Na shledanou!
90+1
Rozhodčí nastaví pouze minutu.
88
Střídání, aby mohl být oslaven dnešní hrdina. Odešel Adam Szalai, přišel Parker.
88
Alespoň čestný zásah hostí měl na hlavě Derdiyok, ale nezamířil přesně.
87
Hosté naposled střídají. Grifo nahrazuje Rudyho.
86
Volland pálil nepřesně. Wetklo bude vykopávat.
84
Domácí už utkání v poklidu dohrávají. Kontrolují míč a soupeř nenachází síly na odpor.
82
Müller opouští za potlesku diváků hřiště a nahrazuje ho Risse.
77
Denis Streker nahrazuje v sestavě hostí Josela.
75
Szalai se málem dostal do další šance. Nakonec je z toho jen roh.
74
Místo toho, aby hosté po standardce ohrozili Wetkla, musel ukázat své umění na druhé straně Wiese. Domácí Müller totiž sebral odražený míč a z poloviny hřiště utíkal sám na bránu. Wiese však vyběhl daleko ze své šestnáctky, vrhl se Müllerovi pod nohy a míč mu tak sebral.
74
Po faulu Kirchhoffa se bude kopat proti domácí bráně.
72
Zdá se, že hráči Hoffenheimu rezignovali. Domácí v klidu drží míč na polovině soupeře a ten se o žádný velký tlak na balón ani nepokouší.
70
K rozehrání přímého kopu se postavil Soto, ale trefil pouze zeď.
69
Rudy poslal před šestnáctkou k zemi Baumgartlingera. Žlutá karta a zajímavá možnost pro domácí.
68
Hostující Williams potrestán žlutou kartou.
67
Domácí příznivci si spokojeně prozpěvují své chorály. I oni tuší, že dnes body zůstanou v Mainzu.
64
Tým Mainz právě vstřelil branku!
ADAM SZALAI je hrdinou dnešního utkání! Po rohu Müllera totiž uklidil hlavou míč do hostující brány potřetí a dovršuje čistý hattrick! Mohuč vede 3:0 a je velmi blízko třem bodům.
63
Po ošetření domácího brankáře se pokračuje.
62
Střídání domácích. Rukavytsyu nahradil Jan Kirchhoff.
61
Usami vypálil z hranice šestnáctky a jen těsně minul bránu FSV. Wetklo se navíc při pokusu o zkrok zranil a bude muset být ošetřen.
60
Hostující kouč Babbel se snaží něco změnit. Firmino odešel a nahradil ho Eren Derdiyok.
59
Dobrou možnost snížit měl Joselu, ale nedokázal jí proměnit!
58
Po Müllerově standardce zasáhl Wiese a navíc byl ještě faulován.
55
Zvýšit mohl Soto, který se hnal směrem k Wieseho bráně, ale těsně jí minul.
54
Domácí obrana zatím snadno pacifikuje pokusy Hoffenheimu.
50
Szalai se ocitl v ofsajdu.
50
Dobrou možnost měl Johnson, na kterého domácí obrana trochu zapomněla a levý bek TSG se dostal až do šestnáctky. Tam sice prováhal dobrý moment pro přihrávku, ale ještě mohl z úhlu zakončovat. Wetklo se ovšem zaskočit nenechal a zasáhl dobře.
48
Bude zajímavé sledovat, jak se Hoffenheim srovná s úderem, který inkasoval hned po několika vteřinách po začátku poločasu.
46
Tak to je pro domácí začátek druhého poločasu z říše snů! Od hvizdu rozhodčího uběhlo jen 20 vteřin, ktež Soto nadvakrát protlačil míč za obranu na ADAMA SZALAIE - první přihrávku Vestergaard ještě zastavil, a Maďarský útočník postupoval sám na Wieseho, jehož překobal tvrdou přízemní střelou.
46
Po prvním poločase vede Mainz nad Hoffenheimem 1:0. O jediný gól se postaral Maďar Szalai, který do brány uklidil přesný centr Diaze. V závěru poločasu jsme pak viděli několik dobrých šancí na obou stranách, ale skóre již zůstalo nezměněno.
45
Sudí Winkmann musí krotit strkanici, ve které byl nejaktivnější domácí Müller. Vystačil si s domluvou.
44
Firminův centr srazil Diaz tak šikovně, že se k míči dostali domácí.
43
Na druhé straně měl zase velice dobrou možnost Usami, kterému nahrával Volland. Z hranice šestnáctky přestřelil, ale můžeme říci, že ofenzivní stavidla se otevřela.
41
Müller si to odvážně namířil středem hostující obrany a prošel. Hoffenheim zachránil jen vynikající zákrok Tima Wieseho, který dokázal střelu domácího hráče vytěsnit.
39
Obrana TSG zapomněla na pravé straně zcela volného Zdeňka Pospěcha, který dostal pas od Caligiuriho a byl sám před Wiesem. Hostující brankář bleskově vyběhl a Pospěch trefil jen jeho tělo.
37
Hosté byli blízko. Na levé straně se ocitl úplně zapomenutý Firmino, který mohl střílet sám, ale ještě hledal před brankou své spoluhráče, kteří by zakončovali do prázdné brány. Joselovi scházela snad o číslo větší kopačka a Vollandovi krok.
36
Pospěch byl faulován při obranném zákroku a domácí budou rozehrávat od své brány.
35
Baumgartlinger skluzem zasáhl Vollanda a vidí žlutou kartu.
33
Po souboji Caligiuriho s Vestergaardem budou domácí vhazovat.
31
Domácí zatím velice dobře pracují směrem do defenzivy a akce Hoffenheimu likvidují daleko od své brány.
29
Do zakončení se dostal český pravý obránce domácích Zdeněk Pospěch. Z rohu šestnáctky vypálil nad.
29
Krásný obranný zákrok Noveského, který obral Firmina o balón čistým skluzem.
27
Usami posílal přízemní přihrávku na zadní tyč, kam sice nabíhal Joselu, bohužel pro hosty tam však byl pozdě.
26
Firmino přišel v útoku lehce o míč a do pritiútoku šli domácí. Zakončoval Szalai, ale jeho pokus byl zablokován.
24
Müller zahrával standardní situaci a posílal před hostující bránu nebezpečný centr. Hráči TSG se ubránili a dokonce mohli jít do rychlého kontru, který ale Mohuč ještě před vápnem zastavila.
21
Domácí sehráli jednoduchou, ale velice účinnou akci. Caligiuri prostrčil míč na nabíhajícího levého beka Juniora Diaze, který přesným centrem našel ADAMA SZALAIE a ten z blízka hlavou rozjásal domácí příznivce.
20
Volland to myslel dobře. Chtěl dát balón za obranu Joselovi, ale provedení už tak kvalitní nebylo. Míč skončil v zámezí.
19
Rudy se neproadil středem hřiště. Právě v těchto částech hrací plochy se v posledních minutách nejvíce hraje.
18
Opět se tvrdě bojovalo o míč ve středu hřiště, což skončilo faulem, který byl odpískán hostujícímu Williamsovi.
17
Ve středu hřiště se provinil Compper, který přistrčil domácího Sota.
16
Postupná rozehrávka Mainzu nejprve skončila na kopačkách TSG a pak ještě proviněním, po kterém se píská proti domácím.
15
Beck se snažil rozběhnout Firmina, pro kterého však byla spoluhráčova přihrávka příliš dlouhá a domácí kopou od své brány.
14
Spolupráce Rukavytsyi se Szalaiem nevyšla a míč skončil v autu.
13
Po centru Becka šel do vzdušného souboje s domácí obranou Joselu, k zakončení se nedostal.
12
Individuální akce hostujícího Josela, který postupoval ze strany na bránu a z ostrého úhlu trefil boční síť.
11
Gólovou příležitost jsme za deset minut hry neviděli. Zatím je hra poměrně vyrovnaná.
9
Také v Mohuči panuje velice bouřlivá kulisa, jak je ostatně na bundesligových stadionech zvykem.
8
Rozehrával Müller, hosté se ubránili. Míč, který jeden z domácích hráčů vracel před bránu, pak lapil Wiese.
7
První rohový kop pro domácí.
6
V defenzivě dobře zapracoval Vestergaard, který zastavil přesně načasovaným skluzem kontr Mainzu.
4
Hosté kvalitním pressingem neumožnili soupeři konstruktivní rozehrávku.
3
Szalai v ofsajdu.
1
První kombinaci hostů po levém křídle obrana Mainzu zastavila a tím byl založen kontr domácích, který táhl po pravém křídle Rukavytsya. Ten doběhl až do vápna a posílal míč na zadní tyč, kam nabíhal Szalai. Maďarskému útočníkovi přece jen chybělo pár kroků, aby mohl zakončovat.
1
Hoffenheim zahájil utkání rozehrávkou ze středového kruhu.
1
V minulé sezóně dokázal Hoffenheim vyhrát v Mohuči 4:0, což může domácím sloužit jako varování pro dnešní zápas. Utkání na trávníku TSG pak skončilo nerozhodně 1:1.

1. FSV Mainz 05: Wetklo - Pospěch, Svensson, Noveski, Diaz - Baumgartlinger, Soto - Caligiuri, Müller, Rukavytsya - Szalai.

TSG 1899 Hoffenheim: Wiese - Beck, Vestergaard, Compper, Johnson - Williams, Rudy - Firmino, Volland, Usami - Joselu.

Rozhodčí: Winkmann - Bandurski, Assmuth.
Utkání se odehraje v Coface Aréně, která pojme 34034 diváků. Jako hlavní rozhodčí byl na zápas delegován pan Guido Winkmann a na čarách mu budou pomáhat pánové Christian Bandurski a Frederick Assmuth. Čtvrtým sudím je Mark Borsch.
Fotbalisté Mainzu uhráli v prvních třech kolech Bundesligy jediný bodík, ale poté přišlo domácí vítězství nad Augsburgem, které předznamenalo lepšící se formu 1. FSV. Pak sice ještě přišla vysoká prohra 3:0 na Schalke, poté však už Mainz přidával na své konto jen bodové zisky. Mohuč tak přivezla tři body z Wolfsburgu, doma udolala 1:0 nováčka z Düsseldorfu a naposledy dokázala uhrát cennou remízu na trávníku silného Leverkusenu.

Start Hoffenheimu do sezóny byl ještě horší než v případě Mohuče. Z prvních tří utkání totiž TSG neuhrál ani bod a inkasoval hrozivých 11 gólů. Teprve poté svěřenci Markus Babbela zabrali a nejprve dokázali doma porazit Hannover 3:1 a následně překvapivě vyplenili po výsledku 3:0 stadion Stuttgartu. Alespoň bod tým z vesnice, která má 3000 obyvatel, uhrál také v domácím utkání s Augsburgem. Porážka 2:0 na Bayernu v 7. kole se samozřejmě očekávala, naopak remíza 3:3 z minulého víkendu proti Fürthu příznivce TSG velmi mrzela. Hoffenheim v 89. minutě vstřelil vedoucí gól, ve třetí minutě nastavení však hosté vyrovnali.
Přeji příjemnou fotbalovou sobotu! Německá Bundesliga má na programu již své deváté dějství, v jehož rámci přivítá Mainz celek z Hoffenheimu. Oba týmy vykazují po špatném startu do sezóny v posledních zápasech zlepšenou formu, což se týká především Mohuče, která z posledních čtyř zápasů vytěžila sedm bodů a v tabulce je již osmá. Hoffenheim je čtrnáctý a celkem nasbíral o tři body méně než jeho zítřejší soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.