A je tady poslední hvízd utkání. V druhé půli se Borussii dokázalo podařit vyrovnat díky Marcu Reusovi, a proto berou oba týmy bod. Utkání bylo plné zvratů a akcí. Velmi rychlý a útočný fotbal, kdy obrany místy až nestíhaly. Hezkou přestřelku tedy přichystali oba týmy všem fanouškům a my se stejně jako hráči loučíme. To je od nás pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost!
93
Reus zahrává standartku.
92
Diego ještě žene svůj tým za výhrou a burcuje spoluhráče.
90
3 minuty se budou přidávat k dnešním 90 minutám.
90
VfL Wolfsburg potřetí střídá: Knocheho vymění Madlung.
89
Reus už míč nestihl. Odkop od brány VfB.
88
Dortmund právě vstřelil branku!
MARCO REUS zařizuje vyrovnání. Jeho průnik a následná tvrdá střela nedala brankáři Vlků šanci. 3:3!
86
Nyní mělo BVB štěstí, že si Gundogan nevstřelil vlastní gól. Roh pro domácí Wolfsburg.
86
Olič mířil vedle ve velké šanci!
85
VfL Wolfsburg střídá: Medojeviče nahradí Trasch.
84
Tentokrát už BVB branku dalo. MARCO REUS se hnal sám do brejku a na poslední chvíli překopl brankáře Benaglia. 3:2!
81
Rodriguezovi pískán faul. Standartka pro hosty.
VfL Wolfsburg střídá: střelce 2 branek Perišiče nahradí Schafer.
80
Domácí se ubránili, nakonec sami mohli do brejku, kdy ale Polákovi zebral míč Schmelzer.
79
Roh pro hosty!
78
Nyní byl v pokutovém území domácích menší zmatek, kdy si obránci a útočníci hlavičkovali a odhlavičkovávali míč.
77
Borussia Dortmund potřetí střídá: Santanu nahrazuje Leitner.
75
Benaglio vychytal Schiebra, který byl sám před jeho bránou! Vynikající zákzok.
74
Domácí budou vhazovat téměř u svého roh. praporku.
72
Pisczek zahrál nečekaně malou domů hlavou, brankář Dortmundu měl o práci navíc.
71
Naldo odvrátil míč na roh.
69
Diego zatáhl Sahina uprostřed pole k zemi. Hrát budou BVB.
67
Perišič si věří a málem se mu podařilo vstřelit hattrick! Jeho technická střela jen těsně minula pravou tyčku Weidenfellera.
66
Roh domácích se neujal, hráči BVB se ubránili a sami teď mají míč.
65
Domácí se ubránili dlouhým odkopem.
64
Naldovi pískán faul na Blaszczykowskiho. Dortmund bude zahrávat přímý volný kop.
63
Jan Polák ošklivě zajel do hráče BVB a po zásluze je obdarován žlutou kartou.
62
Gundogan vidí za faul na Oliče žlutou kartu.
61
Naldo vynikající mzákrokem obral o míč hráče BVB a odkopl jej daleko do bezpečí.
59
Nyní Sahin pálil jen o kousek brány Wolfsburgu. Velké šance na obou stranách, pohledný a rychlý fotbal.
58
Ve velké příelžitosti Schieber, který minul o pár centimetrů pravou tyč Benaglia!
57
Polák pálil zpoza 16ky a jen o kousek minul bránu Borussie!
55
Polák nyní tvrdě zajel do Gundogana, ani on ovšem nevidí kartu. Sudí zdá se kompenzuje předchozí zákrok. Tohle hře ovšem nepřispívá.
54
Diego byl zfaulovaný v pokutovém území Reusem, ale sudí nepíská kontakt!
53
Hra se nyní trochu ustálila, každý chvilku tahá pilku.
50
Reus spadl v pokutovém úpzemí, ovšem bez ničího přičinění.
49
Gundogan fauloval ve středu pole Diega.
48
Marco Reus prošel na druhé straně obranou VfL jako nůž máslem, následně ještě přihrál lépe postavenému Lewandowskimu, který pálil jen do hráče před ním.
46
Olič opět řádí jako drak i v druhé půli. Nyní se protáhl kolem obrany Dortmundu a nahrál před bránu, kde ovšem nikdo nebyl.
46
Dvojité střídání pořídil o přestávce trenér Klopp.
Grosskreutz a Bender odešli ze scény.
Nahradili je Blaszczykowski a Schieber
Sudí Perl nepřidal ani minutku, a tak můžeme už nyní zkonstatovat, co se odehrálo v prní půli. Jasně aktivnějším celkem byl od začátku tým hostů, když už v 5. minutě slavil po gólu Bendera. Pak ovšem na druhé straně skóroval dvěma rychlými góly Ivan Perišič a utkáni chytlo jiný ráz. Definitivní tečku dal zdrceným dortmunďanům Naldo a na konci poločasu tak svítí stav na ukazateli 3:1.
45
Další faul, tentokráte pískán na Gundogana.
44
Reus vidí žlutou kartu za ošklivý faul na tvůrce hry Diega.
43
Ivica Olič v další ohromné šanci, po průniku obstřelil brankáře a míč poté skončil na tyčce!
40
Domácí jsou lepším týmem, což dokazují kombinacemi a narážečky. Hosté jakoby byly hlavou ve finále LM.
38
Santana si málem vstřelil vlastní branku! Po vhazování odvrátil míč hlavou, který se zastavil až na tyčce.
38
Hummels odvrátil nebezepčí v podání Oliče pouze na autové vhazování.
36
Diego si v těžké situaci neporozumněl s nikým ze svých spoluhráčů a ztrácí míč. Brankář hostů se tak postará o odkop.
35
Znovu se Naldo natahoval k míči, ale hra rukou zastavuje hru.
34
Rodriguezův centr byl sražen na roh. Nebezepčí pro BVB!
32
Weidenfeller se dopustil chyby, kterou však Ivica Olič nepotrestal. Štěstí pro hosty!
29
Po standartce rozehrané Diegem se dopustili domácí faulu, takže se míče ujmou Žlutí.
28
Schmelzer zfauloval Vieirinhu poblíž rohového praporku.
27
4 góly za 27 minut, zápas má slušné gólové tempo.
27
Pro Nalda to byl už 6. gól.
26
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Gólový obránce NALDO se po rohovém kopu dostal k míči a pohodlně navyšuje vedení Woflsburgu na 3:1!
25
Oličiva střela byla sražena na roh.
25
Hosté okamžitě chtějí vyrovnat a vrhají se dopředu.
24
V tuto chvíli byl Weidenfeller bezbrnaný a na trajektorii se mohl leda dívat.
22
IVAN PERIŠIČ s přispěním Diegové teče dostává svůj celek do vedení! 2:1!
22
Oličovi nevyšla přihrávka, nicméně domácí stále drží míč.
20
Nyní hosté zatlačili Wolfsburg, ale gól z toho nepadl. Grosskreutzovi střela vůbec nevyšla.
19
Vieirinhův centr mířil za bránu Weidenfellera. Brankář Borussie se postará o odkop.
17
Hasebe se dožaduje rohového kopu, ale to by předtím nesměl zahrát rukou.
17
Hraje se velmi rychlý fotbal, čehož jsou důkazem 2 banky ve 14 minutách.
14
IVAN PERIŠIČ zkopmpletoval přihrávku Oliče a do prázdné brány neměl problém skórovat. 1:1!
14
Reusovi přečetli kolmici, která mířila na volného Lewandowského.
13
U míče domácí.
11
Dlouhý pas Hasebeho končí jen u brankáře Borussie.
9
Grosskreutz nezkrotil pas Sahina, proto se ujmuli hry domácí.
8
Hosté se ubránili díky faulu hráče v zeleném.
8
Santana odvrátil míč na rohový kop pro Wolfsburg.
5
SVEN BENDER si naběhl do volného prostru malého vápna, odkud nikým nehlídaný z první poslal míč za záda bezrarnného Benaglia. 0:1!
4
Pouze nad bránu hostů mířil hlavičkou Jan Polák.
4
Roh se bude opakovat, Santana odvrátil míč.
3
Vieirinha byojoval rohový kop pro VfL.
2
Diegův centr nedokázal zkrotit Naldo, a tak se Weidenfeller postará o odkop.
2
Diego po individuálním průniku padá k zemi. Bude se kopat přímý volný kop pro domácí.
1
Domácí se ujali rozehrávky.
1

VfL Wolfsburg: Benaglio – Hasebe, Naldo, Knoche, Rodriguez – Medojevič, Polák – Vieirinha, Diego, Perišič – Olič.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer – S. Bender, Sahin – Grosskreutz, Gündogan, Reus – Lewandowski.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
První utkání dopadlo překvapivou výhrou Wolfsburgu, když venku nad Borussií vyhrál 2:3.
Borussia Dortmund:

Žlutá mašina už není tou mašinou z let předchozích, nýbrž je jen jako "ten druhý" za Bayernem Mnichov. Na třetí tým – Leverkusen má celek Jurgena Kloppa náskok 6 bodů, což se jeví jako docela komfortní náskok, který už bude asi stačit. Jinak už BVB nemají žádné ambice v lize a můžou se tak dívat směrem k finálovému utkání Ligy Mistrů, kde se setkají s právě Bayernem Mnichov, s kterým o víkendu "Vosy" remizovali 1:1(Großkreutz – Gómez). Kloppovi bude chybět pouze dlouhodobě zraněný Patrick Owomoyela a Mario Gotze.
Nejlepší střelec týmu je Robert Lewandowski s 23 přesnými zásahy.
VfL Wolfsburg:

Domácí prožívají nepovodenou sezónu a už ani nemají o co hrát. Mohli by ale alespoň podruhé v sezóně porazit finalistu letošní Ligy Mistrů Borussii Dortmund. Klub se může pyšnit momentální šňůrou 7 zápasů v řadě, ve který bodovali! Naposledy WfL remizovalo s Hamburgem 1:1(Westermann – Hasebe). Dieter Heckingovi nepomohou dva hráči, kteří ještě nejsou zela fit, a to Pilař s Kyrgiakosem, dále pak zraněný Helmes,
Nejlepší střelci týmu jsou Ivica Olič a Brazilec Diego(oba9).
Dobré odpoledne z Volkswagen Areny z Wolfsburgu, kde se mezi sebou utkají domácí VfL Wolfsburg s venkovním favoritem Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.