Wolfsburg - Hannover | ONLINE | 2.9.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Viděli jsme pěkný duel, ve kterém padly čtyři branky. Hannover zvítězil zaslouženě, protože potrestal, co mohl. Wolfsburg se nedokázal prosadit. Přestože dal Sobiech dvě branky a ostatní hráči měli hromadu příležitostí, toto utkání má jediného hrdinu. Maďarského hráče Szabolcse Husztiho. Posila Hannoveru dnes asistovala u všech branek svého mužstva. Z mé strany je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek víkendu!
Sudí Stark ukončil utkání ihned po vypršení devadesáti minut. Chování Felixe Magatha je ovšem nepochopitelné. Domácí trenér, zjevně dotčen zaslouženou porážkou, opustil hřiště ihned po hvizdu, aniž by si podal ruku se svým protějškem. Nad chováním německého trenéra zůstává rozum stát.
Konec zápasu.
90
Aktuálně drží míč Hannover a kombinuje s ním na útočné polovině.
89
Protiútok hostí zakončil Pinto, ale jeho dělovku vyrazil Benaglio na rohový kop. Výborný zákrok domácího brankáře. Letící centr spadl na kopačku Pinta, který neuspěl ani podruhé. Jeho druhý pokus proletěl vedle pravé tyče.
88
Hannover drží obranný blok velmi vysoko a Wolfsburgu to dělá problémy. Domácí sice drží míč, ale dělá mu problémy dostat se k velkému vápnu.
87
Další protiútok Hannoveru zkazil přetažený centr, který zaplul do rukavic Benaglia. VfL může zaútočit, uvidíme, zda se dočká branky.
86
Wolfsburg drží míč na svých kopačkách a kombinuje s ním na polovině hřiště. Zatím bez výsledku. Hannover ho drží ve velké vzdálenosti od branky.
85
Wolfsburg otevřel obranu a chce dát alespoň gól. Vzhledem k tomu, co dnes předvádí domácí fanoušci, se není čemu divit. Není moc míst, kde by celý stadion zpíval i za stavu 0:4.
84
Obrana domácích dokázala odvrátit míč. Na druhé straně se k centru prodral Odozco, ale jeho pokus byl zblokován.
83
Letící centr z levé strany odvrátil Dost na rohový kop. Uvidíme, zda Hannover přidá pátou branku, což by bylo potřetí z posledních čtyř zápasů.
82
Wolfsburgu ze sebe nemůže shodit křeč a je to na jeho výkonu v posledních minutách znát. Tentokrát se dopustil obranného faulu.
81
Hrdina dnešního utkání, Szabolcs Huszti, mohl korunovat svůj výkon brankou. Spadl k němu odražený míč, ale jeho střela k zadní tyči letěla těsně vedle brankové konstrukce.
79
Míč se nachází převážně ve středu hřiště a oba brankáři jsou aktuálně bez práce. Oba týmy se horkotěžko prosazují přes obranu soupeře.
78
Dnešní utkání sleduje 29.451 diváků!
77
Poslední střídání si ve svém notýsku zapíše sudí Stark. Utkání končí pro střelce třetí branky - Leona Andreasena. Jeho místo zaujme Schmiedebach.
76
Hrannover si hlídá stav utkání a míč na svých kopačkách. Wolfsburg se snaží hrát aktivně, ale už je znát, že se smířil s porážkou.
74
Další střídání Hannoveru. Hřiště opouští Stindl a na jeho místo je připraven Nikci.
73
Sotva jsem to dořekl, mohli jsme mít sníženo. K dalekonosné střele se odhodlal Jönsson a jeho rána orazítkovala břevno Zielerovy branky!
72
Wolfsburg kombinuje na útočné polovině, ale nedaří se mu prodrat do zakončení. Hannover důsledně brání a útočná snaha Vlků ovoce nepřináší.
70
K prvnímu střídání se odhodlala hostující lavička. Ze hřiště odešel dvougólový Sobiech za pískotu tribun a nahradil ho Ya Konan.
69
Rychlý brejk Hannoveru zakončil Andreasen, ale nedokázal přidat druhou branku v utkání. Jeho střela byla nepřesná.
68
Domácí tým zakombinoval na útočné polovině, ale střela by zablokována hostujícími obránci. Wolfsburg nemá svůj den.
67
Po přímém kopu se dostal odražený míč na kopačku Pinta a hostující záložník poslal dělovku pouze do tribun.
65
Nešťastníkem, který se faulu dopustil je Robin Knoche a druhá žlutá karta znamená předčasný konec v utkání! To vše stihl za 19 minut. Felix Magath nebude mít radost.
65
Schlaudraff si došel pro další faul, čímž přerušil útočnou snahu Wolfsburgu. Hannover hlídá míč na svých kopačkách.
64
Brejkové akce Hannoveru dělají obraně Wolfsburgu velké problémy. Tentokrát si pro letící míč doběhl Schlaudraff. V souboji z domácím hráčem ovšem přišel o možnost zakončit.
63
Další obranný faul Hannoveru již končí karetním trestem. Stindl uviděl žlutou kartu.
62
Přímý kop Diega skončil na hlavičce Schäfera, který poslal míč pouze do náručí připraveného Zielera a hostující brankář nezaváhal.
61
Slibná akce pro Wolfsburg. Vlci se po pravé straně prokombinovali až na útočnou polovinu, kde si došli pro faul.
60
VfL nemůže najít cestu přes zodpovědnou a spolehlivou obranu Hannoveru. Zmůže se maximálně na centry, které ovšem sbírá Zieler.
59
Hannover opět zavařil svému soupeři. Tentokrát se do zakončení prodral Pinto a jeho dalekonosná dělovka proletěla pouze nad brankou Benaglia.
58
Hra se odehrává ve středu hřiště a Wolfsburg je právem v křeči. Už to vypadá tak, jako by se bál toho, že udělá další chybu. Hannover dnes školí z efektivity.
56
Hannover právě vstřelil branku!
Hannover trestá, co se dá. Další rychlý protiútok prošel po levé straně a nebyl u míče nikdo jiný, než Huszti. Svým krásným centrem našel nabíhajícího ARTURA SOBIECHA, který svou druhou hlavičkou v dnešním utkání zvýšil stav - 0:4!
55
Posledním hráčem Wolfsburgu, který předčasně opustí hrací plochu je Vierinha. Jeho místo zaujal Jönsson.
55
Dvojité střídání. Nejdříve odešel Olič, kterého nahradil Orozco.
54
Wolfsburg se pokoušeil prosadit po levé straně. Když to nešlo po zemi, tak zkusil vzduchem. Pro míč si ovšem došel Zieler a bez problémů ho ukryl do rukavic.
52
Hannover právě vstřelil branku!
Efektivita. K přímému kopu se postavil Huszti a nakonec měl prsty i ve třetí brance Hannoveru. Jeho dlouhý pak prodloužil LEON ANDREASEN za bezmocného Benaglia - 0:3!
51
Wolfsburg se sám zatlačil ke své brance, nepodařilo se mu rozehrát a nakonec vše skončilo faulem Knochea.
46
Wolfsburg vstoupil do druhé půle s jednou změnou. Hřiště opustil Josué a na jeho místo nastoupil Knoche.
50
Další útok domácích skončil faulem Hannoveru. Wolfsburg rychle rozehrál a nakonec se k centru dostal Rausch. Jeho vysoký pas stáhl do svých rukavic Zieler.
48
Wolfsburg vstoupil do druhé půle aktivně a drží míč. Nedaří se mu ovšem najít cestu přes obranu hostí.
46
První akci druhé půli zastavil čárový sudí, který odmával další ofsajd Oliče na levé straně hřiště.
46
Začal druhý poločas.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu a za malou chvíli budeme pokračovat.
Sledujeme dnes celkem pěkný fotbal. Po první půli vede Hannover 2:0 a nutno podotknout, že zaslouženě. Prostě to byli hosté, kdo proměnil své šance a vyhýbal se chybám. Wolfsburg je statisticky lepším celkem, ale po hlavičce Hagguie a brejku zakončeného Sobiechem prohrává o dvě branky. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začíná přibližně v 16:33.
První poločas skončil.
45+2
Přetahovaná ve středu hřiště končí vhazováním Hannoveru.
45+1
Čároví sudí dnes mávají praporky jako o život. Tentokrát se ve vzduchu ocitl ten, který je blíže střídačkám. Zavinil to ofsajd Oliče.
45+1
Sudí Stark se rozhodl nastavit dvě minuty!
45
Haggui hlídal míč, směřující za brankovou čáru, před dobíhajícím Diegem a ocitl se s bolestivou grimasou na zemi. Hra je přerušena.
44
Vlci dostali míč až k rohovému praporku, odkud ho ovšem poslali do zámezí a vhazuje Hannover. Wolfsburg už potřebuje přestávku jako sůl.
43
Standartní situace nevyšla tentokrát Hannoveru. Na druhé straně se pokoušel rychle udeřit Wolfsburg. Bez úspěchu.
42
Hannover se opět ubránil a dokonce získal míč do své moci. Po nebezpečném souboji na polovině hřiště zůstal na zemi Stindl.
41
Vlci zakombinovali a Rausch našel ve váně zcela volného Dosta, který překonal Zielera. Gól ovšem neplatí - ofsajd!
40
Akce na obou stranách skončily totožně. Přetažené centry proletěly až do zámezí a rozehrávalo se tedy od obou branek.
39
Hra se přelila na levou stranu, kde se k míči dostal Rausch a hledal přetaženým centrem nabíhajícího Oliče. Pro chorvatského hráče byl tento pas příliš dlouhý.
38
Hra se v posledních vteřinách odehrávala ve středu hřiště, kde se u míče střídaly oba týmy. Vše prerušil až faul Husztiho.
36
Německý přístup ke hře jde znát i dnes. Hannover využívá chyb Wolfsburgu, důsledně brání a zároveň se snaží hrát aktivně. Domácí sice prohrávají o dvě branky, ale pořád jsou statisticky lepším celkem.
35
Vlci se musí bránit útočné snaze Hannoveru, kterému se daří držet míč na útočné polovině. Hosté se nemusí hnát, ale je na nich vidět, že nechtějí podcenit situaci.
34
Rychlý protiútok Hannoveru byl tentokrát přerušen na jeho začátku, ale pouze za cenu faulu. Z přímého kopu Hannover nezahrozil a míč se nachází ve středu hřiště.
33
Hosté se překombinovali a na polovině hřiště přišli o míč. Wolfsrbug pomalu uzavírá Hannover na jeho polovině...
32
Hostující brankář musel vykopávat třikrát, protože pokaždé zasáhla domácí obrana a dokázala míč vrátit až k brance Hannoveru.
31
Standartní situace domácímu týmu příliš nevychází. Další z nich skončila za brankovou čárou a výkopem od branky Zielera.
30
Hannover si došel pro další faul na polovině hřiště a snažil se udržet míč na svých kopačkách a na polovině hřiště. Příliš se mu to nepodařilo. Po ztrátě míče následoval faul Pinta.
29
Tentokrát to byl Wolfsburg, kdo soupeři zavařil krásnou akcí. Chytrým pasem našel Diego nabíhajícího Vierinhu, který odcentroval před branku, kde měl problém Zieler, ale obránci mu s touto situací pomohli.
28
Opět pokračujeme a Hannover je na koni. Jeho další snahu přerušil faul Pogatetze, který bude potrestán žlutou kartou.
26
Hannover právě vstřelil branku!
Krásná akce hostí! Nepřesná přihrávka na polovině hřiště skončila rychlým brejkem Hannoveru. ARTUR SOBIECH našel na levé straně Husztiho, který okamžitě vrátil svému kolegovi míč, a ten ho skluzem dopravil do sítě - 0:2!
25
Tentokrát se musel činit Benaglio. Hannover to zkoušel také vzduchem, ale švýcarský brankář byl u míče dříve než útočník Sobiech.
24
Další pokus Wolfsburgu přerušil zdvižený praporek čárového sudího po ofsajdu Oliče. Domácím se dnes nedaří najít recept na obranu Hannoveru.
23
Přímý kop na zadní tyč pouze proletěl za brankovou čáru, přestože se po něm natahovalo několik hráčů v červených dresech. Na druhé straně utekl po levé straně Olič, ale tváří v tvář Zielerovi neuspěl!
22
Další faul na Pinta na polovině hřiště nezůstane bez trestu. Žlutý kartonek pro Nalda.
21
Hra pokračuje, přesněji řečeno domácí tým pokračuje. Na pravé straně se k míči dostal Diego. Jeho centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
19
Hra je přerušena. Na zemi se u postranní čáry ocitl hostující Pinto, který vběhl přímo na nastavenou kopačku Rodrigueze, jenž odvracel míč.
18
Přetahovanou ve středu hřiště přerušil individuální průnik Diega. Brazilský záložník ovšem neběžel daleko, protože byl zfaulován. Přímý kop z jeho kopačky vůbec nevyšel.
17
Na druhé straně to zkoušel Wolfsburg po pravé straně, ale také jeho akce nepřinesla ovoce. Pouze oprášila rukavice Zielera. Nutno říci, že Hannover zaslouženě vede.
16
Hannover aktuálně drží míč na útočné polovině a snaží se najít díru v domácí obraně. Pozemní pas hledal nabíhajícího Sobiecha, ale Vlci si s ním poradili.
15
Další ofsajdová akce Hannoveru skončila hvizdem sudího Starka.
14
Po rozehrání se Wolfsburg dostal až na útočnou polovinu, kde se pokoušel prosadit po pravé straně. Celá akce vyvrcholila centrem v rukavicích Zielera.
13
Rychlý protiútok Hannoveru končí ofsajdem Schlaudraffa.
12
Wolfsburg kombinoval s míčem na své polovině a po chvíli si na útočné polovině došel pro faul. Přímý kop domácím vůbec nevyšel, protože letící míč zaplul až za brankovou čáru.
10
Hannover právě vstřelil branku!
Hannover si vzápětí vybojoval rohový kop, který zahrával Huszti a pro jeho pas si došel KARIM HAGGUI, který svou hlavičkou posílá Hannover do vedení - 0:1!
9
Velká šance Hannoveru! Protiútok hostí zakončil centrem Cherundolo a jeho pas propadl mezi nohama Nalda. K míči se dostal Sobiech, ale jeho střelu z otočky rychle odvrátil Benaglio. Odražený míč skončil u Stindla, ale jeho dělovka mířila mimo!
8
Další akce domácích po levé straně končí autovým vhazováním, které svou houževnatostí vybojoval Olič. S vhozeným míčem si hostující obrana poradila.
7
Wolfsburg okamžitě zaútočil a pozemní kombinací se prodral až na útočnou polovinu. Tam ovšem Diego ztratil míč a zpět ho vybojoval za cenu faulu.
6
Hannover se prokombinoval až na útočnou polovině, kde si pro faul došel Schlaudraff a videli jsmě další přímý kop pro hosty. Sobiechův centr hledal Hagguie, který ovšem stál v ofsajdu.
5
První střelecký pokus zápasu má na svědomí hostující Cherundolo. Bek Hannoveru se dostal k odraženému míči a vyslal střelu na branku Benaglia. Jeho projektil rozvlnil pouze boční síť.
4
Obranný val Hannoveru zabránil soupeři v přímém ohrození Zielera. Wolfsburg se nedokázal prodrat do vápna. Hra se přesunula do středu hřiště.
3
Točený míč skončil na hlavě někoho z Vlků. Ani napodruhé se hostům nepodařilo dostat míč do vápna a domácí se pokoušeli prosadit dlouhým nákopem. K brance se nedostali, ale kombinují okolo velkého vápna.
2
Po útočném faulu domácího hráče byl odpískán faul. Hannover se prodral dopředu a vybojoval si přímý kop zhruba 35 m od branky.
1
K prvnímu útočnému výpadu se dostal Wolfsburg. Jeho akce po levé straně skončila v zámezí. Po rozehrání drželi míč hosté, ale nepřesnou přihrávkou na polovině hřiště přišli o míč.
1
Utkání právě začalo.
Za čtvrt hodiny vypukne dnešní souboj bez české účasti. Zatímco Václav Pilař léčí své zranění, jeho kolega Jan Polák zůstal pouze na tribuně.
Lavička Wolfsburgu:

Hitz, Jonsson, Kahlenberg, Knoche, Lakič, Orozco, Trasch.

Lavička Hannoveru:

Giesselmann, Abdellaoue, Miller, Nikci, Sakai, Schmiedebach, Ya Konan.
Úvodní sestavy:

VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner, Naldo, Pogatetz, Rodriguez - Josué, Schäfer - Vierinha, Diego, Olič - Dost.


Hannover 96: Zieler - Cherundolo, Eggimann, Haggui, Rausch - Stindl, Andreasen, Pinto, Huszti - Schlaudraff, Sobiech.

Rozhodčí: W. Stark - J. H. Salver, M. Pickel (vš. GER).
Dnešní utkání bude řídit zkušený Wolfgang Stark. Dvaačtyřicetiletý sudí se může pochlubit zkušenostmi z Ligy mistrů a odpískaných zápasů v německé Bundeslize. Kromě toho řídil tři duely na světovém šampionátu v JAR.
Poslední ligové kolo:

Domácí Wolfsburg zavítal v úvodním kole na hřiště Stuttgartu. Dramatické utkání bylo rozhodnuto až v samotném závěru. Hosté se sice soustředili na defenzivu, ale pořád byli nebezpečnější. Ke konci ovšem VfB neproměnilo penaltu a vzápětí rozhodl o výhře Vlků Dost.

Wolfsburg nebyl jediný, komu se nová posila vyplatila. Také Hannover těžil z nových tváří. Nejdříve to byl Felipe, kdo otevřel skóre v utkání se Schalke. Hostům se podařilo ve druhé půli otočit stav a domácí Hannover musel zachraňovat bod deset minut před koncem zásluhou Nikciho, který přišel z Curychu.
Snad žádný německý klub nedostal v českých médiích tolik prostoru jako VfL Wolfsburg. Podíl viny na tom měla česká stopa v německém týmu. Z českých hráčů je dnes připraven pouze Jan Polák.

Osmé místo z loňského ročníku Bundesligy bylo pro Wolfsburg zklamáním a nebyl by to Felix Magath, aby svou bouří nezavelel k revoluci v kádru a nezahájil průvan ve svém týmu. Kromě Dosta z Heerenvenu zamířil k Vlkům také Pogatetz (Hannover) nebo také Naldo (Brémy). Tím ovšem výčet příchozích neskončil. Jedním z noviců byl také Václav Pilař, který opustil plzeňskou Viktorii a odešel zkusit štěstí do Německa.

Ben Khalifa, Mandžukić, Sissoko, Sanli, Jiráček, Pekarík nebo Dejagah. Normální fanoušek by očekával, že se jedná o hráče základní sestavy nebo minimálně lavičky německého týmu. Velký omyl, protože se jedná o seznam hráčů, kteří Wolfsburg opustili. Kromě velkého přestupu Mandžukiće zajímal české fanoušky převážně odchod Petra Jiráčka, který vstoupil v nemilost a musel odejít do Hamburku, v jehož dresu si v sobotu odehrál první utkání. Kromě Petra Jiráčka opustil tým také slovenský bek Pekarík, po kterém sáhla Hertha. Poslední změna se upekla včera, když do anglického Fulhamu zamířil Dejagah.
Většinu zápasů druhého kola máme již za sebou a nedělní program nabízí dva duely. V jednom z nich zavítá Hannover 96 na hřiště Wolfsburgu. Bývalý tým Jiřího Štajnera změří síly s místními Vlky.

Týmu z Dolního Saska zajistila sedmá příčka evropské poháry. Zajímavostí je, že právě Wolfsburg skončil osmý. Hannover před sezonou uzavřel tři obchody, když do Německa zamířila trojice hráčů. Z Lutychu stoper Felipe, Nikci z Curychu a Maďar Hustzi ze Zenitu. Opačnou stranou směřoval Pogatetz, který zamířil do týmu dnešního soupeře Hannoveru.

Německý tým v Evropě doslova řádí. Čtyři zápasy a patnáct vstřelených branek hovoří za vše. Hannover vstoupil v letošním ročníku Evropské ligy do 3. předkola, kde narazil na irské St. Patrick´s. Po vítězstvích 3:0 a 2:0 slavil hladký postup. Rodeo ovšem začalo až ve 4. předkole a vlnu německého mužstva schytal polský Slask. Úvodní utkání v Polsku skončilo divokou výhrou Němců v poměru 5:3. Postup stvrdil Hannover na svém hřiště, kde vstřelil pět branek a zvítězil 5:1.
Fotbalový kolotoč se již roztočil po celé Evropě. Mezi obecně nejsledovanější soutěž patří německá Bundesliga a my vám nabídneme textový on-line přenos z utkání 2. kola mezi domácím Wolfsburgem a hosty z Hannoveru. Duel startuje v 15:30 SELČ.
1. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Bayern 1 1 0 0 8:0 3
2. Dortmund 1 1 0 0 3:0 3
3. Hertha Berlin 1 1 0 0 4:1 3
4. Augsburg 1 1 0 0 3:1 3
5. Lipsko 1 1 0 0 3:1 3
6. Freiburg 1 1 0 0 3:2 3
7. Hoffenheim 1 1 0 0 3:2 3
8. Leverkusen 1 0 1 0 0:0 1
9. Bielefeld 1 0 1 0 1:1 1
10. Frankfurt 1 0 1 0 1:1 1
11. Wolfsburg 1 0 1 0 0:0 1
12. Köln 1 0 0 1 2:3 0
13. Stuttgart 1 0 0 1 2:3 0
14. Union Berlin 1 0 0 1 1:3 0
15. Mainz 1 0 0 1 1:3 0
16. Mönchengladbach 1 0 0 1 0:3 0
17. Werder 1 0 0 1 1:4 0
18. Schalke 1 0 0 1 0:8 0
Články odjinud