Schalke tak v dnešním zápase přehrálo Stuttgart rozdílem třídy a zcela zaslouženě získalo tři body do tabulky.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů.
90+2
Blíží se konec zápasu.
90+1
První nastavená minuta nepřinesla nic nečekaného, hraje se hlavně ve středu hřiště.
90
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty.
89
Ofsajd zastavil akci Stuttgartu a nyní se domácí hráči nebudou nikam hnát.
87
Po nepřesné přihrávce se dostal balón až k Ulreichovi, který jej odkopem pošle zpět na půli hřiště.
86
Utkání se nám již v podstatě pouze dohrává, ani jeden z týmů nemá důvod hnát se za dalšími góly.
85
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Christian Fuchs, přichází Sead Kolasinac.
83
Za potlesku tribun opouští hřiště autor dvou domácích gólu Farfán, který je nahrazen Hooglandem.
83
Krásná akce Schalke, po které se míč dostal do sítě, ale gól nemůže být uznán pro ofsajd.
82
Domácí fanoušci již pějí oslavné písně, zápas je rozhodnut a to ví již i ten největší optimista z řad Stuttgartu.
81
Stuttgart to pochopitelně jen tak nezabalí, ale kromě útočných choutek si bude muset dávat pozor na zadní vrátka. Jen těsný ofsajd zastavil rozběhnutého Boatenga.
79
Schalke právě vstřelilo branku!
JERMAINE JONES krásně napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho střela zapadla přesně k pravé tyči! Ulreich byl naprosto bezmocný a podle všeho tento gól definitivně rozhodne toto utkání.
78
Stuttgart má míč ve své moci, ale momentálně jen na své polovině. S takovou o body zabojovat nedokáže.
76
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Adam Szalai, přichází Max Meyer.
75
Ulreich zastavil obrovskou šanci Schalke a tím ještě drží hosty alespoň částečně ve hře.
75
Po rohovém kopu Schalke si domácí museli dát pozor na rodící se brejk, který však dokázali včas zastavit.
73
První střídání se chystá také na domácí straně.
72
Přihrávkou zpět až ke svému brankáři uklidňují domácí hru.
71
Žlutou kartu uviděl za malinko zbytečný Boateng (SCH).
70
Werner (STU) se tlačil před svého strážce, ale ten mu nic nedovolil.
68
Schalke má prozatím zápas plně ve své režii, po vstřeleném gólu v úvodu poločasu se domácí tým začal více soustředit na defenzívu a zatím vše zvládá.
66
Hosté se snaží, ale zatím jsou ve druhém poločase jejich akce neúčinné.
63
Druhou změnou je odchod Maxima, kterého nahradil Sercan Sararer.
63
Hned dvojité střídání si připravil hostující trenér. Ze hřiště odešel
62
Po rohovém kopu hostů sice vznikl v pokutovém území menší chaos, no obrana Schalke nakonec vše ustála.
61
Míč si po faulu postavil na místo přestupku Draxler, který si hodně věřil, ale jeho rozehrání ohrozilo pouze nejvyšší řadu diváků na tribuně za brankou Stuttgartu.
59
Nepřesnou přihrávku sbírá ze země Ulreich. Zatím se však jeho spoluhráči ve druhém poločase nemohou dostat k potřebnému tlaku, který by mohl toto utkání zdramatizovat.
58
Hned dvojice domácích fotbalistů zůstala osamocena v pokutovém území, jenže hlavička jednoho z nich skončila vysoko nad bránou.
58
Nepřesná rozehrávka domácího brankáře málem zadělala na problém. Ibiševičovo napadání však nakonec končí odpískáním ofsajdu.
57
Slaboučká střela za hranice šestnáctky nemohla Fährmanna více překvapit.
56
Draxler (SCH) zkusil vystřelit přes obránce, toho sice dokázal obstřelit, ale na míč mezi tři tyče neletěl.
54
Schalke rozehrálo rohový kop, míč však skončil jen v rukavicích připraveného Ulreicha.
53
Nebezpečný míč proskákal pokutovým územím domácího týmu, žádný z hráčů v červeném se však k němu nedostal.
52
Míč se dostal přes celé hřiště až ke Ulreichovi, který pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.
51
Ten průvan v defenzívě Schalke neudělal.
50
Sám faulovány se postavil k rozehrání standardní situace, výsledkem všeho je rohový kop.
50
Pronikající Maxim (STU) byl poslán k zemi, rozhodčí kartu nevytáhl, ale kdyby tak učinil, tak by se na něj nikdo nemohl zlobit.
49
Mohlo být ještě hůř, domácí si však v pokutovém území nerozuměl a tím se připravili o obrovskou šanci.
49
Nepříjemný škrt přes rozpočet Stuttgartu, hosté jistě chtěli ve druhém poločase co nejdříve vyrovnat, místo toho ztrácí již dvě branky.
47
S naprostým přehledem poslal JEFFERSON FARFÁN brankáře do druhé strany a z pokutového kopu přidává již svou druhou branku v utkání.
47
Celá akce nakonec končí faulem v pokutovém území, když si míč skvěle pustil Draxler a vybojoval penaltu pro Schalke!
46
Farfán (SCH) výborně zabojoval a nakonec vybojoval míč, domácí z toho následně vytěžili míč a mohou pokračovat v útoku.
46
První poločas tohoto utkání je za námi a do šaten odchází spokojenější domácí hráči, Schalke totiž poslal do vedení Jefferson Farfán ve 34. minutě. Vedení je to zasloužené, poněvadž domácí měli více ze hry a také se častěji dostávali do nebezpečných zakončení. Také Stuttgart však umí zahrozit a nás jistě čeká ve druhém poločase zajímavé rozuzlení této bitvy.
45+1
Míč sice dolétl do šestnáctky, ale tam si s ním defenzíva Schalke poradila na výbornou.
45+1
Nastavuje se jedna minuta a v té hosté rozehrají standardní situaci.
45
Již plyne poslední minuta prvního poločasu a je otázkou, zda rozhodčí vůbec něco nastaví.
44
Boateng poslal na svého spoluhráče těžkou přihrávku a oplaceno mu bylo stejnou mincí, sám Boateng tak následně kulatý nesmysl nestačil doběhnout.
43
Rüdiger ukázal dobrý postřeh a stačil do nebezpečné přihrávky na poslední chvíli vložit svou nohu.
41
Rychlý protiútok Schalke přibrzdila přihrávka Farfána na paty, následně tak došlo pouze na centr, pro který si v pohodě došel Ulreich.
40
Gentner (STU) byl skvěle pokryt a i přes veškerou snahu nedokázal odcentrovat.
39
A ani následný roh průvan před Ulreichem nevytvořil.
38
Rychlá akce domácích skončila u Jonese, který nedokázal odcentrovat přes svého strážce.
38
Střela z velké dálky nemohla Ulreicha nijak ohrozit.
37
Fanoušci Schalke jsou pochopitelně spokojeni s průběhem zápasu, jejich tým osm minut před koncem prvního poločasu vede nad Stuttgartem 1:0 brankou Farfána.
36
Jones se dostával po pravé straně až do střelecké pozice, byl však vytlačen a tak z celé akce bude pouze rohový kop Schalke.
35
Schalke tak svou převahu dokázalo proměnit v úvodní branku zápasu a domnívám se, že tento gól by mohl zápasu ještě více prospět.
34
Rychlá akce Schalke začala po zmatku ve středu hřiště, stačily však dvě rychlé přihrávky a po té druhé se dostal k míči JEFFERSON FARFÁN, který sice trefil rukavice Ulreicha, ale ten míč nedokázal vyrazit mimo brány.
33
Werner byl velmi dobře pokryt Učidou, který mu nedal ani nejmenší naději dostat se k centru.
32
Praporek asistenta zastavil akci hostů.
32
Učida zůstal ležet na trávníku po jednom ze soubojů, evidentně však bude v pořádku a schopen pokračovat.
31
Obrovská chyba v defenzívě Schalke mohla skončit první brankou zápasu! Za přihrávkou mezi dva hráče se hnal Werner (STU) a svou střelu dokázal umístit podél brankáře k pravé tyči, na jeho škodu však pouze z vnější strany. Skóre se tak nemění, tato akce však pro domácí je jasným varovným signálem.
30
Na opačné straně centr z levé strany vyboxoval Färhmann mimo šestnáctku a následně se hosté sami připravili o míč.
29
Pod tlakem poslední obránce Stuttgartu zahrál správně hlavou malou domů a Ulreich tak mohl míč schovat v rukavicích.
28
Forfánův centr končí v náručí připraveného Ulreicha.
27
Sérii menších faulů nakonec ukončuje píšťalka rozhodčího, který ten poslední od Niedermeiera (STU) již potrestal.
26
Po Jonesově faulu měli hosté k dispozici standardní situaci, její rozehrání se jim však příliš nevyvedlo.
25
Ulreich vyběhl daleko z brány a sám sebe tak dostal do složité pozice. Následně se srazil s Boatengem, ale rozhodčí správně posoudil celou srážku za nezaviněnou.
24
Tvrdá srážka Kvista (STU) s jedním z domácích hráčů končí faulem hráče Stuttgardu
23
Po malinko šťastném odrazu se mohli hosté dostat do nebezpečné šance, vše nakonec vyřešil pozorný Učida, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
21
Po nepřesné akci domácího týmu může v klidu odkopávat od své svatyně Ulreich.
20
Máme za sebou dvacet minut hry a nezaujatý divák si rozhodně nemá na co stěžovat. Po úvodním náporu Stuttgartu nyní mají více ze hry domácí a o šance není v žádném případě nouze.
19
Také z následného rohu mohlo být z pohledu Schalke veselo, míč však po hlavičce Höwedese prolétl kolem pravé tyče.
18
Maďarský fotbalista Szalai ve službách Schalke si krásně naskočil na nadýchaný centr a první brance zápasu dokázal zabránit pouze skvělým reflexem Ulreich, který vyrazil míč na roh.
17
Schalke kombinuje s míčem prozatím na středu hřiště, ale snaha posunout se směrem blíže brány je evidentní.
16
Traoré (STU) sice nasadil Fuchsovi jesle, ale následně svým centrem nenašel v nebezpečném prostoru nikoho.
15
Ofsajd zastavil Schalke.
13
Farfánův míč našel přesně hlavu Matipa a ten zády k bráně orazítkoval tyč!
13
Schalke začíná zatápět obraně Stuttgartu, individuálně to zkoušel Draxler a vybojoval roh pro svůj tým.
12
Farfán zkusil bránu ohrozit přímo, míč padal velmi dobře, no nakonec skončil nad břevnem.
12
Farfán byl faulován a domácí tak budou rozehrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.
11
Krásná přihrávka přes celé hřiště našla domácího hráče, který centrem hledal Draxlera (SCH), ten však dostal přihrávku až příliš daleko od nohy.
10
První zajímavější akce Schalke v zápase přišla po rychlém centru z pravé strany, osobní souboj v šestnáctce byl posouzen jako čistý a míč tak nikdo z domácích hráčů nedokázal poslat směr brána.
9
Přímočarý přechod středem hřiště na dvě až tři přihrávky málem opět přinesl své ovoce, na poslední chvíli však stačil do kombinace strčit nohu Matip (SCH) a tím dostat míč do zámezí.
8
Míč se nakonec dostal až do pokutového území, ale nedorozumění na straně Schalke vše ukončilo.
7
Farfán zastavil nebezpečnou přihrávku hostů a sám se pokusil přihrávkou vysunout spoluhráče. Ani on však pasem spoluhráče nenašel.
6
Po malinko ospalejším úvodu ze strany Schalke se také domácí chtějí předvést a postupují směrem na útočnou polovinu.
4
Míč si k přímému kopu postavil Rausch (STU), jeho střela sice přelétla kolem zdi, ale mezi tři tyče nezamířila.
3
Fuchs (SCH) po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku a ještě před rozehráním standardní situace na druhé straně hřiště bude ošetřen.
2
Hosté hrají v úvodu zápasu velmi aktivně, po průniku Traorého zasáhl nedovoleně Matip (SCH) a po faulu na hranici šestnáctky navíc dostává žlutou kartu.
2
Höwedes (SCH) byl faulován ve středu hřiště a sám se rychlou rozehrávkou pokusil oživit hru domácích.
1
Hned po půlminutě hry žádal Stuttgart odpískání pokutového kopu, rozhodčí však souboj v šestnáctce nechal chladným a hraje se tak dál bez přerušení.
1
Úvodní dotek s míčem měli k dispozici hosté, kteří dnes nastoupili v červených dresech, domácí Schalke obléklo modrobílou soupravu.
1
-1
Kapitáni se pozdravili s rozhodčími a za malou chvíli nám celý zápas vypukne.
-10
Dennis Aogo (SCH) si na tréninku přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni. Pochopitelně nenastoupí v tomto utkání a kromě toho pro něj skončila předčasně i celá sezóna.

FC Schalke 04: Fährmann – Učida, Höwedes (C), Matip, Fuchs – Farfán, Neustädter, K-P. Boateng, Jones, Draxler – Szalai.
Náhradníci: Unnerstall – Hoogland, Santana, Kolasinac, Ayhan, Meyer, Obasi.

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Niedermeier, Rüdiger, Rausch – Traoré, Gentner (C), Kvist, Maxim – Ibišević, Werner.
Náhradníci: Kirschbaum – Sakaj, Haggui, Leitner, Sararer, Harnik, Abdellaoue.

Rozhodčí: Weiner – Willennborg, Anklam.
Vzájemné zápasy

K poslednímu měření sil těchto týmů došlo v minulé sezóně. Tam se dvakrát radoval Stuttgart, který nejprve v 16. kole vyhrál doma 3:1 a poté v 33. kole také na hřišti soupeře 1:2.
VfB Stuttgart

Také Stuttgart reprezentoval Německo v evropských pohárech, v Evropské lize však nestačil ve 4. předkole na chorvatskou Rijeku a nyní tak může své síly soustředit plně na ligové boje.

V lize to však zatím není úplně ono, šestnáct bodů stačí na průběžné deváté místo a hosté by jistě rádi bojovali alespoň o evropské poháry.
FC Schalke 04

Schalke kromě německé ligy soutěží také v Lize mistrů a tam se v posledním zápase toto úterý představila v Bukurešti. Po remíze 0:0 spadla na třetí místo a o postup do jarní fáze si to rozdá v přímém souboji s Basilejí.

V lize patří Schalke momentálně šestá příčka, když ve třinácti zápasech nasbíral tento tým jednadvacet bodů. Na konci sezóny by tato pozice zajišťovala účast v Evropské lize. Domácí celek se však jistě bude chtít posunout tabulkou ještě výše.
Německá bundesliga má o tomto víkendu na programu zápasy 14. kola a jedním z nich je také souboj mezi Schalke 04 a VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.