Hodně divoké utkání mezi Hannoverem 96 a Schalke 04 je už minulostí. Domácí dali základ svému vítěství už v prvním poločase, hosté ale ani v deseti zbraně nesložili a bojovali až dokonce.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek dne a zase někdy u on-line přenosů brzy na počtenou.
90+4
Už se hraje nad rámec nastavených minut. Balon ale putuje kolem půlící čáry.
90+3
Taktické střídání v podání domácích. Ze hry odchází Diouf, kterého nahradil Haggui.
90+2
Hannover se v závěru utkání dobře brání a svého soupeře před branku nepouští.
90+1
Schalke zahrávalo standardní situaci takřka od rohového praporku. Do pokutového území se vydal i gólman Hildebrand.
Dnešní utkání sleduje 49 000 diváků.
90
Hlavní rozhodčí Dankert nastaví tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Hráči v červených dresech se nastěhovali na polovinu soupeře, kde budou také vhazovat.
88
Rychlý kontr hostů zakončil nepřesnou ranou Jones, který poslal balon těsně vedle pravé tyče.
87
Domácí tak odehrají závěr utkání v početní výhodě, která by jim měla minimálně pomoct nadějný výsledek udržet.
86
Obránce Fuchs dostává po sedmi minutách druhou žlutou a musí předčasně do sprch.
85
Fotbalisté v bílém zahrávali přímý kop z hodně slibné pozice. Gólman Zieler si ale na přímou střelu počkal.
84
Hannover se snaží kontrolovat závěr utkání a zatím se mu to docela daří.
83
Hosté střídají naposledy. Poslední minuty si zahraje Barnetta, který nahradil Clemense.
82
Hoogland si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
80
Schalke 04 také střídá. Meyer vystřídal Neustädtera.
79
Další žlutou kartu si vysloužil obránce Fuchs.
78
Domácí tým podruhé míchá sestavou. Ze hry odešel Andreasen, kterého nahradil Schmiedebach.
75
Síly na trávníku se tak vyrovnali. Schalke máš ještě patnáct minut na to, aby dokázalo vyrovnat.
74
Hlavní rozhodčí Dankert uděluje dnes již druhou červenou kartu! Huszti zahrál vysokou nohou a nepříjemně zasáhl do obličeje obránce soupeře.
73
Rohový kop Schalke končí útočným faulem Fuchse, který povalil jednoho ze soupeřů.
72
Hannover dnes poprvé střídá. Utkání končí pro Sobiecha, které své místo přepustil Ya Konanovi.
71
Zieler si dal se svým odkopem na čas, za což sklidil od hostujících fanoušků hlasitý pískot.
70
Držení míče: 57% – 43% pro Hannover 96.
69
Následné standardní situace se ujal Draxler. Balon ale poslal pouze vysoko nad branku.
68
Sané zastavil nedovoleně na hranici vápna Drexlera a vidí žlutou kartu.
66
Centr Priba ale skončil pouze v rukavicích gólmana Hildebranda.
65
Andreasenova rána z dobrých třiceti metrů pořádně protáhla hostující brankáře, který musel rychle k zemi a balon vyrazil na rohový kop.
64
To je neuvěřitelné, co teď dokázali hosté zahodit! Clemens společně se Szalaiem stanuli sami před gólmanem Zielerem. Druhý jmenovaný vzápětí nedokázal trefit prázdnou branku.
63
Domácí už budou zřejmě spoléhat jen na rychlé brejky. Jeden z nich právě skončil až za brankou Hildebranda.
62
Schalke je i nadále aktivnějším týmem. V posledních minutách se hraje především na polovině Hannoveru.
60
Hoogland se vydal na výlet, který ale končí ofsajdem.
59
Jeden z domácích borců pokazil jednoduchou rozehrávku a balon tak nabídl soupeři.
58
Hráči v červených dresech se opět uchýlili spíš k obranné činnosti než k útoku. Aby toho domácí nakonec nelitovali.
57
Clemens už směřoval sám na branku Hannoveru. Akci ale zastavil praporek pomezního rozhodčího.
56
Domácí trochu podcenili soupeře, který i v deseti dokázal skórovat. Druhý poločas tak bude jistě hodně zajímavý.
55
Schalke právě vstřelilo branku!

Utkání dostává nový náboj a to je dobře! Schalke 04 se dostává po nenápadné akci na dostřel. Balon doputoval až za obranu soupeře, kde stál připravený ADAM SZALAI a ve skluzu uklidil míč za záda gólmana Zielera – 2:1.
54
Hooglandův centr z pravé strany odvrátila domácí obrana pouze do autu.
53
Tempo hry není v úvodu druhého poločasu nijak vysoké. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.
52
Hlavička Jonese se neujala a skončila vysoko na brankou Zielera.
51
Držení míče: 62% – 38% pro Hannover 96.
50
Hannover teď doslova drtí svého soupeře. Třetí branku měl na kopačce Sobiech, z malého vápna ho ale perfektním zákrokem vychytal gólman soupeře.
49
Diouf se po rychlém brejku snažil oslovit Husztiho, který by zakončoval sám před Hildebrandem. Obránci Schalke se ale vrátili včas.
48
Poprvé v druhém poločase si zahráli také fotbalisté v bílých dresech. Nic zásadního ale nevymysleli.
47
Po opatrném začátku prchl po pravé straně Sakaj a odcentroval. Míč ale skončil až za brankou.
46
Domácí se ujali rozehrávky a zatím nikam nespěchají. K vidění je kombinace na vlastní polovině.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Je za námi první poločas, který jasně ovládli fotbalisté Hannoveru. Ti dokázali využít od 14. minuty svoji "přesilovku", kterou zúročili dvěma góly. Schalke je zatím očividně horším týmem a v deseti to bude mít ještě nesmírně těžké.
45+2
Hannoverští to ještě zkusili s posledním útokem, se kterým si ale soupeř bez potíží poradil.
45+1
Poslední minutky už se budou spíše pouze dohrávat. Schalke už by se raději zřejmě vidělo v šatně.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Držení míče: 61% – 39% pro Hannover 96.
43
Domácí se tak těsně před koncem prvního poločasu dostávají možná do rozhodujícího vedení.
42
Hannover právě vstřelil branku!

Hosté jej ale neodvrátili dost důrazně. Balon se dostal k Husztimu, který krásným centrem našel přesně hlavu volného MAMEHO BIRAMA DIOUFA a ten už problém se zakončením neměl – 2:0.
41
Fotbalisté v bílém jej ale bez problémů odvrátili.
40
Dioufa zradilo zpracování, i přesto se ale do zakončení dostal a pro domácí vybojoval alespoň roh.
39
Znovu byl k vidění ostřejší zákrok na hranici pravidel. Vše se ale obešlo bez karetního napomenutí.
38
Je tady první střídání. Zřejmě zraněného Goretzku nahradí Santana.
37
Na trávníku se teď začíná přiostřovat a mezi hráči obou týmů pořádně jiskřit. Uvidíme, jestli hlavni rozhodčí rozdá nějaké karty.
36
Hannover měl další možnost, jak vést už o dvě branky! Diouf ale po samostatném úniku nedokázal Hildebranda pokořit.
35
Následný roh domácích končí neúspěchem.
34
Na hřišti je opět lékařský tým. Tentokrát kvůli gólmanu Hildebrandovi a útočníku Dioufovi.
33
Andreasenovu dalekonosná ránu zablokovala už na hranici vápna pozorná obrana soupeře.
32
Schalke 04 i se svým handicapem zatím statečně odolává a rozhodně není nijak horším týmem.
31
První potrestaným hráčem je domácí Sobiech.
30
Je za námi první půlhodina hry, ve které byla k vidění jediná branka. Hannover zatím vede po úspěšném proměnění pokutového kopu Husztiho.
29
Saného nepřesnou rozehrávku vystihl Hoogland, který poslal balon raději do zámezí.
28
27
Hosté si neporadili se svoji krátkou "přesilovkou". Hannover už je na hrací ploše kompletní.
26
Domácí bek už za postranní čarou. Hra tak opět pokračuje, aktuálně jsou u balonu hráči v červeném.
25
Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet domácí stoper Sané. Sudí proto raději hru přerušil a dává možnost ošetření.
24
Huzstiho vysoký pas do pokutového území nebyl pro pozornou obranu Schalke žádný problém.
23
Následně se Prib nepohlídal ofsajdovou linii.
22
Hannover už mohl vést o dvě branky! Útočníkovi Dioufovi ale chyběly milimetry, aby se prodral do zakončení před poloprázdnou brankou.
21
Schalke také pokazilo svoji rozehrávku. K balonu se tak opět dostanou domácí hráči.
20
O exekuci se postaral sám faulovaný. Centr do šestnáctky ale nikho v bílém dresu nenašel.
19
Marcelo fauloval Clemense. Hosté tak dostanou možnost standardní situace ze slibného místa.
18
Tentokrát to ale Hannover se svoji kombinací přehnal a po špatné rozehrávce o míč přišel.
17
Hráče v červených dresech úvodní branka hodně povzbudila. Zatím to jsou oni, kdo udává tempo hry.
16
Schalke se snažilo o bleskovou odpověď. Hlavička Matipa ale skončila dobrý metr od pravé tyče.
15

Balon si na penaltový puntík postavil SZABOLCS HUSZTI přesnou ranou k tyči posílá domácí do vedení – 1:0.
14
Navíc z toho penalta pro domácí Hannover.
14
Unikajícího Dioufa fauloval obránce Höwedes, který vidí po právu červenou kartu.
12
Držení míče: 60% – 40% pro Hannover 96.
11
Zieler musel hodně rychle z branky před dotírajícím Clemensem. Domácí brankář byl u balonu nakonec včas než soupeř.
10
Hannover z něj ale nic nevytěžil i kvůli útočnému faulu obránce Marcela.
9
Andreasen vypálil z úctyhodné vzdálenosti a nemířil vůbec zle. Gólman Hildebrand si ale dokázal poradit a míč vytěsnil na roh.
8
Ani jeden z týmů se bez hlavně nepouští do útoku. Zatím je k vidění spíše opatrnější začátek.
7
Matip si pomohl v souboji s Dioufem nedovoleně, čehož si všiml i hlavní rozhodčí Dankert a správně odpískal faul.
6
Draxler hledal díru v obraně Hannoveru marně. Individuální akce skončila neúspěchem.
5
Na druhé straně se v podobné pozici objevil Andreasen. Ani on však nemířil přesně.
4
První střelecký nakonec ale registrujeme na straně hostů. Střela Hooglanda ale skončila mimo.
3
Fotbalisté v červených dresech mají zatím mírnou převahu. Úvodní minuty se odehrávají převážně na polovině Schalke 04.
2
Hannover se svým útokem zatím nikam nespěchá a trpělivě kombinuje na vlastní polovině.
1
Hosté se ujali rozehrávky, balon ale vzápětí ztratili po špatné přihrávce obránce Matipa.
1
Oba kapitáni již přivádí obě jedenáctky na hrací plochu. Domácí nastoupí v červených dresech, Schalke 04 v bílých.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Sané, Pocognoli – Stindl, Andreasen, Prib, Huszti – Diouf, Sobiech.

FC Schalke 04: Hildebrand – Hoogland, Matip, Höwedes, Fuchs – Neustädter, Jones – Clemens, Goretzka, Draxler – Szalai.

Rozhodčí: Dankert – Hacker, Rohde.
Naopak vzájemná bilance hovoří spíše pro hostující tým. Ten z posledních pěti utkání neprohrál jediný a celkem třikrát odešel jako vítěz, naposledy to bylo v lednu letošního roku po domácí výhře 5:4.
Lepší vstup do sezóny má možná trochu překvapivě domácí Hannover. Ten má na svém kontě po dvou odehraných kolech 3 body za výhru nad Wolfsburgem. Schalke zatím na svoje první vítězství stále čeká. Zatím získalo pouhý bod za remízu s Hamburkem.
Hezké sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Před námi utkání je 3. kola Bundesligy, ve kterém se utkání domácí Hannover 96 se Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.