Schalke - Hannover | ONLINE | 18.1.2013 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek vše, věřím, že jste se bavili. Přeji pěkný zbytek večera a na počtenou.
Schalke se vítězstvím posunulo dočasně na páté místo. Hannover je prozatím stále na jedenácté pozici.
Neuvěřitelný zápas byl k vidění v Gelsenkirchenu, a to tedy především ve druhé půli, kdy padlo osm branek. Ano, čtete dobře - osm branek. Z divoké přestřelky nakonec jako vítěz vzešlo Schalke. Za ofenzivní představení si však zaslouží pochvalu oba týmy. Parádní pozvánka na další zápasy německé Bundesligy.
Konec zápasu.
90+2
Hannover právě vstřelil branku!

Neuvěřitelnou věc teď provedl MAME DIOUF (7), který předvedl na hranici vápna parádní nůžky a míč se od břevna odrazil za brankovou čáru. Perfektní tečka za utkáním.
90+1
V závěru ještě jedná žlutá karta pro Benedikta Höwedese (SCH).
90
Poslední střídání Schalke. Ze hry odchází Lewis Holtby a poslední okamžiky na hřišti si užije nová posila Raffael.
88
Schalke právě vstřelilo branku!

Nejen, že si domácí s rohem poradili, ale ještě šli do rychlého protiútoku a dostali se do přečíslení tři na brankáře! Farfán nahrál LEWISI HOLTBYMU (3) a ten zamířil prakticky do prázdné brány.
88
...S rohovým kopem si domácí obrana dokázala poradit.
88
Po akci Schlaudraffa následuje rohový kop pro Hannover...
87
...Centr mířil do ohně před bránu, odkud vzešla hlavička Mameho Dioufa, který však mířil jen vedle brány.
86
Na levém křídle těsně před vápnem teď Atsuto Uchida (SCH) fauloval Rausche, dostal žlutou kartu a ještě nabídl soupeři zajímavou standardní situaci...
85
Husztiho dlouhý centr na Abdellaoueho, který byl však pokrytý.
84
Hannover kombinuje kolem středového kruhu a marně vymýšlí kudy se dostat přes těsnou obranu soupeře, který už se teď do ofenzívy rozhodně hrnout nebude.
83
Konstantin Rausch (HAN) poslal k zemi Farfána a vysloužil si žlutou kartu.
82
Dlouhý centr dopředu na Mame Dioufa, situaci však dobře přečetl brankář Hildebrand a byl u míče dříve.
81
Huszti zkusil změnit tempo kombinace centrem, ale nebyl to nejlepší nápad. Hannover přišel o míč, a to teď rozhodně nepotřebuje.
80
Pas do vápna na Mame Dioufa, ten však nezpracoval míč, který poté v pohodě vyvezl z nebezpečí Uchida.
79
Na hřišti se toho nyní moc neděje, že by klid před další bouří? Jisté je, že Hannover se určitě bude snažit ještě vyvinout tlak.
77
Podruhé střídají i hosté. Ze hřiště odchází Sergio da Silva Pinto a na hřišti se tak může převést nová posila Hannoveru Andre Hoffmann.
77
Druhé střídání Schalke. Trávník opouští Julian Draxler a do hry pustí švýcarského reprezentanta Tranquillo Barnettu.
76
Schalke dobře kombinovalo, ale poslední přihrávka na Maricu šla do ofsajdového postavení.
75
Jeden z hráčů Schalke se teď ocitl po souboji ve vápně na zemi. Domácí se dožadovali penalty, hraje se však dále, rozhodčí byl blízko.
75
Farfán přihrál na hranici vápna Holtbymu, který měl vše připraveno na střelu, ale jho tvrdý pokus byl zblokován.
74
Na hřišti se děje něco zvláštního, už dlouhou totiž nepadl gól. Ale teď vážněji, hra se opravdu trochu uklidnila po předchozím bláznivém průběhu.
73
Střídá i Schalke. Ze hry odchází střelec jedné z branek Marco Höger a na hřišti ho nahrazuje Sead Kolasinac.
72
Tento zápas je nejlepší pozvánkou na jarní část německé Bundesligy a jen dokazuje, jak je tato liga kvalitní - vyprodané stadióny, hodně gólů, skvělý fotbal.
71
Hannover poprvé střídá. Ze hry odchází Artur Sobiech a nahrazuje ho
Mohammed Abdellaoue.
70
A mohlo být znovu vyrovnáno. Mame Diouf dostal přihrávku k levé tyči a stačilo, aby míč dobře trefil. To se ale nestalo a Diouf branku minul.
68
Hannover právě vstřelil branku!

A brankové hody pokračují! K SZABOLCSOVI HUSZTIMU (6) se odrazil ve vápně míč a maďarský reprezentant ho z voleje uklidil parádní ranou do brány.
67
Schalke právě vstřelilo branku!

Neuvěřitelná druhá půle! Schalke ztratilo dvoubrankový náskok za čtyři minuty a za tři si ho zase vzalo zpět. CIPRIAN MARICA (2) měl na levé straně dostatek prostoru a řítil se na brankáře Zielera. Zachoval klidnou hlavou a podél brankáře zakončil.
64
Schalke právě vstřelilo branku!

Skvělá odpověď na soupeřovo vyrovnání od Schalke. MARCO HÖGER (2) zpracoval centr pro Holtbyho na hranici vápna. Ten mu míč po menší kličkované vrátil a Höger měl ideální pozici pro skórování a rozhodně se jí nezalekl.
62
Hannover zůstává nadále aktivní a cítí, že soupeř by mohl být rychlým vyrovnáním zlomený.
60
Tak jestli to vypadalo na začátku druhé půle pro Schalke mimořádně dobře, nyní je to jedna velká katastrofa.
59
Hannover právě vstřelil branku!

Tak Hannover se zvedl velice rychle. Čtyři minuty mu stačily na vyrovnání. Míč propadl na levou stranu vápna k SZABOLCSOVI HUSZTIMU (5), který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Střela byla hodně podobná té Farfánově při první brance Schalke.
57
Domácí tým musí být opět obezřetný, i když gól Hannoveru byl do jisté míry hodně šťastný. Nicméně Hannover je po vstřelené brance velmi aktivní.
56
Snížení zápasu určitě prospěje. Bude to ještě velké drama.
55
Hannover právě vstřelil branku!

Ještě není nic zdaleka rozhodnuto. Centr na přední tyč po standardní situaci Hannoveru byl odvrácen na vápno, kde byl SERGIO DA SILVA PINTO (1) a jeho střela díky teči Neustädtera skončila v horním rohu branky.
54
Hostům nezbývá, než vrhnout síly do útoku, a to právě teď také dělají. Farfán fauloval Rausche a bude z toho standardní situace...
53
Nadějný útok Hannoveru nyní přerušila nepřesná přihrávka. Hannover je druhým gólem očividně zaskočený.
52
Artur Sobiech (HAN) zasáhl loktem protihráče. Co mu v první půli prošlo, nyní už je oceněno žlutou kartou.
51
Hannover si tedy zrovna nepřipravil dobrou půdu na vyrovnání. Nyní už to bude v jeho případě buď, a nebo.
49
Schalke právě vstřelilo branku!

Domácí nyní udělali další důležitý krok za třemi body. Hannover propadl v obraně a Schalke šlo dva na jednoho. Holtby přihrál JULIANA DRAXLEROVI (4), před nímž byl jen brankář Zieler. Draxler si počínal chladnokrevně a uklidil míč podél Zielera k bližší levé tyči.
49
Hannover se přes obranu Schalke dostával v první půli jen velmi těžko, ve druhé půli tedy bude muset vymyslet nějaký jiný plán, který by soupeře překvapil.
48
Höger příliš váhal s rozehrávkou a není to poprvé. Zastavil tak dobře rozvíjející se protiútok, když mu byl míč uzmut.
47
Hannover se vzhledem k výsledku bude muset ve druhé půli tlačit dopředu. Doufejme, že to bude slibovat zajímavý fotbal.
46
Druhý poločas rozehrán. O přestávce neproběhly žádně změny. Na hřišti tedy máme stejné hráče jako v půli první.
46
Začal druhý poločas.
Zápas nabídl v úvodu hned několik zajímavých momentů ze strany Schalke. Hannover pak postupně vyrovnal hru, ale na šance čekal marně. V druhé polovině první části se pak spíše udělovaly karty a utkání bylo trochu nervóznější. Gólu jsem se ale nakonec dočkali. Farfán se ve 44. minutě trefil přesně a poslal domácí tým do vedení.
První poločas skončil.
45
A nemuselo zůstat jen u jednoho gólu. Nebezpečně pálil Holtby, ale nakonec z toho byl pouze roh. Po něm se dostalo Schalke k hlavičce, ale brankáře Zieler si se situací poradil.
44
Schalke právě vstřelilo branku!

Gól do šatny teď věnoval Hannoveru JEFFERSON FARFÁN (5). Domácí zahrávali dlouhý aut, který hosté odvrátili na pravou stranu vápna právě k Farfánovi, jenž se na střelu velmi dobře připravil a poslal i přes snahu vybíhajícího brankáře Zielera míč do brány.
43
Dlouhý aut do vápna Uchidy ještě prodlužoval hlavou Marica, hostující obrana ale míč odvrátila do bezpečí.
42
...Marica se na malém vápně dostal i přes držení za dres před Chaheda a podařilo se mu hlavičkovat. Jeho pokus skončil nad bránou.
41
Standardní situaci Schalke ještě prodlužoval Fuchs a Mame Diouf odvrátil míč na rohový kop...
40
Schalke v posledních okamžicích trochu v ofenzívě vyklidilo pole. Začátek zápasu sliboval fanouškům domácích poněkud jiný průběh utkání, než teď mohou vidět.
39
Standardka Schalke nevyšla podle představ a hosté se vydali do rychlého protiútoku. Mame Diouf už byl natěšený, že půjde sám na Hildebranda, ovšem zastavil ho ofsajd.
37
Farfána teď uťal skluzem Johan Djourou (HAN) a bude to jeho první žlutá karta v Bundeslize. V posledních chvílích se více diskutuje a rozdávají karty, než se hraje.
37
Schlaudraff se rozhodl pro velký kvapík na pravém křídle, dostal se až do vápna a z pravé strany chtěl poslat gólovou přihrávku na někoho ze spoluhráčů, našel však pouze brankáře Hildebranda.
36
Hráčům Schalke nyní pochodují nervy, tedy především Fuchsovi, kterému mu byl pískán faul. Tahle nervozita a nesoustředění na hru by se nemusela domácím vůbec vyplatit.
35
Ciprian Marica (SCH) se sice diví, ale od žluté karty mu to určitě nepomůže. Druhá pro Schalke v krátkém časovém sledu.
34
K Holtbymu se ještě na chvíli vrátíme. Ten totiž přestoupil do Tottenhamu s tím, že tuto sezónu by měl dohrát v Schalke. Vše by ale mohlo být jinak a Holtby by se mohl stěhovat do Londýna, ještě do konce ledna.
32
Podruhé za sebou dobře zasáhl Diouf a tentokrát musel snést nepříjemný zákrok od Lewise Holtbyho, který si za to vysloužil žlutou katu.
31
Höger mohl jít do dobrého protiútoku, ale dobře se vrátil Mame Diouf a Högera odzbrojil. Pro Schalke škoda, mohlo jít do otevřené obrany.
30
Hildebrand si dnes ve vzduchu opravdu počíná sebevědomě a velmi jistě. Nyní vyboxoval do bezpečí centr hostů po standardní situaci.
29
Schmiedebach dostal dobrý pas za obranu a vypadalo to, že by mohl jít sám na bránu. Obrana Schalke se však stačila rychle stáhnout a Schmiedebach byl vytlačen z dobré pozice. Nakonec centroval a našel na druhé straně vápna Sobiecha, jeho střela byla zblokována.
28
...Opět centroval Hustzi. Prudký centr před bránu nakonec odvrátil do bezpečí Höwedes.
28
A po menší chvíli si hosté roh zopakují poté, co centr před bránu zblokoval Uchida...
27
Huszti zahrával první rohový kop Hannoveru. Svým centrem hledal Mame Dioufa, ale ten hlavičkoval v záklonu a branku soupeře tak vůbec neohrozil.
26
Matip dostal od Sobiecha loktem do obličeje, i zde se mohlo žlutit. Sobiech ale vyvázl bez trestu.
25
Standardní situaci zahrával Farfán a jeho dobrý centr do vápna musel brankář Zieler nakonec vyboxovat.
24
...S rohovým kopem si hosté poradili. Schalke však zůstalo u míče a šlapákem za žlutou kartu se provinil Sérgio da Silva Pinto (HAN).
23
Draxler se objevil u levé tyče a vypadalo to velmi nadějně, nakonec z toho bude pouze rohový kop...
22
Na lavičce náhradníků Schalke sedí čerstvá posila z Dynama Kyjev Raffael. Uvidíme, zda zasáhne v průběhu utkání do hry. Nicméně když už jsme u posil, Schalke je blízko dohodě s Lyonem o přestupu Michele Bastose, a to by byla jistě velká posila.
21
...Huszti neposlal do vápna špatný centr, ale pro míč suverénně a s jistotou došel brankář Timo Hildebrand.
20
Hannover je určitě aktivnější než v úvodu zápasu, nyní si hosté vybojovali standardní situaci...
19
Huszti vymýšlel dobrou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, ale celou situaci dobře přečetl Höwedes. Nicméně po chvíli se Hannover dostal opět k míči a přišel centr z pravé strany před bránu. Lopta skončila v rukavicích brankáře Hildebranda.
18
Příliš důrazně si počínal Schmiedebach v souboji z Höwedesem a je mu pískán útočný faul.
17
Pěkná kombinace Schalke a následný pas na Uchidu na pravém křídle, tomu ale míč trochu utekl.
16
Schalke se opět pokusilo prosadit centrovaným míčem do vápna, tentokrát si ale Hannover situaci pohlídal a nedovolil žádné zakončení.
15
Mame Diouf zbytečně ostře zajel do Högera, kterému se to tedy líbilo pramálo. Tohle si zasloužilo kartu, ale rozhodčí nechává pokračovat jen s varováním hostujícího útočníka.
14
Hannover vysunulo své napadání, ale Schalke se s tím i za cenu menších problémů dokázalo vypořádat. Míč ztratilo až na polovině soupeře.
13
Nyní to hosté zkoušeli po levém křídle, ale zde byla cesta uzavřena. Útok tak táhli po opačné straně, odkud přišel také centr do vápna, který odvracel Matip.
12
Hannover v klidu kombinuje na své polovině a dopředu se příliš nedere, když se o to hosté pokusili, hned o míč přišli.
11
Hannover v posledních okamžicích eliminoval nebezpečí ze strany Schalke a celkem zklidnil hru, což přijde po nepovedeném začátku určitě vhod.
10
Sedm zápasů už čeká Schalke na výhru, tato nelichotivá bilance ho stála umístění na druhém místě a dokonce propad až za pohárové pozice. Pod novým trenérem Jensem Kellerem se v úvodním zápase jara čeká prolomení této série.
9
Schlaudraff zpracoval centr levé křídle a pokoušel se odcentrovat před bránu, to se mu nepovedlo. Míč se dostal do vápna soupeře až po dlouhém autu, který si však obrana Schalke pohlídala.
8
Brankář Zieler poslal dlouhý pas na polovinu soupeře, kde svedl neúspěšnou bitvu o míč Sobiech. Po chvíli se však provinil faulem Farfán a hosté se dostali zpět k míči.
7
Schalke zatím jednoznačně lepší. Domácí si za necelých sedm minut dokázali vypracovat tři velmi dobré možnosti. Hannover se v útoku k ničemu nedostal.
6
Holtby našel pěknou přihrávkou za obranu nabíhajícího Maricu, ke kterému si ihned stahovali tři protihráči, ale Marica dokázala vystřelit a z levé strany vápna jen těsně minul bližší tyč.
5
Jistě jste si ze sestav všimli, že Schalke postrádá Huntelaara. Ten stojí kvůli kartám a jedinečnou možnost tak dostal rumunský útočník Marcia, který by se do základu jen těžko dostal.
4
Na dobrý centr Egimanna si nabíhali ve vápně Marica a Draxler. Právě Draxler se dostal k hlavičce a opět z toho bylo nebezpečí pro branku Hannoveru. Tentokrát však míč tři tyče těsně minul.
3
Schalke zahrávalo první rohový kop dnešního utkání a na penaltě se k hlavičce dostal Marco Höger. Jeho hlavička sice mířila doprostřed, ale brankář Zieler musel míč vyrazit z pod břevna mimo bránu.
2
Hannover nasadil i svoji čerstvou posilu Johana Djouroua, který přišel na hostování z Arsenalu. Djourou zaujal stoperské místo vedle Eggimanna.
1
Hosté rozehráli dnešní utkání a po menší zimní přestávce se tak opět rozjela německá Bundesliga. Z prvního útoku Hannoveru moc nebylo. Autové vhazování pro Schalke.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE - Schalke bude postrádat zraněného Afellaye a Papadopoulose. Pro karetní tresty pak nemohou nastoupit Jones a Huntelaar. Hannover se bude muset obejít bez zraněných Cherundola, Schulze, Andreasena a Stindla. Ya Kohan zamířil na Africký pohár národů. K dispozici také nebude nová posila Franca, který musí dohánět tréninkové manko.
ROZHODČÍ: Aytekin - Dietz, Brand - Winkmann.
LAVIČKA HANNOVER: Miller (GK), Haggui, Pander, Sakai, Hoffmann, Abdellaoue.
LAVIČKA SCHALKE: Unnerstall (GK), Metzelder, Kolasinac, Barnetta, Obasi, Raffael, Pukki.
SESTAVA HANNOVER: (4 - 2 - 2 - 2) Zieler - Chahed, Eggimann, Djourou, Rausch - Schmiedebach, da Silva Pinto - Schlaudraff, Huszti - Sobiech, M. Diouf.
Trenér: Mirko Slomka.
SESTAVA SCHALKE: (4 - 2 - 3 - 1) Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Fuchs - Höger, Neustädter - Farfán, Holtby, Draxler - Marcia
Trenér: Jens Keller.
TRENÉŘI PŘED ZÁPASEM:

JENS KELLER (SCHALKE) - Tým je ve velmi dobrém rozpoložení. Během přípravy jsme hodně pracovali a nyní to můžeme zhodnotit. (zdroj: schalke04.de)

MIRKO SLOMKA (HANNOVER) - Tým dostal před začátkem jarní části čtrnáct dní volno. Bylo jasné, že hráči si od sebe potřebují odpočinout, vypnout a odreagovat se, což se podařilo a nyní se znovu vracejí plní energie. Tento večerní zápas je pro nás skvělý rozjezd. (zdroj: hannover96.de)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Na podzim se oba týmy rozešly smírně výsledkem 2:2. Celkově je na tom ve vzájemných utkáních lépe Schalke, které nasbíralo 23 vítězství, čtrnáctkrÁt zvítězil Hannover a v deseti případech se zrodila remíza.
Střídavě oblačno, tak se dají charakterizovat podzimní výsledky HANNOVERU 96 , není tedy překvapením, že je na 11. místě se ziskem 23 bodů. Na sedmé Schalke ztrácí ale pouhé dva body a na páté překvapení z Freiburgu body tři. Hannover má se Schalke mnohé společného. V lize se mu příliš nedaří, ale v Evropské lize si zajistil postup do vyřazovací části. Na úspěch naopak nemůže pomýšlet v německém poháru, kde mu vystavil stopku Dortmund.

Hannover v zimě nezahálel a posiloval. Povedlo se mu získat hned tři. V novém působišti se tak ocitne Brazilec Franca a Andre Hoffmann z Duisburgu. Největší posilou se však bez pochyby stal Johan Djourou. Švýcarský obránce odešel z Arsenalu do Hannoveru na hostování.
Krásně se mohlo mít SCHALKE 04 , kdyby pokračovalo ve výkonech ze začátku sezóny. Leč realita v půlce prosince byla poněkud jiná. Osm zápasů bez výhry sesunulo tým z Gelsenkirchenu ze druhé až na sedmou pozici, tedy pozici, na které mám Schalke pohárového černého Petra. Výsledková krize stála místo trenéra Huuba Stevense, jehož na jeho místě vystřídal kouč týmu do 17 let Jens Keller. Schalke navíc ztratilo Lewise Holtbyho, jenž přestoupil v zimní přestávce do Tottenhamu, sezónu by však měl dohrát v Gelsenkirchenu.

Pojďme se ale věnovat pro Schalke příjemnějším věcem. Jako úspěšné se dá hodnotit působení v Lize mistrů, kde se dostalo Schalke do jarní vyřazovací části. Další dobrou zprávou v Gelsenkirchenu bylo prodloužení smlouvy kanonýra Klasse-Jana Huntelaara až do roku 2015. Schalke navíc získalo čerstvě novou posilou do útoku, kterou se stal Brazilec Raffael z Dynama Kyjev.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 18. kola německé Bundesligy mezi Schalke 04 a Hannoverem. Utkání začíná v 20:30.
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 30 22 4 4 90:30 70
2. Dortmund 30 19 6 5 81:35 63
3. Lipsko 30 16 11 3 75:32 59
4. Mgladbach 30 17 5 8 57:36 56
5. Leverkusen 30 17 5 8 56:40 56
6. Hoffenheim 30 12 7 11 42:50 43
7. Wolfsburg 29 11 9 9 41:36 42
8. Freiburg 30 11 8 11 39:41 41
9. Hertha Berlin 30 10 8 12 43:51 38
10. Schalke 29 9 10 10 34:46 37
11. Frankfurt 30 10 5 15 49:55 35
12. Köln 29 10 4 15 46:56 34
13. Augsburg 29 8 7 14 40:56 31
14. Union Berlin 29 9 4 16 34:52 31
15. Mainz 30 9 4 17 39:62 31
16. Düsseldorf 30 6 10 14 33:60 28
17. Werder 29 6 7 16 30:62 25
18. Paderborn 30 4 8 18 33:62 20
Články odjinud