Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno. Famózní fotbalové představení má zcela zaslouženého vítěze. Stuttgart přidal ve druhé půli další dvě branky, čímž prakticky rozhodl o osudu duelu. Do černého mířili Cacau a podruhé Harnik. Schalke stačilo gólem Szalaie pouze korigovat. Domácí si tak připsali nejen skalp favorita, ale také cenné body do bojů o záchranu za vítězství 3:1. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 5:5
Konec zápasu.
90+3
V závěru hosté kopali volný kop, který ale mezi tři tyče nezamířil.
90+2
Dlouhý centr Boatenga končí v zámezí. Ulreich rozehrává velice pomalu, diváci si užívají vítěznou atmosféru. Nyní je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
90+1
Stuttgart zatím kombinuje pohodlně v okolí středového kruhu, nikam se nežene.
90
Nepřesná rána Stuttgartu končí v zámezí. To však domácí nemusí vůbec mrzet. I přesto totiž směřují k zisku důležitých bodů. Ještě si ale budou muset počkat, k základní hrací době duelu se budou nastavovat rovné tři minuty.
89
Výměna sil proběhne také na straně Stuttgartu. Odchází Cacau, okusit atmosféru duelu přichází Haggui.
89
Hosté střídají. Místo Kolasinace přichází do hry Santana.
88
Opět hosté! Ulreich nejprve vytěsnil Boatengovu dělovku, následně si poradil také s dorážkou Saného. Domácí brankář je skutečně klíčovým mužem svého celku.
87
Boateng posílal nebezpečným balon mezi dvěma beky Stuttgartu, celou situaci ale uhasil dlouhým odkopem Ulreich. Hosté tlačí, zatím jim to ale není nic platné.
86
Traoré se proháčkoval do velkého vápna, kde se dožadoval odpískání ruky. Hlavní sudí Perl je ale neoblomný, celá situace se odehrála dle regulí. U balonu je tak opět Schalke.
85
Huntelaar naskočil do souboje ve velkém vápně, nebezpečná hlavička však skončila v rukavicích Ulreicha. Domácí brankář ale balon zastavil téměř na brankové čáře. Závěr duelu přináší strhující podívanou.
84
Standardní situace ale žádné větší nebezpečí nepřinesla, Schalke však pokračuje v útočném snažení, které by se dalo označit závěrečným náporem.
83
Huntelaar pelášil podél pravé lajny jako o život, následný centr odkopl Traoré do zámezí. Následovat bude rohový kop.
82
Sakai se po nenápadné akci ocitl zcela sám před Fährmannem. Zřejmě byl ale nabytou příležitostí sám zaskočen, hostující brankář zmenšil obránci Stuttgartu střelecký úhel, čímž donutil Sakaie k mizernému zakončení.
81
Hosté byli při svém útočném počínání zastaveni nedovoleným způsobem. Následoval volný kop, který Schalke zahrálo bleskově. Balon si ale stáhl do své moci Ulreich.
80
Utkání se již pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru. Po neúspěšné hlavičce Huntelaara budou rozehrávat domácí, kteří stále drží dvoubrankový náskok.
79
Traoré si zpracoval balon, načež natáhl ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Rána ale zamířil nad, Fährmann nemusel zasahovat.
77
Hnedle vzápětí další výměna sil. Z hrací plochy odchází Meyer, nahradí jej Sané.
77
Domác střídají. Místo Didaviho přichází na trávník Maxim.
75
Bude se žlutit. Za nevybíravý skluz je potrestán hostující Matip (SCH).
74
Didavi zatáhl balon do velkého vápna, kde jej přenechal spoluhráči. Cacau ale poslal míč těsně vedle pravé tyče. Vinou zásahu hostujícího zadáka se kopal rohový kop. Pro Stuttgart ale ni zajímavého nepřinesl.
73
Domácí střídají. Místo Grueza naskočí do hry Rausch.
72
Tak to je neuvěřitelné, Szalai se po rohovém kopu opřel do balonu, který skončil v brance Stuttgartu. Pomezní sudí ale odpískal ofsajd, který byl více než diskutabilní.
71
Schalke mohlo být o krok blíže vyrovnání! Meyer poslal do vápna táhlý centr, který přistál na hlavě Boatenga. Záložník hostující družiny poté hlavičkou donutil Ulreicha k zásahu. Následovat bude rohový kop.
70
Schalke kombinuje na útočné polovině, Stuttgart se ale brání bez větších obtíží, náskok má stále luxusní. Závěrečné minuty klání ale slibují velmi zajímavou podívanou.
69
Schalke právě vstřelilo branku!
Jak jednoduché. Goretzka předvedl vynikající individuální práci, po níž přihrál do středu hrací plochy. ADAM SZALAI poté přízemní ranou k levé tyči překonal Ulreicha. Hosté tak vykřesali poslední jiskřičku naděje, díky které mohou ještě usilovat o návrat do utkání.
68
Schwaab přenesl hru na levou stranu, kde číhal Traoré. Aktivní středopolař ale balon nedokázal zpracovat. Hrát tak bude znovu Schalke, kterému se čas neúprosným způsobem krátí.
66
Marná snaha. Schalke se nedaří vůbec nic, tentokráte se hosté nedomluvili při banální kombinace, a tak končí balon v zámezí. Hrát bude znovu Stuttgart, který se již pochopitelně nikam nežene.
65
Nyní se ale hosté přece jenom zmátořili, Boateng svou aktivitou vybojoval volný kop, po kterém se dostal k míči Huntelaar. Pomezní arbitr však viděl postavení mimo hru. Rozehrávat bude Ulreich.
63
Schalke hraje ve velkém útlumu, což je vzhledem k vývoji utkání pochopitelné. Pokud ale bude pkračovat v tomto duchu, říká si o těžký debakl.
62
Domácí družina dominuje. Po rychlém přenesení hry centroval do vápna Schwaab, míč se dostal na kopačky Cacau, který chtěl spoluhráči ještě vylepšit pozici. Tato akce již byla překombinovaná, balonu se ujalo Schalke.
61
Ayhan zkusil štěstí z poměrně velké vzdálenosti, ovšem rána zamířila vysoko nad. Ulreich bude rozehrávat. Pochopitelně nikam nespěchá.
59
Stuttgart právě vstřelil branku!
Fantastické představení domácí družiny pokračuje. Sakai obdržel přihrávku za obranu Schalke, obskočil Kolasinace, načež nalezl zcela volného MARTINA HARNIKA. Středopolař Stuttgartu pak neměl problém přidat svou druhou trefu v utkání.
58
Schwaab se snažil probít podél pravé lajny, narazil však na odpor dvou protihráčů, kteří jej obrali o balon. Pokud budou domácí pokračovat v tomto výkonu, o bodový zisk se bát nemusí.
57
Kupředu se tlačil znovu výtečně hrající Stuttgart. Nejprve centroval Sakai, následně se o totéž pokusil Didavi. Oba pasy ale obránci Schalke odvrátili.
56
Hosté reagují na průběh hry a střídají. Hrací plochu opouští Obasi, nahradí jej Szalai. Uvidíme, jaký bude mít tato výměna vlil na utkání.
54
Stuttgart právě vstřelil branku!
Ofenzivní kola duelu se roztáčejí! Protiútok vedený Traorém končí úspěšně. Centr z pravé strany přistál do pokutového území, odkud jej CACAU hlavou usměrnil do protipohybu Fährmanna. Dvoubrankové vedení je pro Stuttgart více než slibné, naopak na Schalke čeká velké penzum práce.
53
Boateng si na hranici velkého vápna zpracoval balon, připravil si jej na levačku a tvrdě vypálil. Prudká rána zamířil jen těsně nad. V ochozech to jen zahučelo. Ulreich bude rozehrávat.
52
Harnik hledal dlouhým pasem kohosi vpředu, ovšem Cacau na letící balon nedosáhl, neboť si pro něj vyskočil Fährmann. Brankář Schalke neotálel a ihned rozehrál.
51
Didavi se nadechl k famóznímu sprintu, který skončil přihrávkou na rozběhnutého Sakaie. Krajní obránce Stuttgartu ale odcentroval velmi špatně. Protiútok hosté poté musel zastavit nedovoleným způsobem Gruezo (STU).
50
Schalke vytáhlo své napadání hodně vysoko, zatím ale tato změna herního stylu k vyrovnání nevede, domácí ekipa si počíná velezkušeně.
48
Sakaiův dobrý centr hosté odvrátili, Stuttgart ale bude vhazovat. Druhá půle se opět rozbíhá pozvolna, ani jedna z družin se do přílišných ofenzivních akcí nepouští.
47
Hoogland neobešel Niedermeira, který srazil balon do zámezí. Po následném vhazování se fotbalisté v bílém osvobodili a vydali se kupředu.
46
Boateng si při hlavičkovém souboji na útočné polovině pomohl nedovoleně, což neuniklo hlavnímu arbitrovi. Rozehrávat tak budou domácí.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi úvodní půle, která přinesla spíše bojovnou podívanou. Do vedení se ale nakonec díky výtečně sehranému signálu a brance Martina Harnika dostali domácí. Těsný náskok si Stuttgart přenese také do druhé půle. Jak se bude souboj vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 2:2
45+1
První poločas skončil.
45+1
Zatím se nezdá, Goretzka byl při svém průniku podél pravé lajny zastaven pozornou obranou Stuttgartu. Domácí budou vhazovat.
45
K základní hrací době prvního poločasu bude nastavena rovná minuta. Přinese změnu skóre?
44
Ani ten ale nepřinesl druhou branku, hostující defenziva letící balon odhlavičkovala do bezpečí. Nyní se hraje v okolí středového kruhu.
43
Další přímý kop v podání Didaviho, který je dnes ve dormě. Záložník Stuttgartu se tentokráte pokusil vypálit, čímž donutil Fährmanna k zásahu. Domácí mají k dispozici rohový kop.
41
Útok vedený podél levé postranní čáry domácím žádné nebezpečí nepřinesl, Stuttgart bude vykopávat. Schalke se absolutně nic nedaří.
40
Boateng (SCH) naběhl velmi surově do protihráče, za což dostává žlutou kartu. Klidnou hru Stuttgartu se zatím hostujícímu celku nedaří rozbít.
39
Traoré zastavil soupeře na půlící čáře nedovoleným způsobem, hosté tak budou rozehrávat. První půle se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru, domácí nadále drží těsný náskok.
38
Schalke kombinuje na vlastní polovině, ovšem domácí velice aktivně napadají. VfB hraje momentálně ve velké pohodě.
37
Neuvěřitelné, Cacau nyní minul neminutelné. Traoré opět dosprintoval až na hranici pokutového území, odkud přihrál nabíhajícímu spoluhráči. Domácí útočník ale ve skluzu trestuhodně přestřelil zcela odkrytou branku Schalke. Velká škoda pro Stuttgart.
35
Traoré nabral na levé straně pole velkou rychlost, načež na konci celého sprintu vypálil. Pokus ale zamířil těsně vedle pravé tyče. Dobrá individuální akce domácího záložníka.
34
Kolasinac (SCH) je zřejmě velmi frustrovaný, Didaviho nyní sestřelil bodyčekem, za který by se nemuseli stydět ani v kanadsko-americké NHL. Za svůj počin dostává pochopitelně žlutou kartu.
33
Goretzka nevěděl, co s balonem provést, a tak se rozhodl vypálit. Rána ale nezamířila mezi tři tyče, hostující středopolař si nesprávně seřídil mířidla.
31
Již se zdálo, že se hostující kapitán dostane do slibné příležitosti. V době přihrávky však stál za posledním hráčem VfB, což znamená ofsajd. O rozehrávku se postará Ulreich.
30
Huntelaar byl zastaven nedovoleným způsobem. Z okolí středového kruhu tak bude rozehrávat Schalke. Hosté se zatím nemohou dostat pozorné obranné hře Stuttgartu na kobylku.
29
První žlutá karta duelu. Za ostrý šlapák ji dostává Cacau (STU). Domácí útočník je dnes velmi nabuzený.
28
Nepříliš výrazné tempo utkání pokračuje. Balon ale kontroluje Stuttgart, který je po vstřelené brance na koni. Uvidíme, kterak se s nepříznivým vývojem favorit popasuje.
26
Didavi je po dobré asistenci nabuzen, opět se tlačil do velkého vápna. O balon byl ale obrán čistě. Schalke se tak může opět vydat za vyrovnáním.
25
Hosté se ihned tlačili kupředu, ovšem na brankovou odpověď si ještě budou muset počkat. Lehký centr si stáhl o rukavic Ulreich. Domácí brankář poté ihned rozehrál.
23
Stuttgart právě vstřelil branku!
Výtečně sehraná standardní situace posílá domácí do vedení. Didavi psolal z pravé strany do vápna centr, na který si naskočil MARTIN HARNIK. Domácí záložník poté hlavou pohodlně otevřel skóre utkání.
21
Neustädter zkusil štěstí z poměrně velké vzdálenosti. Prudká rána se ale snesla nad branku VfB. O výkop se tak postará Ulreich.
20
Hooglandův centr z pravé strany hrací plochy domácí odvrátili do bezpečí. Následný protiútok se neujal. Navzdory mizerné atraktivitě předváděné hry ochozy Mercedes-Benz Areny bouří.
19
Volný kop se Stuttgartu příliš nepovedl, hosté si nebezpečnou situaci pohlídali. Nyní mají opět balon na svých kopačkách. Nadále čekáme na výraznější brankovou příležitost.
18
Goretzka výborně přenesl hru na Obasiho, který ale míč špatně zpracoval. Do hry se tak dostali opět domácí, kteří balon vyvezli za polovinu.
16
Meyer nyní zastavil soupeře nedovoleným způsobem, následovat tak bude přímý kop ze zhruba pětatřiceti metrů. Didavi se přesto pokusil vypálit, zamířil ale pouze nad branku. Hosté budou vykopávat.
14
Goretzka se výborně obtočil kolem obránce Stuttgartu, načež se pokusil odcentroval. Situace skončila rohovým kopem, který žádné větší nebezpečí nepřinesl.
13
Schalke se stále více usazuje na útočné polovině, tentokráte se ale Stuttgart ještě ubránil. Protiútok Sakaie vzal poté brzy za svém, krajní domácí zadák přišel o míč těsně za polovinou.
11
Gruseu podél pravé lajny pelášil, seč mu síly stačily, Kolasinac ale brilantním skluzem domácího záložníka obral o balon. U míče tak jsou opět hosté.
10
Schalke kombinuje v okolí středového kruhu, kde ani jednomu z mužstev nehrozí žádné nebezpečí. Úvodní desetiminutovka nepřinesla výraznější příležitosti, fotbalisté se spíše oťukávají.
9
Huntelaarův pokus z hranice velkého vápna byl sražen do zámezí, Schalke bude vhazovat z levé strany hrací plochy.
8
Velmi dobře se mezi dvěma obránci domácích probíjel Meyer. Niedermeier se ale nenechal obelstít a hostujícímu středopolaři překazil jeho hvězdný okamžik.
7
Z následné situace vyvstal volný kop, který se odehrál v blízkosti rohového praporku. Boatengův centr do vřavy v pokutovém území ale neměl pro Stutgart vážnější důsledky, domácí se ubránili vcelku v poklidu.
6
Obě mužstva hrají velmi rozvážně. Až nyní se podél levé postranní čáry prodral kupředu Boateng. Centr záložníka v modrém byl ale zblokován. Hosté budou alespoň vhazovat.
4
Opět balon až u brankáře Stuttgartu. Zdá se, že se hostující celek začíná probouzet z ospalého začátku utkání. Stále více se Schalke dostává do hry.
3
Domácí jsou v úvodu aktivní, Didavi se pokusil přihrát směrem k pravé postranní lajně, kde ale pas zachytil Obasi. Protiútok Schalke poté skončil dlouhým centrem, který si stáhl do rukavic Ulreich.
2
Domácí forvard se podruhé v rychlém sledu ocitl v pozici faulujícího. Tentokráte zastavil ostrým šlapákem pronikajícího Meyera. Vše se ale obejde bez karetního napomenutí. Rozehrávka pro Schalke.
1
Cacau se prodíral do ofenzivy velice horlivě, což odnesl bolestivým šrámem ve tváři Matip. Hostující zadák se ale zvedá a bude pokračovat ve hře, zranění není vážného charakteru.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva již míří na hrací plochu, duel bude za malou chvíli zahájen.
Úvodní sestavy:

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Niedermeier, Rüdiger – Didavi, Gruezo, Traoré, Gentner (C), Harnik – Cacau.
Náhradníci: Kirschbaum – Haggui, Rausch, Maxim, Ibišević, Werner, Abdellaoue.

FC Schalke 04: Fährmann – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip – Meyer, Goretzka, K-P. Boateng, Neustädter, Obasi – Huntelaar (C).
Náhradníci: Hildebrand – Santana, Max, Sobottka, Leipertz, Annan, Szalai.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.
Pohled do tabulky
Favoritem duelu bude bezpochyby Schalke, které se nachází na třetím místě tabulky. Na svém kontě má 58 bodů. Stuttgart má zcela odlišné starosti, prozatím posbíral pouze 28 bodů, což znamená boj o setrvání v nejvyšší soutěži. Zatím se VfB drží na patnácté pozici. První vzájemný souboj právě probíhající sezony vyzněl lépe pro Schalke 04, které na domácí půdě zvítězilo jednoznačně 3:0. Kdo se bude radovat nyní?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Neměcká Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které patří rovněž souboj celků VfB Stuttgart a FC Schalke 04. Úvodní výkop je v Mercedes-Benz Areně, tedy domovském stánku Stuttgartu naplánován na 17:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud