Přenos se aktualizuje automaticky

Domácí celek už se z poslední akce do zakončení nedostal, a tak tu máme konec utkání. Spokojenější může být pravděpodobně Stuttgart. Ten sice třikrát přišel o své vedení v zápase, ale závěr dohrával pouze v desíti. Rüdiger se nechal zbytečně vyloučit a VfB se muselo o výsledek strachovat. Hamburger SV si však v početní převaze šanci nevypracoval, a tak se musí i přes vytrvalý tlak smířit s pouhým bodem. Na domácí straně zaujal výkonem Maximilian Beister, který přišel do hry až na začátek druhé půle, v hostující týmu to pak byl Alexandru Maxim, který jednu branku dal a na další přihrál.
Konec zápasu.
90+3
Gentnerovo následné sólo středem hřiště končí až předposlední zastávka se jménem Djourou. Tam hostující kapitán vystupuje.
90+3
Ibišević si těžký míč zpracoval na hruď, ale Tah mu jej odkopává do zámezí. To hostům bude vyhovovat.
90+2
Hamburg si toho zatím v početní převaze moc nedovolil, a tak po zblokovaném centru Çalhanoğla bude pouze vhazovat Jansen. Stuttgart toho využívá k taktickému střídání, když Traorého nahrazuje Sararer.
90+1
Druhý poločas je nastaven o tři minuty.
90
Sakajův výpad po pravém křídle končí nepřesným centrem pro Adlera. V protiútoku tu byl Badelj, který po nahrávce od van der Vaarta nenahrál přesně, ale míč zůstane domácím. Ibišević přihrál souboj s Djourouem a vidí žlutou kartu.
89
Çalhanoğlu dlouhý centr nezpracoval ideálně, a tak hrál Stuttgart. Beister se snažil zastavit čistým způsobem Kvista, ale fauluje.
88
Domácím však chybí i přes početní výhodu na útočné polovině pohyb, a tak to zatím nevychází.
88
HSV začíná svůj postupný útok ze středu hřiště, kde ho rozjíždí stoper Djourou.
86
Stuttgart reaguje očekávaným střídáním. Karim Haggui vystřídá aktivního Maxima.
84
Rüdiger ještě před vhozením autu na pravé straně poslal před pokutovým územím k zemi pěstí van der Vaarta a vidí jednoznačnou červenou kartu! Velké oslabení pro Stuttgart.
83
Přímý kop rozehrál sám faulovaný Maxim. Ve vápně se první k míči vyšponoval Tah, ale odrazil pouze na hranici pokutového území, kde zkoušel Boka pohotově vrátit balon na Adlera. Klubko těl míč až na brankáře HSV nepustilo.
81
Alexandru Maxim si nepovedený přímý kop málem vynahradil úprkem po levé straně. Tam jej zastavil až za cenu žluté karty Badelj, ale i tak to bude pro VfB přímý kop z velmi výhodné pozice.
80
Po faulu Westermanna na Ibiševiće měl Stuttgart výhodu přímého kopu z levé strany. Ten do pokutového území zahrál Alexandru Maxim, jenže tentokrát ve vápně našel jenom hráče v bílých dresech Hamburgeru SV.
79
Çalhanoğlu si udělal prostor ve středu hřiště a následně levačkou vypálil. Kirschbaum byl na zemi velmi rychle a pohotově vyráží na rohový kop.
78
Zběsilé tempo hry je zpět a akce střídá akci. Badeljovu skvělou práci znovu zkazil Lasogga, který opět nenahrál přesně.
78
Kvist vysunul na levou stranu Gentnera, jehož centrovaný míč odvrací v pokutovém území Djourou.
77
Stuttgart mohl zahrozit na pravém křídle, kde se k míči dostal Werner, ten však nenahrál přesně a může jenom děkovat Lasoggovi, který nadějný brejk domácích na levé straně zkazil.
75
Po rohovém kopu z levé strany hlavičkoval ve výskoku Lasogga. Míč ještě tečval Rüdiger, a to znamená již třetí rohový kop za sebou pro HSV ve velmi krátkém intervalu.
74
Na levé straně hřiště zkoušel ohrozit Kirschbauma Hakan Çalhanoğlu. Prudká střela skončila po teči mimo branku Stuttgartu, ale i tak tu bude rohový kop.
73
Vysoké tempo hry v posledních desítkách vteřin opadlo, ale více ze hry mají stále domácí. Westermann však zbytečně chyboval a jen skvělý zákrok Jansena odvrátil čtvrtou branku VfB, kterou měl na kopačce Alexandru Maxim.
71
První žlutou kartu dnešního utkání vidí hostující William Kvist za zbytečné řeči směrem k rozhodčímu Welzovi.
69
Kapitán domácích van der Vaarta skvěle zakouzlil ve středu hřiště, čímž se zbavil tří hráčů a posunul míč na levé křídlo pro Çalhanoğla. Ten však příliš vymýšlel, a tak jeho následná snaha o kličku je hodně čitelná a Sakaj získává míč pro hosty.
67
Hamburg právě vstřelil branku!
Do třetice všeho dobrého i zlého HSV opět dorovnává, 3:3! Rychlá, přímočará a hlavně úspěšná akce domácích přináší vyrovnání! Jansen vysunul do levého křídla Beistera, který nezištně posunul pod sebe na nabíhajícího kapitána RAFAELA VAN DER VAARTA, jenž střelou na zadní tyč dává gól.
65
Kormidelník hostů Thomas Schneider poprvé střídá. Ze hřiště stahuje Harnika a nahradí ho talentovaným Wernerem.
64
Stuttgart právě vstřelil branku!
Další nečekaný zvrat v dnešním utkání! Po velkém tlaku HSV přichází branka na druhé straně. Traoré centroval z levé strany na první tyč, kde si před Ibiševićem dává nešťastný vlastní gól JOHAN DJOUROU.
62
A další příležitost Hamburgeru SV! Jansen se protáhl po levém křídle, nacentroval pod sebe, kde se míče ujal Beister. Ten si jej navedl na střed a vypálil, ale jeho tečovanému pokusu pár metrů chybělo. Po teči tak HSV rozehraje alespoň roh.
60
Dvě velké šance domácích! Po nakrátko rozehraném rohovém kopu jeden z hráčů HSV skvěle hlavičkoval na první tyči, ale Kirschbaum fantasticky vyrazil z následného závaru vznikl další roh a také další šance. Letící míč se vrátil na hranici pokutového území pro Arslana, jehož prudkou ránu tečuje patičkou Tah jen těsně mimo branku VfB Stuttgart!
59
Na straně druhé zahrával z pravého křídla přímý kop van der Vaart a ačkoliv Lasogga nedoskočil, tak se málem znovu měnil stav. Nizozemcův přímý kop se stočil jen těsně mimo Kirschbaumovu klec.
58
Japonec Sakaj hledal z pravého křídla Alexandru Maxima, jehož sice Westermann lehce držel, ale na penaltu tu nebylo, a tak hra pokračuje.
55
Hamburg právě vstřelil branku!
Učebnicově zahraná kombinace znamená pro domácí celek vyrovnání na 2:2! Arslan našel na levém křídle za váhajícím Sakajem Jansena, ten přízemním pasem na malém vápně našel kopačku MAXIMILIANA BEISTERA, který sám před brankářem nezaváhal a z jednoho doteku vyrovnává! Novic na hřišti v domácím dresu tak toto zajímavé utkání ještě více dramatizuje.
55
Centr z levé strany našel hlavičku Heika Westermanna, který si sice udělal prostor, ale bohužel pro domácí míří mimo branku Kirschbauma.
54
HSV se nepodařilo projít rychle do zakončení, ale i tak tu bude přímý kop ze slušné pozice. Kapitána van der Vaarta zastavil nedovoleně Traoré.
52
Alexandru Maxim vysunul na pravou stranu Ibiševiće, jenže toho zastavil Jansen. Bosenský fotbalista i v sedě dokázal zakončit, ale z pravé strany míří jen do boční sítě.
50
Jansen se na levém křídle dral za míčem, ale Sakai jej tělem odstavil. Domácí zadák si žádal odpískání nedovoleného zákroku, ale píšťalka sudího Welze mlčí.
49
Maxim zakombinoval s Traorém na levé straně a druhý jmenovaný pláchl Tahovi. Centr na zadní tyč ale nikoho v černém dresu VfB nenašel.
47
Rafael van der Vaart si doběhl svůj nepovedený přímý kop a z pravé strany odcentroval do vápna. Tam před Lasoggou uzmul míč Kirschbaum.
46
Domácí Hamburger SV dělá do druhého poločasu jednu změnu ve své sestavě. Zouu nahrazuje na trávníku Beister.
46
Začal druhý poločas.
Úvod utkání přinesl brzkou branku VfB, když se ve třetí minutě trefil po ukázkové kombinaci Maxim. HSV poté jasně přebralo iniciativu a z vytrvalého tlaku vyrovnalo. Chybu Schwaaba potrestal po nahrávce od Arslana střelou do odkryté branky Lasogga. Svěřencům Berta van Marwijka se ale nepovedlo vytěžit z územní převahy druhou branku, a tak přišel trest. Rumun Maxim našel z přímého kopu hlavu Gentnera, který uzavřel na poločasových 1:2. Druhý poločas začne v Imtech Areně v Hamburgu přibližně v 16:32.
První poločas skončil.
45
Westermannův centr se po nahrávce od Badelje odrazil na Arslana, který si jej na hrudi zpracoval a následně vypálil. Branku Kirschbauma ale netrefil.
44
Další šance VfB. Obránce Boka odvážně vypálil ze zhruba pětadvaceti metrů na Adlera, který míč jen nešťastně vyrazil pro Ibiševiće, jenže ten hlavičkuje nad. Naštěstí pro domácí se navíc stejně píská ofsajd, a tak by branka neplatila.
43
Výborný brejk hostů šel velmi svižně na levou stranu pro Traorého. Ten našel přízemním centrem na zadní tyči Vedada Ibiševiće, který bohužel pro hosty pálí z dobré pozice vysoko nad!
42
Jansen hledal na hrotu utkání Zouu, jenže ten byl stoperem Schwaabem velmi pohodlně uhlídán. O pár vteřin později byl Zoua na hranici pokutového území opět u míče, jenže znovu jej snadno ztrácí.
39
VfB tedy může zatím být i přes nepříliš výrazný výkon spokojeno, jelikož se těsně před koncem první půle dostává do vedení. Hamburg se i přes územní převahu nemůže dostat k vážnějšímu zakončení, i když vede na střely 6:3.
37
Stuttgart právě vstřelil branku!
Skvěle zahraný přímý kop z levé strany posílá hosty ze Stuttgartu do vedení 2:1! Rumun Alexandru Maxim našel pravačkou v klubku těl hlavičku CHRISTIANA GENTNERA, který ji lehce tečoval za bezmocného brankáře Adlera!
36
Traoré dostal míč na levé křídlo za Westermanna, ale s centrem se ukvapil a nikoho v černém dresu Stuttgartu nenašel. Hamburg útočil v nadějném brejku, avšak Lasogga jej ukončil nepřesnou nahrávkou na rozebíhajícího Çalhanoğla.
34
Djourou vyjel s míčem na kopačce na útočnou polovinu, posunul na Çalhanoğla, který ale bohužel pro HSV nahrál na Zouu do ofsajdu.
33
Ibišević skvěle zpracoval vysoký balon od Kvista a následně hledal za obranou domácích Maxima. Toho k míči nepustil důsledný Jonathan Tah.
31
Schwaab ostře dohrál Arslana, ale sudí Welz přímý kop z levé strany HSV neudělil. Akce se poté dostala na Heika Westermanna, jenže ani jeho centr na hrot na Lasoggu nebyl přesný. To znamená míč pro brankáře VfB Kirschbauma.
29
Tah přidržel Maxima, ale jelikož mohl Traoré pokračovat v akci, tak se nepískalo. Posledně jmenovaný ale centr nezrealizoval v pohledné podobě, a tak se po jeho centru dostává k míči René Adler.
28
Rüdiger hledal dlouhým pasem na levou stranu Traorého, jenže před ním stačil odvrátit Westermann. Stuttgart se sice následně dostal zpět k míči, ale nebezpečné zakončení na Adlera z toho nebylo.
26
Badelj ukázal svoji silnou stránku, když vyhrál v osobním souboji ve středu hřiště. Chorvat navíc přidal přesnou nahrávku na Jansena, jenže jeho centr našel jen Schwaaba.
25
Gentner hledal hlavičkou na pravé straně Harnika, jenže s ním si poradil talentovaný zadák Tah, který raději posílá míč na Adlera.
22
Hamburg právě vstřelil branku!
Aktivita domácích je zaslouženě odměněna vyrovnáním, 1:1! Schwaab zachyboval na pravé straně, přenechal na Çalhanoğla, který sice patičkou na levou stranu trošku zbrzdil akci, jenže Arslan využil dalšího zaváhání obrany VfB, posunul na PIERRA MICHELA LASOGGU, a ten neměl problém zakončit do sítě.
20
Centr Çalhanoğla z levého křídla se snesl do pokutového území, kde v závaru zakončoval z těžké pozice Zoua. Bohužel pro domácí míří mimo branku Stuttgartu.
18
Tah posunul na Jansena, který z jednoho doteku vysunul Çalhanoğla, jenže se zkoušel prosadit přes vracejícího se Harnika. Rakouský reprezentant ale zahrál tak šikovně, že místo rohu moci brankář Kirschbaum rozehrát od své branky.
17
Šance HSV! Çalhanoğlu si po nahrávce z levé strany udělal prostor před pokutovým územím a vypálil, jenže Kirschbaum skvěle vyráží! Dobíhající van der Vaart je usvědčen z ofsajdu.
15
Hostům stačí opravdu málo prostoru k tomu, aby byli nebezpeční. Maxim na levé straně našel sbíhajícího Ibiševiće, který z jedné vypálil na Adlera. Pokus to byl velmi nadějný, ale bohužel pro hosty končí jen těsně mimo branku!
15
Ten z kopačky van der Vaarta končí faulem na brankáře VfB Kirschbauma.
14
Hamburg po obdržené brance hosty skoro nepustil na jejich útočnou polovinu, ale velké šance z toho zatím nejsou. Centr Lasoggy je zblokován na roh.
12
Výběr Berta van Marwijka pěkně zakombinoval na levé straně, odkud Jansen centroval do pokutového území na Lasoggu. Ten své první zakončení zápasu neprovedl ideálně, když jeho snaha o střelu nebyla úspěšná.
10
Zoua vybojoval ve středu hřiště míč pro Hakana Çalhanoğla, který si jej posunul před pokutové území a vypálil. Další zblokovaná střela teď končí pro HSV alespoň výhodou rohového kopu.
9
Úvodní rohový kop utkání se po exekuci van der Vaarta vrátil na hranici pokutového území pro Çalhanoğla, jenže ten míří svůj střelecký pokus jen do Gentnera.
8
Westermann na pravé straně posunul na Lasoggu, který to z velké dálky zkusil vystřelit na branku. Daleko ale jeho pokus nedošel, když končí hned na nejbližším hráči VfB.
6
Nadějnou akci HSV vezl ve středu hřiště Badelj. Chorvatský středopolař hledal přízemním pasem rozeběhnutého van der Vaarta, jenže ten je chycen v ofsajdu. Míč by navíc stejně před vyběhnuvším Kirschbaumem nestihl.
5
Kvist nezpracoval na vlastní polovině ideálně a Lasogga se už už dostával k možnému úniku. Dobře ale zahrál Sakaj a Stuttgart tak může zůstat u míče.
3
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté jdou překvapivě do vedení 1:0! ALEXANDRU MAXIM si na levém křídle vyměnil před pokutovým územím míč s Ibiševićem, ideálně zpracoval a střelou na zadní tyč překvapuje Imtech Arenu! Skvělý start hostů do utkání.
2
První útok HSV je zakončen nepřesnou a velmi slabou střelou Milana Badelje.
1
Djourou na vlastní polovině chyboval v rozehrávce a Harnik mohl z pravé strany postupovat na Adlera. Míč si však špatně zpracoval, a tak hrají domácí.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Hamburger SV: Adler – Westermann, Tah, Djourou, Jansen – Zoua, Arslan, van der Vaart (C), Badelj, Çalhanoğlu – Lasogga.
Náhradníci: Drobný – Sobiech, Lam, Iličević, Jiráček, Rudņevs, Beister.

VfB Stuttgart: Kirschbaum – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Boka – Harnik, Kvist, Maxim, Gentner (C), Traoré – Ibišević.
Náhradníci: K. Müller – Haggui, Rausch, Sararer, Khedira, Cacau, Werner.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Ben. Brand.
Vzájemné zápasy

V posledních čtyřech bundesligových zápasech vyhrál vždy hostující celek. Na začátku března to bylo ve Stuttgartu HSV, kterému zajistil tři body za výhru 1:0 Rudņevs.
VfB Stuttgart

I Stuttgart už během uplynulých osmi kol vyměnil hlavního trenéra. Nepovedený start do sezony ukončil smlouvu Brunu Labbadiovi a taktovku převzal Thomas Schneider. Od té doby VfB neprohrálo a v pěti kolech zaznamenalo velmi solidních jedenáct bodů, které švábský celek vystřelilo na devátou pozici. Stuttgart v posledním utkání na hřišti soupeře vyhrál, když v Braunschweigu porazil domácí Eintracht po brankách Ibiševiće, Maxima, Traorého a Harnika 4:0. V posledním domácím klání se v Mercedes-Benz Areně zrodila remíza 1:1. Kouč Schneider dnes nemůže počítat se svoji brankařskou jedničkou Ulreichem a mimo hru je i talentovaný Didavi.
Hamburger SV

Hamburg je po osmi kolech na šesti bodech, a tak mu patří až pátnáctá příčka. Po odvolání Thorstena Finka se kormidla HSV ujal Bert van Marwijk a celek z přístavního města pomalu zvedá kotvu. Nejprve remizoval ve Frankfurtu 2:2, aby v minulém kole doslova vyplenil Nürnberg, kde zvítězil po hattricku Lasoggy 5:0. Nizozemský trenér vsadil na pozitivní postoj k fotbalu, a ten je zatím úspěšný. Dnes bude HSV chybět Dennis Diekmeier (zraněné chodidlo), Kačar (svalové potíže), Rajković, Demirbay, Iličević a Gojko Kačar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud