Stuttgart - Hannover | ONLINE | 7.12.2013 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Toliko z tohoto zápasu, u dalšího v rámci německého Bundesligy se budu těšit zase za týden. Pěkný den.
Krize Hannoveru se tak prohlubuje a venku ani na sedmý pokus nezískali svěřenci kouče Slomky ani bod. Dnes k tomu byli docela blízko a nehráli špatně. Jenže soupeř je školil z proměňovaní šancí a bere tak tři body. Tabulkou tak jde vzhůru a přeskakuje svého dnešního soka.
Je dobojováno, sledovali jsme výborný fotbal, který přinesl hned šest gólů. První poločas 2:2, druhý 2:0. Hannover si k ničemu příliš nedostával, sice začal dobře, ale v 51. minutě uťal jeho šance výborně hrající Traoré, které posunul Stuttgart k výhře. Tři body potvrdil sedm minut před koncem Rausch a bylo jasné, že v souboji takřka dvou sousedů v tabulce vyhrají domácí.
Konec zápasu.
90+1
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Mohammed Abdellaoue.
90
Nastavují se dvě minuty, domácí bezpečně kontrolují výsledek.
89
Harnik v postavení mimo hru těsně před koncem řádné hrací doby.
88
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Sercan Sararer.
86
Teď už se duel bude pouze dohrávat za výborného povzbuzování publika.
85
Tak to vypadá, že ani posedmé si Hannover neodveze z hřišť soupeřů ani bod.
83
Stuttgart právě vstřelil branku!
Je zřejmě defitivně rozhodnuto. Hannover už v posledních minutách ztratil potřebnou sílu na vyrování, domácí kontrolovali průběh hry a připsali si další dobrou akci, která končí gólem. Nejprve nedokázal odcentrovat Traoré, ujal se toho Werner a na hranici ofsajdu našel KONSTANTINA RAUSCHE. Ten už si v zakončení věděl rady a sám před brankářem rozvlnil síť. Asistence: Timo Werner.
83
Žlutou kartu dostává Jan Schlaudraff (Hannover 96).
82
Zieler musel být ve střehu, protože Traoré opět nahodil motor na nejrychlejší možný stupeň a chyběl kousek, aby si obhodil vyběhnuvšího brankáře.
81
A skutečně se střídalo, ještě něco přes deset minut do konce základní hrací doby. Druhý poločas už nenabízí takovou přestřelku a dobré šance, ale i tak se je nač dívat.
80
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází William Kvist.
78
Ostrý souboj Harnika se Saném zůstává bez potrestání.
77
Domácím muselo zatrnout po centru Pandera, ale brankář Ulreich si pro míč v klidu došel.
76
Hosté už mají vystřídáno celkem třikrát, kouč Schneider teprve své první připravuje každou minutou.
75
Centr Leitnera na Ibiševiće neprošel do vápna, obrana jej odvrací do bezpečí.
74
Nepřesná střela Wernera, který to zkusil z dálky, ale velice nepřesně.
73
Na obou stranách pískán ofsajd a poté také faul. Rozhodčí kouskují hru, co musí vyhovat Vfb.
72
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Manuel Schmiedebach, přichází Leonardo Bittencourt.
72
Ibišević si s Harnikem velice dobře rozumí, nyní si nadvakrát přihrávali na krátko a druhý jmenovaný to zkusil z ostrého úhlu. Leč, neuspěl.
71
A samozřejmě i Martina Harnika je třeba pochválit, hraje velký mač.
70
Zhruba dvacet minut do konce zápasu a stále rozhoduje o výsledku parádní akce Traorého.
69
Domácím to naopak vyhovuje, mohou chodit do rychlých brejků, což v minulých minutách často ukazovali.
68
Hannover drží míč na svých kopačkách, ale nemůže se dostat k nějakému ohrožení Ulreichovy brány.
67
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Andre Hoffmann, přichází Jan Schlaudraff.
65
Stále se něco děje, utkání má velké tempo, které se musí opravdu líbit.
64
Poté opět v akci rakouský fotbalista, který se dostal až před Zielerovu bránu, nejprve jej vyběhnuvšího trefil, následně z ostrého úhlu přestřeluje prostor mezi třemi tyčemi.
63
Tohle už ano. Traoré potáhl míč po levé straně a přesným centrem našel Martina Harnika, jenže tomu rána z první vůbec nesedla, a i když měl před sebou prázdnou bránu, zamířil hodně vedle.
62
Traorého prudká střela nepřekvapila Zielara, na druhé straně hlavičkoval do boční sítě Huszti, ale nebylo to nikterak nebezpečné.
61
Hosté jsou usazeni na polovině soupeře a snaží se něco v pokutovém území vymyslet.
58
Hosté budou zřejmě střídat, už se u lajny připravuje jeden z hráčů.
60
A je to tak. Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Sébastien Pocognoli, přichází Christian Pander.
57
Rakouský fotbalista Harnik hraje velký zápas, po své straně neustále peláší jeden sprint za druhým, tentokrát mu centr do vápna nevyšel přesně.
56
Stále je o co hrát a možná jsem to zakřikl, protože Hannover měl ještě před krátkou dobou alespoň bod, nyní směřuje k sedmé venkovní prohře.
55
Pěkná, velmi pěkná. Řeč není o nějaké fanynce v hledišti, ale o ráně Martina Harnika, který si našteloval míč na volej a krásně k levé tyči pálil ostrými. Zieler po míči raději šel, ale nakonec končí těsně vedle.
54
Standardku ze zhruba třiceti metrů zahrával Andreasen a trefuje pouze zeď Stuttgartu.
53
Hosté to však rozhodně nebudou chtít zabalit. Opět jsou na tahu právě oni.
51
Stuttgart právě vstřelil branku!
Střelecké závody pokračují i nadále. Mužstvo, kde hrál dřív i Jiří Štajner opět nezačalo druhý poločas špatně, jenže ta obrana. Do rychlého brejku se vřítil Leitner, perfektním pasem našel IBRAHIMA TRAORÉHO a ten dlouho nic nevymýšlel. Práskl do míče a tvrdou přízemní ranou potřetí překonal Zielera. Asistence: Moritz Leitner.
50
U míče jsou borci v zelených dresech, kteří mají na svém kontě nula bodů z venkovních zápasů. Za celou sezónu docela bída, dnes by však mohla přijít změna.
49
V Česku padá sněhová pokrývka, v Bundeslize je sice nebe jasné, ale při pohledu na ostatní zápasy, tak i tam se střelci rozhodně nechystají k nějakému zimnímu spánku.
48
Huszti odletěl po souboji s Leitner jako papír, rozhodčí kartu neukazuje. Faul to ovšem byl, o tom žádná.
47
Mezinárodní sudí Brych zahájil druhý poločas, do kterého vstupují totožné jedenáctky. Kouči tak ke změnám prozatím nesáhli.
46
Začal druhý poločas.
Dnes se v podstatě nehraje na šance, ale rovnou na góly. Utkání je každopádně vyrovnané a výsledek zřejmě odpovídá. Nikdo si nemá co vyčítat a ve druhém poločase se máme rozhodně na co těšit. Tedy doufejme, pokračujeme v 16:32.
Je za námi velice pohledná první půla, která především v úseku mezi 28. – 33. minutou nabídl pořádnou přestřelku a drama. Když to vezmeme postupně, ve 13. minutě otevřel skóre Harnik, hosté však nesložili zbraně a běhěm tří minut duel totálně otočili. Jenže ani reakce Stuttgartu na sebe nenechala dlouho čekat. Přesně za dvě minuty vyrovnal Ibišević.
První poločas skončil.
45
Minutu přidá rozhodčí Brych nad rámec prvního poločasu.
44
Werner centroval svůj míč na Traorého, ten byl ale v ofsajdu.
42
Mráz nebo zima, kdepak. V Německu se hraje i za tohoto počasí fotbal, který musí fanoušky rozehřát.
41
Poslední minuty patří domácím, kteří operují před Zielerovou bránou.
40
Máme před sebou pět minut do konce poločasu a rozhodně se je stále nač koukat. Dnes by mělo být na stadionu přibližně 45 tisíc diváků a ti vidí zatím přestřelku na obou stranách.
38
...Traoré hledal ve vápně stožár jménem Ibišević, ale toho si obrana dobře pohlídala.
37
Na druhé straně bude Stuttgart zahrávat nebezpečnou standardku...
36
V postavení mimo hru byl výborně hrající Diouf.
35
Hra se malinko uklidnila, ale během pěti minut si diváci rozhodně přišli na své. Na obou stranách velké množství chyb a nedůrazu před bránou.
34
Tak to byly tedy minuty. Nejprve vyrovnáno, rázem obrat ve výsledku a zase vyrovnáno.
33
Stuttgart právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný zápas pokračuje. Je tu další branka, kterou krásně vymyslel rakouský fotbalista Harnik. Unikl po pravé straně, což dnes vlastně není vůbec žádný problém a přesným centrem našel hlavičkujícího VEDADA IBIŠEVIĆE. Ten si pro míč na malém vápně došel a skočil po něm rybičkou. Brankář Zieler byl bez šance. Krásná a svižná akce, vyrovnáno. Asistence: Martin Harnik.
31
Hannover právě vstřelil branku!
Dějí se velké věci. Je tu obrat ve výsledku za sotva tři minuty. SALIF SANÉ si naskočil na přesně zahranou standardku Husztiho a brankář Ulreich nebyl ve výběhu po míči vůbec jistý a soupeř i s pomocí boule na hlavě přeskočil zmíněného Ulreicha. Šel prostě do souboje, nebál se a obrat je na světě. Asistence: Szabolcs Huszti.
30
Žlutou kartu dostává Antonio Rüdiger (VfB Stuttgart).
28
Hannover právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, přitom se zdálo, že sudí gól neuzná. Chvíli se v oficiálním zápise gol objevil, poté zase zmizel. Domácí reklamovali ofsajd nebo faul, ale nakonec je vyrovnání platné. ARTUR SOBIECH si našel prostor mezi nedůraznou obranou protivníka a hosté se tak po zásluze dočkali vyrovnání. Nehráli doposud vůbec špatně a chvíli měli i více ze hry. Vyrovnání tak přišlo v pravý moment. Vfb však v obraně chybovalo, a to by se stávat nemělo. Asistence: Manuel Schmiedebach.
26
Opět se hraje spíše na útočné polovině Hannoveru, chybí však nějaká přesná přihrávka, respektive myšlenka.
25
Na druhé straně musel kontrolovat Zieler dlouhý centr Wernera.
24
To nebyla vůbec špatná akce hostů. Dlouhý centr sklepl Diouf na polského fotbalistu Sobiecha a jeho rána z voleje měla solidní parametry, ale šla nad. Určitě se z hranice vápna dalo vystřelit lépe. Každopádně další výstraha pro Stuttgart.
22
Hannover se potřebuje dostat zpět do hry, zvýšit aktivitu a nabourávat kombinace soupeře.
21
Navíc jako by zmizel z pažitu, Stuttugart je rázem nebezpečný, jak zimní ledovka na dálnici D1.
20
Co dokáže udělat s týmem náhodně vstřelená branka. Ačkoliv byl Hannover do třinácté minuty častěji nastěhován u Ulreicha, výsledek je pro něj nepříznivý
19
První žlutou kartu bychom měli, už se málem vezla druhá. Hoffmann přerušil další slibný brejk Vfb, tentokrát se rozhodčí Brych hodně benevoletní.
18
Žlutou kartu dostává Mame Diouf (Hannover 96).
16
Domácí jsou najednou živější a soupeř může být rád, že podruhé neinkasoval, to nebyla vůbec špatná akce. Ziegler navíc může být rád, že jeho nedůraz na malém vápně někdo nepotrestal.
15
Jako bych to neříkal, další gólová akce se vezla na bránu Zieglera. Ostrý centr do vápna vyslal Harnik, odrazem od brankáře se míč dostal před Ibiševiče, ale ten už byl v ofsajdovém postavení a jeho hlavička je tak neplatná.
14
Pro fotbal je to jen dobře, mohl by to být velice dobrý a dramatický zápas.
13
Stuttgart právě vstřelil branku!
To je tedy začátek. Hosté byli sice aktivnější, ale domácím stačila jedna rychlá akce, kterou potáhl Werner po pravé straně, odcentroval na MARTINA HARNIKA a jeho střela byla natolik prudká, že ji Zieler přes všechnu snahu nedokázal zkrotit. Dělal co mohl, ale Stuttgart vede. Asistence: Timo Werner.
12
Tak zatím to není vůbec špatný zápas, ale vyšší aktivitu prokazuje tým Hannoveru a jeho útočník Diouf, který neustále otravuje obranu Stuttgartu.
11
Nyní v akci opět Diouf, který vystihl nedůraz Schwaaba při odkopu a dostal se až před vyběhnuvšího Ulreicha. Ten naštěstí dobře odhadl záměr soupeře a překazil radost hostující týmů.
10
To na druhé straně pozor na Dioufa, který si udělal prostor na hranici velkého vápna a poslal přízemní střelu na Ulreicha, ten si bez problémů poradil.
9
Harnik chtěl vybojovat roh, když pádil po pravé straně, ale nakonec jeho nepřesný centr chytá do náruče Zieler. Před ním nebyla lidově řečeno ani noha.
8
Do další solidní pozice na zakončení se dostal Traoré a vhodný moment na střelu trestuhodně prováhal. V poslední moment jej odzbrojil obránce Schwaab.
7
Míč končí v jeho rukavicích, každopádně hosté nezačali vůbec špatně. Už by rádi něco s tou bilancí šesti proher na venkovních hřištích udělali.
6
A dle opakovaných záběrů se penalta pískat klidně dala. Hannover však tuto šanci k dispozici nedostal, a tak to zkusí nyní dalším centrem před Ulreicha.
5
Po rozehrávce standardky se ocitl na zeleném pažitu Diouf a chtěl se dožadovat penalty, rozhodčí Brych ukazuje, aby se pokračovalo dál.
4
Teď zase uprostřed hřiště složil k zemi Kdehira protihráče Schimedebacha, který se drží za hlavu, ale měl by se vrátit do hry.
3
Rüdiger předvedl faul, za který by se nemusel stydět leckterý lektor karate, ale ve fotbale to nemohlo projít a rozhodčí samozřejmě píská. Hoffmann se sbírá z trávníku, jako kdyby ho přejel parní válec.
2
Jdeme na to, domácí začíná s první akcí, ale dostali se s míčem až ke svému brankáři Ulrechovi.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Rausch – Khedira, Leitner, Harnik, Werner, Traoré – Ibišević (C).
Náhradníci: Kirschbaum – Niedermeier, Kvist, Sararer, Maxim, Abdellaoue, Leibold.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Sané, Marcelo, Pocognoli – Schmiedebach, Andreasen (C), Hoffmann, Huszti – Diouf, Sobiech.
Náhradníci: Miller – Cherundolo, Avevor, Pander, Bittencourt, Schlaudraff, Kadah.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Rozhodčí

Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemný zápas

Pokud se podíváme do historie, v loňském ročníku dokázal Hannover vyhrát venku 4:2, což bylo na podzim. V jarní odvetě a těsně před koncem sezóny se zrodila remíza 0:0, to byl tedy poslední mač těchto soupeřů. Dnes nám hráči nějaký gól snad nabídnou. Nechejme se překvapit.
VfB Stuttgart

Jak již bylo řečeno, rozdíl mezi oběma celky v tabulce je pouze jeden bod. Navíc se Vfb poslední dobou příliš výsledkově nedaří. Doma podlehl 0:2 Gladbachu a v minulém kole neměl nejmenší šanci na Schalke, kde padl 3:0. Nebezpečně se tak přiblížil sestupovému pásmu, na které ztrácí jen pět bodů.

Proto je dnes potřeba doma zabrat a po dvou neúspěšných zápasech bodovat, ba co víc, i dát gól. Bez toho to samozřejmě nepůjde. Favorita těžko určit, formou je na tom o něco lepší Hannover, ten ale za celou sezónu venku ani jednou nebodoval, všechny zápasy prohrál.
Hannover 96

Za dosavadní průběh sezóny si Hannover připsal pět výher, dva nerozhodné výsledky a sedm proher. Při pasivním skóre 17:22 to celkově dělá sedmnáct bodů, což stačí tak na střed tabulky. O pohárech není třeba hovořit, k jistotě záchrany je však potřeba také něco uhrát. I ve spodních patrech není o tlačenici nouze.

A právě jeden takový zápas odehrál Hannover minulý víkend před svým publikem, když hostil sestupem namočený Frankfurt. V důležité bitvě o klid před zimní pauzou vyhrál 2:0 a i dnes by rád na půdě Stuttgartu něco uhrát, neboť i domácí nejsou zrovna v ideálním rozpoložení.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji u sledování předposledního kola letošního roku v rámci německé Bundesligy. Ano, už jen dvakrát se v tomto roce bude hrát tato oblíbená soutěž a pak si dá na více jak měsíc pauzu. Ještě než tak nastane, budeme sledovat duel mezi dvanáctým Stuttgartem a devátým Hannoverem. Rozdíl mezi oběma celky je pouze bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud