Schalke - Mainz | ONLINE | 25.9.2012 20:00 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Schalke potvrdilo roli favoritu a jasně zvítězilo. Hosté si žádnou větší šanci za celý zápas ani nepřipravili a tak bylo jasné, že dnes s Gelsenkirchenu odjedou s prázdnou. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek úterního večera.
84
Poslední střídání také v modrém dresu. Ze hry odejde Huntelaar, který uvolní své místo Pukkimu.
Konec zápasu.
90
Poslední minutky se již dohrávají a o zisku třech bodů je již dnes rozhodnuto.
89
Schalke právě vstřelilo branku!
Otevřená obrana hostů inkasuje i potřetí. Přečíslení tři na dva vyřešili domácí fotbalisté dokonale. Jako poslední se míče dotkl TEEMU PUKKI, který dopravil míč do odkryté branky.
87
Modrá družina se znovu osvobodila a Fusch odkopává až na polovinu soupeře, kde se o další rozehrávku postará Bungert.
85
Hosté se sice tlačí před branku Unnerstalla, ale domácí obránci svoji práci plní na sto procent a do žádné šance Mainz nepustili.
83
Dnešní utkání sleduje 59116 diváků.
82
Schalke se tak dočkalo druhé branky, která bude zřejmě necelých deset minut před koncem utkání rozhodující.
81
Schalke právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté ale nemusí smutnit, protože se dokázali podruhé prosadit. V šestnáctce se dostal k hlavičce LEWIS HOLTBY a namířil ji přesně za záda bezmocného brankáře.
79
Huntelaar měl na kopačce druhou branku domácích. Přízemní centr do vápna se dostal až na odkrytého útočníka, ale ten nedokázal z bezprostřední blízkosti zasunout balon do sítě.
78
Na druhé straně se dostal ke střele Klasnic. Ale svým pokusem vystrašil snad pouze jen domácí diváky na tribuně.
77
Hosté si vypracovali možnost rohové kopu. O jeho rozehrání se postaral Draxler, ale příliš úspěšný nebyl, když našel pouze hlavu jednoho z bránících fotbalistů.
75
Poslední střídání Mainzu. Ze hry odejde Szalaim, který přepustí své místo Klasnicovi.
74
Mainz teď hodně rázně zahrozil a málem z toho byla vyrovnávací branka. Centr z levé strany se snesl až na hlavu Szalaiho, ale nedokázal zacílit přesně.
73
Huntelaar se dostal do dobré střelecké pozice na hranici pokutového území. Jeho rána však letěla pouze doprostřed branky, kde stál připravený Wetklo.
71
Ani fotbalistům v modrých dresech s v posledních minutách kombinace nedaří. Nepřesně si počínal Howedes.
69
V druhém případě se na hřiště podívá Draxler, který nahradí dosavadního jediného střelce Farfána.
69
I domácí poprvé střídají a je to hned dvakrát. V první případě odejde Afellay, kterého nahradí Barnetta.
68
Mainz se ale o dobrou šanci sám připravil. Finální přihrávka na volného Mullera nepřišla a ten se na své spoluhráče hodně zlobí.
66
Hosté drží míč ale od branky Unnerstalla jsou na hony vzdáleny. To fotbalistům v modrých dresech zatím vyhovuje a pouze vyčkávají s čím přijde soupeř.
64
Mohučský brankář Wetklo dostává žlutou kartu za hlasité protesty.
64
Hosté střídají podruhé. Odpracováno má dnes Ivanschitz. Na hrací plochu se za něj podívá Muller.
63
Domácí fotbalisté touží přidat druhou branku, která by jim zaručovala větší klid. Schalke se zatím zdá ve hře dopředu trochu křečovité a žádná větší šance nepřichází.
61
Tvrdý střet na polovině hřiště ocenil hlavní sudí žlutým napomenutím pro Polanskiho.
59
První střídání v červeném dresu. Ze hry odejde Rukavytsya, kterého vystřídá Choupo Moting.
57
Diaz hledal dlouhým centrem Szalaiho. Toho ale hledal marně, protože hostující útočník záměr svého kolegy nepochopil.
55
Hráči v červených dresech se dostali k rohovému kopu. Ale ani tentokrát si žádnou větší šanci z něj nevypracovali. Domácí obrana se v poklidu osvobodila.
54
Další ofenzivní snahu Schalke brzdí praporek pomezního rozhodčího. To mu opět neunikl centimetrový ofsajd a byl posouzen správně.
53
Mainz se vymanil z domácího sevření a podnikl útočný výpad. Na jeho konci stál Ivanschitz, který nepřesně rozehrál na Rukavytsya.
52
Huntellar se objevil za obranou soupeře a unikal vstříc brance Wetkla. Jenže domácí ostrostřelce nepustil do hry praporek pomezního rozhodčího, který odmával ofsajdové postavení.
51
První žlutou kartu v utkání obdržel domácí Neustadter, který nepříjemně poslal k zemi Polanskiho.
50
Ani domácí modrá družina nechtěla zůstat pozadu. Ke střele ze střední vzdálenosti natáhl Holtby, ale zařízení vůbec netrefil.
49
První střelecký pokus v druhé pětačtyřicetiminutovce registrujeme z kopaček mohučských fotbalistů. Autorem nepříjemné rány byl Soto, ale s jeho pokusem si Unnerstall poradil.
48
Ani Schalke nepředvedlo bůhví jakou kombinaci a také se míče pouze zbavilo, poté co si Hoger nerozuměl s parťákem Huntelaarem.
47
Hosté se ujali rozehrávky a ihned spěchají před domácí branku. Dlouhý nákop Pospěcha však nic slibného nepřinesl a hosté přišli o herní pomůcku.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Domácí fotbalisté působí lepším dojmem než jejich soupeř z Mainzu. Schalke se dokázala během prvního poločasu jednou prosadit, když výhodu pokutového kopu využil Farfan. Hostům ale stačí jediná branka k vyrovnání a tak se v druhé půli můžeme určitě těšit na ofenzivní tažení.
První poločas skončil.
45
Hosté jsou sice v držení kulaté pomůcky, ale zatím se nacházejí až příliš daleko od domácí branky a tak mohou být fotbalisté Schalke v klidu.
44
Nic závažného to ale nebylo a domácí záložník už je na nohou. Sudí Hartmann mu dal pokyn a tak se může zapojit do dalšího domácí kombinace.
43
Hoger se dostal do kontaktu s Noveskim a prvně jmenovaný to odnesl hůře. Leží na zemi a bude potřebovat ošetření.
41
Z ní ale mohučští fotbalisté nic vymyslet nedokázali. Centr do pokutového území byl až příliš dlouhý a doletěl pouze do náruče brankáře.
40
Rozběhla se poslední pětiminutovka, kterou nezačala domácí družina vůbec dobře. Po zkažené kombinaci a následné faulu budou hosté rozehrávat standardní situaci.
38
Afellay se dostal do střelecké pokusu z hranice vápna. Jeho projetil byl však hodně nepřesný a zamířil vysoko na tribunu Veltins arény.
37
Holtby se probíjel do šestnáctky, ale jeho snažení ukončila píšťalka hlavního sudího, která odpískala útočný faul.
35
Hráči v modrých dresech drží míč na svých kopačkách a zatím jej soupeři nechtějí vůbec půjčit. Schalke svoji rozehrávku roztáhlo po celé šířce hřiště a nikam se nežene.
33
Oba týmy teď předvedli několik nepřesností v rozehrávce. Posledním kdo se dotkl balonu byl hráč v červeném dresu, což také stvrdil pomezní rozhodčí.
32
Souboj na polovině hrací plochy absolvoval Diaz s Farfanem. Úspěšněji skončil souboj pro domácího hráče, který vyšel ze souboje jako vítěz a míč získal.
30
Domácí Schalke se o něco podobného snažilo i na druhé straně. Fotbalistům z Gelsenkirchenu však chyběla finální přihrávka a ke střele se vůbec nedostali.
28
Konečně kloudná akce hostů, po které přišlo i ohrožení domácí svatyně. Ťukes na jeden dotyk doputoval až k Sotovi a ten z hranice vápna vypálil. Avšak pouze do rukavic připraveného Unnerstalla.
27
Mainz sice získal území, na kterém se mohl rozvíjet další ofenzivní tlak. Jenže předvedl velmi netrpělivou kombinaci a počínání hostujícíh fotbalistů ukončil Fuchs.
26
Na ten ale čekali hosté zřejmě moc dlouho a o herní pomůcku přišli. Na druhé straně se dostal do palebné pozice Huntellar, který sice vystřelil ale pouze nad branku.
25
Hráči v červených dresech se ujali míče po nepříliš přesvědčivé domácí akci. Mainz zatím vyčkává na vhodný moment k útoku.
23
Fotbalisté Schalke zatím nikam spěchat nebudou. Jejich kombinace se odehrává na středu hřiště a na vlastní polovině.
21
Hosté se snažili o rychlou odpověď ale neuspěli. Szalai přihrával na Rukavytsya, ten si ale balon špatně zpracoval a o dobrou příležitost přišel.
21
Schalke právě vstřelilo branku!
Balon si na penaltový puntík postavil JEFFERSON FARFAN a svojí nekompromisní ranou nedal hostujícímu brankáři Wetklovi žádnou šanci.
20
Domácí budou zahrávat pokutový kop, po nešťastném faulu uvnitř šestnáctky.
18
Ivanschitz se dokázal protáhnout mezi dvěma bránícími fotbalisty a upaloval k domácí brance. Tam se pokusil ještě přihrát do lepší pozice Baumgarlingerovi, ale ten se k míči nedostal.
16
Hosté to s kombinací přehnali a balon pouze odevzdali domácím hráčům. Ti se přesunuli až na útočnou polovinu, kde budou vymýšlet další útočné choutky.
15
Červená družina nikam nespěchá a s rozehrávkou bude začínat až od vlastního brankáře, který pošle dlouhý nákop až na polovinu domácího týmu.
13
První rohový kop také pro Mainz. O jeho exekuci se postaral Ivanschitz, ale ve vápně nalezl pouze připraveného brankáře Unnerstalla.
12
Následně si balon k rohovému praporku postavil Farfan a odcentroval. Jenže nikoho v modrém dresu nenašel a hosté se osvobozují.
11
Další větší příležitost pro domácí fotbalisty. Odražený míč se kousek za vápnem dostal až na kopačky Howedese. Ten neotálel a vypálil na branku. Brankář Wetlo se měl co ohánět, aby vyrazil na roh.
10
Hráči v modrých dresech uklidnili hru a kombinují na své polovině hřiště. Dopředu to zkusil individuálně Holtby, ale neúspěšně.
8
Na zadní tyči se objevil úplně osamocený Soto. Na toho domácí beci zcela pozapomněli, ale nemuseli až tak litovat. Mohučský založník branku vůbec netrefil.
7
Hosté se trošku oklepali z počátečního tlaku a sami zahrozili. Na hranici šestnáctky se dostal do střelecké pokusu Szalai, ale svoji střelu nenamířil vůbec přesně a ta skončila mimo.
6
Tentokrát přišlo ještě větší ohrožení mohučské branky. K další hlavičce se uprostřed pokutového území dostal Papadopulos a mířil je těsně vedle pravé tyče.
5
Fotbalisté z Gelsenkirchenu měli k dispozici první rohový kop. Toho se ujal Farfan a nepočínal si vůbec zle. Před brankou našel přesně hlavu Hogera, ale jeho hlavička nebyla tak razantní a brankář Wetklo ji vyrazil.
4
Útočný výpad hráči v modrých dresech přibrzdil Polanski. Ten předvedl dobrý obranný zákrok a balon od něj doputoval až do zámezí.
3
Hosté začali hodně zostra. Své už o tom ví i obránce Schalke Uchida, který inkasoval tvrdý zákrok od Diaze.
2
Domácí hráči vyhráli los a uvedli míč do hry. O rozehrávku se postaral Afellay s Huntelaarem.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva nastupují na hrací plochu. Domácí fotbalisté odehrají zápas v klasických modrých dresech. Hosté z Mohuče oblékli červené úboru.
Úvodní sestavy:

FC Schalke 04: Unnerstall - Uchida, Papadopoulos, Howedes, Fuchs - Neustadter - Farfan, Hoger, Holtby, Afellay - Huntelaar.

1. FSV Mainz 05: Wetklo - Pospěch, Bungert, Noveski, Diaz - Polanski, Soto - Rukavytsya, Baumgarlinger, Ivanschitz - Szalai.

Rozhodčí: Hartmann - Schalk, Färber.
Vzájemná bilance

Vzájemná bilance z minulého ročníku Bundesligy hovoří lépe pro Schalke. To dokázalo vyhrát v Mohuči poměrem 2:4 a v jarním odvetě se zrodil výsledek 1:1.
FC Schalke 04

Fotbalisté z Gelsenkirchenu po čtyřech odehraných zápasech okupují páté místo se ziskem 7. bodů. Ty si na svůj bodový účet připsali po dvou výhrách a jedné remíze.

V úvodním kole ukázali domácí fotbalisté, že góly opravdu dávat umí a rozpoutali přestřelku v Hannoveru. Tam se nakonec oba soupeři rozešli smírně 2:2. Ani o týden později nezahálela ofenzivní síla Schalke a odnesli to fotbalisté Augsburgu. Ty odjeli z Veltins Arény s prázdnou po výsledku 3:1. Druhou letošní výhru si domácí družina připsali na půdě Furthu. Tam se zrodil výsledek 0:2 pro Schalke. Sobotní vystoupení už tak úspěšné nebylo. Do Gelsenkirchenu zavítal favorit z Mnichova a na toho už domácí nestačili a podlehli mu 0:2.

Nejlepšími střelci týmu jsou dvoubrankový Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar a také Němec Lewis Holtby.

1. FSV Mainz 05

Hráči Mohuče se po odehraných čtyřech utkáních nachází na dvanáctém místě se ziskem 4. bodů, které získali za jedinou výhru a jeden remízový výsledek.

První body přišly pro hosty již v prvním kole. Jeden bod za remízu 1:1 si mohučští fotbalisté odvezli z Freiburg. První vystoupení před domácími fandy přišlo hned o týden později. Bylo to však vystoupení neúspěšné, protože mohučský stadion vyloupil Furth po výsledku 0:1. Ve třetím kole zřejmě ani ten největší optimista nemohl pomýšlet na body. Fotbalisté Mohuče se totiž představili v Alianz aréně a domácí Bayern žádné překvapení nedopustil a zvítězil 3:1. První letošní výhra se zrodila v Mainzu, tam domácí fotbalisté odčinili první domácí neúspěch a porazili nováčka z Augsburg poměrem 2:0

Nejlepšími střelci hostů jsou se dvěma zásahy Rakušan
Andreas Ivanschitz a Maďar Ádám Szalai. Ti to hráči zatím obstarali všechny dosavadní góly svého týmu.
Vítejte u on-line přenosu z německé Bundesligy. V pátém kole se proti sobě ve Veltins aréně v Gelsenkirchenu postaví domácí fotbalisté Schalke 04, kteří budou hostit 1. FSV Mainz 05. Utkání začíná v 20:00.
8. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 7 5 1 1 15:6 16
2. Wolfsburg 7 4 3 0 10:4 15
3. Bayern 7 4 2 1 20:8 14
4. Lipsko 7 4 2 1 15:7 14
5. Freiburg 7 4 2 1 15:7 14
6. Schalke 7 4 2 1 14:7 14
7. Leverkusen 7 4 2 1 12:8 14
8. Dortmund 7 3 3 1 19:11 12
9. Frankfurt 7 3 2 2 11:10 11
10. Hertha Berlin 7 3 1 3 12:12 10
11. Werder 7 2 2 3 12:16 8
12. Hoffenheim 7 2 2 3 6:11 8
13. Mainz 7 2 0 5 7:17 6
14. Augsburg 7 1 2 4 8:19 5
15. Düsseldorf 7 1 1 5 9:14 4
16. Union Berlin 7 1 1 5 6:13 4
17. Köln 7 1 1 5 5:16 4
18. Paderborn 7 0 1 6 9:19 1
Články odjinud