Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé a poměrně bláznivé utkání. V prvním poločase neproměnil Salihović pokutový kop, ale k vidění bylo několik dalších velkých šancí, ale branky jsme se nedočkali. Vše ale přišlo ve druhém dějství. Hoffenheim se dostal do vedení 2:0 a vypadlo to, že kráčí za vítězstvím, protože na trávníku dominoval. Jenže hosté poté vstřelil během devíti minut tři branky a nakonec berou tři body za výhru 4:2, protože v nastaveném čase ještě jednou udeřili. Pro domácí je to možná až příliš kruté, ale na to se nehraje.
90+3
Mainz právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto, protože Mainz jde do vedení o dvě branky. Po chybě domácího obránce šli hosté do přečíslení, do vápna si naběhl SHINJI OKAZAKI, který zkušeně prostřelil Casteelse.
90+2
Dlouhý nákop byl ale velmi nepřesný a u míče jsou hosté, kteří šetří cenné vteřinky.
90+2
Domácí se usadili na polovině Mainzu a snaží se vyrovnat.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale v útočné fázi se jim v posledních patnácti minutách vůbec nedaří.
87
A místo Becka si zahraje Hamad.
87
Hoffenheim střídá. Dohrál Johnson a zahraje si Elyounoussi.
86
Ale hosté se i tentokrát ubránili a Karius s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
86
Domácí vybojovali rohový kop.
85
Nakonec z toho byl centr, ale u míče byl jako první Bell, který ho uklidil do bezpečí.
84
Domácí se usadili na polovině Mainzu a snaží se něco vymyslet.
83
Hosté nikam nepospíchají, což je ale zcela pochopitelné. Hrát musí Hoffenheim, který prohrává o jednu branku.
82
Z prvního rohového kopu ale hostující celek nic nevytěžil. Jen připomenu, že domácí Hoffenheim už zahrával deset rohů.
81
Po povedené střele musel zasahovat Casteels, ale poradil si a míč vyrazil na roh.
80
Po další akci domácích se k hlavičce dostal aktivní Beck, ale hlavou branku hostujícího celku netrefil.
79
Beck to vzal na sebe, ale po levé straně neprošel.
78
Domácí se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim vůbec nedaří a Mainz se v pohodě brání.
77
Domácí nyní vůbec neví, co mají hrát. Hoffenheim ještě v 66. minutě vedl 2:0 a na hřišti dominoval, jenže hosté zabrali a během devíti minut dokázal stav zápasu otočit.
76
Velký obrat je dokonán, protože Mainz jde do vedení 3:2! Po centru z levé strany si na malé vápno naběhl SHINJI OKAZAKI, který se natlačil před obránce a hlavičkou překonal Casteelse.
74
Je vyrovnáno a začínáme od začátku. BENEDIKT SALLER se prodral do vápna domácích, ale tam si míč ukopl, jenže domácí hráč ho při odkopu trefil a kulatý nesmysl nakonec skončil za Casteelsem. Hodně šťastná branka, která se ale samozřejmě počítá.
73
Hostující Benedikt Saller uviděl za svůj faul žlutou kartu.
72
Mainz naposledy střídá. Dohrál Koo a zahraje si Malli.
70
Hosté to zkusili po pravé straně, ale přihrávce chyběla přesnost a kulatý nesmysl doputoval do zámezí.
69
Následná akce Hoffenheimu skončila útočným faulem. Na tahu jsou tak hosté a je jasné, že konec utkání bude ještě hodně zajímavý.
67
Tak jsme se okamžitě dočkali, protože hosté snižují na rozdíl jedné branky. Na centr z pravé strany si naběhl MAXIM CHOUPO-MOTING, který ve skluzu překonal bezmocného Casteelse.
66
Ale i tentokrát se Mohuč v pohodě ubránila a na další branku si tedy budeme muset počkat.
65
Po zásahu hostujícího hráče je tu desátý roh pro Hoffenheim.
64
Volland vybojoval pro domácí další rohový kop.
63
Domácí se dostali k centru z pravé strany, ale ten se nepovedl a míč skončil nad brankou Mohuče.
62
Držení míče: 51% – 49%.
62
Střídají i domácí. Dohrál Modeste a zahraje si Karaman.
61
Na míč si naběhl Polanski, ale z hranice penalty branku Mainzu netrefil. To nebyla vůbec špatná příležitost.
60
Domácí vybojovali další rohový kop, už osmý v tomto utkání.
59
A nakonec dohrál i hostující Geis a přišel Saller.
59
Máme tu první střídání. Odešel hostující Díaz a zahraje si Müller.
58
Mainz se usadil na polovině Hoffenheimu a snaží se něco vymyslet.
57
Hosté to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale u míče byl jako první obránce Beck.
56
Ale ze sedmého rohového kopu domácí borci nic nevytěžili a stav zápasu se tedy tentokrát nemění.
55
55
Domácí fotbalisté jsou při chuti a stále se tlačí dopředu. Mohuč se nyní pouze brání a navíc už prohrává o dvě branky. Hosty nečeká nic lehkého.
53
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Ale pozor, protože domácí celek jde do vedení o dvě branky. ROBERTO FIRMINO si míč zpracoval krásně patičkou a poté ho z první poslal na branku Mainzu. Střela z hranice velkého vápna byla hodně povedená a Karius byl opět bezmocný.
52
Míč nyní létá ze strany na stranu. K vidění je opět velké množství nepřesných přihrávek, to je dnes velký problém Hoffenheimu, ale i Mainzu.
50
Domácí se opět vydali dopředu, ale tentokrát vše skončilo další nepřesnou přihrávkou.
49
A je tu první branka, kterou vstřelil EUGEN POLANSKI. Domácí záložník si na hranici velkého vápna počkal na odražený míč a poté ho napálil za záda Kariuse, který byl proti této dělovce bez šance.
49
Po centru z pravé strany odvrátil hostující obránce míč na rohový kop.
48
Ani Mohuči první akce nevyšla a od své branky bude rozehrávat Casteeles.
47
Jako první se dopředu vydali domácí fotbalisté, ale jejich akce po levé straně k ničemu nevedla.
46
Vše je připraveno a druhý poločas tedy může začít.
Hráči obou celků se vracejí zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
První poločas je za námi. Viděli jsme několik velkých šancí a tu úplně největší měl domácí Salihović, ale pokutový kop neproměnil. Domácí byli aktivnější a šancí měli o poznání více, ale žádná neskončila brankou. Hosté spoléhají na brejky, ale zatím jim žádný nevyšel a stav je tak 0:0. Druhý poločas slibuje zajímavou podívanou.
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
45
Po centru se k hlavičce dostal Díaz, ale byl tísněn a branku domácího celku netrefil.
44
Hosté se usadili na polovině Hoffenheimu a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim to příliš nedaří.
43
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že branky se nedočkáme.
42
Casteels měl práci, ale s centrovaným míčem si poradil na výbornou a nakonec ho vyboxoval daleko od své branky.
41
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění.
41
Na druhé straně musel míč uklidit na další rohový kop Noveski.
40
Geis to zkusil ze standardní situace z dvaceti metrů, ale s jeho technickým pokusem si Casteeles v pohodě poradil.
39
První žlutou kartu uviděl za faul domácí Süle.
39
Po centru z pravé strany se ve vápně Hoffenheimu objevil zcela volný Díaz, ale zakončení nezvládl a nakonec ani nevystřelil.
38
Obraz hry je stále stejný. Hoffenheim je aktivnější a tlačí se dopředu, ale hosté poměrně dobře brání a nutno dodat, že v některých situacích měli velké štěstí.
36
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Karius, který zatím předvádí velmi dobrý výkon a svůj celek už několikrát podržel.
36
Pátý rohový kop pro Hoffenheim.
35
Vzápětí vystřihl Volland ve vápně Mainzu efektivní nůžky, ale Karius s tímto slabým pokusem neměl žádný problém.
34
Volland dostal dobrou přihrávku do vápna, ale zpracování se mu příliš nepovedlo a nakonec jeden z hostujících hráčů dokázal míč odkopnout.
32
Nyní šli domácí do přečíslení, ale před Modestem skvěle zasáhl Strobl, který se prezentoval parádním obranným skluzem.
31
Hosté se nyní dostali k centru, ale ve vápně Hoffenheimu kraloval Johnson, který míč uklidil do bezpečí.
30
Je za námi úvodních třicet minutek. Viděli jsme několik šancí i jednu neproměněnou penaltu, ale na první branku stále čekáme. Aktivnější jsou domácí fotbalisté, ale v koncovce se jim zatím vůbec nedaří.
28
Tempo hry malinko opadlo. Hraje se především uprostřed hřiště a na další šanci stále čekáme.
27
Tak kameraman byl nakonec odnesen na nosítkách a poputuje rovnou do nemocnice. Snad to nebude nic vážného.
26
Beck už je na hřišti, ale kameraman je stále v péči lékařů, tak snad bude v pořádku. Utkání ale samozřejmě pokračuje.
25
To je nepříjemné. Po ostrém zákroku skončil domácí kapitán Beck v zámezí a navíc srazil kameramana. Oba potřebují ošetřit.
24
K hlavičce se dostal jeden z domácích hráčů, ale tento pokus nemohl Kariuse ohrozit.
23
Po zásahu hostujícího hráče má Hoffenheim další roh.
23
Je tu další rohový kop pro Hoffenheim.
22
Domácí vybojovali rohový kop, ale po přetaženém centru skončil kulatý nesmysl v zámezí a na první branku tedy stále čekáme.
21
Okazaki se hnal do šance, ale i tentokrát ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
20
Hosté nyní dlouho kombinovali, ale nakonec se k ničemu nedostali.
19
Další akce domácích skončila ofsajdem, ve kterém byl Modeste.
18
Na centrovaný míč si naskočil Modeste, ale z malého vápna nemířil přesně a Karius tentokrát nemusel zasahovat!
18
Rohový kop pro Hoffenheim.
17
Po parádní přihrávce se do vápna Mainzu vřítil Volland, který se ocitl sám před Kariusem, ale ten vytasil parádní zákrok a míč vyrazil!
16
Ale u centrovaného míče byl jako první Casteels, který ho vyboxoval daleko od své branky.
16
Po faulu Rudyho je tu zajímavá standardní situace pro Mainz.
15
Domácí se výborně prokombinovali až před pokutové území Mohuče, ale poté přišla nepřesná přihrávka a míč doputoval do zámezí.
14
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Míč léta ze strany na stranu a na další střelecký pokus stále čekáme.
12
Hoffenheim to zkusil po pravé straně, ale i tato akce skončila nepřesnou přihrávkou do vápna. Těch nepřesností je zatím opravdu velmi mnoho.
11
Nakonec ale domácí o míč přišli a dopředu pospíchali hosté. K centru z pravé strany se dostal Pospěch, ale přihrávku nezvládl a míč poslal do zámezí.
10
Domácí jsou u míče a v klidu kombinují. Po divokém začátku se hra malino zklidnila.
8
Domácí celek pálí jednu šanci za druhou. Nyní zakončoval z hranice malého vápna Modeste, ale branku přestřelil!
7
Na druhé straně si za obranu naběhl Volland, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal hostujícího brankáře prostřelit!
6
Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka, ale vše skončilo ofsajdem, ve kterém byl Okazaki.
5
U míče jsou hostující hráči, kteří se usadili na polovině domácího celku a snaží se něco vymyslet.
4
Dopředu se vzápětí vydali hosté, ale s centrovaným míčem si skvěle poradil Casteeles.
3
K míči se postavil Salihović, ale branku hostujícího celku trestuhodně přestřelil a stav zápasu se tedy nemění.
2
Noveski ve vápně fauloval Firminoho a je z toho pokutový kop pro Hoffenheim!
2
Oba celky se hned v úvodu tlačily dopředu, ale ani jeden útok k ničemu nevedl a viděli jsme pouze několik nepřesných přihrávek.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání tedy začne za malý okamžik.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Vestergaard, Süle, Johnson – Volland, Rudy, Firmino, Polanski, Salihović – Modeste.
Náhradníci: Grahl – Toljan, Hamad, Strobl, Elyounoussi, Karaman, Herdling.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski, Park – Choupo-Moting, Moritz, Koo, Geis, Díaz – Okazaki.
Náhradníci: Krešić – Bungert, Saller, Malli, Soto, N. Müller, Polter.

Rozhodčí: Siebert – Osmers, Seidel.
Poslední vzájemný zápas

V této sezoně na sebe oba celky už jednou narazily. První vzájemný zápas se odehrál na hřišti Mainzu a zajímavý duel skončil nerozhodně 2:2.
1. FSV Mainz 05

Ani hostující celek si v této sezoně nevede špatně. Mainz má na svém kontě 38 bodů a nachází se na výborném sedmém místě. Má stejně bodů jako šestý Augsburg a pouze o bod méně, jak pátý Wolfsburg. Od příček zaručující evropské poháry ho tedy dělí jen minimální počet bodů.

Na hřišti soupeřů odehrál Mainz zatím dvanáct zápas. Pět jich dokázal vyhrát, dvakrát remizoval a pětkrát prohrál, to vše při skóre 16:23.

TSG 1899 Hoffenheim

Domácí celek zatím nasbíral 29 bodů a nachází se na slušném desátém místě. Hoffenheimu se v této sezoně daří hlavně směrem dopředu, protože už nastřílel 52 branek a má třetí nejlepší útok v Bundeslize. Lépe je už na tom pouze Dortmund a samozřejmě mnichovský Bayern, který dal ještě o dvacet gólů více.

Problémy ale mají hosté v obranně. Hoffenheim totiž inkasoval už 52 gólů a má tak druhou nejhorší obranu v celé soutěži. Hůře je na tom pouze Hamburger, který inkasoval o jednu branku více.

Schalke – Hoffenheim 4:0
Hoffenheim – Wolfsburg 6:2
Gladbach – Hoffenheim 2:2
Hoffenheim – Stuttgart 4:1
Freiburg – Hoffenheim 1:1
Zdravím všechny příznivce kopané. Německá Bundesliga má na programu 25. kolo a my budeme sledovat duel, ve kterém vyzve Hoffenheim celek Mohuče. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.