Stuttgart - Schalke | ONLINE | 8.12.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Z německé Bundesligy je to pro dnešní den ode mě vše, ovšem fotbalový program stále pokračuje, sledujte proto i nadále naše onlajny. Na shledanou.
Je dobojováno, ve Stuttgartu se dnes bude oslavovat vítězství místního VfB nad Schalke ve výši 3:1. Hattrickem se blýskl Ibišević, který ještě další šance spálil. Za hosty se v první půli trefil Marica, jenže druhá půle už hostům nevyšla podle představa a prakticky se nedostali do souvislého tlaku.
90+2
Domácí už zápas dohrávají s míčem na svých kopačkách.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
90+1
Poslední střídání Stuttgartu. Odešel Martin Harnik a nastoupil Soufian Benyamina.
90
Žlutou kartu za protesty vidí domácí Martin Harnik.
89
Boka se samostatnou akcí dostal až k pokutovému území, kde přihrál na pravou stranu na Rudigera a ten křížnou ranou trefil tyč!
88
Hlavičkový souboj uvnitř šestnáctky Stuttgartu svedli hostující Barnetta a domácí Boka. Prvně jmenovaný fauloval, takže vzrušení bylo zbytečné.
86
Cristian Molinaro je druhým hráčem z lavičky Stuttgartu, který se podívá na trávník. Z něj naopak odchází Ibrahima Traoré.
86
Barnetta chtěl centrovat do šestnáctky, poslal však pozdrav na tribunu za brankou.
84
Ibišević je dneska ve velké střelecké formě a teď si málem dal vlastní gól... Po centru do vápna se snažil odhlavičkovat pryč, míč mu však moc nesedl a jen těsně minul Ulreichovu svatyni.
83
Roh pro Schalke. Barnetta nacentroval na Huntelaara, jeho hlavička byla příliš vysoká.
82
Střídání hostů, Teemu Pukki nahradil Lewise Holtbyho.
81
Kuzmanović mohl postupovat na Hildebranda, rozhodl se však pro přihrávku na Ibiševiće a tato mu byla zachycena. Dopředu jde zase Schalke.
80
Schalke už začíná otevírat svou obranu a domácí tým toho dokáže využít svými průniky, tak jako v těchto okamžicích Harnik. Úroveň následných centrů pak ale tyto akce sráží dolů.
77
Boka to nemyslel vůbec zle, jenže Ibiševićovi scházela rychlost a prudkou přihrávku tak nedostihl.
75
Boka dlouhým nákopem hledal své spoluhráče přes Hildebrandem, ten si však celou situaci dobře pohlídal a míč převzal do svého vlastnictví.
73
Síly na hřišti se vyrovnávají, neboť Jermaine Jones vletěl do Traorého jako utržený vagón a také on vidí rovnou červenou kartu!
73
Marica se vřítil do vápna, upadl, ale pokračuje se ve hře. Lavička Schalke je ale na nohou a rezolutně nesouhlasí.
70
Střídá i Schlke, odešel Acuto Učida a na plac se dostal Tranquillo Barnetta.
70
Trenér Stuttgartu na vzniklou situaci okamžitě reaguje, stahuje Raphaela Holzhausera a na trávníku se objevil Antonio Rüdiger.
67
Domácí tým bude dohrávat v deseti lidech, neboť za faul zezadu na Holtbyho je Gotoku Sakai rovnou vyloučen!
66
Za ruku dostává žlutou kartu domácí Ibrahima Traoré.
65
Sice s obtížemi, ale přece, byl tento rohový kop odvrácen Höwedesem.
65
Holzhauser s Ibiševićem mohli jít dva na jednoho, Ibišević nezvládl přihrávku a je z toho pouze rohový kop.
64
Velice rychlá odpověď málem přišla po Fuchsově centru a Draxlerově hlavičce. Ulreich konečky prstů vyškrábl!
61
Stuttgart právě vstřelil branku!
Rychlý kontr domácího týmu, Holzhauserovu ránu sice Hildebrand vyrazil, ale pouze k VEDADU IBIŠEVIĆOVI a ten neměl problém poloprázdnou bránu trefit! Reprezentant Bosny a Hercegoviny tak zkompletoval hattrick!
60
Z následného přímého kopu nic nebylo, Fuchs nenašel svým centrem spoluhráče.
59
Na druhé straně Arthur Boka fauloval Maricu a vidí za to žlutou kartu.
58
Rohový kop domácích končí Ibiševićovým útočným faulem.
57
Stuttgart je ve druhém poločase velice aktivní a v útoku i docela kreativní.
56
Na trávníku se docela přiostřilo, pochopil to i rozhodčí Zwayer a začíná hráčům promlouvat do duše.
54
Roh Schalke (v podání Draxlera) končí odhlavičkováním a následným ziskem míče pro domácí tým.
52
Holzhauser z levého křídla ostře odcentroval na střed, kde byl kdo jiný, než Ibišević. Jeho hlava ale byla o něco vyšší, než bylo potřeba.
49
Ibišević velmi touží po hattricku, po Bokově příhře se posunul zleva na střed a snažil se obstřelit Höwedese. Ten jeho ránu srazil přímo k Hildebrandovi.
47
Na levém křídle se nenápadně dostával k pokutovému území Holzhauser, nedokázal však přesně odcentrovat a míč sebral Hildebrand.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Po prvním poločasu budou zcela jistě spokojenější domácí fotbalisté, kteří díky dvěma Ibiševićovým trefám vedou nad Schalke 2:1. První jeho branka přišla už ve druhé minutě a i když dokázali hosté ve 12. minutě Maricou vyrovnat, a poté i převzít iniciativu na hřišti, byl to Stuttgart, kdo dal gól. V 38 minutě se Ibišević postavil k penaltě a tvrdou ranou nedal Hildebrandovi šanci.
45+1
Stuttgart mohl jít do šaten s dvoubrankovým náskokem! Harnik se propletl do střelecké pozice, chtěl obstřelit Hildebranda, ten ale stačil do rány dát ruku a vyrazit!
45
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Rychlá akce Schalke, z levé strany centroval Draxler, míč se postupně dostal až k Huntelaarovi, jenže jeho přízemní rána minula Ulreichovu bránu.
43
Harnik se uvolňoval přes Joela Matipa, ucítil dotek a upadl. Joel Matip vidí žlutou kartu.
42
Malé podcenění ze strany Schalke málem poslalo Traorého do velké šance. Hildebrand nakonec míč chytil na samé hranici pokutového území.
40
Hosté to rozehráli jako signál a Draxler měl najednou hromadu prostoru pro zakončení. Jeho střela jen prosvištěla nad břevnem a v hledišti to úlevně zašumělo.
39
Přímý kop na druhé straně. Je to takový zkrácený roh.
38
K penaltě se postavil VEDAD IBIŠEVIĆ a s ničím se nepáral. Hildebrand sice trefil stranu, ale na prudkou ránu neměl nárok dosáhnout. Stuttgart opět vede.
37
Penalta pro Stuttgart! Fuchs nastavil Gentnerovi stoličku a rozhodčí byl neoblomný!
36
Dva rohové kopy Stuttgartu, ani jeden nesnesl přísnější měřítka.
35
A zničeho nic tu byla obrovská šance Stuttgartu. Harnik šel sám na Hildebranda, ten ale okamžitě vyběhl ze své brány a dokázal mimo pokutové území čistě odkopnout Harnikovi míč od nohy..
34
Hosté jsou v posledních minutách značně nebezpečnější a okolo pokutového území to doslova vře. Obrana Stuttgartu musí být stále na pozoru.
33
Fuchs si při své obranné činnosti vyšlápl na Harnika, přistrčeni se obešlo bez trestu, Stuttgart má možnost pokračovat v útočné snaze.
31
Schalke uzamklo svého soupeře před pokutovým územím a po sérii centrů je z toho rohový kop.
29
Harnik (STU) se probíjel do šestnáctky mezi dvěma soupeři, byla mu však odpískána hra rukou, ačkoliv s tím vehementně nesouhlasí.
27
Zajímavý pokus o vysunutí Marici, obrana Stuttgartu okamžitě zareagovala a střelce vyrovnávající branky zablokovala.
26
Faul Vedada Ibiševiće na Jonese a viník je potrestán žlutou kartou.
25
Před Ulreichem pouze přeběhl Huntelaar a domácí brankář měl najednou plné ruce práce, aby si poradil s jednoduchým centrem.
24
Po Fuchsově přistrčení se Marica probíjel do vápna jako tank, zde však svůj důraz přehnal a fauloval Niedermeiera i gólmana Ulreicha.
22
S tím si už ale domácí v pohodě poradili. Přesto u míče zůstávají hosté.
22
Fuschova bomba byla kýmsi tečována a útok Schalke pokračuje rohovým kopem.
21
Maza fauloval hostujícího Maricu poblíž pokutového území a je z toho nebezpečná standardka.
20
Stuttgart zhusta využívá levou stranu, Schalke si už je toho vědomo a stahuje tam své obranné systémy.
17
Dopředu jdou domácí fotbalisté, Traoré byl však u autové čáry faulován a čeká nás přímý kop. Na ten si nejvýše naskočil Maza, hlavička však nebyla natolik prudká, aby Hildebranda překvapila.
15
Fuchs ostře centroval do vápna Stuttgartu, Maza na poslední chvíli odvracel na roh!
13
Dvanáct minut a dvanáct sekund protestu fanoušků je za námi a najednou je na stadionu ta správná atmosféra.
12
Schalke právě vstřelilo branku!
A je po náskoku! Jermaine Jones si všiml nabíhajícího CIPRIANA MARICI, který stál na ofsajdové hranici a nebyl pro něj problém prostřelit vybíhajícího gólmana - 1:1.
11
Domácí fotbalisté měli ideální možnost na navýšení náskoku. Holzhauserovi sice míč utekl, odrazil se však ke Traorému. Ten z dálky minul o asi dva metry.
9
První Draxlerův centr se moc nepovedl, takže tím druhým našel na třiceti metrech stojícího Jonese. Tomu se ani tentokrát nepodařilo trefit branku.
8
První rohový kop pro Schalke.
7
Stuttgartu nevyšla ofsajdová past a Jones byl najednou sám před Ulreichem. Bohužel pro hosty byla přihrávka příliš vysoká a Jonesova hlavička šla vysoko nad.
5
Po rozehrání rohového kopu zamířil míč do druhé vlny na nabíhajícího Holzhausera a jeho pumelice proletěla kolem levé Hildebrandovy tyče.
4
A domácí jdou opět do útoku, tentokrát jejich šance končí rohem.
2
Skvělý start Stuttgartu! Na levé straně potáhl Traoré, nádhernou přihrávkou našel nabíhajícího VEDADA Ibiševiće a ten z první napálil míč do horního růžku!
1
Domácímu Gentnerovi byla odpískána hra rukou, byť o provinění by se dalo s úspěchem pochybovat.
1

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Maza, Niedermeier, Boka - Gentner, Holzhauser, Kuzmanović - Harnik, Traore - Ibišević. Trenér: Bruno Labbadia.

FC Schalke 04: Hildebrand - Učida, Höwedes, Matip, Fuchs - Jones, Neustädter, Draxler - Marica, Holtby, Huntelaar. Trenér: Huub Stevens.

Rozhodčí: Felix Zwayer.
Zaplněný stadion čeká na nástup obou týmů, začátek utkání je otázkou minut.
Dobré odpoledne u sledování utkání 16. kola německé Bundesligy, ve kterém se utkají VfB Stuttgart a FC Schalke 04. Osmý tým tabulky tak přivitá čtvrtý.

Oba celky mají za sebou pohárová střetnutí a ani jeden tým nebyl stoprocentně úspěšný. Stuttgart doma podlehl Molde 0:1, ale i tak může slavit postup do další jáze Evropské ligy. Podobně je na tom i Schalke, které sice na půdě Montpellier remizovalo 1:1, ale postup do jarních bojů Ligy mistrů byl už před tímto zápasem jistý.

A jak si kluby vedly v minulém ligovém střetnutí? Sttutgart hrál na hřišti posledního Fürthu a odvezl si všechny body za výhru 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Okazaki, který dorazil Ibiševićův nepříliš povedený pokutový kop.

Schalke hrálo doma proti Borussii Mönchengladbach a výhry se nedočkalo, naopak byl domácí tým rád, když těsně před koncem vyrovnal Draxlerem na konečných 1:1. Borussia se totiž v 62. minutě ujala vedení po trefě De Camargy.

To, kterým směrem budou putovat body z tohoto zápasu, na to začneme dostávat odpověď od 15:30, kdy má utkání v Mercedes-Benz Areně výkop. Jako hlavní rozhodčí se představí Felix Zwayer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.