Přenos se aktualizuje automaticky

Po prvním nepříliš pohledném poločase se ve druhé části hrál celkem pohledný fotbal. Ten nabídl dostatek šancí především v domácím provedení, ale Mielitz čaroval. Hostům se povedlo dotáhnout náskok Mainzu, když v 69. minutě našel centrem Hunta technik Arnautovič. Následná pasáž hry mohla tři body přiřknout oběma celkům, avšak to se nestalo, a tak duel 27. kola v Coface Areně mezi 1. FSV Mainz 05 a Werderem Bremen skončil po výsledku 1:1 dělbou bodů.
Konec zápasu.
90+3
Poslední šanci domácím mohl přinést dlouhý nákop Wetkla, ale ten byl Lukimyou odvrácen a když nevyšel ani centr Pospěcha, tak tu ještě byla snaha hostů. Ta se od Hunta dostala na pravé křídlo pro Marka Arnautoviče, který zkoušel zakončit na zadní tyč. Jeho technický projektil skončil zhruba dva metry od branky Christiana Wetkla.
90+1
Druhý poločas je v Coface Areně nastaven o dvě minuty. V té první zastavil možný brejk hostů na levé straně Shawn Parker a za svůj taktický faul vidí další žlutou kartu dnešního utkání.
89
Werderu to v útoku nevyšlo, a tak musel pádit zpět. Tom Trybull fauloval, a tak vidí žlutou kartu.
89
U míče jsou na útočné polovině domácí, ale k dalším šancím to už nevede. Werder se více zaměřil na obranu a raději si jistí jeden bod za remízu. Když má ale možnost, tak jde v brejku na zteč.
87
Útok hostí vedl Mehmet Ekici, který se sice míče nechtěl vzdát, ale nakonec musel, když dobře zakročil Baumgartlinger. Jeden z nejlepších hráčů dnešního utkání si sice žádal přímý kop, jenže hra pokračuje bez přerušení. Směrem vpřed tak jde domácí Mainz.
85
Poslední střídání domácího celku. Nicolai Müller odchází a na jeho místo příjde Shawn Parker, který v útoku doplní Szalaie.
83
Vypadá to, že více sil a snahy mají v posledních minutách domácí hráči. Nahrávka středem hřiště na rozeběhnutého Sota neprošla jen díky skvělému zákroku Sokratise Papastathopoulose. Následný brejk Werderu táhl po levé straně Hunt, který zakončoval ranou na zadní tyč. Wetklo s vypětím všech sil vyráží přízemní pokus mimo svoji branku! Nadějná šance svěřenců Thomase Schaafa končí rohovým kopem.
80
Mainz znovu hrozil. Po nahrávce z pravé strany pálil bez přípravy Malli, ale do jeho rány vložil kopačku v poslední možný moment stoper Lukimya, a tak nemusel Mielitz zasahovat. Následný rychlý brejk hostů sice skončil centrem do pokutového území, jenže tam kraloval Svensson.
77
První žlutá karta do hostujících řad. Přes Kirchhoffa se na levé straně hřiště už dostával Kevin de Bruyne, který však následně zbytečně upadl, a tak mu hlavní sudí Gräfe ukazuje žlutou kartu.
75
Obrovská šance Mainzu! Novic na trávníku Malli stál na pravé straně sám před Mielitzem, jenže svou velkou příležitost neproměňuje, když pálí pouze do nohou hostujícího brankáře!
73
Domácího Müllera zastavil ve vápně na hranici faulu Lukimya, a tak bude Mainz pouze rozehrávat rohový kop. Ještě před ním ale podruhé vystřídá. Malli nahradí na trávníku Ivanschitze.
69
Werder právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Hosté zaslouženě srovnávají na 1:1! Papastathopoulosovu individuální akci zúročil centrem z pravé strany Arnautovič, který ve vápně našel AARONA HUNTA, od jehož špičky se míč odráží do sítě! Wetklo byl bez šance, a tak je dvacet minut před koncem srovnáno.
68
Ve velké šanci se po šťastném odrazu míče ocitl domácí Nicolai Müller. Ten měl na levé straně hodně prostoru k zakončení, které však bohužel pro Mainz pálí do skvělého Mielitze. Na druhé straně musel míč padající do branky z kopačky Ekiciho vyrazit pohotový Wetklo.
65
Nebezpečí pro hosty mohl znamenat přímý kop z pravé strany v podání Ivanschitze, jenže před novicem Kirchhoffem míč ukořistil ve vzduchu jistý brankář Werderu Sebastian Mielitz.
62
Následně střídá i Mainz. Thomas Tuchel stahuje ze hry Zimlinga, jehož nahradí Kirchhoffem.
62
První střídání utkání si připisují hosté. Ze hry odchází Bargfrede, kterého nahradí Marko Arnautovič.
60
Hostující kombinace na útočné polovině skončila u chyby Bargfredeho, jehož obral o míč Szalai. Maďarský útočník následně centroval do vápna na Ivanschitze, před kterým však stačil zahrát Lukimya. Mielitz nemohl hrát rukou, a tak raději daleko odkopává.
57
Centr z pravé strany v podání Ekiciho sice našel ve vápně připraveného Petersena, jenže ten míč netrefil příliš prudce, a tak končí u Wetkla.
54
Druhý poločas zatím nabízí hodně šancí na obou stranách! Tentokrát měl slušnou příležitost Werder. Centr z levé strany v podání de Bruyneho zakončoval z hranice pokutového území Petersen, ale jeho pokus se bohužel pro hosty pouze otřel o tyč!
51
Velké šance domácích! Po centru z pravé strany v podání Nicolaie Müller, hlavičkoval nejprve Ivanschitz, jenže Mielitz skvěle vyrazil. Brankář hostí již nemohl reagovat na následnou dorážku Zimlinga, která končí po zákroku Ignjovskiho na tyči!
50
Šance hostů přišla po nahrávce Ekiciho na levé křídlo. Z něj pálil na branku de Bruyne, ale Wetklo stačil vyrazit. Následný opakovaný centr z rohového kopu domácí brankář chytá do náruče.
48
Mainz začal i druhý poločas hodně aktivně a hosté se musí bránit. Nejprve naštěstí pro ně nezakončil Zimling, který zkoušel pálit před pokutovým územím a po něm raději fauloval nadějně rozvíjející se akci domácích Lukimya. Domácí publikum žádalo žlutou kartu, ale sudí pouze stopera Werderu důrazně upozorňuje.
46
Začal druhý poločas.
Příliš zajímavý fotbal v Mainzu k vidění nebyl. Domácí tým se sice dostal do vedení již po dvanácti vteřinách, ale ve zbytku poločasu si moc nadějných situací pro zakončení nevytvořil. Werder byl o něco lepším celkem, ale ani on Wetkla příliš neohrozil, a tak se stav 1:0 už do konečného hvizdu prvního poločasu nezměnil. Ten druhý začne v Coface Areně přibližně v 16:34.
První poločas skončil.
45+2
Müller hledal z pravé strany Zimlinga, kterého však v pokutovém území nepustil k míči dobrým zákrokem Theo Gebre Selassie.
45+1
První poločas v Coface Areně je nastaven o jednu minutu.
44
Brejk domácích po levé straně táhl Ivanschitz, jenže byl přerušen Ekicim, který skvělým skluzem odpravil míč do zámezí.
42
Přímý kop rozehrával Mehmet Ekici. Místo centru do klubka hráčů přímo vypálil, ale jeho rána nebyla úspěšná. Přízemní pokus Wetklo smolně propustil mezi nohami, avšak naštěstí pro Mainz pouze do zámezí.
41
Následně se hra po nepovedeném útoku domácích opět dostala na útočnou polovinu Werderu, kde Hunta fauloval Zdeněk Pospěch, který vidí žlutou kartu.
40
Kevin de Bruyne posunul míč v útočném výpadu na Petersena, který nad ním v pokutovém území sice tančil pěkně, jenže úplně zbytečně. Pozorná obrana domácích jej do zakončení nepustila.
39
Zimling hledal z levé strany zkušeného Ivanschitze, jenže ten na míč nedosáhl, a tak budou hrát hosté z Brém.
38
Po další nejisté rozehrávce Lukimyi vybojoval pro domácí míč skluzem Soto. Balon se dostal na pravé křídlo na vyběhnutého Bella, který však centrem do vápna nikoho v červeném dresu 1. FSV Mainz 05 nenašel.
35
Belgičan de Bruyne netrefil hlavou míč, a tak se k němu dostal Pospěch, který to z velké dálky zkoušel na branku Mielitze, avšak bez úspěchu. Bargfrede totiž dobře zastavuje.
33
Ekici otevřel prostor pro Ignjovskiho, kterému se ve vápně nabízela snad trojice spoluhráčů, ale bohužel pro ně končí míč po zásahu Bella v zámezí. Nadějný výpad hostů tak končí pouhou výhodou rohového kopu.
30
Pospěcha zastavil Hunt a po nahrávce Trybulla pálil ze střední vzdálenosti záložník Bargfrede. Nevystřelil zle, ale Wetklo mohl pouze ránu kontrolovat nad jeho klec. Do ní se nevešla zhruba o metr.
28
Niki Zimling je prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu. Po svém faulu na levé straně hřiště ještě příliš diskutoval, a tak je potrestán.
26
Aleksandar Ignjovski pádil po levém křídle, jenže byl zastaven Nicolaiem Müllerem, a tak se jeho úniku brzdí. Hostující tým následně snadno přišel o míč a útočit tak mohou domácí.
25
Zimlinga nepustil k míči Gebre Selassie a domácí tým zahrával z pravé strany rohový kop. Ten si postavil Ivanschitz, jenže hned na první tyči odvrací Ignjovski.
24
A znovu obránce Lukimya v problémech. Pospěch na levé straně hledal Ivanschitze, který se jen tak tak nedostal k centru.
22
Lukimya není ve své kůži a po zpětné nahrávce od Gebre Selassieho raději zmateně odkopává do zámezí a divoce gestikuluje. Mainz zůstane s míčem na útočné polovině.
22
Centr z levého křídla v podání Zdeňka Pospěcha byl přetažen až na druhou stranu, ze které pálil odvážně Bell mimo Mielitzovu klec.
20
Coface Areně teď zatrnulo, když se po nahrávce Bargfredeho na pravou stranu vydal proti míči Wetklo. Brankář domácích míč na svém výletě netrefil, ale díky převaze hráčů v červených dresech Mainzu se nic nebezpečného nestalo.
19
Werder je zatím lepším celkem, avšak k nějaké velké šanci to zatím nevedlo. Ekiciho kouzlení ve středu hřiště chtěl následně centrem do vápna zúročit Bargfrede, jenže to by musel mířit lépe. Jeho nabídka na Petersena byla velmi nepřesná.
17
Po kterém se sice k míči cpal Trybull, jenže na hřišti už jej nezastavil, a tak může Wetklo o pár vteřin později v klidu rozehrát.
17
Ignjovski po levém křídle vyvezl míč a posunul na de Bruyneho. Belgičanův centr je zblokován na rohový kop.
15
Na druhé straně měl práci brankář Wetklo, který musel zastavit hlavičku útočníka Petersena. Tu našel přesným centrem z pravé strany Aaron Hunt, jenže naštěstí pro domácí ji chyběla větší razance a přesnost.
14
Slibná kombinace Mainzu šla ve středu hřiště na Sota, který již hledal na hrotu útoku zatím jediného střelce Szalaie. Toho si však tentokrát mistrně pohlídal Papastathopoulos, a tak se zakončení nekoná.
12
Nebezpečí v pokutovém území Werderu a opět u toho byl Lukimya. Ten naštěstí pro hosty tentokrát zahrál v poslední možný moment skvěle, když ve skluzu zkazil zakončení jednoho z domácích útočníků.
10
První střelecký pokus hostů si připisuje po nahrávce z levé strany od de Bruyneho jeho kolega Ekici, jenže ten míří ze zhruba pětadvaceti metrů vysoko nad Wetklovu branku.
8
Soto centroval do vápna na Szalaie, ale před ním stačil zahrát na jedničku Papastathopoulos. Míč tak končí u brankáře Mielitze, který místo dlouhého výkopu vyhazuje pouze do levé strany.
7
Werder poté zásluhou Ekiciho založil nadějně vypadající akci na levou stranu, kde však Ignjovski nahrál do vápna na Petersena nepřesně, a tak Bell míč pouze kontroluje do zámezí.
6
U míče jsou zatím spíše hosté, ale teď jim kombinace nevyšla. Papastathopoulos hlavou hledal Gebre Selassieho, jenže toho k míči nepustil Nicolai Müller.
4
Bell následně nepustil Hunta k centru do vápna z levé strany, a tak tu máme první rohový kop utkání.
3
Hosté notně opařeni, avšak již s míčem na útočné polovině. Ekiciho fauloval Zimling, a tak bude de Bruyne rozehrávat přímý kop.
1
Tým Mainz právě vstřelil branku!
Dvanáct vteřin! Pouhých dvanáct vteřin a domácí tým jde do vedení! Hostující tým rozehrál na Gebre Selassieho, který posunul na stopera Lukimyu a vše se zdálo býti v pořádku. Hostující obránce ale nepochopitelně nahrál pouze na napadajícího Ivanschitze, jenž z levé strany našel volného ÁDÁMA SZALAIE, který prostřeluje Mielitze!
1
Utkání právě začalo.
V Coface Areně již je vše připraveno k úvodnímu výkopu, a tak duel 27. kola za malou chvíli začne. Pro zajímavost doplním, že domácí nastupují ve svých klasických červených dresech, hosté z Brém v černém.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mainz 05: (4-2-3-1) Wetklo – Bell, Svensson, Noveski, Pospěch – Baumgartlinger, Soto – N. Müller, Zimling, Ivanschitz – Szalai.

Trenér: Thomas Tuchel

Werder Bremen: (4-2-3-1) Mielitz – Gebre Selassie, Lukimya, Papastathopoulos, Ignjovski – Bargfrede, Trybull – Ekici, de Bruyne, Hunt – Petersen.

Trenér: Thomas Schaaf

Rozhodčí: Gräfe – Häcker, Kleve.
Domácí jsou na straně druhé na tom o poznání lépe, když jsou momentálně na skvělé šesté pozici. Celek pod vedením progresivního kouče Thomase Tuchela ztrácí na čtvrtou příčku, která by znamenala boj v předkole Ligy mistrů pouhý jeden bod a nebýt možná trošku laciných ztrát v minulých kolech, a tak by tam byl Mainz již před dnešním 27. kolem. 1. FSV ztratilo v posledních třech kolech hned dvakrát se soupeři v suterénu Bundesligy, když nejprve remizovalo v Düsseldorfu a poté s Hoffenheimem.
Hostující Werder Bremen po loňské nepovedené sezoně ani letos velmi pravděpodobně nezabojuje o evropské poháry. Svěřenci Thomase Schaafa momentálně figurují až na čtrnácté příčce. Na výhru čekají hosté již pět kol, když nejprve třikrát v řadě prohráli (Freiburg, Bayern, Augsburg) a ani dvě poslední kola nedopadli nejlépe. Remíza na hřišti Mönchengladbachu by se dala brát jako pozitivní, ale dělba bodů proti Furthu 2:2 již nikoliv. Werderu dnes nepomůže čerstvě zraněný středopolař Zlatko Junuzovič.
Hezký den při sledování 27. kola německé Bundesligy. Dnes nás bude zajímat duel 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud