To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání nezná vítěze! Bod je pro oba týmy ztrátou, nikdo se neraduje, oba týmy potřebovaly vyhrát, byť vyhrát může pouze jeden. Jeden bod neřeší tolik ani na jedné či druhé straně. Hráči mizí v útrobách DI-Areny a není divu, dnes se divákům ničím nepředvedli. Sledovali jsme poměrně nudný fotbal se spoustou chyb a se spoustou drobných faulů. Převážnou část se o míč bojovali ve středu hřiště, pohledných akcí bylo jako šafránu.
90+2
Probíhá poslední minuta nastaveného času, dnešní utkání skončí bezbrankovou remízou!
90+2
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Szabolcs Huszti, přichází Tim Dierßen.
90+1
Pouze dvě minuty nastaví sudí Stark, což není příliš času.
90
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, Timo Werner hledá na levé strany Maxima, ale posílá příliš prudký pas. Odkop od branky Hannoveru.
89
Domácí zahrozili, pro Stuttgart by byla dnešní porážka hodně nepříjemná, naopak, domácí by se díky zisku tří bodů zachránili v soutěži.
88
Sven Ulreich nyní podržel svůj tým proti střele Stindla z levé strany, to byl excelentní zákrok!
87
Traoré to na polovině soupeře překombinoval a nakonec o míč přišel, ten míří až k brance Stuttgartu. Ulreich rozehrává.
85
Sulejmani si to po pravé straně namířil před branku, ovšem ještě, než stihl vystřelit, se dostal s míčem mimo hřiště.
85
Znovu stejná podívaná, jako po většinu doby druhého poločasu, hosté sice drží míč, ale je to spíše takové vyčkávání, chtělo by to více odvahy.
84
Hosté již nemohou využít střídání, všechny tři možnosti již byly vyčerpány. Domácí mají v "záloze" ještě jedno.
84
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Alexandru Maxim.
83
Odkop od branky Stuttgartu. Hosté drží míč na polovině soupeře, ale v těsné blízkosti půlící čáry.
82
Žlutou kartu dostává Artjoms Rudņevs (Hannover 96) za ostrý "šlapák" proti noze bránícího Rüdigera.
80
Didavi posílá centr před branku, tam míč chvíli poskakuje, než ho jeden z bránících hráčů odkopává do bezpečí.
79
Rohový kop pro Stuttgart, znovu z levé strany.
79
Potvrdilo se, že Martin Harnik má vážnější zranění, možná je tam problém i s klíční kostí, přejeme tedy brzké uzdravení!
79
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Vedad Ibišević.
78
Z levé strany letí centr do vápna Stuttgartu, kde z voleje zakončuje Stindl, ten ale posílá míč pouze vysoko nad branku.
77
Při pohledu k postranní čáře, kde je ošetřován ležící Harnik to nevypadá, že by se Rakušan měl vrátit ještě na trávník.
76
Nakonec to Didavi z pravé strany zkouší přímo na bránu, trefuje se však přímo do míst, kde je připraven gólman Ron-Robert Zieler.
75
Mezitím již domácí rozestavěli "zed" před volným kopem soupeře.
75
U Harnika to vypadá na zablokované levé rameno či záda, alespoň soudě dle toho, jak se mu snaží spoluhráči pomoci. A Harnik bude muset být nakonec ošetřován.
74
Marcelo fauluje Harnika v hlavičkovém souboji na vlastní půli, volný kop pro Stuttgart.
73
Nespokojen musí být i jeho protějšek, Nizozemec Stevens, který také svými gesty dává najevo, že zbytečnými nákopy jeho svěřenci pouze odevzdávají míče soupeři.
72
Turek na lavičce domácího týmu, Tayfun Korkut, nebyl nyní příliš spokojený s tím, jak si jeho svěřenci počínali před pokutovým územím soupeře.
72
Huszti to zkusil individuálně po levé straně, ale ztroskotal na dobře bránících protihráčích.
71
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Jan Schlaudraff, přichází Valmir Sulejmani.
71
Stejně jsou na tom i hosté, ovšem za současného stavu, kdy vidíme spoustu ztrát míčů a nepřesných přihrávek, se to zdá jako nemožné, že by někdo skóroval.
70
Posledních dvacet minut, posledních dvacet minut naděje pro oba týmy!!
69
Didavi si rohový kop bude moci zopakovat. Tentokrát je to přetažený centr na zadní tyč, kde však nakonec vybojoval míč Schlaudraff.
68
A znovu mají hosté k dispozici rohový kop, znovu z levé strany.
67
Teprve první změna v sestavě hostů, domácí také zatím pouze jednou střídali, a to vynuceně kvůli zranění Ya Konana v první půli.
67
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Cacau, přichází Timo Werner.
66
Hosté připravují střídání, na hřiště se chystá Timo Werner.
65
Ovšem jako již několikrát v předchozích případech, i nyní postup Stuttgartu zastavuje odpískaný ofsajd.
64
V souboji s H. Sakajem fauluje Traoré, ale rozhodčí je jiného názoru, hosté tak mohou bleskově zaútočit.
63
Z následného volného kopu Pandera se domácí k ohrožení branky soupeře nedostali.
62
Žlutou kartu dostává Georg Niedermeier (VfB Stuttgart) a nutno dodat, že naprosto zaslouženě, protože předvedl u postranní čáry velmi nešetrný skluz proti Husztimu, který ale, díky bohu, nadskočil a nepřišel tak k újmě.
60
Didavi posílá centr k bližší tyči, kde však odhlavičkovává bránící hráč Hannoveru do autu. Hosté budou vhazovat z levé strany.
59
Rohový kop pro Stuttgart, hosté opět rozehrají z levé strany.
57
Tam ale, jako již několikrát, končí celá akce odpískaným ofsajdem a v něm na pravé straně Cacau.
56
Hanoverští vysunuti až na polovině soupeře, kde napadají rozehrávku. Přesto se hostům podařilo dostat k pokutovému území soupeře.
55
Martin Harnik padá v souboji s domácí H. Sakajem ve středu hřiště, rozhodčí píská faul, hosté rozehrají.
54
Pander vyslal spíše propagační střelu z levé strany na Zielera, který neměl s míčem žádné velké problémy.
52
Z levé strany rozehráli hosté rohový kop, nicméně celou akci přerušuje odpískaný útočný faul v pokutovém území Hannoveru. Odkop od branky.
51
Až nyní, kdy z levé strany pálí Rüdiger, jehož střela byla zblokována na roh.
50
Hosté kombinují ve středu hřiště, přejít ale blíže k pokutovému území soupeře se jim zatím nedaří.
48
Po přihrávce Sakaje se do zakončení z pravé strany, uvnitř pokutového území, dostává Huszti, který ale nedokázal trefit branku, pouze boční síť!
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31 hodin.
První poločas je za námi. Oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0, když mnohem blíže k brance měli hosté. Ti se dokonce již z gólu radovali, ale ten nebyl nakonec pro ofsajd v 16. minutě uznán... Celý poločas se hraje spíše opatrný fotbal, bez nějakých pohledných akcí, doufejme, že ve druhém poločase uvidíme o něco lepší podívanou!
45+1
45+1
Jednu minutu nastavil sudí Stark, domácí na půlící čáře ztrácí míč a hosté útočí.
45
Poslední minuta prvního poločasu, Schlaudraff již nestihne míč na hrací ploše, hosté budou moci vhazovat.
44
Didavi hledá z levé strany Traorého na pravé straně, ale posílá nepřesný pas, míč končí v zámezí.
43
Míč končí v rukavicích Ulreicha, který bude moci rozehrát.
43
Nakonec je z toho rohový kop pro Hannover, domácí rozehrají z pravé strany.
42
Na hřišti nám to "jiskří", nyní Harnik fauluje Husztiho a domácí mají k dispozici volný kop z pravé strany.
40
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Didier Ya Konan, přichází Artjoms Rudņevs.
40
Žlutou kartu dostává Daniel Didavi (VfB Stuttgart).
40
Žlutou kartu dostává Marcelo (Hannover 96), který loktem udeřil protihráče ve vzájemném souboji.
37
Ya Konan faulován na vlastní polovině, tím celá akce hostů končí.
34
Tam to "zavánělo" faulem v pokutovém území Stuttgartu, ale sudí je jiného názoru a nechává pokračovat ve hře, což se nelíbí ani hráčům, ale ani divákům v hledišti.
33
Také bývalý kancléř Gerhard Schröder se přišel podívat na dnešní záchranářský souboj.
32
Pander rozehrál z pravé strany, téměř z postranní čáry, ale obrana Stuttgartu v pohodě odvrací.
31
G. Sakaj faulován na polovině Stuttgargu, domácí rozehrají volný kop z pravé strany, míč si opět bere Pander.
30
Po půl hodině se stav nemění, hraje se stále bez branek.
28
Ya Konan vybojoval rohový kop pro Hannover, míč si bere Pander, který rozehraje z levé strany.
27
Velmi opatrný zápas, hlavně ze strany domácích, kteří sice častěji drží míč, ale nikam se zatím neženou.
25
Traoré z levé strany posílá pas do vápna, ale tam obránce Hannoveru odehrává do bezpečí.
24
Didavi centruje z levé strany, ze vzdálenosti zhruba sedmadvaceti metrů, míč se ve vápně snaží usměrnit do branky Traoré, který je ale v ofsajdu a rozhodčí pískají.
23
Schmiedebach fauluje v souboji pronikajícího Gentnera u vlastní šestnáctky a hostům se tak nabízí zajímavá standardka.
21
Gentner znovu nedokázal přesně přihrát z pravé strany, míč získávají domácí, kteří spěchají do rychlého protiútoku.
19
Zieler musí spěchat s rozehrávkou před sprintujícím Cacauem, stihl to včas odehrát.
18
Daniel Schwaab nakopává míč k pokutovému území Hannoveru, kde jeho spoluhráči dokázali míč vybojovat na své kopačky. Jenže Gentner, který hledal Harnika, poslal míč mimo hrací plochu, odkop od branky.
17
Hosté tedy znovu zahrozili, jejich akce jsou mnohem přímočařejší a jednodušší, o to náročnější pro domácí defenzivu.
16
Traoré se prosadil z hranice pokutového území, parádní střelou dokázal překonat Zielera, který nestihl ani zareagovat a míč skončil za jeho zády, jenže pozor, branka neplatí pro ofsajd!
15
Fotbalisté Stuttgartu včas přistupují k protihráčům a dokáží tak dostat soupeře pod tlak.
14
Častěji drží míč na svých kopačkách fotbalisté Hannoveru, ale zatím je to málo platné, větší šanci si vytvořili hosté.
13
Také domácí fotbalisty zastavuje odmávaný a odpískaný ofsajd, konkrétně Didier Ya Konan stál za obranou v čase přihrávky.
12
Zieler musí zasahovat proti střele Didaviho z hranice pokutového území, ale nebyl to těžký zákrok, střela postrádala potřebné parametry.
11
Následuje nákop na Cacaua, ale ten byl v ofsajdu, správně posouzené ze strany asistenta na pomezí.
10
G. Sakaj raději volí přihrávku Ulreichovi, hosté nechtějí udělat chybu při rozehrávce.
9
Obraz hry stále stejný, hraje se ve středu hřiště, oba týmy se jako by nejprve "oťukávají".
8
Domácí nakopávají dopředu na nabíhajícího Stindla, který to měl k míči ale hodně daleko. Odkop od branky Stuttgartu.
6
První útočná akce hostů, po levé straně pronikl do šance Cacau, po předchozí povedené "narážečce" s Traorém, ale střílel pouze vedle branky.
5
Hosté na své polovině, zatím se nepouští do útočení a vyčkávají na to, co předvedou domácí.
4
Zieler opět vykopává od své branky, míč ve středu hřiště, kde domácí kombinují.
3
Nepřesná kombinace hostů, míč končí u Zielera, který rozehrává.
2
Zatím sledujeme hodně nepřesností na obou stranách, typický úvod utkání, v němž jde o hodně.
1

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Schulz, Pander – Schlaudraff, Schmiedebach, Stindl, Andreasen, Huszti – Ya Konan.
Náhradníci: Schmidt – Sané, Pocognoli, Rajtoral, Dierßen, Rudņevs, Sulejmani.

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Rüdiger, Niedermeier, Sakaj – Traoré, Gentner, Didavi, Gruezo, Harnik – Cacau.
Náhradníci: Kirschbaum – Haggui, Rausch, Leitner, Maxim, Ibišević, Werner.

Rozhodčí: Stark – Pickel, Stegemann.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se spolu střetly na podzim, kdy se v rámci patnáctého ligového kola radovali z výhry 4:2 fotbalisté Stuttgartu.
Hannover 96
V dnešní předehrávce 32. bundesligového kola se utkají dva sousedé ze dna ligové tabulky. Čtrnáctý Hannover má lepší výchozí pozici, před svým dnešním soupeřm má náskok čtyř bodů. Navíc stále může pomýšlet na vzestup v pořadí, ztráta na desátou Herthu je totiž pouze tříbodová! Do sestavy Hannoveru patří i Čech František Rajtoral, který ale zřejmě i nyní bude začínat pouze na lavičce.
VfB Stuttgart
Hosté mají stále velké problémy se záchranou, když mají zatím na první nesestupolvé patnácté pozici pouze čtyřbodový náskok před šestnáctým Hamburkem! Pokud by však fotbalisté VfB dnes na hřišti Hannoveru dokázali zvítězit, mohli by si již nyní zajistit prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu. I pokud by neuspěli, mají stále všechno ve svých rukách.
V dnešním utkání, v rámci třiadvacátého bundesligového kola, přivítá v HDI-Areně v Hannoveru domácí HANNOVER 96 hostující VFB STUTTGART.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.