To je vše z tohoto pohledného mače, u Bundesligy se budu těšit zase o víkendu. Díky za pozornost a na počtenou.

Rohy: 3:8
Fauly: 20:19
Držení míče v %: 42:58
ŽK: 85. Fritz (BRM), 89. Junuzović (BRM) – 37. Perišić (WOF).
Tak tedy Brémy – Wolfsburg 1:3 (1:2). Duel sledovalo 35 tisíc diváků a do hry se zapojil na poslední dvě minuty český záložník Jan Polák. Obránce Gebre Selassie jen zahříval lavičku.
Je tu konec dnešního vloženého kola Bundesligy. Hostující Wolfsburg potvrdil úlohu favorita a nakonec udolal svého soupeře výsledkem 1:3. Už v prvních minutách si vytvořil dvoubrankový náskok, který sice zmenšil Prödl, ale další gól už do sítě Benaglii, respektive Grüna nepadl. Naopak přišla pojistka v podobě parádní trefy Arnolda. Jeho projektil potěšil srdce milovníků a fanoušků fotbalu. Stálo to skutečně za to.
90+2
Každou chvíli ukončí rozhodčí Siebert tento duel. Ještě jsme sledovali centr Gustava na rozběhnutého Oliče, ten ale na balon nedosáhl.
90+2
Duel se pouze dohrává, fanoušci Vfl už slaví, za málou chvíli budou slavit i hráči, kteří si připíší tři body do tabulky.
90+1
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Levent Ayçiçek.
90
Nastavují se pouze dvě minuty nad rámec zápasu. Ještě nás čeká jedno střídání.
90
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Perišić, přichází Marcel Schäfer.
89
Žlutou kartu dostává Zlatko Junuzović (Werder Bremen).
88
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Arnold, přichází Jan Polák.
87
Tak přeci jen se na hřiště chystá český hráč. Jan Polák je připraven u postranní čáry.
86
Na karty srovnáno, Fritz něco potřeboval říci rozhodčímu, ten mu odpověděl kartonkem v podobě žluté barvy.
85
Žlutou kartu dostává Clemens Fritz (Werder Bremen).
85
Do konce utkání pět minut a nějaké drobné nastavení. Bohužel to vypadá, že Gebre Selassie a ani Jan Polák do hry nezasáhnou. Především druhý jmenovaný bude rád, že jeho tým exportuje domů plný bodový zisk.
84
Ke třem bodům jsou blízko a ještě by rádi přidali další kousek do Wolfovy brány.
83
U míče jsou hráči Wolfsburgu, kteří duel v poklidu dohrávají.
82
Navíc ta rána Arnolda stála skutečně za to. Krom gólu má i asistenci, povedený večer pro tohoto německého fotbalistu.
81
Vypadá to, že už je hotovo. Necelých deset minut do konce a Wolfsburg zřejmě zlomil odpor svého soupeře.
80
Wolfsburg právě vstřelil branku!
To byla přímo výstavní trefa, kterou předvedl MAXIMILIAN ARNOLD. Jeho spoluhráči šli do brejku, ale vypadalo to, že se žádná šance neurodí. Jenže míč se po nepřesné rozehrávce a odrazu dostal právě před hostujícího hráče, který se do balonu opřel z pětadvaceti metrů a krásně vymetl pavučiny v pravé šibenici Wolfovy brány. Skutečně parádní bomba a dost možná rozhodující úder pro Werder.
79
A opět centr, tentokrát v podání Hunta. Dopadlo to podobně jako před malou chvílí.
78
Brémy nakopávají míče do pokutového území, ale tam vždy někdo chybí. Centry do země nikoho nemohou dnešního náhradního gólmana ohrozit.
77
Olič zase upadl na trávník a vybojoval pro své mužstvo trestný kop. Hrát se tak může daleko od Grünovy svatyně.
76
Nebezpečný centr Januzoviče z pravé strany hřiště prosvistěl celým vápnem až na naběhnutého Petersena. Kousek mu chyběl, aby se dostal ke střele. Míč skončil těsně v zámezí.
74
Pozor na druhé straně zeleného pažitu. Luiz Gustavo se dostal do dobré palebné pozice a ze zhruba dvaceti metrů mířil k pravé Wolfově tyči. I v tomto případě chybělo pouze pár centimetrů.
73
Nutno říct, že měli hosté velké štěstí. Nechali protihráče až trestuhodně volného.
72
To nebyl vůbec špatný pokus. Před velkým vápnem se z ničeho nic ocitl Lukimya a jeho rána končí pár čísel nad Grünovou bránou.
70
Na minimálně vyrovnání mají domácí fotbalisté ještě dvacet minut. Nesmí však zapomínat na zadní vrátka, který byla dnes až moc často otevřená.
69
Na hřišti leží Ivica Olič a divákům se jeho prostoje vůbec nelíbí. Evidentně se snaží nahnat nějaký ten čas.
68
Na zadní tyč si zaběhl Di Santo, kterému posílal míč Hunt, ale byl v ostrém úhlu a jeho pokus končí mimo.
67
Tak přeci jen se v posledních minutách začal hrát zase útočný fotbal. Petersen předvedl rychlou akci, která končí dalším rohovým kopem pro Werder.
66
Obrana Brém hraje na riziko, málem byla potrestaná třetím gólem.
65
Tutovka pro změnu na druhé straně. Do rychlého kontru se dostal po Arnoldově centru Caligiuri, háčkoval, kličkoval a šteloval si možná dlouho míč na pravačku. Nakonec zvolil technickou střelu, která končí těsně nad.
64
Dnešní utkání sleduje 35000 diváků.
63
Další útočný výpad Petersena končí velmi rychle, je totiž odpískán ofsajd.
62
Tato šance vlila krev do žil Werderu. Stále se hraje před hostující brankou.
61
Obrovská šance domácího týmu, tak přeci jen mohlo být vyrovnáno. Petersen si naskočil na rohový kop a hlavičkou orazítkoval břevno Grünovy brány.
60
Po hodině hry stále čekáme na nějakou větší šancí nebo změnu ve skóre. Už to není tak pohledný fotbal jako v prvním poločase. Nicméně hostům to vadit nemusí, soustředí se na obranu a spoléhají a brejky.
59
Vfl pokračuje v útočné akci, stále drží míč na svých kopačkách.
58
Pořádný vítr udělala hostující dvojice před Wolfovou bránou. Nejprve se před ní tlačil Arnold, ale místo zakončení se raději rozhodl nahrát do druhé vlny pro Malandu, jehož ránu však blokuje domácí obrana.
57
Nepřesný centr Petersena končí až u brankáře Grüna, jenž nastoupil od druhého poločasu.
56
Soupeř dobře brání a nepouští Brémy do nějaké větší kombinace. Často si však pomáhá fauly.
55
Werder stále bojuje o vyrovnání, má sice územní převahu, ale vytvořit si nějakou kloudnou šanci je zjevně problém.
54
Januzovič zahrával další standardní situaci a ve vápně domácích bylo hodně rušno. Do zakončení se málem dostal Hunt a posléze i Di Santo. Oba byli na těsno pokrytí.
53
O zábavu před Wolfem se stará Rodríguez, který kope všechny standardky. V tomto případě ani jednou neuspěl.
52
Exekuci rohu registrujeme i na druhé straně, hned ve dvou případech.
51
Navíc přišel velice rychlý kontr, který rozjel Perišič a Caligiuri. Ten na poslední instanci, obránce Fritze, nevyzrál.
50
Domácím začátek poločasu poměrně vyšel, nyní kopali roh, ale obrana soupeře byla zase na svém místě.
49
Huntův centr nebyl vůbec přesný a obrana Wolfsburgu byla připravena.
48
A poprvé v zápase si možná sáhne na míč. Standardka pro Brémy.
47
Tak přeci jen změna na postu brankáře. Není to Wolf, který utrpěl menší zranění, ale naopak Benaglio, který nepředváděl zrovna nejlepší výkon. Nahradil ho Grün.
46
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází Eljero Elia.
46
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Diego Benaglio, přichází Max Grün.

Fauly: 6:11
První poločas je minulostí. O zábavu jsme měli postaráno a né že né. Hned prvních deset minut ukázalo, že se nudit rozhodně nebudeme. Ledová sprcha pro děravou obranu Brém přišla hned ve druhé minutě, kdy se trefil hlavičkující Malanda. O devět minut přišel další tvrdý direkt pro domácí celek. Sám před gólmanem byl Perišič a nedal mu šanci.

Snížení přišlo v minutě sedmnácté, kdy na centr Obraniaka špatně zareagoval brankář Benaglio a Prödl hlavičkou uklidil míč za jeho záda. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, poločasový výsledek 1:2 však platí.
45+2
45+1
Kdo však končí je domácí Krooss, který se v jednom ze soubojů zranil a těsně před poločasem má dohráno. Nahradil ho Makiadi.
45+1
Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Felix Kroos, přichází Cédric Makiadi.
45
Nad rámec prvního poločasu se nastavují dvě minuty. Je to především důsledkem ošetřování brankáře Wolfa, který i s obvázaným prstem pokračuje v zápase.
45
Parádní pravačka Arnolda, který se dostal k odraženému míči a ze zhruba pětadvaceti metrů pořádně protáhl Wolfa, jenž letěl k levé tyči. Míč nakonec skončil jen o pár čísel vedle ní.
44
Ještě jeden roh po střele Caligiuriho, jehož pokus byl sražený mimo tři tyče.
43
Kroos si také koledoval o žlutou kartu, ale sudí ho jen napomíná. V rukavičkách se rozhodně nehraje.
42
Míč letěl do vápna, ale tam zapracovala výborně domácí defenziva. Po hříchu snad poprvé v zápase, jinak byla hodně děravá.
41
Blížíme se ke konci prvního poločasu, nyní budeme sledovat trestný kop v podání nebezpečného Rodrígueze.
40
Postavení mimo hru, ve kterém se ocitl Caldirola. Hosté tak mohou v klidu rozehrát od své brány.
39
Zatím však další chybu neudělal a drží svůj tým. Ovšem, bude se muset soustředit i nadále, standardka pro Werder.
38
Hra se podstatně vyrovnala a u míče jsou zase hráči Brém. Ti to zkouší na Benagliu z každé pozice, třeba i centr na něj posílají.
37
Žlutou kartu dostává Ivan Perišić (VfL Wolfsburg).
36
Vypadá to, že se bude poprvé v zápase žlutit. Perišič to přehnal s agresivitou.
34
Poté z toho byl rohový kop, kde se už nic zajímavého neurodilo.
33
Jenže mohlo být 1:3. Rodríguezova pumelice končí s pomocí brankáře Wolfa těsně vedle brány. Domácí gólman špičkou rukavic vytáhl míč z pravé tyče, kam původně ta rána mířila.
32
Werder je momentálně lepším týmem a snaží se s výsledkem něco udělat.
31
Centru Januzoviče proletěl až do vápna, ale tentokrát byl Benaglio na svém místě.
30
Máme za sebou třicet minut a jak by řekl Franta Kocourek, pořád se něco děje. Skutečně sledujeme řadu rušivých momentů a šancí na obou stranách.
29
Následně fauloval Rodríguez, hodně aktivní muž prvního poločasu.
28
Benaglio i nadále chybuje. Měl obrovské štěstí, protože špatně rozehrál na Kloseho, který byl pod tlakem di Santa. Ten dobře napadal a dostal se i k míči. Možná by trochu popostrčen, proto se k zakončení nedostal. U domácích to vyvolalo vlnu emocí.
27
Wolf rozehrál dlouhý míč až před pokutové území, kde ovšem Hunt fauloval a bude se kopat od brány, kterou střeží Benaglio.
26
Domácí přitvrdili a začínají se dostávat do tlaku. Vypadá to, že se otřepali z úvodního šoku a i díky šťastné brance zaze ožili.
25
Rozhodně se nehraje v rukavičkách, nervozita stoupá a dohrávají se souboje.
24
Tohle nemohlo vyjít, střelu z velké dálky vyslal Caligiuri. Míč zapadl vysoko za bránu.
23
Dle všeho je brankář Wolf připraven pokračovat dál, ale není si dvakrát jistý. Nyní musel lapit ostrý centr Rodrígueze.
22
Hra se poněkud uklidnila, ale prvních dvacet minut se stále něco dělo.
20
Zatím je stále ve svém brankovišti a pozoruje své hráče, jak se tlačí do pokutového území.
19
Tohle je nepříjemné, brankář Wolf je zraněn při jednom ze soubojů a už je jeho prst v péči lékařů. Dokonce to vypadá na střídání.
18
Tohle by mohlo domácím pomoci, rychle se otřepat a začít bojovat o vyrovnání.
17
Werder právě vstřelil branku!
Gól z čistého nebe. Centr Obraniaka proletěl před brankáře Benagliu, který prohrál souboj se SEBASTIANEM PRÖDLEM a jeho hlavička končí v síti. Velka chyba hostujícího brankáře, který míč nezachytil do rukavic a nabídl tak soupeři vrácení se do utkání. Asistence: Ludovic Obraniak.
15
Domácí stále čekají na nějakou kloudnou šanci, jejich hra není dobrá.
14
Obránce Träch se s níčím dlouho nepáral a z hranice vápna poslal navštívenku na Wolfa. Míč letěl kousek nad jeho svatyni.
13
Divákům se to samozřejmě pramálo líbi a musel teď sledovat další dobrou šanci.
12
Domácí jsou jako opaření a na hřišti existuje pouze jedno mužstvo.
11
Deset minut a stav 0:2. Werder totálně prospal začátek zápasu a je za to nekompromisně potrestán.
11
To jsou věci. Další gól. To je tedy pořádně ledová sprcha pro domácí. IVAN PERIŠIĆ si naběhl na malé vápno, kde mu přiťukl míč Arnold a chorvatský záložník neměl vůbec problém dopravit míč z bezprostřední blízkosti Wolfa do jeho brány. Kde byla ovšem obrana Werderu, to je mi záhadou. Asistence: Maximilian Arnold.
10
Už z toho nakonec nic nebylo, naopak se do brejku hnal Petersen, který byl stažen Träschem. Vypadalo to všelijak, klidně se mohlo žlutit.
9
Hosté pokračují i nadále ve svém tlaku, který vygradoval dalším rohem Rodrígueze.
8
No vida, další dobrá šance pro Wolfsburg. Po rohu se dostal k míči Caligiuri a jeho rána z voleje končí těsně vedle Wolfovy svatyně. Jen to na stadionu zahučelo.
7
Byl z toho však nepřesný centr. Přesto útočné rejdy Wolfsburgu budou pokračovat. Rohový kop pro hosty je tu.
6
Následuje standardka pro Rodrígueze, a to znamená další stav ohrožení pro brankáře Wolfa.
5
Jenže aktuálně šestý tým tabulky je při chuti a znovu operuje s míčem před pokutovým územím.
4
Pro fotbal a jeho nezaujaté fanoušky jen dobře, horší pro domácí Brémy, které se teď musí rychle oklepat.
2
Tak to je tedy začátek. Hosté jdou z první akce do vedení. Na roh Rodrígueze si naskočil BERNARD MALANDA a jeho hlavička končí i s pomocí tečujícího domácího hráče za zády bezmocného Wolfa. Ten nestačil reagovat na změnu směru a poprvé tak loví míč ze své sítě. Asistence: Ricardo Rodríguez.
2
První rohový kop pro hostující tým. Zahrávat ho bude Rodríguez.
2
Jak již bylo řečeno v úvodním komentáři, jak Gebre Selassie, tak Honza Polák jsou většinou mezi náhradníky. Platí to bohužel i v dnešním utkání.
1
Jdeme na to, hodté mají výkop a tím pádem zakládají i první útočnou akci.
1
Hráči nastupují na hrací plochu do posledního místečka zaplněného stadionu v Brémách. Za malou chvíli začínáme již 27. kolo Bundesligy.

Werder Bremen: R. Wolf – C. Fritz, S. Prödl, A. Lukimya-Mulongoti, L. Caldirola – F. Kroos, Z. Junuzović, L. Obraniak, A. Hunt (C) – N. Petersen, F. Di Santo.
Náhradníci: S. Mielitz – S. García, T. Gebre Selassie, C. Makiadi, M. Ekici, L. Ayçiçek, Kob Kobylanski.

VfL Wolfsburg: D. Benaglio (C) – C. Träsch, Naldo, T. Klose, R. Rodríguez – L. Gustavo, B. Malanda, I. Perišić, M. Arnold, D. Caligiuri – I. Olić.
Náhradníci: M. Grün – P. Ochs, M. Schäfer, R. Knoche, J. Polák, S. Kutschke, K. Scheidhauer.

Rozhodčí: Siebert – Pickel, Seidel.
Podzimní zápas:

Odehrál se 26. října a Wolfsburg si bez větších problémů poradil s protivníkem v poměru 3:0. Trefili se: 7. Arnold, 72. Olič, 89. Perišič.
Česká stopa:

Na obou stranách registrujeme po jednom českém hráči. Theo Gebre Selassie hájí barvy Brém, zatímco brněnský rodák Jan Polák bojuje za Wolfsburg. Problém je, že ani jeden ze zmíněných borců nemá jistotu základního kádru. Většinou střídají v průběhu zápasu.
Werder Bremen:

Domácí celek je zatím relativně v klidu, ale k definitivní jistotě záchrany by ještě nějaké ty body potřeboval. A protože nemá soupeř zrovna formu, může se to stát klidně dnes. Jenže i Brémy vykazují střídavou formu.

Tři kola zpět vyhrály v Norinberku 2:0 a doma remizovaly 1:1 se Stuttgartem. V minulém kole cestovali hráči Werderu na půdu Freiburgu, kde v souboji o záchranu prohráli 3:1.
Vfl Wolfsburg:

Pokud se podíváme na aktuální formu pátého celku tabulky, tak to není žádná sláva a pád z pohárových příček poznamenala především série nevyrovnaných výsledků. 22. února výhra s Leverkusenem 3:1 a od té doby pouze paběrkování.

Výprask doma s Bayernem Mnichov 1:6, venku pro změnu s Hoffenheimem 6:2, to nebylo nic moc pěkné pro defenzivu Wolsburgu. Ta se zlepšila v posledních dvou kolech, leč výsledky 1:1 s Augsburgem a Braunschweigem se dají považovat za ztrátové.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký úterní večer přeji u sledování vloženého 27. kola nejvyšší soutěže jménem Bundesliga. Tato prestižní soutěž dnes nabídne souboj pátého celku tabulky s dvanáctým. V předkladu to znamená duel mezi hůře postavenými Brémami a naopak lépe postaveným Wolfsburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.