Mainz - Schalke | ONLINE | 16.2.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek všechno, budu se těšit zítra u online přenosu z utkání KHL, kdy na sebe v posledním zápase základní části narazí týmy HC Donbass Doněck a Lev Praha. Na početnou.
Je zá námi devadesát minut nádherného utkání německé bundesligy, kdy se střetly týmy 1. FSV Mainz 05 a FC Schalke 04! Stejně jako v prvním poločase, kdy se o branky postarali Andreas Ivanschitz a Michel Bastos, jsme i v tom druhém viděli dvě branky.

Podruhé v utkání poslal domácí Mohuč v 64. minutě do vedení Zdeněk Pospěch, který se po přihrávce Ivanschitze trefil parádně k pravé tyči branky Schalke.

Prakticky totožnou akci ale předvedli v 82. minutě i hosté, když střídající Mayer poslal míč na Michela Bastose, na kterého jakoby domácí obrana úplně zapomněla a Brazilec svým druhým gólem v utkání vyrovnal na 2:2.

V posledních minutách si oba celky vytvořily ještě dvě velké šance, avšak ani jedna už v síti neskončila, proto se oba týmy rozcházejí za stavu 2:2. Mohuč měla k výhře asi o něco blíže, ale Schalke si za svůj výkon minimálně bod zasloužilo.
Konec zápasu.
90+2
Teemu Pukki se hnal do dobré pozice, ale kapitán Noveski to udělal velice zkušeně, když nastřelil míč do finského útočníka, a Mohuč tak bude odkopávat. Zdá se, že budou oba celky brát po bodu.
90+1
Hlavní sudí Stark nastavuje dvě minuty navíc.
90
Ze hřiště odchází Julian Draxler, na jeho místo přijde Tranquillo Barnetta.
90
Probíhá poslední minuta základní hrací doby, uvidíme kolik halvní arbitr nastaví.
89
Poslední minuty nám nabízejí opravdu parádní podívanou, akce střídá akci!
88
Na druhé straně mohl poprvé v utkání dostat do vedení Draxler, který se po Pukkiho nahrávce dostal do dobré pozice pro střelbu. Ale Draxler ještě zbytečě hledal Bastose, který měl k míči daleko!
88
Z toho mohl domácí poslat potřetí do vedení kapitán Noveski, ke kterému se odrazil míč, ovšem znovu byl na místě skvělý Hildebrand!
87
A střídající Ede si hned vytvořil velkou šanci! Hildebrand skvělě zasáhl a následuje rohový kop!
86
A do třetice je tu střídání! Andreas Ivanschitz je střídán Chineduem Edem.
85
Následuje i střídání Schalke. Odchází Jefferson Farfán, přichází Teemu Pukki.
84
První střídání na domácí straně. Zimlinga nahrazuje Marco Caligiuri.
84
Žlutou kartu dostává Neustädter.
82
Schalke právě vstřelilo branku!
Nyní však vypukl radostí kotel fanoušků Schalke! Domácí obrana naprosto zapomněla na MICHELA BASTOSE, který na levý kraj pokutového území dostal nahrávku od Meyera a střelou ke vzdálenější tyče nedal Wetklovi jedinou šanci!
82
Domácím se daří držet míč daleko od své branky, dokonce se brankář Schalke Tim Hildebrand musí mít stále na pozoru.
80
Po útočném faulu Neustädtera se hra bude po odkopu brankáře Wetkla bude znovu stěhovat na polovinu soupeře. Domácí fanoušci přichystali dnes pro své oblíbence doslova elektrizující atmosféru.
79
Mohuč teď nikam nespěchá, přihrává si míč na své polovině, zahraje si také brankář Wetklo.
78
Skvělá akce domácího celku, které chyběla jenom gólová tečka! Zděněk Posěch se prohnal kolem pravé postranní čáry až do vápna, kde ještě v lepší pozici našel Sota, tomu ale doslova ukraadl gól z kopaček fantastickým skluzem Fuchs!
76
Nyní se Jones snažil nahrávkou do vápna k úniku vybídnout Bastose, ten by ale musel mít ve svých nohách motory, aby tuto prudkou přihrávku stihnl.
76
Mohuč v soubojích jeden na jednoho hosty jednoznačně přehrává, dá se však očekávat, že tlak Schalke bude s přibívajícím časem gradovat.
75
Na trávníku chvíli zůstal ležet Zimling, nejspíš ale tohle zranění nebude vážné a domácí budou moci pokračovat v nezměněné sestavě.
74
Soto se ve slibné šanci nepodíval za sebe, navíc mu nikdo z jeho spoluhráčů, jak se říká "nezařval", a proto se Höwedes dostal pohodlně k míči.
72
Je tu první změna tváří v dnešním zápase. Raffaela střídá Max Meyer.
71
Farfán uháněl vstříc vyrovnání, zdálo se, že by mohl jít i sám na brankáře Wetkla. Jenže svou rychlost ukázal i Svensson, navíc se Farfán hloupě snažil přifilmovat nedovolený zákrok domácího hráče. Na to mu ale rozhodčí neskočil.
70
Dalekonosnou střelou se nyní prezentoval Fuchs, Wetklo ale vše jistil. Míč skončil těsně nad břevnem, a proto se bude odkopávat od domácí branky.
69
A tato šance byla už tisítiprocentní! Soto pronikl kolem Matipa, který si špatně načasoval svůj skluz, a uháněl sám na Hildebranda! Soto ale trestuhodně tuto šanci zahodil!
67
S trochou štěstí už mohla Mohuč vést o dvě branky! Ivanschitzův centr našel hlavu Szalaie, ten ale mířil těsně vedle pravé tyčky!
66
Druhým fotbalistou v dresu Schalke 04, který dnes vidí žlutou kartu, je Christian Fuchs.
65
A domácí nyní přebírají otěže zápasu, i nadále se totiž drží v těsné blízkosti branky týmu z Gelsenkirchenu.
64
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Ovšem další akce Mohuče už brankou končí! Andreas Ivanschitz si k brance v dnešním utkání připisuje i asisitenci. Na středu hřiště si všiml z pravé strany nabíhajícího ZDEŇKA POSPĚCHA, který ránou po zemi uklidil míč přesně k pravé tyči branky Hildebranda!
62
Obrovskou šanci teď spálil Elkin Soto! Jeden z jeho spoluhráčů ho našel na ofsajdové hranice parádním míčem, domácí forvard si však stoprocentně neporadil se zpracováním, což mohlo být rozhodující, protože poté přestřelil břevno!
61
Po rychlé akci, která začala u Ivanschitze a skončila u Diaze, mají domácí možnost kopat rohový kop.
60
Prvním hráčem Schalke 04, který vidí žlutý kartónek je Joel Matip.
59
Diaz se pokusil z levé strany centrem naleznout Szalaie, jeho míč se ale nevlezl do koridoru vyhrazeného pro hraní.
58
Na druhou stranu teď spěchají domácí, fotbal nahoru dolů, přěsně takový, jaký Bundesliga v posledních letech nabízí.
57
Jako přes kopírák! Bastos z pravé strany hledá centrem některého ze svých spoluhráčů, který by se mohl nacházet v pokutovém území. Míč však byl opět dlouhý. Na středu hřiště se na Bastose rozčiluje Jones.
56
Diaz využil na levé straně malého zaváhání Draxlera, posunul míč na druhou stranu na Müller, který chvíli váhal, co s míčem udělá. Pak se ale rozhodl vystřelit na vzdálenější tyč. Míč se jen těsně snesl vedle ní!
55
Po delší době jsou v útoku také domácí, kteří se pomalu stěhují na polovinu soupeře.
54
Fantastický zákrok Wetkla! Přesně o čem jsem mluvil! Centr ze strany tentokrát mířil na Farfána, ten si v malém vápně ale míč nezptracoval. To nemuselo vadit, protože se balon odrazil k Julianu Draxlerovi, který ale Wetkla, který mu zmenšil střlecký úhel, nepřekonal!
53
Schalke se snaží hrát na úniky postraně a poté posílat vysoké nebo polovysoké centry do pokutového území. v posledních minutách tato hra na Mohuč platí. Draxler se dokonce mohl dostat ke střele, díky včasnému vyběhnutí měl ale k míči blíže brankář Christian Wetklo.
52
Po nahrávce Fuchse se chopil míče "kanárek" Bastos, který udělal pár kroků a adresoval míč skrz celou šíři hřiště na Farfána. Ten se ale v těchto místech nenacházel.
51
Při další snaze zaútočit se hostující celek dostal do ofsajdového postavení, proto může domácí zadák Noveski v klidu rozehrát akci svého mužstva.
49
Zdeněk Pospěch si nerozumněl se svým spoluhráčem, a proto raději posunul míč do zámezí, aby nehrozilo nebezpečí brejku z hostující strany.
48
Bastovův centr z levé strany nebyl nijak nebezpečný, navíc ani nesměřoval na žádného z borců v modrém, a tak se míče chopili domácí, kteřá merunu vyváží na půli soupeře.
47
Bo Svensson dostává jako první hráč zápasu žlutou kartu.
46
Mohuč sice měla možnost rozehrávat, ale jejich snaha založit rychlý útok končí pouze u brankáře Hildebranda.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první půle zápasu 1. FSV Mainz 05 a FC Schalke 04. Dlouho se oba celky soustředily hlavně na defenzivní činnost, vše však rozhýbal úvodní gól, o který se v 27. minutě postaral přízemní střelou rakouský fotbalista v barvách Mohuče Andreas Ivanschitz.

Pár minut před poločasem ale slavilo Schalke, které využilo tlaku z posledních minut, když se po nahrávce Raffaela trefil do odkryté klece Michel Bastos, pro kterého byla tato branka druhou po příchodu z Lyonu.

Stav po pětačtyřiceti minutách je tedy 1:1. Druhá půle začíná přibližně v 16:33, nenechte si ji ujít.
První poločas skončil.
45+1
Další šance borců v modrých dresech neznamená pro domácí svatyně větší nebezpečí, a tak se zdá, že se půjde do kabin za současného stavu.
45+1
Nastavuje se jedna minuta nad rámec základní hrací doby.
45
Schalke 04 po vyrovnání očividně ožilo. Střelec vyrovnávací branky Bastos nyní měl další dobrou šanci, když si ponul míč na střed hřiště a vypálil na Wetkla nepříjemnou jedovku. I když se míč odrazil od země, domácí gólman drží stav 1:1.
44
Míče se chopil Ivanschitz, jenž kroutil vysoký centr na zadní tyč, avšak jeden z jeho spoluhráčů se provinil faulem, a tak může jít do kontru zase Schalke.
43
Nyní však domácí zaútočili z rychlého brejku a po faulu na jednoho ze členů kádru Mohuče, se bude z pravé strany zahrávat volný přímý kop.
41
Schalke právě vstřelilo branku!
Pohotová akce Schalke slaví vyrovnání! Jones dostal na středu hřiště nabito od Farfána, čehož Jones využil a poslal na Wetkla dělovou ránu. Domácí brankář musel na zem, míč však vyrazil jenom k Raffaelovi, ten se ale neunáhlil a balon poslal na volného krajana MICHELA BASTOSE, který srovnává stav na 1:1!
40
Domácí se snažili o rychlou odvetu, ovšem dál než pár metrů za půlící čáru jejich akce nevedla.
39
Tento pokus už ale neměl takové parametry jako ten před chvílí. Farfán se zřejmě snažil o to, co před chvíli. Nyní si ale Christian Wetklo pro míč vyběhl a následně ho schoval do svých rukavic.
38
Míč se nebezpečně zakroutil až do branky, a tak musel domácí brankář pohotově reagovat. Z následného odrazu se k míči dostal zase Farfán, ale díky dalšímu zákroku Wetkla čeká Schalke druhý rohový kop v krátkém časovém sledu.
37
Zdeněk Pospěch před Raffaelem raději odkopává míč na roh, ten rozehraje Peruánec Jefferson Farfán.
37
Pokus Christiana Fuchse zrychlit hru načasovanou nahrávkou se mu nepovedlo, protože tuto myšlenku přečetla domácí obrana.
36
Po chvíli se situace uklidňuje a vidíme sérii přihrávek, tentokrát v podání hostujícího Schalke 04.
35
Nejlepší střlec domácího celku Ádám Szalai mohl jít do slibné příležitosti, avšak ještě předtím mu byl odpískán ofsajd.
34
Po vhazování bývalého českého reprezentanta Zdeňka Pospěcha se snažila Mohuč dostat na polovinu soupeře dlouhým nákopem. Ve vzdušném souboji nyí byli ovšem lepší hosté.
33
Na trávníku po souboji s Raffaelem zůstal chvíli ležet Elkin Soto. Zdá se ale, že po malém ošetření bude moci pokračovat ve hře.
32
Schalke dělá Müller velké potíže. Nyní byl u rohového praporku faulován Matipem, rozhodčí však nechal hru pokračovat. Domácí se snažili sehrát podobnou akci jako u zatím jediné branky, nyní ale tak efektivní tato situace nebyla.
30
Ivanschitz se nyní dostal z krkolovné situace u levé postranní čáry a svým nákopem hledal na pravé straně vápna Zdeňka Pospěcha. Ten ale musí rychle obracet zpět, protože hostující branku ani neohrozil.
29
Domácí stadion úvodní branka dostala ještě více do varu, doufejme, že nyní uvidíme daleko útočnější fotbal než v dosavadních minutách.
27
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Staré známé přísloví "Nedáš, dostaneš" platí i v této situaci. Míč z pravé strany poslal do prostoru penaltového puntíku Müller. Přesně v těchto místech se nacházel ANDREAS IVANSCHITZ, který dokázal ránou po zemi uklidit míč do sítě!
26
Z tohoto mráčku mohlo s trochou štěstí zapršet! Bastos na pravém křídle vymotal Diaze a následně chytrou nahrávkou našel Raffaela. Ten ale z prostoru malého vápna klec minul!
25
Míč, který se z nasledného volného kopu snášel do pokutového, našel pouze rukavice domácího gólmana Wetkla.
24
Marco Höger se vydal na útočný výlet, jenže než stihl hostující obránce vymyslet něco konstruktivního, přejel ho Diaz.
23
Útočním faulem se provinil Brazilec Michel Bastos, který je v Schalke od zimního přestupového období na hostování z francouzského Lyonu.
22
Nadále pokračují série přihrávek, ať už z jedné či druhé strany. Netypicky je často u míče i domácí brankář Wetklo.
21
K exekuci se postavil sám faulovaný Andreas Ivanschitz. Domácí záložník mířil do pravého horního rohu, avšak střelu se mu nepovedlo umístit úplně podle představ.
20
Nyní je tu však dobrá pozice pro domácí Mohuč! Míč si na své kopačky vzal rakouský fotbalista Andreas Ivanschitz, který byl těsně před pokutovým územím faulován, a domácí tak budou zahrávat přímý kop!
19
Z pravé strany šel centr na Icanshitze, ten možná raději mohl volit zpracování a střelu. Rozhodl se však z první hlavičkou najít Szalaie, což se mu nepovedlo.
18
I nadále však ale více přehažuje obrana nad útokem, oběma mužstvům se nedaří proniknout hlouběji na polovinu soupeře.
17
Do pokutového území dostal pěknou přihrávku Bastos, který po zákroku Svenssona padá na zem! Ovšem tohle na penaltu určitě nebylo, brazilské křídlo ukázalo sppíše divadelní představení.
15
Snaha rozproudit zatím klidné vody v obraně Schalke se snažil maďarský útočník domácího celku Szalai. Proti přesile hostů ale neměl nárok uspět.
14
Stejně jako po Fuchsově střele, kterou hostující zadák na domácího brankáře vyslal z přímého kopu.
13
Brazilci Raffaelovi se střela těsně za vápnem moc nepovedla, navíc byla zblokována domácím obráncem, takže pro Wetkla tohle nebyl těžký zákrok.
12
Schalke se nadvakrát podařilo centrem dostat míč až do pokutového území, ovšem pokaždé balon skončil pouze na hlavě některého z domácích obránců
11
Draxler ukazuje jak rychlé nohy má, nyní se mu podařilo vybojovat rohový kop, který rozheraje Farfán.
10
Domácí jsou stále na balónu, tentokrát však ale jenom na své polovině.
9
Ivanschitz se pokoušel u rohového praporku přelstít Höger, ten si však s domácím fotbalistou věděl rady a míč zakopl alespoň do zámezí.
8
S míčem si nyní chvíli pohraje i brankář Mahoče Christian Wetklo, ten po zemi rozehrává na své spoluhráče.
7
Oba celky se soustředí hlavně na obranu, nechtějí se dopustit žádné chyby.
5
Na chvíli se otěžé zápasu chopili domácí fotbalisté, kteří jsou nastěhovaní na polovině modrých, ovšem ti je dál než pár metrů za půlící čáru nepouštějí.
4
Nyní je u míče Schalke, které si přihrává kulatý nesmysl na své polovině hřiště. Mohuč se snaží napadat.
3
Na Michela Bastose šlo do pokutového území dlouhé vhazování, avšak blíž než brazilské křídlo měl k míči domácí brankář Wetklo.
2
Nyní se na nějakou chvíli nastěhovali domácí na půli Schalke, z územního tlaku ale nevytěžila Mohuč zhola nic.
1
Draxler se pokusil o první útočný výpad, avšak u rohového praporku ho domácí kapitán Noveski odstavil tak šikovně, že se bude pouze odkopávat od domácí svatyně.
1
Utkání právě začalo.
Schalke se ještě bude muset obejít bez nizozemnského snajpra Huntelaara, kterému nedávno praskla žilka v oku a přišel zatím o přátelský duel s Itálií a bundesligový souboj s Bayernem.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mainz 05: Wetklo – Pospěch, Svensson, Noveski, Diaz – Müller Baumgartlinger, Zimling, Soto – Ivanschitz, Szalai. Trenér: Thomas Tuchel.

FC Schalke 04: Hildebrand – Höger, Höwedes, Matip, Fuchs – Draxler, Jones, Neustädter, Bastos – Raffael, Farfán. Trenér: Jens Keller.

Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel – Kircher.
Vítejte u sledování online přenosu z německé Bundesligy. Dnes se můžeme těšit na zápas mezi 1. FSV Mainz 05 a Schalke 04, zápas startuje v 15:30.
1. FSV Mainz 05: Mainz, počeštěle Mohuč, je momentálně v tabulce Bundesligy na šestém místě, což je poměrně překvapivé. V minulé sezóně se totiž Mohuči podařilo dosáhnout jen třináctého místa, avšak do konce sezóny je ještě daleko. Po 21 zápasech se podařilo FSV získat celkem 31 bodů. Stejný počet bodů má však i pátý Freiburg a sedmý Hamburk, všechny tři celky dělí jen skóre.

Poslední tři utkání:
Greuther Fürth – Mainz 0:3
Mainz – Bayern Mnichov 0:3
FC Augsburg – Mainz 1:1

Nejlepší střelec:
Ádám Szalai (MAĎ) – 12 gólů
Schalke 04: Klub z Gelsenkirchenu, který v loňské sezóně skončil na druhém místě a příští týden ho čeká v osmifinále ligy mistrů Galatasaray Istanbul poté, co dokázalo Schalke vyhrát základní skupinu B. V lize to ale zdaleka není taková sláva a na místě je i hrozba toho, že se Schalke v příští sezóně do pohárové Evropy vůbec nepodívá. Nyní totiž mužstvu okolo střelce Huntelaara je v Bundeslize až na desátém místě, když po 21 zápasech má jen 29 bodů. Na poháry Schalke chybí ovšem jen dva body, rozdíly jsou v letošní sezóně Bundesligy minimální.

Poslední tři utkání:
FC Augsburg – Schalke 04 1:1
Schalke 04 – Fürth 1:2
Bayern Mnichov – Schalke 4:0

Nejlepší střelec:
Klaas-Jan Huntelaar (NIZ) – 11 golů
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Leverkusen 1 0 1 0 0:0 1
9. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
10. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
11. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud