Norimberk - Mainz | ONLINE | 7.4.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera a u německé Bundesligy opět na počtenou.
Nürnberg výhrou natáhl sérii bez prohry už na devět zápasů a přihlásil se o evropské poháry. Postoupil v tabulce na devátou pozici a na šesté místo ztrácí čtyři body, na osmý Mainz pak dokonce pouze bod. Dnešní prohrou klesli Nullfünfer právě na osmou pozici.
Nürnberg předvedl hlavně ve druhé půli skvělý taktický výkon, který byl doplněný o skvělé zahrávaní standradních situací, z nichž se dvakrát trefil Per Nilsson. Mainz se prosadil pouze jednou z kopačky Nicolaie Müllera. Mainz promarnil šanci na body hlavně v první půli, kdy měl dobré šance a dokonce Szalai neproměnil penaltu.
Konec zápasu.
90+2
Taktické střídání na straně Nürnbergu. ze hry odchází Alexander Esswein a na poslední chvíle na hřiště vstupuje Berkay Dabanli.
90+1
Nürnberg se brání naprosto v pohodě a navíc drží míč na polovině soupeře, což je nejlepší obrana.
90
Dvě minuty nastaví hlavní sudí nad rámec základní hrací doby. To není pro Mainz moc času, možná na jednu, dvě dobré akce, ale jelikož má Mainz celý druhý poločas problém dostat se přes obranu Nürnbergu je to dost nepravděpodobné.
89
A Sebastian Polter (NUR) si ihned zapisuje do utkání, vidí totiž krátce po svém příchodu na hřiště žlutou kartu.
88
Tomáš Pekhart dnes dohrál, na hřišti ho nahradí Sebastian Polter.
88
Menší rozmíška mezi Nicolaiem Müllerem a triem hráčů Nürnbergu po faulu na Essweina.
87
Žlutou kartu vidí Julian Baumgartlinger (MAI), který s tímto rozhodnutím sudího vůbec není spokojený, ale nic s tím nenadělá.
86
Ivanschitz se snažil o kolmici za obranu, jeho myšlenka nebyla špatná, ovšem přihrávka šla do území, kde vůbec nikdo nebyl.
85
Der Club, tedy Nürnberg už neprohrál v domácím prostředí jedenáct zápasů a vypadá to, že svoji sérii natáhne o další zápas.
84
Po sérii střídání se můžeme vrátit ke hře. Mainz měl k dispozici standardní situace, ale v nich není Mainz zdaleka tak nebezpečný jako Nürnberg, který si s centrem do vápna v pohodě poradil.
81
Poprvé střídá Nürnberg. Ze hry odchází exekutor úspěšných standardních situací Hiroši Kiyotake. Na trávník nastupuje Mike Frantz.
81
...Druhým střídajícím je Niki Zimling, kterého na hřišti nahradí Chinedu Ede. Tímto vyčerpal Mainz všechna střídání.
81
Dvojité střídání na straně Mainzu. Ze hry odchází Jan Kirchhoff a nahrazuje ho Andreas Ivanschitz...
79
Musel bych to psát stále dokola. Mainz opět v útočné akci, ale opět jeho snaha skončila po šestnáctku. Mainz nemůže najít na obranu domácích recept.
78
Na hřišti stále stejný obrázek. Mainz se snaží útočit, Nürnberg poctivě brání. Pro Mainz je obrana domácích neřešitelný problém.
76
Když už se otevře Mainzu trochu prostor, tak následuje nepřesná přihrávka. Mainz to nebude mít s vyrovnáním vůbec jednoduché.
75
Mainz už se oklepal a vrhá se do útočných akcí. Znovu však naráží na dobře zformovanou obranu Nürnbergu, tohle zvládají domácí opravdu dobře.
73
Mainz je znovu trochu opařený a hru teď ovládá Nürnberg, tím pádem se i celá hra odehrává většinou na polovině Mainzu.
72
Každopádně Nürnbergu dodaly oba góly větší sebevědomí a na hře to jde ve druhé půli vidět. Domácí jsou směrem do ofenzivy jenom přece odvážnější.
71
A Mainz je opět ve svízelné situaci, tentokrát už se asi nedá předpokládat, že by brankář Schäfer znovu zaváhal.
69
Jedná se o tým, jenž je mimořádně nebezpečný při zahrávání standardních situací. Při nich budeme muset být obzvlášť ostražití – to řekl trenér Mainzu Thomas Tuchel před zápasem. A rozhodně věděl o čem mluví. Ale zpátky na hřiště. Mainz střídá. Ofenzivu posílí Maxim Choupo-Moting, který ve hře nahradí Elkina Sota.
69
Nürnberg právě vstřelil branku!

...Opět standardka a opět gól. Kiyotake poslal míč do vápna, míč byl prodloužen na zadní tyč, kde byl připravený PER NILSSON (5) A protlačil míč do sítě. Druhý gól pro domácího stopera v tomto utkání.
68
Alexander Esswein dal o sobě po delší době vědět. řítil se na bránu z levé strany, ale skluzem byl o míč připraven, rohový kop...
67
Mainz se stále nemůže dostat přes obranu Nürnbergu a je nucen kombinovat pouze na své polovině, každý výlet na půli soupeře končí ztrátou míče.
66
Nürnberg už není tolik stažen při bránění na své polovině a evidentně se mu to zatím vyplácí. Mainz nyní v rozehrávce neví kudy kam.
65
Nürnberg snad poprvé v utkání vysoko napadal a hned se mu to vyplatilo, protože Mainz zahnal do úzkých a míč musel odkopávat brankář Wetklo a tím se domácí dostali k balónu.
64
Pekhart si nasakoval na dlouhý nákop na polovinu soupeře, ale míč se mu nepodařilo hlavou prodloužit.
63
Hra se však rychle vrací ke svému normálu. Nürnberg rozestavil svůj obranný blok a opět nutí Mainz k dlouhým přihrávkám.
62
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal Pekhart, ale úspěšný nakonec nebyl. Hra je nyní více otevřená.
61
Zimling pálil z hranice vápna, jeho střela však byla zblokována. Utkání se začíná rozjíždět.
60
Tým Mainz právě vstřelil branku!

Je vyrovnáno. Po rychlé akci a kombinaci přišel pas vzduchem na NICOLAIE MÜLLERA (5), který následně přeloboval z hranice vápna brankáře Schäfera, Ten vybíhal poněkud unáhleně. Müller by se totiž s míčem jinak asi dál nedostal, protože měl kolem sebe bránící hráče.
60
...S rohovým kopem si obrana Mainzu poradila.
59
Feulner dostal míč kousek od velkého vápna a pálil z první. Jeho pokus byl velmi dobrý a brankář Wetklo musel nebezpečně točící se střelu vytahovat z pod břevna...
58
Diazův centr možná přišel trochu ze zoufalosti a nepřinesl Mainzu žádnou šanci. Stopeři Nürnbergu jsou ve vzduchu bezchybní a navíc dokáží přispět i gólově – Nilsson.
57
Hanno Balitsch (NUR) sáhl k taktickému faulu a za dres přitáhl unikajícího Juniora Diaze, poté viděl od rozhodčího žlutou kartu.
56
Hosté jsou inkasovaným gólem trochu opaření a chvíli jim asi bude trvat, než se dostanou opět ke své hře.
55
Pokud byla do teď obrana Nürnbergu urputná, troufám si tvrdit, že teď bude ještě urputnější. Trpělivost a sázka na obranu se však domácím vyplácí.
54
Nürnberg právě vstřelil branku!

...Zmiňoval jsem, že velkou zbraní Nürnbergu budou standardní situace a teď se to potvrdilo. Na nadýchaný centr Kiyotakeho před bránu nejvíce do vzduchu vyšplhal PER NILSSON (4) a hlavou poslal míč k pravé tyči.
53
Standardka pro hosty po faule Noveskiho na Pekharta...
52
Baumgartlinger se ujal míče na pravém křídle a posílal centr před bránu, centry do vápna však zatím Nürnberg v pohodě sbírá a nemá žádný problém.
51
Mainz zahrával rohový kop. Zimlingův centr však domácí ubránili a další centr Zimlinga poté skončil v rukavicích brankáře Schäfera.
50
Opět v akci Pekhart, který čekal na centr z pravé strany. Po jednom souboji se však ocitl na trávníku a dožadoval se penalty, rozhodčí ovšem zůstal ledově klidný.
50
Centr Nürnbergu do vápna, Tomáš Pekhart však na míč nedosáhl a míče se zmocnili hosté.
49
Baumgartlinger vedl míč a poté vymyslel přihrávka na levé křídlo na Szalaie, ten byl ale dobře strážen, navíc přihrávka byla o trochu delší.
48
Mainz nyní kombinoval v uzavřeném prostoru, nakonec se ze svízelné situace dostal a bude rozehrávat od své brány.
47
Dva centry Nürnbergu do vápna Mainzu za sebou, ale do zakončení se domácí nedostal, hosté se ubránili.
47
Zimling se po nepovedené střele zpoza vápna dostal ve vápně do dobré pozice, ale v klíčovém okamžiku uklouzl. Teď měl Nürnberg velké štěstí.
46
Druhá půle rozehrána. O přestávce neproběhly žádně změny, oba týmy tedy stále ve stejném složení.
46
Začal druhý poločas.
V prvním poločase jsme se gólu nedočkali. Mainz měl v úvodním dějství poziční převahu a dostal se i do třech dobrých možností u všech byl Adam Szalai. Nejprve ho dvakrát vychytal brankář Schäfer a ve 28. minutě pak pálil Szalai vedle brány.
První poločas skončil.
44
Zimling zatáhl míč až před vápno Nürnbergu, kde bylo nezvykle více prostoru, ale i Mainz to poměrně překombinoval a nedostal se k zakončení.
43
Dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde svedl hlavičkový souboj Tomáš Pekhart. Podle rozhodčího si však pomohl faulem a míč tak získává Mainz.
43
Právě na brejky Nürnberg určitě netrpělivě čeká, mohou být jen párkrát za zápas, ale mohou rozhodnout celé utkání.
41
Mainz zahrával rohový kop, ze kterého se však urodil rychlý protiútok Nürnbergu, domácí to však poněkud překombinovali a nakonec z toho vzešla pouze střela Kiyotakeho z nepříliš dobré pozice, střela šla navíc vedle.
40
Poklidné tempo pokračuje, brankář Schäfer poslal míč až na polovinu soupeře, kde se však míče zmocnil právě Mainz.
39
Mainz po menší pauze opět převzal iniciativu a hra se tak vrátila do starých kolejích, Nürnberg má všechny hráče na své polovině. Hlavně neinkasovat, to je jeho hlavní cíl.
38
Dlouhý pas Mainzu do útoku původně nevypadal nikterak nebezpečně, ale Szalai ve zdánlivě beznadějné situaci zabojoval a nadělal ještě obraně hostů pořádné problémy.
37
Další standartka Nürnbergu, ale opět bez valného úspěchu, Nürnberg ale teď trochu zastavil útočné snahy Mainzu a více se pohybuje na polovině soupeře.
36
Chandler bojoval u míč na pravém křídle statečně, ale nakonec podlehl přesile. Nürnberg posléze ještě získal míč, ale pas na Pekharta nevyšel.
35
Baumgartlinger našel na pravém křídle Pospěcha, který následně centroval před bránu, ale jeho centr byl hodně přetažený a skončil v zámezí.
34
...Centr do vápna byl odvrácen, k míči se však ještě dostal Esswein a poslal další míč před bránu, ten byl ale také odvrácen. Standardku budou jednou z největších zbraní domácího týmu.
33
Teď se však dobrou individuální akcí po levém křídle blýskl Esswein a musel být zastaven až faulem, což znamená standardku pro Nürnberg...
32
Teď se Nürnberg pokoušel o postupný útok, ale bylo to hodně toporné a Mainz vůbec neměl s bráněním problém.
31
Nürnberg stále pokračuje ve své hře a směrem dopředu je stále nesmělý, nemuselo by se to však domácím vyplatit.
30
Držení míče je zatím jednoznačně v moci Mainz, držení míče v jejich podání je na 63%, což je velice slušné.
29
Pokud by Szalai skóroval určitě by to hře prospělo, Nürnberg by totiž musel otevřít hru a více útočit, takhle to bude vše při starém a domácí zůstanou u pečlivé obrany. Mainz však v posledních minutách ukázal, že je obrana Nürnbergu k překonání.
28
K penaltě se postavil Szalai, chtěl zamířit k levé tyči, ale nakonec ji minul. Velká škoda pro Mainz, domácí fanoušci se radují.
27
Dobrá přihrávka za obranu na Nicolaie Müllera, který udělal brankáři Schäferovi kličku a poté byl sražen Pinolou. Penalta!
26
Nürnberg je v posledních minutách v ofenzivě takřka nulový a soustředí se především na obranu, Tomáš Pekhart se na hrotu útoku může poměrně nudit, má však i obranné povinnosti.
25
Mainz překonal střed hřiště delší přihrávkou a mělo to úspěch. Ke střele zpoza vápna se totiž dostal Adam Szalai a pořádně svoji střelou k levé tyči protáhl brankáře Schäfera, který předvedl dobrý zákrok.
24
Mainz měl teď v přechodu do útoku trochu více prostoru, ale zradila ho nepřesná kombinace. Hlavní sudí ale už předtím signalizoval faul, takže hosté zůstanou u míče.
23
Mainz teď řeší přehuštěný prostor před sebou dlouhými přihrávkami, kterými se snaží překonat hostující val. Možná by to mohlo fungovat.
22
Mainz útočil opět do plných, ale Kirchhoff tentokrát vymyslel skvělou kolmici za obranu na Szalaie, který byl sice blízko brankáře, ale dokázal mu udělat kličku do levé strany. Tím se však dostal z úhlu a nemohl tak zakončovat. Nakonec centroval před bránu, kde však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
21
Chandler na pravém křídle není zatím moc vidět, což se rozhodně nečekalo. K ničemu se nedostal a na levém křídle ho zastiňuje Esswein.
20
Baumgartlinger teď trochu vybředl ze statické hry a pokusil se vystřelit, jeho pokus byl však zblokovaný a následně byl máván ofsajd.
19
Zápas se v posledních okamžicích mění spíše na poziční taktickou bitvu, což pro fanoušku příliš atraktivní není, ale třeba se nám oba týmy ještě rozjedou.
18
Situace se moc nezměnila. Noveski se rozhodl vyvést míč, ale k ničemu mu to moc nebylo, protože hra se ihned vrátila na polovinu Mainze.
17
Mainz u míče a zatím kombinuje na vlastní polovině a jakoby moc nevěděl kudy dál a už to trvá poměrně delší dobu.
16
Esswein si teď objevil na pravém křídle a změnil tak na chvíli své působiště. Dostal se i k centru, ten byl ale vzápětí zblokován. Esswein je zatím nejaktivnějším hráčem Nürnbergu, to bezpochyby.
15
Avšak i Mainz se po ztrátě míče rychle stahuje za balón a i Nürnberg tak útočí do plných, což mu také dělá značné obtíže. Pekharta na hrotu tak zatím vůbec nedostává míče.
14
Další z útoků Mainz. Ten se však opět dostal jen po šestnáctku a pak jeho ofenzivní snahy ztroskotaly. Nürnberg zatím krom úvodní šance Szalaie v obraně na jedničku.
13
Mainz stále u míče, ale přes zahuštěnou obranu to měli hosté velmi těžké a také se moc daleko nedostali. Naopak míč získal Esswein a namířil si to po levé straně ke zteči. Nakonec byl ale zastaven.
12
Szalai faulovaný a hosté tak měli šanci na standardní situaci, ale rozhodli se rychle rozehrávat a pokračovali v postupné kombinaci. Domácí však Mainz vytlačili až na jeho polovinu.
11
Domácí mohli jít do rychlého brejku, ale Esswein nevyhodnotil situaci dobře a chybně přihrával na levé křídlo, u míče byl dřív hráč Mainzu.
10
Nürnberg založil postupný útok, který se ale příliš daleko nestal. Ztroskotal těsně za středovou čárou. Domácí mají alespoň autové vhazování.
9
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, žádný z týmů se nedostal k souvislejší útočné akci. Aktuálně u míče Nürnberg.
8
Zdeněk Pospěch se snažil na pravém křídle zachytit dlouhý centr, o chlup se mu to nepovedlo a míč skončil v autu. Pospěch se tak musí rychle vrátit do obrany.
7
Mainz se zatím více dostává do hry, ale jinak je to poměrně vyrovnaná, každopádně hosté jsou zatím v ofenzívě nebezpečnější a také nápaditější.
6
Dobrá akce hostů. Nicolai Müller dostal míč se snažil ve skluzu zpětnou přihrávkou najít své spoluhráče ve vápně, ale pas šel do míst, kde nikdo z hráčů Mainzu nebyl.
5
Akce Nürnbergu, z levé strany centroval Esswein a domácí se dostali k hlavičce, ta však byla málo důrazná a mířila přímo doprostřed brány, takže Wetklo neměl výraznější problémy.
4
Mainz vstoupil do zápasu lépe, ale Nürnberg začíná postupně vyrovnávat hru a podíval se také výrazněji do útoku. Tomáš Pekhart svedl na hrotu útoku souboj, nebyl však vítězem.
3
...Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl, domácí se v pohodě ubránili a odvrátili míč do bezpečí.
2
Szalai dostal míč do vápna a ihned pálil z levé strany k bližší tyči, Raphael Schafer si připsal první zákrok a vyrazil nepříjemnou střelu na rohový kop...
1
Zápas právě začal, domácí mohli jít do prvního útoku, ale byl na levém křídle zastaven, přesto domácí zůstali u míče.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE – Nürnberg bude postrádat dlouhodobě zraněné Gebharta, Ildize, Hlouška a Antonia. Mainzu bude chybět Zabavnik, který už sice trénuje, ale proti Nürnbergu ještě k dispozici nebude.
ROZHODČÍ: Stieler – Petersen, Wezel – Kunsleben.
LAVIČKA MAINZ: H. Müller (GK), Bell, M. Risse, Ede, Ivanschitz, Caligiuri, Choupo-Moting.
LAVIČKA NÜRNBERG: Rakovsky (GK), Dabanli, Plattenhardt, Frantz, Kanazaki, Mendler, Polter.
SESTAVA MAINZ: (4 – 1 – 2 – 1 – 2) Wetklo – Pospěch, Svensson, Noveski, Diaz – Kirchhoff – Baumgartlinger, Soto – Zimling – N. Müller, Szalai.
Trenér: Thomas Tuchel.
SESTAVA NÜRNBERG: (4 – 1 – 4 – 1) Schäfer – Balitsch, Nilsson, T. Klose, Pinola – Simons – Chandler, Kiyotake, Feulner, Esswein – Pekhart.
Trenér: Michael Weisinger.
TRENÉŘI PŘED ZÁPASEM:

MICHAEL WEISINGER (TRENÉR NÜRNBERGU) – Co se týká pohárové Evropy, Již několikrát jsem naznačil, že zůstáváme v tomto ohledu nanejvýš realističtí. Vůbec nechci plýtvat svou energií tím, že bych se intenzivně zaobíral naší účastí v pohárové Evropě. Naším jediným cílem je nasbírat v letošní sezóně 40 ligových bodů. Nálada v týmu je vynikající. Teď jen půjde o to přenést ji i na trávník. (zdroj: fcn.de)

THOMAS TUCHEL (TRENÉR MAINZU) – Jedná se o tým, jenž je mimořádně nebezpečný při zahrávání standardních situací. Při nich budeme muset být obzvlášť ostražití. Rovněž jejich přechod do útoku je mnohdy bleskový, Esswein a Chandler jsou zvyklí hrát ve vysokém tempu. (zdroj: mainz05.de)
ZDENĚK POSPĚCH (1. FSV MAINZ) – Český obránce je pevnou součástí obrany Mainzu a jen těžko si lze bez něj představit základní sestavu. Nasbíral dvě žluté kartu a připsal si i jeden gól, když se trefil ve 22. kole proti Schalke.
TOMÁŠ PEKHART, ADAM HLOUŠEK (NÜRNBERG) – Útočník Nürnbergu Tomáš Pekhart prožil poněkud protrápený podzim, kdy se sice trefil hned ve druhém utkání, pak ale přišel dlouhý půst a v závěru podzimu vypadl český útočník dokonce ze základní sestavy. Na jaře Pekhart vstřelil dvě branky a na vytíženost si rozhodně nemůže stěžovat. Potřeboval by se však znovu trefit, na další gól totiž čeká už sedm zápasů.

Adam Hloušek si vybral minulý rok pořádnou smůlu a podruhé v kariéře si zranil koleno, což ho vyřadilo takřka na rok ze hry. Nyní už je Hloušek fit a začíná naplno trénovat.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Na podzim byl úspěšnější Mainz, který vyhrál v domácím prostředí 2:1. Celkově není bilance vzájemných zápasů příliš obsáhlá. Oba týmy se potkaly ve třinácti případech. Sedmkrát zvítězil Mainz, třikrát Nürnberg a ve třech případech vše skončilo smírným výsledkem.
1. FSV MAINZ bojuje v plné polní o evropské poháry. Momentálně je na osmém místě a na šestý Frankfurt, který už svůj zápas odehrál, má ztrátu tří bodů. Situace v této části tabulky je nesmírně vyrovnaná, každý bod je tak pro Nullfünfer důležitý. Stejně jako Nürnberg, i Mainz se může pochlubit sérií bez prohry, sice není taková jako u soupeře, ale i čtyři zápasy bez porážky je velmi solidní bilance. Venku navíc Mainz poměrně často boduje.
1. FC NÜRNBERG prožívá zatím poměrně solidní jaro. Z deseti jarních utkání prohrál jen jedno, a to v Dortmundu, jinak pravidelně sbírá body a co víc, už osm zápasů nepoznal porážku. A doma je to pro Der Club ještě lepší, v domácím prostředí neprohrál dokonce jedenáct zápasů. Výsledkem je to, že je Nürnberg na jedenácté pozici a nemusí se strachovat o záchranu. Na šestnáctý Augsburgu má náskok jedenácti bodů. Naopak svěřenci trenéra Wiesingera mohou v případě výhry nad Mainzem ještě po očku pokukovat po evropských pohárech.
Pěkný nedělní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 28. kola německé Bundesligy mezi Nürnbergem a Mainzem. Utkání začíná v 15:30.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Leverkusen 1 0 1 0 0:0 1
9. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
10. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
11. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud