Tolik tedy z dnešního zápasu, program Bundesligy pokračuje zítra. Přeji hezký zbytek pátečního večera a užijte si prodloužený víkend. Na počtenou.
Je to tak, neujala se ani závěrečná šance a výsledkem 1:1 se budou dělit body. O osudu duelu rozhodlo prvních šest. Ve 3. minutě otevřel skóre z penalty Ibišević, v 6. minutě vyrovnal z rychlé akce Drmić. Víc už toho jeho mužstvo nepřevedlo, vyloženě gólové šance nemělo. To Stuttgart sem tam zahrozil, ale také to nebyl nikterak velký tlak. Přeci jen tam gólovky byly a druhý gól mohl přijít. Nepřišel a stav tedy po konci zápasu je 1:1.
90+2
Maxim mohl rozhodnout. Dostal přesný pas od Ibiševiće a už byl v nebezpečné blízkosti od Schäferovy svatyně, jenže jeho střela byla slabá a z brankové čáry ji dokázal vykopnout Pogatetz. Málem bylo 2:1, ale výsledek zřejmě skončí nerozhodně. Času už mnoho nezbývá.
90+1
Před dotírajícím Ibiševićem dokázal v pravý moment zasáhnout Pogatetz, jenž se vyšrouboval do vzduchu.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu. Domácí borci budou rozehrávat standardku.
89
Je pravda, že toho prostoru na kombinační akce příliš není a je potřeba střílet. Rausch to proto správně zkusil.
88
Tohle také nemohlo projít. Střídající Rausch se dostal do zakončení, ale vůbec mu ta rána nesedla a pro Schäfera to byla snadná práce.
87
Feulnerova rána letěla z pětadvaceti metrů a ještě před Ulreichem nebezpečně skočila, avšak zkušený gólman Stuttgartu míč dokázal zkrotit.
86
To trenér Schneider zatím mnoho úsměvů k radosti nemá.
85
Oba trenéři již vyčerpali možnost střídat. Hostující lodivod Verbeek by bod ze hřiště těžké soupeře určitě bral. Potřebuje k tomu ještě něco přes pět minut.
84
Na nějaké kvalitní pití může nyní odejít Harnik, jehož nahrazuje Sararer.
82
Alespoň se po delší době u Ulreicha také něco dělo. Ve druhém poločase si mohl domácí brankář v klidu skočit do bufetu na kávu.
81
Střídající Ginczek dostal centr na hranici malého vápna a zkusil to střelou z otočky. Zamířil však pouze do boční sítě. Už se hostující kotel radoval, ale bylo to předčasné.
80
Deset minut do konce řádné hrací doby a stále je výsledek nerozhodný 1:1. Dalo by se říci, že Stuttgart má ve druhém poločase více ze hry, chybí však nějaké přesné zakončení. Krom dvou hlaviček jsme nic moc neviděli.
79
Málem se tak stalo, ale centr Hasebeho byl hodně nepřesný a domácí obránce Schwaab může rozehrát od své branky.
78
Hosté potřetí střídali, ještě je však čeká zhruba dvanáct minut bránění nerozhodného výsledku. Pokud tedy nevpadnou do nějakého rychlého kontru.
78
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Mike Frantz.
76
VfB je na své útočné polovině, ale nedokáže vymyslet nějakou kloudnou akci.
75
A je to tak. Na hřišti je Feulner, do kabin odchází autor jediného gólu Norimbergu Drmić.
74
Vypadá to, že hosté budou podruhé střídat...
73
Stále je to boj ve středu hřiště, oběma týmům se nedaří kombinace a je to prakticky stejná písnička.
72
Utkání sleduje takřka 50 tisíc diváků. Konkrétně 48460.
71
Hosté toho ve druhém poločase mnoho neukázali, ale nyní se dostali k rohu. K odraženému míči se dostal střídající Ginczek a řádně zaměstnal Ulreicha, který musel míč vyrazit před sebe. Pěkná střela a neméně dobrý zákrok domácího strážce.
70
Harnikova střela byla dostatečně prudká a nebezpečná, jenže opět je hra přerušena pro ofsajd. Zákrok Schäfera proto byl spíše rozehřívací.
69
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Daniel Ginczek.
68
Domácí trenér se snaží něco s výsledkem a hrou udělat, proto již dvakrát střídal.
68
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Arthur Boka, přichází Konstantin Rausch.
67
Domácí se sice snaží vynutit si tlak, ale mají to těžké. Soupeř brání takřka v deseti lidech a narušuje rozehrávku už v zárodku.
65
Stále je to utkání bez nějakých vzrušivých momentů, chybí mu tempo a patřičné nasazení.
64
Schäfer si nadělal velké problémy, když si špatně přihrál s obránci malou domů, nakonec vše vyřešil a míč daleko za svým vápnem odkopl do bezpečí.
63
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Timo Werner.
62
Norimberg pak zahrával trestný kop, ale míč proletěl až k Ulrechovi, který ho chopil do náruče.
61
Další předvedl Boka a na žluté karty Vfb vede. Rozhodčí neváhal ani chvíli.
60
Stav je tak po hodině hry stále nerozhodný a ten druhý poločas už není tolik pohledný. Spíše se bojuje o každý kus hřiště a bohužel se duel kouskuje díky faulům.
59
Maxim rozdává krásné centry. Jeden opět málem vyšel, když našel hlavičkujícího Ibiševiće, jenž se do míče položil výbornou rybičkou, ale balon těsně minul cíl.
59
Fauly se nám začínají hromadit. Drmić si vyšlápl na Boku a je za to potrestán žlutou kartou.
56
Stále čekáme na nějakou šanci, hraje se ve středu hřiště, v držení míče je o něco lepší domácí celek. 55:45%.
55
Chandler se srazil v ostrém souboji s Kvistem, dopadlo to naštěstí dobře. Nevypadalo to vůbec dobře.
54
Pokračuje se však dál a více ze hry mají v těchto momentech zápasu domácí, ale ten jediný pokus hlavičkujícího Gentnera nebyl zhodnocen.
53
Domácí fanoušci reklamují faul Hasebeho na Boku, rozhodčí ukazuje, aby se pokračovalo dál ve hře. Ovšem, ten zákrok vypadal všelijak.
52
No a mohlo udeřit. Výtečný centr vyslal Maxim a našel přesně hlavu Gentnera. Tomu chyběl kousek, aby se spolu s fanoušky mohl jít radovat ze vstřeleného gólu. Rohy VfB jsou velice nebezpečné a další ohrožení Schäferovy brány přišlo právě z této zmíněné standardky.
51
Stuttgard bude rozehrávat rohový kop.
50
Róbert Mak nehraje špatný zápas, snaží se svými centry hledat spoluhráče, ti zatím nenašli pochopení u slovenského fotbalisty.
49
A v ofsajdu nalezen také Drmić. Hloušek to nemyslel špatně, ale centroval do míst, kde byl švýcarský fotbalista až příliš rychle.
48
Dobrý centr vyslal Traoré, jenž patří k velice aktivním hráčům zápasu. Schäfer byl u míče dřív a má ho ve své moci.
47
Maxim v postavení mimo hru. Dnes již poněkolikáté si domácí nepohlídali tuto past.
46
Vstupuje do druhého dějství, žádná změna v sestavě se nakonec nekoná. I když to vypadalo, že nějaká drobná zranění tam budou.
46
Druhý poločas začíná v 21:32.
Gól do šatny se tak nekonal a poločas nám skončil. Dalo by se říci, že zaslouženě. Viděli jsme zajímavý poločas, který odstartoval gólem Ibišević z nařízené penalty. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat. Po třech minutách vyrovnal po rychlém kontru Drmić, jenž využil krásnou přihrávku Chandlera.
45+2
Nastavení se poněkud protáhlo, protože Maxim našel krásným centrem hlavičkujícího Harnika a ten z malého vápna míjí jen o pár čisel bránu, kterou střeží kapitán Schäfer. Parádní akce, ale nekončí gólem.
45
Traoré byl v rychlém úprku na hostující svatyni, ale nestihl odcentrovat ve správný moment. Ten vhodný prováhal a s míčem se dostal za brankovou čáru.
44
Nad rámec prvního poločase bude hrát jedna minuta.
43
Pomalu se blíží konec velice zajímavého prvního poločasu. Obě branky padly během tří minut a hned na samotném úvodu duelu.
42
Zahrávali i trestný kop, ale ten nebyl odehrán vůbec dobře a Traoré mohl posunout míč na svou útočnou polovinu.
41
Je to jako na houpačce, teď mají zase ze hry více oni.
40
Z rohu se už nic neurodilo, každopádně u míče stále zůstávají hosté.
39
Parádní rána dosud neviditelného Adama Hlouška. Ten se dva metry před vápnem opřel do míče a jeho pumelici musel Ulreich vyrazit nad svou bránu.
37
Ke střele se nyní dostal Kvist, jenže mu chyběla přesnost v zakončení.
36
I tohle se stává, rozhodčí ve středu hřiště upadl, na vidle ho nešťastně nabral Harnik. Oba aktéři se tomu od srdce zasmáli a pokračuje se dál ve hře.
35
Zkouší to po obou stranách, nakopávat míče do vápna, ale obrana VfB je zatím v pohodě připravena.
34
Zatím se ale nestřídá a Norimberg dál hrozí z rychlých kontrů. Nebo lépe řečeno mohl hrozit.
33
Zranění v tomto zápase neberou konce, opět je tam jeden z hráčů v pozici kulhajícího a u střídačky Stuttgartu je čirý ruch.
32
Nilsson šel do souboje s Ulreichem hodně ostře, domácí brankář ale před ním zasáhl dobře a celou situaci ustál.
31
Ovšem Stuttgart musí myslet i na obranu a dát si pozor na nebezpečný výpady Norimbergu. Jeden málem zakončil Mak, ale obrana si poradila. Tedy pouze za cenu rohového kopu.
30
Máme za sebou třicet minut hry a rozhodně se tento zápas musí divákům líbit. Oba týmy hrají pěkný fotbal, poslední momenty a minuty patří favoritovi duelu.
29
Ne ne, gól neplatí. V domácím hledišti propukla radost, Maximova střela do hostující sítě byla sice pěkná a přesná, leč ofsajdová pas je neúprosná.
28
Po rohu nejprve hlavičkoval Gentner a následně se k míči ještě dostával autor prvního gólu Ibišević. Jenže v prvním případě netrefil ideálně míč a posléze se k němu dostal znovu a dopadl stejně. Poněkud humorný moment pro nezaujatého diváky, pro domácího fotbalistu pro změnu smolný.
27
Vidět však nyní bylo Harnika, jehož pas v poslední chvíli uklidil na roh Nilsson.
26
Adama Hlouška zatím marně hledám, u míče se příliš nevyskytuje, což je poměrně škoda.
25
Znovu v akci Maxim, který si počínal v souboji s Plattenhardtem až příliš ostře a za svůj faul loktem inkasuje žlutou kartu.
23
Tak to byla bomba jako hrom. Traoré vypálil z uctivé vzdálenosti a ta střelu mu sedla neskutečně. Před Schäferem navíc zaplavala a skončila na břevnu. To byla tutovka pro VfB, ale nebyla využita. Hosté si mohou oddechnout, tohle byla čistá šance a velké štěsti pro šestnáctý celek tabulky.
21
Drmić hledal rozběhnutého slovenského fotbalistu Maka, ale před ním včas zakročil brankář Ulreich, jenž dobře přečetl hru.
20
Maxim je v pořádku, pokračuje již nějakou dobu ve hře. Jeho zranění nebude natolik vážné.
19
Především rozehrávky na obou stranách váznou, chybí větší přesnost.
18
Tempo malinko opadlo, hra se nám začala kouskovat.
17
Po pravé straně chtěl odcentrovat do pokutového území Harnik, ale jeho krajan Pogatetz odvrátil míč do bezpečných míst.
16
Maxim odkulhal za postranní čáru a zkusí se rozhýbat. Uvidíme, zda si neřekne o vystřídání.
15
Na trávniku leží Maxim a bude muset být ošetřen. Hosté se už tlačili do šance, ale rozhodčí hru raději přerušil.
14
Utkání má velice dobré tempo, stále se něco děje a oba brankáři musí být neustále ve střehu.
13
Ulreichovu bránu však neohrozili a na druhé straně už pádil do akce Martini Harnik, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Proti byl výtečný brankář Schäfer, jenž míč vyrazil do bezpečí.
12
Teď už to bude lepší, protože Pogatetzův centr byl sražen na rohový kop. Hosté tak zůstanou u míče a navíc se dostanou do daleko lepší pozice.
11
Norimberg bude zahrávat standardku, ale bude poměrně z velké vzdálenosti.
10
A v podstatě se hraje zase od začátku. Brankáři si sotva sáhli na míč a už se z nich stali rybáři.
8
Rozhodně se je nač dívat. Takový průběh jsme si asi nepředstavovali, ale pro fotbal jen dobře. Domácí udeřili z první akce a hned z toho byla penalta. Na druhé straně po rychlém kontru zavěsil Drmić. Možná to lehce zavánělo ofsajdem, ale sudí celkou akci pustili.
7
Následně se do ofsajdové pasti chytil Ibišević.
6
Nürnberg právě vstřelil branku!
No to jsou věci. Fantastický zápas, běží šestá minuta a hosté ihned reagují na nepříznivý výsledek. Chandler poslal přesný pas za obránce, kde se z ničeho nic zjevil JOSIP DRMIĆ a přesnou střelou po zemi překonal vyběhnuvšího brankáře Ulreicha. Asistence: Timothy Chandler.
5
Jenže pozor, Norimberg bude chtít hrát jistě na rychlé protiútoky.
4
Uvidíme, co nyní předvedou hosté. Zatím jsou u míče domácí hráči.
3
Stuttgart právě vstřelil branku!
Míče se chopil VEDAD IBIŠEVIĆ a trefil se naprosto přesně. Chladnokrevně zakončil do míst, kde brankář Schäfer nemohl být. To je tedy úvod, hned na začátku zápasu jsme svědky gólu a určitě to tomuto mači pomůže. Uvidíme, jak na tento stav zareaguje Norimberg.
2
A budou se dít věci. Penalta pro domácí celek. Stark zastavil nedovoleně ve vápně pronikajícího Maxima a rozhodčí ihned ukazuje na puntík.
2
Avšak pokračuje ve hře.
1
Ibišević se srazil v souboji s Pogatetzem, hůře z toho vyvázl prvně jmenovaný, jenž je lehce otřesen.
1
Jdeme na to, v sestavě hostů Adam Hloušek, útočník Tomáš Pekhart pouze mezi náhradníky.
1
Skvěle zaplněný stadion je pln očekávání, duel za pár chvil odstartuje, neboť rozhodčí Winkmann přivádí oba celky na hrací plochu.

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Niedermeier, Haggui, Boka – Kvist, Gentner (C), Harnik, Maxim, Traoré – Ibišević.
Náhradníci: Kirschbaum – Röcker, Rausch, Leitner, Sararer, Cacau, Werner.

1. FC Nürnberg: Schäfer (C) – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Hasebe, Stark, Mak, Kijotake, Hloušek – Drmić.
Náhradníci: Rakovsky – Dabanlı, Pinola, Feulner, Frantz, Pekhart, Ginczek.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Pelgrim.
Rozhodčí utkání

Winkmann – Bandurski, Pelgrim

Čtvrtý rozhodčí: Steinhaus
Vzájemné zápasy

Pokud se podíváme na poslední tři vzájemná utkání těchto soupeřů, zjistíme, že mnoho branek mezi nimi nepadá. 25.03.2012 Stuttgart – Nürnberg 1:0, 29.09.2012 Nürnberg – Stuttgart 0:2, 23.02.2013 Stuttgart – Nürnberg 1:1. Jak je vidět, o něco lepší bilanci má VfB.
VfB Stuttgart

Tři výhry, tři nerozhodné výsledky a tři prohy, to je vizitka dnešního týmu, který bude v zápise uveden jako domácí. Aktivní skóre 19:3 je řadí na celkovou osmou pozici, ale určitě by se VfB rádo vydrápalo do podstatně vyšších pater.

U trojek ještě zůstaneme, respektive se k ním vrátíme. V minulém kole hrál Stuttgart na půdě Hamburgeru SV a jak jinak mohl výsledek dopadnout, než 3:3. Utkání bylo jako na houpačce, hosté třikrát vedli, leč SV vždy dokázalo reagovat a připsalo si tak alespoň bod.
1. FC Nürnberg

Když se podíváme hlouběji do kuchyně dnešních hostů, zjistíme, že to není nikterak velká sláva. Za devět zápasů nepřišla prozatím ani jedna výhra, dále mají hosté na kontě tři prohry a zároveň jsou králem nerozhodných výsledků celé Bundesligy. Hned šest se jich zrodilo z dosavadního průběhu ligu, při celkovém skóre 10:18.

V minulém kole hrál Norimberg na půdě Eintrachtu Franfurt a asi vás nepřekvapí, že se po výsledku 1:1 rozdělovaly body. V 50. minutě otevřel skóre Václav Kadlec, remízu hostům zachránil v 86. minutě Drmič.

České a Slovenské zastoupení bude mít tento zápas. Adam Hloušek, Tomáš Pekhart a Róbert Mak. Především první dva jmenovaní hráli od začátku v minulém kole a dá se tedy očekávat, že by měli nastoupit i dnes.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji všem fanouškům špičkového německého fotbalu. Dnes budeme sledovat předehrávku 10. kola nejvyšší soutěže a konkrétně duel mezi osmým Stuttgartem a šestnáctým Norimberkem. Rozdíl mezi těmito celky je celkově šest bodů a především hosté by rádi něco z horké půde VfB přivezli.