Pro tuto chvíli se s Vámi loučím a opět někdy u německé nejvyšší soutěže s názvem Bundesliga na shledanou.
Je za námi utkání v Signal-Iduna Parku, které bylo bezesporu zajímavé a jednoznačně spokojenější jsou hostující hráči i příznivci. Dortmund nedokázal ani napočtvrté v řadě domácí zvítězit, což je hodně nepříjemná bilance pro tým aspirující na titul.

Dnešní zápas měl nakonec jednoho smutného hrdinu. Do vedení poslal domácí po skvěle zahraném signálu Sven Bender, ale stejný hráč se bohužel pro domácí postaral o vyrovnání díky vlastní brance. Dortmund se dostal záhy do vedení, díky fantastickému gólu Sahina ze standardní situace. Nádherný gól nakonec stačil jen na bod, jelikož za dalších šest minut srovnal z prvního kontaktu s míčem Korejec Ji.
90+4
Míč v zámezí, konec už přijde velmi brzy.
90+4
Dortmund se ještě pokouší zaútočit.
90+3
Tak ještě domácí mají míč na svých kopačkách.
90+3
Hosté s rozehrávkou po faulu na půlce nespěchají.
90+3
Dortmund a jeho další nepovedená rozehrávka.
90+2
Dvě minuty nastavení už máme skoro za sebou a zatím je to závěr plný nepřesností.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Ani Augsburg se v závěru zápasu ještě úplně nevzdává šance na zisk více než jednoho bodu, který by zatím měl.
89
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Džeong-Ho Hong.
88
Další útočný výpad v podání Dortmundu, který se však nepovedlo ideálně zakončit.
87
Dobrý centr do pokutového území, kde úřadoval jistá Hitz.
87
Hraje se hodně ostře, Dortmund i Augsburg ještě přitvrdili ve své hře.
86
Verhaegh nejprve dokázal ustát napadání od dvou hráčů, následně nerozehrál úplně ideálně.
85
Lewandowski vysunul do dobré pozice Reuse, který však nedokázal překonat vyběhnutého Hitze, ten mu vyběhnutím dobře zmenšil úhel.
83
Dlouhý výhoz od Hitze, po kterém zastavil průnik hostů nedovoleně Bender.
80
Dortmund znovu na útočné polovině, ale nakonec ze všeho bylo jen autové vhazování.
79
Dnešní utkání sleduje 80 645 diváků.
78
Dortmund vede už ve statistice držení míče, která je nyní 51-49 ve prospěch BVB.
77
Dortmund se snaží útočit po krajích, momentálně se domácí zaměřují na průchody po pravé straně.
75
Domácí měli možnost vzít si vedení zpět! Po centru Aubameyanga hlavičkoval těsně nad Robert Lewandowski.
73
Zajímavá situace se odehrála v pokutovém území Augsburgu, kde spadl po souboji Reus, ale sudí Welz zůstal klidný.
72
Augsburg právě vstřelil branku!
André Hahn odcentroval z pravé strany a DONG-WON JI se po necelých dvou minutách trefuje z prvního kontaktu s míčem.
71
Domácí se snaží projít znovu až před Hitze, Schmelzer úspěšný nebyl.
70
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raúl Bobadilla, přichází Dong-Won Ji.
69
Marco Reus si zkusil zahrávat roh z jedné i druhé strany, ani jednou nebyl úspěšný.
68
Dobrá práce od Schmelzera, který dokázal v těžké pozici získat alespoň rohový kop.
67
Hosté po rozehrávce velmi rychle přišli o míč.
66
Dortmund právě vstřelil branku!
K rozehrávce standardní situace se postavil NURI ŞAHIN a přesnou ránou přesně do horního růžku nedal Hitzovi nárok.
65
Faul znovu těsně před pokutovým územím Augsburgu.
63
Borussia se znovu dostala k zakončení a ránu Sahina chytá Hitz do náruče.
61
Rozehrávku standardní situace vzal na svá bedra Aubameyang, trefil jen zeď.
60
V blízkosti pokutového území faulován Lewandowski, jak domácí s touto možností naloží?
59
Dortmund se ve druhé půli snaží jednoznačně o vyšší držení míče a momentálně se mu to vede.
57
Augsburg se po vyrovnání snaží ještě více vysunout svůj obraný val.
56
SVEN BENDER dnes pálí do obou branek. Po úvodní trefě, která znamenala vedení, se teď trefuje také do vlastní branky.
54
Augsburg dnes předvádí poměrně slušný výkon, ale zatím čekáme z jeho strany na větší šanci.
53
Zatím úvod druhé půle až na šanci, kdy hostující kapitán vykopával na brankové čáře, zase trochu mdlý.
52
Augsburg se snaží zahustit obraný val před vlastním pokutovým územím a zatím je to jedna z účinných zbraní.
50
Lewandowski šel mezi obránci Augsburgu jako tank, do zakončení se nedostal.
49
Augsburg se zatím ve druhém poločase dostal dál než za polovinu jen jednou.
47
Obrovská šance pro domácí! Centr do šestnáctky a nakonec Verhaegh vykopává na brankové čáře.
46
Dortmund se po rozehrávce dostává k balónu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
Je za námi první poločas utkání v Signal Iduna Parku, kde se zatím vede lépe domácím, které poslal do vedení už po pěti minutách Bender. V průběhu první půle mnoho šancí k vidění nebylo, když tak jen z domácí strany. Borussia se dostala do několika slibných možností, které nakonec gólové vyústění nepřineslo. Jak bude vypadat druhý poločas?
45+3
45+3
Dobrá rozehrávka rohového kopu, po kterém jeden z hráčů zastavoval míč před odkrytou brankou.
45+2
Borussia nakonec vytěžila jeden rohový kop.
45+1
Borussia v prvním poločase ještě zkouší ohrozit branku.
45
Nastavují se dvě minuty nad rámec první půle.
45
Aubameyang se pokoušel přijít po pravém kraji hrací plochu, byl nakonec faulován. Žlutá karta pro Wernera.
45
Žlutou kartu dostává Sokratis Papastathopulos (Borussia Dortmund).
42
Více než osmdesát tisíc diváků si dnes našlo cestu na stadion BVB, ale zatím se asi tolik nebaví, protože k atraktivnímu fotbalu je zatím daleko.
41
BVB nadále u míče, Augsburgu se zatím nedaří vymyslet prakticky nic.
40
Mchitarjan pálil zpoza pokutového území, jeho projektil končí mimo tři tyče.
38
Domácí jsou bezesporu aktivnější a snaží se podnikat co nejvíce útočných výpadů.
37
Milik se dostal po trochu stratiplné cestě k míči, ale nakonec si s těžkou přihrávkou neporadil.
36
Zatím dnešní utkání nabízí poměrně pozvolný úvod, ale už jsme se také dočkali gólové odměny.
35
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Arkadiusz Milik.
33
Dortmundští zůstávají u míče i nadále. Domácí se nikam moc nehrnou.
31
Hosté dlouho obývali svoji útočnou polovinu, jenže nakonec na Weidenfellera nezaútočili.
30
Augsburg momentálně drží míč ve své moci.
28
Zajímavým způsobem si domácí hráči předali míč na hranici pokutového území, k ráně na Hitze nedošlo.
27
Großkreutz vybojoval pro BVB další možnost zahrávat standardní situace, ale znovu ve velké vzdálenosti od branky.
26
Lewandowski se dral po pravé straně až do možnosti zakončovat, kterou však prováhal.
25
Borussia se pokouší držet míč a pokusit se ještě v první půli třeba navýšit vedení.
23
Zajímavý centr do pokutového území, který zamířil na vzdálenější tyč, nakonec nic nepřinesl.
22
Borussia se po nedovoleném zákroku za polovinou hřiště znovu dostane šanci zahrávat standardní situaci.
20
Hosté se pokusili dostat po dlouhém nákopu až před Weindenfellera, ale nakonec za úřadovala dobře obrana.
19
Augsburg se aktuálně snaží držet míč, v tom je zatím určitě lepší než domácí.
18
Mchitarjan se pokoušel střílet zpoza pokutového území a ohrozit Hitze, jeho rána zablokována.
17
Žlutou kartu dostává André Hahn (FC Augsburg).
16
Lewandowski s Reusem si znovu vyměnili míč, tentokráte to byla akce na jeden dotek, zakončení následně nepřišlo.
15
Poprvé jsme viděli nebezpečnou akci v podání hostů z Bavorska, ale nakonec z ní nebylo nic kromě autového vhazování.
13
Aktivní hra Dortmundu zatím nese ovoce, i když nyní se k míči se hráči BVB nedostali.
12
Augsburg je momentálně v držení balónu, ale zatím mají hosté poměrně značné potíže.
11
Altintop se snažil projít středem hrací plochy, ovšem v tomto prostoru mu nebylo přáno uspět.
10
Lewandowski-Reus je duo, které si dobře rozumí a nyní to znovu oba ukázali. Druhý jmenovaný nakonec pálil jen do obránce.
10
Žlutou kartu dostává Sven Bender (Borussia Dortmund).
7
Augsburg je zaskočen rychlým inkasováním, ale musím jedním dechem dodat, že domácí sehráli svůj signál s naběhnutím od stopera skvěle.
6
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jakub Blaszczykowski, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
5
Po faulu na Reuse se kopalo ze zhruba pětatřiceti metrů. Míč po rozehrávce zamířil na naběhnutého SVENA BENDERA, který předskočil obránce a otevírá skóre.
5
Lewandowski výborně vystihl rozehrávku a hned předával Reusovi, který byl faulován.
4
Tak to je velká nepříjemnost hned v úvodu. U postranní čáry po souboji skončil na zemi Blaszczykowski a nejspíše bude muset střídat.
3
Klavan se chystal k rozehrávce, ale trochu se do kličkování zamotal, nakonec se mu povedlo z této situace vyjít.
2
Augsburgu se povedlo dostat k míči a vybojovat si první standardní situaci, kterou však rozehrál hostující celek hodně špatně.
1
Utkání zahájeno a hned v úvodu se snažili domácí vyslat míč na soupeřovu branku.
1

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, S. Bender, Papastathopulos, Schmelzer – Blaszczykowski, Şahin, Mchitarjan, Kehl, Reus – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Kirch, Sarr, Piszczek, Hofmann, Aubameyang, Schieber.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Baier, Werner – Altintop, Bobadilla.
Náhradníci: Manninger – Hong, de Jong, Milik, Kohr, Ji, Esswein.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
FC Augsburg
Zatímco domácí Borussia je po podzimu čtvrtá, Augsburg se nachází na osmém místě a na čtvrtý Dortmund ztrácí osm bodů. Augsburg má za sebou hodně povedený podzim, na kterém chce na jaře tým Markuse Weinzierla stavět. Pomoci k tomu mají i dvě posily. Alexander Esswein z Norimberku a Ji Dong-Won z anglického Sunderlandu, který však v létě odejde právě do Dortmundu.
Borussia Dortmund
Domácí se po podzimu nacházejí na čtvrtém místě, což určitě není vysněné postavení, ale letošní Bundesliga je velmi vyrovnaná, pokud tedy odmyslíme první místo, které jasně patří Bayernu Mnichov. Dnešní duel, který je vstupem do jarní části bude z pohledu fanouška Borussie hodně zajímavý, protože není vůbec jasné jak se zachovají fanoušci například k Robertu Lewandowskému, který v zimě oznámil svůj odchod do Bayernu v létě.
Hezké sobotní odpoledne u sledování německé Bundesligy, která se po krátké zimní pauze znovu rozjíždí. Hned na úvod jarní části nás čeká v Signal Iduna Parku souboj Borussia Dortmund – FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.