Schalke - Werder | ONLINE | 10.11.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

O tomto zápase se bude ještě hodně diskutovat. Werder promrhal náskok, který mu v šestnácté minutě dal Hunt a po brankách Neustädtera s Draxlerem odjíždí z Vestfálska s prázdnou. Mohlo tomu ale být jinak, to by však závěrečný pokus Theodora Gebre Selassieho nesměl dle verdiktu sudích na brankové čáře vyhlavičkovat Holtby. Z Gelsenkirchenu to je pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Neuvěřitelné! Gebre Selassie se mohl stát hrdinou Werderu. Jeho nádhernou patičku z okraje malého vápna ale na brankové čáře vyhlavičkoval Holtby.
90+4
A na ten jde i Mielitz!
90+3
Po zásahu Matipa tu ale bude ještě jeden rohový kop.
90+3
Nakonec ne a Schalke se ubránilo.
90+3
Holtby fauloval na půlící čáře a do šestnáctky se chystá snad i Mielitz.
90+3
Rozběhla se poslední minuta utkání.
90+2
Arnautović vztekle po přiřknutí autového vhazování Schalke zakopl míč na tribuny. Může být rád, že ještě nebyl oceněn kartou.
90+2
Akpala uplatnil svou stavbu těla před šestnáctkou, ale pak z otočky vypálil nad branku Schalke.
90+1
Přidávají se tři minuty.
90
Střídá se na obou stranách: Christoph Moritz si zahraje poslední minuty místo Jermaine Jonese a Lukase Schmitze nahradil Sebastian Prödl.
90
Střídá se na obou stranách: Christoph Moritz si zahraje poslední minuty místo Jermaine Jonese a Lukase Schmitze nahradil Sebastian Prödl.
90
Už ne, Schmitz na levé straně nestihl.
90
Začala poslední minuta, Werder drží míč.
89
Werder je v okamžitém protiútoku opět zastaven nedobytnou tvrzí domácích.
88
Marica centrem pod sebe našel na šestnáctce úplně volného Holtbyho, jenomže tomu nadělalo obrovské problémy zpracování, díky čemuž nemohlo přijít zakončení.
87
Místo Jonese se již do hry chystá Moritz.
87
Hra je na chvíli pozastavena, neboť na trávníku leží Jones, jehož začínají chytat křeče.
86
Gebre Selassie v klíčový okamžik přerušil snažení Draxlera u postranní čáry.
86
Werder začíná čím dál více otvírat hru.
85
Draxler udělal kličku Gebre Selassiemu, vytáhl Mielitze ven z branky a předložil míč na zadní tyč Holtbymu, jenž jej pohodlně doklepl do branky. Branka ale kvůli jeho postavení mimo hru nemohla být uznána.
84
Mielitz se činil i následně a míč vyboxoval pryč.
84
Mohlo být definitivně rozhodnuto, to by ale Draxler nesměl se šancí naložit tak lajdácky a nechat vyniknout Mielitze, jenž pravou nohou v čisté šanci vykopl míč na rohový kop!
83
Aaron Hunt neunesl ostřejší dohrání od Papadopoula a zachoval se k němu velmi nesportovně, když jej po skončení souboje poslal na zem. Okamžitě následovala žlutá karta.
82
Werder prohýřil slibný náskok a s návratem do utkání to bude mít velmi těžké.
81
Werder vrhá všechny síly do ofenzivy: Joseph Akpala nahradil Zlatka Junuzoviće.
81
Marica u postranní čáry zastavil Arnautoviće.
80
Farfán se pokusil utancovat Schmitze, ten mu ale chladnokrevně vypíchl míč a zastavil další akci.
80
Gebre Selassie se pokusil vzít vše na sebe a byl takticky zastaven Draxlerem.
79
De Bruyneho teď zradil trávník a míč od Mielitze jej tak minul. Schalke se zadarmo dostalo k autovému vhazování.
78
Lukimya nevědomky fauloval Jonese a Schalke s rozehrávkou příliš nepospíchá.
77
Schalke v současné chvíli patří druhé místo, neboť Frankfurt nadále prohrává v Allianz Areně.
76
Hunt ale trefil jenom zeď, navíc se vůbec nedomluvil s Arnautovićem, který chtěl zakončovat taky a skoro mu ukopl nohu.
75
Prakticky všichni hráči jsou v šestnáctce Schalke.
74
Hunt byl zcela jasně zezadu sražen Neustädterem před pokutovým územím a Werder tak bude mít obrovskou příležitost srovnat. Roman Neustädter navíc za celý zákrok dostal žlutou kartu, vůbec první v zápase.
73
Na kopačky hostí se teď vkradla mírná nervozita, Thomas Schaaf za chvíli určitě ještě jednou vystřídá.
72
Ve vzduchu se teď střetli dva Řekové, přičemž faul na Papadopoula byl odpískán Sokratovi.
71
Werder to s odpovědí bude mít hodně těžké, neboť ve druhé půli již rozhodně není tak aktivní.
69
Schalke právě vstřelilo branku!
Po němž se může právem radovat. Werder se nestihl vrátit po zpackané standardní situaci, JULIAN DRAXLER nejprve rozdal míč do strany na Jonese, aby se mu pak vrátil zpět do míst, odkud se již dají dávat góly. Tento střídající hráč překonal Mielitze na zadní tyč a dokonal obrat.
69
De Bruyneho centr vyboxoval Unnerstall a Schalke jde do protiútoku.
69
Füllkrug ihned zamotal Höwedesovi hlavu na levé straně a vybojoval rohový kop.
68
Niclas Füllkrug přišel na hřiště místo Eljera Eliy.
67
Holtbymu se dnes vůbec nedaří a své trápení jen prohloubil zbytečným faulem.
66
Nebezpečný centr na malé vápno k Maricovi naštěstí pro Werder odhlavičkoval Lukimya.
66
Marica v první příležitosti utkání byl dost možná nebezpečnější než Huntelaar vyjma první minuty, v rozhodující okamžik si ale s míčem neporozuměl a nechal jej utéct za koncovou čáru.
65
Elia se v šestnáctce zbytečně pokoušel štrykovat s míčem a přišel o něj. Někdy je hrozná škoda, co tento záložník volí za způsoby.
65
Vlastní nedisciplinovaností se ale míče zbavil.
64
Werder se naskládal před šestnáctku Schalke.
63
Je tu to, co se dalo očekávat. Nevýrazného Klaase-Jana Huntelaara vystřídal Ciprian Marica.
63
Fuchsův centre tentokrát odhlavičkovala obrana Werderu.
62
Petersen dvakrát za sebou zastavil akci faulem. Stále hrajeme bez žluté karty, což je minimálně menší překvapení.
61
Série náhodných odrazů v šestnáctce Werderu mohla skončit katastrofou pro tým od řeky Weser, Huntelaar ale nezvládl zakončit a odrazený míč si Holtby na značce pokutového kopu zpracoval rukou.
60
Začínáme od znovu a podle dění na trávníku bych si i troufl tipovat, že i na další góly, pokud přijdou, se oba týmy pořádně nadřou.
59
Schalke právě vstřelilo branku!
Fuchsův centr do šestnáctky našel hlavu ROMANA NEUSTÄDTERA, jenž přehodil špatně postaveného Mielitze hlavičkou na zadní tyč.
59
Domácí ale srdnatě získali rohový kop a Jonese u rohového praporku fauloval Arnautović.
58
Mírně překombinovaná akce Schalke skončila zákrokem obrany Werderu.
57
Schalke se znovu začíná uchylovat ke hře po vzduchu a Huntelaar je nadále naprosto odříznutý od hry. Dá se tak očekávat příchod druhého útočníka - Maricy nebo Pukkiho.
56
Papadopoulos s nasazením vlastního zdraví míč poslal pryč ze šestnáctky a ještě při tom byl faulován.
56
De Bruyne vybojoval rohový kop.
56
Matip při souboji s Petersenem mírně zariskoval a mohl být rád, že hostující útočník jeho zpětnou přihrávku k Unnerstallovi nevystihl.
55
Gebre Selassie potáhl míč na sedmdesáti metrech, neměl ale podporu od spoluhráčů a míč ztratil.
53
Chyba v komunikaci připravila Schalke o skoro jistý gól. Na Farfánův centr si naskočil Jones, jenž hlavičkoval vedle branky a za ním číhající Draxler tak v jasně gólové pozici nedostal možnost projevit se.
52
De Bruyne šel do souboje jeden na jednoho s posledním bránícím Papadopoulem a ač tomu nikdo, kdo má cokoliv společného s Werderem, nechce věřit, fauloval jej.
51
Petersen doběhl dlouhý míč, který pak do středu pole vrátil Arnautovićovi, jenž si všiml krásného náběhu De Bruyneho a také jej chtěl poslat do zakončení, pro záložníka Werderu to ale bylo moc těžké a přes nohu.
50
Schalke dusí svého soupeře na jeho obranné polovině, ale má to strašně těžké, protože Werder výborně vyplňuje prostor na šestnáctce.
49
Eliův centr pod sebe na číhajícího Arnautoviće, který by pálil z voleje z nadějné pozice na poslední chvíli vyhlavičkoval nový muž na trávníku Draxler.
48
Jako poslední překážka zafungoval spolehlivě Lukimya.
48
Hunt sice krásně z první našel přetažením míče do strany Eliu, ten byl ale v době přihrávky v ofsajdu.
47
Werder se na začátek chopil míče a rozvážně s ním kombinuje na své polovině.
46
Do druhého poločasu nahradil Ibrahima Afellaye Julian Draxler.
46
Začal druhý poločas.
Höwedes ještě se sudím Meyerem debatuje o incidentu, kdy mu Elia doslova vlepil facku. Hlavní sudí ale vše zřejmě vidět nemohl a spolehnout se nešlo ani na svého kolegu na pomezí. Realizační tým Schalke do kabin odchází v mírných rozpacích, výmluvný je hlavně pohled Huuba Stevense, který jakoby byl bezradný a nevěděl, co svým svěřencům o poločasové přestávce říct. Schalke sice mohlo jít do vedení už v první minutě, to ale Huntelaarovi nevyšla jeho patička. Přišla tak odplata v podobě Hunta, který využil rozhozené obrany Königsblauen a střelou na zadní tyč určil současný stav. Druhý poločas začne cca v 16:33.
První poločas skončil.
45+1
Werder musí na gól do šatny zapomenout kvůli útočnému faulu Sokrata.
45+1
Již se hraje přes čas.
45
Holtby přejel při protiútoku Eliu. Mírně tak pomstil Höwedes, jemuž předtím nizozemský záložník uštědřil nesportovní políček do tváře.
45
Werder si i s touto standardní situací poradil.
44
Sudí Meyer teď mírně necitlivě posoudil celou situaci, kdy Huntelaar krásným lobem překonal Mielitze a ještě předtím nařídil volný kop pro domácí.
43
Nakonec to nemuselo být tak zlé, Höwedes si dobře naběhl do šestnáctce, odkud trochu v tísni odcentroval před branku, kde příliš nechybělo Huntelaarovi, aby se u něj projevil jeho zabijácký instinkt a hlavou srovnal stav.
42
Huntelaar upadl v šestnáctce po souboji s Lukimyou, penalta se ale nepískala. Schalke si přeje, aby tento hrozný poločas co nejrychleji skončil.
41
Elia si po těžce vydřené akci jeho spoluhráčů nerozuměl s Petersenem, jenž chtěl přihrávku do nohy, avšak Elia jej chtěl oslovit centrem.
40
Schalke se pokouší vytvořit si převahu, což se mu již několikrát podařilo, avšak Werder je při takovém období zakleknutý na vlastní šestnáctce a v pohodě zachytává klíčové přihrávky středových hráčů Schalke.
38
Zaútočil také Werder, přetažený Arnautovićův pas na zadní tyč letěl na Eliu, toho ale skvěle tělem odstavil Höwedes a nizozemský křídelník jej fauloval.
37
Farfán předvedl neuvěřitelnou cestu po pravém křídle, navázal na sebe tři protihráče, ještě je oklamal přihrávkou na úplně volného Holtbyho, tomu se ale míč zasukoval mezi nohami a z nadějné pozice tak Mielitze neohrozil.
36
Schalke si sice v posledních okamžicích vytvořilo územní převahu, je to ale stále bez zakončení.
35
Werder se teď mírně dostal pod tlak, Schalke ale adresovalo řadu přihrávek do prostoru, který byl přehuštěn.
35
S dlouhým Fuchsovým autem si obrana Werderu poradila.
34
Dezorientovaný Lukimya odvrátil centr nevýrazného Afellaye naštěstí pro Werder jen na autové vhazování.
33
Holtby tak minimálně na tento první poločas nebude vzpomínat v dobrém. Nejprve jej přejel nevybíravým zákrokem De Bruyne a pak ten samý hráč stál za akcemi, po nichž dvakrát nad Holtbyho hlavou zazvonilo břevno.
32
To jsou věci! Holtby měl na zadní tyči opět velké štěstí, tentokrát si De Bruyne všiml Unnerstallova postavení, zatočil míč a orazítkoval břevno přímo od rohového praporku. To si nezaujatý divák musí nechat líbit.
32
De Bruyne poslal míč na přední tyč, kde na další roh zasáhl Papadopoulos.
31
Arnautović si chtěl doběhnout pro daleko míč, obraně Schalke ale vypomohl Jones a případný rychlý protiútok rakouského křídla zastavil na rohový kop.
31
Huntelaar se snažil otočit s míčem na šestnáctce a udělat si prostor ke střele, zamezil mu v tom skvěle hrající Sokratis.
31
Farfán rozehrál hodně daleký volný kop a opět trefil prvního hráče Werderu. Tady je něco v nepořádku.
30
Werder byl nesmírně blízko druhé brance, Sokratova hlavička ale trefila břevno! Holtby u zadní tyče by se svými centimetry na tuto hlavičku, kdyby tedy šla pod břevno, neměl nárok.
29
Arnautovićův pokus o centr byl sražen na rohový kop.
29
Unnerstalla napodobil Matip a Schalke se tak znovu zadarmo zbavilo míče.
28
Farfán vnikl do šestnáctky a zůstal se svou magickou přihrávkou mezi Schmitzovy nohy nepochopen. Být Huntelaar rychlejší, mohl ve skluzu zasadit nechytatelný úder.
27
Proti výbornému sólu Farfána vystoupil Sokratis, potáhl míč a předal jej na střed hřiště, odkud vypálil Hunt přesně do náruče Unnerstalla.
26
Petersen dostal Unnerstalla mírně pod tlak a mladý domácí brankář nezvládl odkop, čímž daroval autové vhazování Werderu.
25
Kombinace obou týmů teď hodně vázne, jakoby na hráče dolehl pocit toho, že jde o velké utkání.
24
A krátce poté se ocitl v postavení mimo hru.
23
Volný kop rozehrál sám postižený, jenomže na přední tyči opět nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
22
Farfán se rozplácl u koncové čáry, kde jej fauloval Schmitz. Zkrácený roh pro Königsblauen.
21
Farfánův centr byl odvrácen.
21
Petersen se vrátil až do vlastní šestnáctky a zasáhl na rohový kop.
20
Arnautović skvěle vykoupal tři protihráče před šestnáctkou, pak se mu ale do cesty postavil čtvrtý a jeho snažení skončilo.
20
Roh nebyl příliš kvalitní a Schalke si s ním poradilo.
20
Rohový kop pro Werder. Rozehraje jej De Bruyne.
19
Huntelaar znovu operoval zády k brance, tentokrát ani přihrávku nepřejal. Nizozemský útočník nebyl od první minuty, kdy spálil velkou šanci, skoro vůbec vidět.
18
Petersen si naběhl na pas do šestnáctky, tentokrát jej žádný z obránců Schalke nestáhl, útočník hostí ale špatně nastavil nohu a míč poslal velmi vysoko nad Unnerstallovo břevno.
17
To je poměrně překvapivé vedení Werderu, který mohl prohrávat již v první minutě. Schalke a hlavně Huntelaara celá situace teď může mrzet o to více.
16
Werder právě vstřelil branku!
Schalke si nerozumělo po autovém vhazování Fuchse, míče se zmocnil Elia, jenž jej přes Junuzoviće předal na AARONA HUNTA, který popoběhl do šestnáctky a střelou na zadní tyč překonal Unnerstalla.
15
Hunt si skvěle hodil míč do běhu a pak jej nakopl do šestnáctky, kde se po něm marně natahoval Arnautović, jemuž k zemi zcela výrazně pomohl Fuchs. Sudí Meyer ale zůstal ledově klidným a nechal hru pokračovat. Nicméně penalta se dost možná pískat dala.
14
Ofsajd Arnautoviće.
13
Schalke to ale celkem překvapivě zkouší povětšinou vzduchem a málokdy to přinese chvályhodný výsledek. Huntelaar je zatím v prostorech, kam směřují míče, osamocen.
11
Kombinace Schalke na útočné polovině teď byla hodně naivní, nicméně Werder zatím příliš hráče soupeře nenapadá a ti tak mají prostor pro rozvoj své nekončící fantazie.
10
Výborné uvolnění Farfána ukončil Sokratis, který zasáhl tak dobře, že míč skončil pouze v zámezí a nikoliv za koncovou čárou.
9
Fuchsův centr očekávalo v šestnáctce hned několik jeho spoluhráčů, nejvýše ale vystoupal Lukimya.
8
Míč mají na svých kopačkách opět hráči Schalke, kteří s ním zatím vypadají mnohem trpělivěji.
7
Elia nepříliš dobře vyřešil situaci na levém křídle, kde si prvně stáhl míč do středu pole a pak dal přihrávku do špeku Schmitzovi. Werder však míč záhy vybojoval, jeho snaha o útok vzduchem ale byla lichá a skončila u Unnerstalla.
6
De Bruyne z mladické nerozvážnosti šel příliš ostře do souboje s Holtbym a nepříjemně mu přišlápl koleno. Záložník Schalke naštěstí po tomto ošklivém zákroku, který se obešel bez karetního postihu, bude pokračovat.
4
Schalke dvakrát za sebou chybovalo při kombinaci na útočné polovině, Werder toho ale využít nedokázal.
3
Neustädterův ukvapený pas byl na Huntelaara příliš dlouhý.
2
Při bránění této situace mírně zahořela pravá strana Werderu, na níž by měl dnes operovat Theodor Gebre Selassie.
1
Hned na úvod měl obrovskou příležitost Huntelaar, který těžil ze skvělé souhry Fuchse s Holtbym, nizozemský útočník ale patičkou zády k brance trefil jen přesouvajícího se Mielitze!
1
Utkání právě začalo.
Los u hlavního sudího Meyera určil, že úvodní výkop bude patřit Schalke.
Hráči a rozhodčí již přicházejí na trávník.
Hráči se nám již rovnají v tunelu, utkání začne s menším zpožděním.
Úvodní sestavy:

FC Schalke 04: Unnerstall - Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs - Jones, Neustädter - Farfán, Holtby, Afellay - Huntelaar.

Werder Bremen: Mielitz - Gebre Selassie, Lukimya, Sokratis, Schmitz - Junuzović - De Bruyne, Hunt - Arnautović, Elia - Petersen.

Rozhodčí: Meyer - Bornhorst, Osmers.
Posledních 5 vzájemných zápasů

05.05.2012 Werder 2:3 Schalke
17.12.2011 Schalke 5:0 Werder
16.04.2011 Werder 1:1 Schalke
20.11.2010 Schalke 4:0 Werder
01.05.2010 Werder 0:2 Schalke
Werder se sice v současnosti nachází na sedmém místě tabulky, dobrou výchozí pozici ale rozhodně nemá. Z posledních deseti ligových venkovních zápasů zvítězil jen jednou, když na konci září využil slabší chvilky Freiburgu. Jinak je ale na venkovních hřištích čtvrtým nejhorším týmem se čtyřmi body - bod navíc přidal předminulé kolo ve Fürthu. Jestliže Schalke se bude opět moci spolehnout na silnou obranu, v případě Werderu tomu tak zřejmě nebude. Mimo hru je Fritz a pravděpodobně také Prödl, tedy oba členové základní sestavy. Jinak by sestava neměla doznat žádných velkých změn - Thomas Schaaf je proslulý tím, že do složení záložní řady málokdy sáhne a na hrotu čeká další šance na Petersena, jenž letos v deseti utkáních zatížil konta soupeřů třemi góly.
Schalke sice v posledních dvou zápasech, v nichž prohrálo v Sinsheimu s Hoffenheimem a doma remizovalo s Arsenalem, nevykázalo takovou formu, jakou by si samo představovalo, ve své nedobytné tvrzi ale bude mít velkou šanci vše změnit. Doma totiž zatím prohrálo pouze s lídrem z Bayernu, navíc v posledních třech bundesligových zápasech před svými fanoušky neinkasovalo a v posledních dvanácti ze třinácti vzájemných střetnutích s Werderem v Gelsenkirchenu vždy triumfovalo. Velkou zásluhu na tom měla hlavně defenzivní činnost, která pravděpodobně dozná pro toto utkání pár změn. Vedle Matipa by se ve stoperské dvojici měl objevit Papadopoulos a zalátat tak díru po odchodu Höwedese na levý kraj obrany, odkud kvůli zranění vypadl Učida.
Hezké odpoledne. Bundesliga do programu jedenáctého kola ukryla kromě šlágru Bayernu s Frankfurtem i utkání tradičních německých týmů, které i letos budou útočit na pohárové příčky. Schalke na svém stadionu přivítá Werder.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Leverkusen 1 0 1 0 0:0 1
9. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
10. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
11. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud