To je pro dnešní den vše, u dalších zápasů se budu těšit zase příště. Na počtenou.
Hosté jedou domů bez bodů a také bez brankářů. Jeden zřejmě zraněn, druhý pro změnu vyloučený. Do brankoviště musel jít útočník Polter a ukázal, že mu chytání není rozhodně cizí. Měl tam dva dobré zákroky, především standardku chytil perfektně.
Je dobojováno. Druhý poločas nabídl ještě kvalitnější podívanou, než ten první. Sledovali jsme ofenzivní mač, kterému nechybělo vůbec nic. Nejprve svou druhou brankou v zápasu překonal náhradního brankáře Wetkla André Hahn, aby po hodině hry vykřesal naději pro hosty střídající Choupo-Moting. Víc branek už nepadlo a Augsburg si připisuje tři důležité body do tabulky.
90+3
Domácí kontrolují výsledek, už se pozvolna blíží konec zápasu.
90+2
Okazakiho nepřesná střela nemohla regulerního brankáře Hitze překvapit.
90+1
Nastavují se čtyři minuty a hosté hrají pouze v deseti, navíc s útočníkem v bráně. Tohle se jen tak nevidí. Jeden brankář zřejmě zraněný, druhý vyloučený. Prakticky tři brankáři v jednom zápase.
90
Žlutou kartu dostává Júnior Díaz (1. FSV Mainz 05).
90
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Tobias Werner, přichází Marcel de Jong.
89
A ukázal se skvěle. Parádní zákrok předvedl Polter po střele Wernera, který se rybičkou vrhl po míči a parádně zakročil.
89
Do brány tak jde útočník Polter, který bude muset krýt standardku.
88
Wetklo fauloval Milika před pokutovým územím a tohle je velký problém. Náhradní brankář je vyloučen a hosté už nemohou střídat. Domácí fotbalista běžel sám na bránu a nic jiného Wetklo udělat nemohl. Putuje za to do kabin.
87
Po rohu se míč dostal ke Klavanovi, který jako stoper se z ničeho nic ocitl na malém vápně a výtečně musel zasáhnout Wetklo. Pomohla mu i obrana, která odražený míč odpálila na roh.
85
Roh pro domácí tým. Hahn vůbec s rozehrávkou nepospíchá.
84
Pospěch centroval na Poltera, jeho hlavička šla vysoko nad.
83
Mohl tak rozehrát od své brány a vymyslet další útok.
82
Wetklo pustil centr Baiera a vypadalo to, že se lehce dotkl míče, to se však nestalo.
81
Něco málo přes deset minut do konce a vše je stále otevřené. V posledních minutách planou emoce a je vidět, že jde dnes v zápase o hodně. Postavení v tabulce tomu napovídá.
80
Standardka byla zahrána na krátko, žádný centr, jen přiťuknutí Honga na Baiera, který vypálil na Wetkla. Ten si se skákajícím míčem poradil.
79
Vogt znovu na zemi a ani tentokrát se nebude žlutit. Bude z toho ovšem velice dobrá příležitost pro domácí.
78
André Hahn útočil na hattrick. Předběhl Parka, ale dostal se do těžkého úhlu, odkud vypálil pouze do boční sítě.
77
Vogt dostal pěkně naloženo od Stefana Bella, obešlo se to bez žlutého napomenutí.
76
Ostrzolek hledal takovou vtipnou uličkou Milika, ale ten na míš nedosáhl.
75
No, Polter znovu upadl ve vápně, dnes už potřetí. Penalta se nepíská, druhou žlutou kartu hostující útočník nedostal a pokračujeme dál.
74
Držení míče stále hovoří lépe pro domácí (57:43 %), ale tato statistika se asi trochu změní, protože jsou nyní ve hře časteji fotbalisté mohuče.
73
Wernerova přihrávka byla pomalá, Milika si pohlídal dvacetiletý mladík Geis.
72
Domácí nemají rozhodně vyhráno, ještě přes dvacet minut se bude hrát tento rušný zápas.
71
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Džeong-Ho Hong.
70
Žlutou kartu dostává Paul Verhaegh (FC Augsburg).
67
Hosté si ale musí dávat pozor na chyby v obraně, už se tam tlačil Werner, v poslední chvíli před ním zakročil jeden z obránců.
66
Aktivita Mohuče však rozhodně nekončí, červení jsou jak utržení ze řetězu.
65
Choupo-Moting řádí jako černá ruka. Z levého křídla nacentroval na Nicolaie Müllera, který vypálil v tísni do obránce Klavana. Ten se složil k zemi jako podťatý a rozhodčí následně přerušuje hru.
64
Do konce mače je ještě hodně času a utkání nabírá výborné tempo. Ještě se asi budou dít velké věci. Hosté jsou polití živou vodou a nebudou se chtít spokojit s tímto výsledkem.
63
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Sascha Mölders, přichází Arkadiusz Milik.
61
Kdyby za stavu 2:0 dal gól Altintop a netrefil jen břevno, mohlo být prakticky hotovo. Takhle to dopadlo naprosto opačně a hosté jsou díky proměněné penaltě zpět v zápase.
61
Polter to zkusil ve vápně podruhé. Kontakt tam sice byl, ale hostující útočník předvedl kvalitní "Barrandov" a je za to náležitě potrestán.
59
Mainz právě vstřelil branku!
Mohuč je zpět v zápase. Střídající CHOUPO-MOTING byl na hřišti dvě minuty a ihned skóroval. Penaltu zahrál naprosto přesně a zamířil na opačnou stranu, kam šel brankář Hitz. Sníženo – 2:1.
58
Žlutou kartu dostává Jan-Ingwer Callsen-Bracker (FC Augsburg).
58
A dějí se věci dál. Penalta pro hosty. Bracker fauloval a držel evidentně Poltera, rozhodčí to viděl a je zde obrovská šance na snížení. Tady nebylo co řešit, k nelibosti fandů a hráčů je zde velká možnost na gól.
57
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Elkin Soto, přichází Maxim Choupo-Moting.
55
Je to nyní pořádná divočina, na obou stranách se něco děje.
54
Altintop čeká na padesátý ligový gól v bundeslize. Málem se dočkal. Byl ke gólu velice blízko. Už byl sám před Wetklem, který se mu snažil zmenšit střelecký úhel. To se mu i povedlo, ale zkušený turecký fotbalista dloubl do míče a orazítkoval břevno. Po něm se dostal k hlavičce Mölders a těsně míjí. To byly dvě jasné tutovky pro Augsburg.
53
Pozor na Mohuč. Werner zaváhal při odkopu a před Hitzem bylo pořádné vedro, i když je v Německu poměrmě chladno. Žárovky rozpálil Polter a hasit požár musel Pospěch.
51
Takový úvod druhého poločasu si kouč hostů Tuchel určitě nepředstavoval. Hned dvakrát střídal a dal najevo, že chce něco změnit, jenže sotva se hráči ohřáli na trávníku, je stav již 2:0.
50
Domácí jsou zase o něco víc blíž k výhře a pokud získají tři body, dotáhnou se právě na svého dnešního soupeře.
49
Augsburg právě vstřelil branku!
Wetklo je pokořen, sotva se ohřál ve svém pracovišti a už jej ANDRÉ HAHN překonal. Nejprve na bránu běžel sám, náhradní brankář míč vyškrábl do poměrně těžkého úhlu, odkud asi nečekal, že bude Hahn střílet. Ten však zamířil skvěle z otočky a míč zapadl fantasticky do sítě. To byla parádní trefa a um dnes jediného střelce zápasu. Asistence: Tobias Werner.
48
Těžko říct, proč přišla změna v branovišti, spíše to bude zranění, než nějaký špatný výkon od Müllera.
47
Velice překvapivá změna se udála především v hostujícím brankovišti, kde Müller přepustil svou pozici Wetklovi.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Bo Svensson, přichází útočník Müller.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Heinz Müller, přichází Christian Wetklo.
46
Hráči se pozvolna trousí zpět na zelený pažit, za pár chvil se 29000 diváků dočká zahájení druhého poločasu.
Na druhou stranu je třeba říct, že Mohuč jakés takés šance měla a Hitz se v bráně rozhodně nenudil, avšak prozatím nekapituloval. Tolik tedy první poločas, který končí výsledkem 1:0. Pokračujeme v 16:32.
Máme za sebou velice zajímavý první poločas, ve kterém byla k vidění jedna branka. Postaral se o ni Hahn, který už od začátku zlobil hostující obranu. Ta odolávala do 32. minuty a může být ráda, že neinkasovala i druhý direkt. Vedení Augsburgu je naprosto zasloužené a mohlo být vyjádřeno i větším rozdílem.
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.
45
Tohle už však byla jasná gólovka. Verhaegh vypálil z dvaceti metrů a Müller vyrazil míč pouze před Altintopa. Ten z bezprostřední blízkosti trefuje opět připraveného německého brankáře.
44
Až teď si Mölders našel prostor v prostoru velkého vápna a bez nějakého rozmyslu se opřel do míče. Vůbec se nepodíval kam míří a nakonec šel míč dva metry vedle levé tyče.
43
Hráči v zelených dresech se snaží ještě o závěrečný nápor, zatím je to bez nějakého výraznějšího ohrožení.
42
...a platí to i po střele Sota, který se do míče obul z obrovské dálky, podle toho to také dopadlo. Velice nepřesná rána fotbalisty Mohuče.
41
Ještě zhruba pět minut do konce poločasu, domácí kontrolují těsný výsledek...
40
Mohuč sice vede na střely na bránu 5:3, ale její hra je hodně statická a pasivní. Chybí tam větší náboj a jiskra.
39
Obrana Mohuče má o čem přemýšlet, tohle by velké okno, které bylo pro Wernera otevřeno. Hosté proto mohou být hodně rádi, že neinkasovali podruhé.
38
Obrovská šance Wernera, který využil zaváhání mohučské obrany a mohl jít sám do zakončení. Lépe řečeno, měl spíše přihrát na Mölderse. Vypálil raději sám a přestřeluje z dobré pozice hostující svatyni.
36
Pospěch si pohlídal Ostrzolka, který se chtěl přes něj natlačit, nepodařilo se.
35
Už se zase hraje, domácí kombinují ve středu hrací plochy.
34
Na trávníku probíhá ošetření jednoho z hostujících hráčů.
33
I na druhé straně je to takové upracované, Augsburg se nikam zbytečně nehrne.
32
Marně zatím čekají fanoušci hostů na nějakou další solidní šanci svého týmu. Navíc fauloval Noveski a je za to potrestán žlutou kartou.
31
Polter se provinil útočným faulem, lehce trknul Ostrzolka, rozhodčí píská.
30
Standardku zahrával Werner, ale obrana v červených dresech zapracovala na výbornou.
29
Avšak domácí nezůstávají pasivní a cpou se před Müllera.
28
Nu a zápas by mohl dostat solidní parametry, Mohuč nehrála doposud špatně, měla solidní šance, ale bude nyní muset víc otevřít obranu a snažit se s výsledkem něco udělat.
27
Je to tady, první gól zápasu je na světě a prosadil se dnes často komentovaný ANDRÉ HAHN. Skvělým centrem z velké dálky ho našel Baier a sám před bránou se prosadil naprosto přesně. Gólman Müller dělal co mohl, zmenšil mu úhel, ale zasáhnotu nedokázal. V podstatě tak napravil své zaváhání z úvodních minut, kdy byl lidově řečeno považován za dřeváka. Nyní ukázal, že góly dávat umí. Asistence: Daniel Baier.
25
Vzápětí má slova demonstroval Okazaki, ale jeho pokus z těžkého úhlu zamířil jen do boční sítě. Navíc si Hitz vše hlídal.
24
Držení míče 62:38%, ale více jsou v posledních minutách lepší hosté, kteří už třikrát ohrozili Hitzovu bránu.
23
Dlouho ale nevydrželi a Hahn se pokoušel o další útočný výpad. Domácí hráč sice hýří aktivitou, ale v osobních soubojích mu to příliš nejde. Nyní nevyzrál na Geise.
22
Hráči v červených dresech jsou stále u míče.
21
Polter dokázal vystřelit hodně nebezpečně a znovu musel být Hitz ve střehu. Hosté vždy z ničeho nic utečou do brejku a pohroma pro domácí je rázem na světě.
20
Tohle bylo daleko lepší a máme zde tutovku Mohuče. Okazaki nejprve upadl v souboji s Callsenem-Brackerem, ihned se oklepal a zaklepal na vrátka domácího brankáře Hitze, který se po míči musel vrhnout jako hladový tygr a jasnou příležitost hostů dokázal zlikvidovat.
18
Jedna střela za druhou teď pršela na Müllerovu bránu, ale jeho obrana působila velice jistě. Spíše jako perfektní volejbalová blokařská složka. Všechny střely skončily u clonících hráčů.
17
V loňské části vyhrála Mohuč 2:0 a poté remizovala 1:1. Z toho pohledu má Augsburg rozhodně co soupeři oplácet.
16
Hraje se stále ve středu hrací plochy, Mohuč se snaží hrát aktivně v obraně, ihned napadá rozehrávku soupeře.
15
Pospěch se s tím snažil něco udělat, ale jeho spoluhráči jeho záměr nepochopili.
14
Nyní se střídá řada nepřesností na obou stranách.
13
To na druhé straně to bylo o mnoho zajímavější. Centr Vogta měl dobré parametry, šel znovu na Hahna, ale před ním včas zakročil obránce Díaz.
12
Hraje se na útoční polovině hostů, ale ti si žádnou kombinační akci nevymysleli.
11
Nepřesná kombinace hostujícího celku, míč končí až u Hitze, který dnes nahradil rakouského brankáře Manningera.
10
Máme za sebou deset minut a rozhodně to není žádná nuda. Oba týmy se snaží hrát aktivně a vytvářet si šance. Tu největší měl jednoznačně Hahn, který zazdil jasnou gólovku.
9
A dějí se věci i nadále. Na druhé straně musel hlásit stav ohrožení brankář Hitz, na kterého se řítila korejsko-japonská pohroma. Park přetáhl centr na Okazakiho a ten využil podběhnutí Brackera. Hlavičkou však trefil pouze připraveného švýcarského gólmana, jenž vyráží míč na roh.
8
První gólová šance je na světě. Standardku zahrával Werner a našel na zadní tyči Hahna. Ten však trestuhodně z metru přestřeluje bránu Mohuče. Tam nebylo co řešit, pouze zasunout míč do sítě, Hahn ovšem nabídnutou tutovkou doslova pohrdl a prakticky se zapsal mezi aktéry silvestrovských sestřihů.
7
Už se zdálo, že Díaz ustojí souboj s Hahnem, ale nestalo se tak a je pískán dokonce faul.
6
Standardku domácích zahrával Altintop, Mohuč se ale ubránila bez potíží, navíc tam byl ještě faul.
5
Kapacita stadionu v Augsburgu je kolem 30 tisíc, není pochyb, že se nahlásí v průběhu zápasu právě tohle číslo. Volného místečka je vidět málo.
4
Hahn upadl v souboji se Svenssonem, rozhodčí Dankert zůstává v klidu a standardku z velice dobré pozice pro Augsburg nepíská.
3
Zatím je to takové kostrbaté, na obou stranách sledujeme počáteční oťukávání a zahřívání do provozní teploty.
2
Jdeme na to, zápas začal, domácí rozehráli, ale ihned ztratili míč. Do útoku se tlačil Okazaki a byl tam z jeho strany faul.
1

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Klavan, Callsen-Bracker, Ostrzolek – Vogt, Baier (C), Hahn, Altintop, Werner – Mölders.
Náhradníci: Manninger – Philp, Hong, Holzhauser, de Jong, Milik, Fetsch.

1. FSV Mainz 05: H. Müller – Pospěch, Svensson, Noveski (C), Díaz – Bell, Okazaki, Geis, Soto, Park – Polter.
Náhradníci: Wetklo – Fathi, Moritz, N. Müller, Choupo-Moting, Schahin, Parker.

Rozhodčí: Dankert – Borsch, Lupp.
Jan Morávek dnes není připraven do zápasu, neboť má na svém kontě čtyři žluté karty, takže si tento zápas musí nucene odpočinout. Zdeněk Pospěch je v základu, alespoň jednoho českého hráče budeme tedy sledovat.
Rozhodčí utkání

Bastian Dankert – Mark Borsch, Stefan Lupp.

Čtvrtý rozhodčí: Guido Winkmann.
Vzájemné zápasy

Pokud se podíváme na předešlé tři zápasy, tak každý si připsal nějaké ty body a nemůžeme s jistotou říct, že by oba celky na sebe neuměly zahrát. Statistika je vyrovnána a ani dnes není v tomto duelu vyloženě favorit.

17.03.2012: Augsburg – Mainz 2:1

22.09.2012: Mainz – Augsburg 2:0

10.02.2013 Augsburg – Mainz 1:1
1. FSV Mainz 05

A právě nyní bude řeč o hostujícím celku, který je na tom v tabulce o něco málo lépe, než nynější protivník. Deset zápasů, čtyři výhry, jedna remíza a pět proher ve výsledku dělá třináct bodů. Také to není žádná sláva a od sestupových (barážových) příček není daleko.

Klíčové pro Mainz bylo, že v minulém kole dokázal na domácí půdě porazit Braunschweig. Již v osmé minutě načal utkání Okazaki, aby ten stejný hráč přidal druhou pojistku v 68. minutě. Domácí tak duel zvládli a vyhráli s jistotou 2:0.

I zde registrujeme české zastoupení. Na obraně působí Zdeněk Pospěch, který minulý mač odehrál celý a v nastavení inkasoval žlutou kartu.
FC Augsburg

Pojďme si představit oba dnešní soupeře, začneme domácím týmem, který se momentálně nachází v poměrně neklidných vodách prvoligové tabulky. Je až na patnáctém místě se ziskem pouhých deseti bodů. Ve výsledku to dělá tři výhry, jednu remízu a šest proher.

Ta poslední přišla u favorita z Leverkusenu, nicméně dlouho si hostující celek říkal o nějaké ty bodíky. Od 24. minuty dokonce vedla po gólu Hahna, ale soupeř za deset minut vyrovnal a tím se po prvním poločase udál výsledek 1:1. Rozhodující zářez Leverkusenu přišel sedm minut před koncem. To zkušeného rakouského brankáře Manningera překonal Can.

Celé utkání odehrál český záložník Jan Morávek, který v 57. minutě inkasoval žlutou kartu. Svému mužstvu však k bodům nepomohl a dnes k tomu bude mít velkou příležitost. Čeká je totiž protivník, který je na tom kvalitativně a tabulkově celkem podobně.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji všem nadšenců prvotřídní světové kopané. Německá Bundesliga pokračuje svým 11. kolem a FC Augsburg přivítá na své půdě Mainz. Rozdíl mezi těmito celky jsou pouhé tři body.