Přenos se aktualizuje automaticky

Tolik tedy z dnešního sobotního zápasu, díky za pozornost a zase příště u kopané se budu těšit na počtenou.
Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 8:4
Střely mimo: 7:3
Rohy: 6:6
Fauly: 16:24
Držení míče v %: 60:40
Je dobojováno. Domácí nakonec zásluhou Ivici Oliće dokázali získat tři body. Ve druhém poločase byli lepším týmem a druhý gól si zasloužili. Závěrečný nápor soupeře nepřinesl nějakou změnu ve výsledku, takže TSG si domů nepoveze ani jeden bod. 25 tisíc fandů tak může slavit, po minulé prohře v Leverkusenu přichází úspěšně složený reparát.
Konec zápasu.
90+3
Vfl drží bez problémů míč co nejdál od své brány.
90+2
Volland hledal ve vápně Polanskiho, toho ale přehlavičkoval Knoche.
90+1
Ještě jedna standardka. Hosté mají jednu z posledních možností něco s tím výsledkem udělat.
90
Tři minuty přidá rozhodčí Fritz nad rámec druhého poločasu.
89
Času už moc nezbývá, Hoffenheim má tři čtyři minuty na to, aby se ještě pokusil výsledek alespoň dorovnat na 2:2. Jenže se hraje spíš u Casteelse.
88
Střídající Schipplock si v souboji s brankářem pomohl nedovoleně a bude se rozehrávat od domácí svatyně.
87
Volland vybojoval rohový kop a všichni hráči jsou nastěhovaní před bránou Benaglii.
86
Žlutou kartu dostává Kai Herdling (TSG 1899 Hoffenheim).
85
Ivica Olič má dnes splněno a odpracováno. Na jeho místo jde Švýcar Klose.
84
Žlutou kartu dostává Jannik Vestergaard (TSG 1899 Hoffenheim).
83
Obrana Wolfsburgu ho odvrací, ale musí se i nadále bránit. Domácí se začínají dostávat pod nebezpečný tlak. Soupeř přepnul na vyšší level.
81
Ale snaží se o to. Johnson přihrál na hranici velkého vápna na Modesteho, který trefuje nohu obránce Nalda. Bude z toho alespoň roh pro Hoffenheim.
80
Caligiuri se zlobí, že mu rozhodčí nepískl faul u rohového praporku, pokračuje se dál ve hře. Modří jsou častěji u míče, ale střelu na Benagliu zatím nevyprodukovali.
79
Domácí jsou v deseti na své polovině a brání hubený výsledek. Je jasné, že už budou spoléhat jen na brejky. Do jednoho se málem utrhl Perišić, ale odmáván a následně odpískán ofsajd.
78
Něco přes dvanáct minut mají hosté, aby něco s tímto nelichotivým výsledkem udělali. Domácí obrana ale působí velice jistě a těsný výsledek stále drží.
77
Jan Polák ve skluzu zajel do Abrahama a dostává žlutou kartu, i když se hodně zlobí. První byl dle jeho názoru míč, rozhodčí to viděl jinak.
76
No, Modeste mohl opět poškádlit rukavice brankáře Benaglii, jenže mu míč před nosem ukopl Knoche. Domácí hráči k tomuto střelci přistupují velice rychle.
75
Hosté už vyčerpali možnosti střídání, Wolfsburg si ještě jedno místečko na změnu ponechal.
75
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Daniel Caligiuri.
73
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Tobias Strobl.
72
Dlouhá přihrávka Vollanda na Modesteho, který už měl našlápnuto, ale jeho plán zhatil včasným výběhem brankář Benaglio.
70
Spolupráce chorvatských hráčů Perišić – Olić, končí nepřesnou přihrávkou prvně jmenovaného. Míč letěl sice nebezpečně, ale Olić byl daleko a nemohl dosáhnout.
69
Výlet do vápna předvedl nikým neatakovaný Träsch, který poslal tři beky soupeře na párek a dostal se do dobré palebné pozice. Ovšem drží se za hlavu, přestřeluje.
67
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Sven Schipplock.
66
Diegova sražená střela a další roh pro Vfl.
65
Vlastními chybami by se soupeř mohl dostat do hry. Špatnou rozehrávku vystihl právě několikrát zmínění Modeste, jenže si hrál s míčem dlouho a jeho střelecký průkaz mu rychle odebral obránce Naldo.
64
Útočné šiky Hoffenheimu nějak zmizely, Modeste je již velice pozorně střežen a do ničeho se jeho kolegové nemohou dostat.
63
Rohové kopy 4:4, opět jej zahrával Diego a našel Ivicu Oliče, který má stále velký hlad. Vypálil z voleje a míč jen o pár čísel zmizel nad bránu.
62
Rudy upadl v pokutovém území, ale rozhodčí je ho plácnutí na trávník vyhodnotil jako dobré komické číslo. Ukazuje, že mu tohle pro příště tolerovat nebude.
61
A pro změnu další brazilský hráč, tentokrát Firmino fauloval za žlutý kartonek.
60
Zahrával jej brazilský fotbalista Dieho, ale pro míč si v klidu došel gólman, který pochází pro změnu z Belgie.
60
Po hodině hry je zde další rohový kop pro Vfl.
58
Domácí i nadále buší do soupeřových vrat, ta aktivita je očividná.
57
Nic nebezpečného pro brankáře hostů. Z úhlu střílel Diego a míč končí na boční síti. I tak si tuto situaci Casteels bedlivě hlídal a balon mi zřejmě chytil do náruče. To v tom případě, že míč nešel bokem, ale na bránu.
56
Útočné rejdy domácích i nadále pokračují, jednoznačně jsou domácí tím týmem, který dominuje v této fázi utkání.
55
Výborný pas Schäfera na Ivicu Oliče, který ještě nemá dost a chce přidat hattrick. Tentokrát jeho hlavičku chytá brankář Casteels a jednak ani nemusel, protože byl odmáván ofsajd.
53
Ivica Olič se trefil v rozmezí čtyř minut a otočil tak skóre tohoto zápasu. Teď by se měl opět ukázat především Modeste, který nějak zmizel a vůbec není už tolik nebezpečný.
52
Ještě vám dlužím jedno střídání, do druhého poločasu už nevyběhl Szarka, jehož nahradil Herdling.
51
Jak na tuto situaci zareagují hráče Hoffenheimu, kteří jsou od přibližně třicáté minuty poměrně neškodní a mnoho toho nepřevedli pře bránou Benaglia.
49
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Z další akce je v domácím kotli pořádně veselo. Druhou dnešní branku střílí IVICA OLIĆ. Individuálně si proklestil cestu vápnem a jako dravec proletěl až k brankáři Casteelsovi, kterého razantní a prudkou ránou prostřelil. Vfl tak překlápí skóre na svou stranu a vede 2:1. Výborný vstup do druhého poločasu je korunován brankou chorvatského ranaře.
49
Zajímavý signal. Perišić neposlal míč standardně před bránu, ale na střed vápna, kde z voleje střílel Diego. Leč do rukavic připraveného Casteelse.
48
Jan Polák vybojoval pro svůj tým první roh v tomto druhém poločase.
47
Hlasatel také oznámil dnešní návštěvu a je vskutku famózní. O atmosféru se stará 25 000 diváků na stadionu Volkswagen Arena, Wolfsburg.
46
Tak přeci jen jedna změna. Do druhého poločasu vyběhne Perišić. Dohrál Ja-Čeol Koo.
46
Začal druhý poločas.
Uvidíme, zda se jeden z koučů rozhodne pro nějakou změnu ve složení své sestavy, zatím ale asi nebude vyloženě důvod.
Hráči se pozvolna trousí zpět na hřiště, za pár chvil budeme pokračovat.
Statistiky prvního poločasu:

Střely na bránu: 3:1
Střely mimo: 2:1
Rohy: 2:3
Fauly: 10:10
Držení míče v %: 60:40
Pokračování příběhu 6. kola mezi VfL Wolfsburg – TSG 1899 Hoffenheim bude pokračovat v 16:32.
Máme za sebou první poločas, který patřil k ozdobám německé fotbalové ligy. Pěkný a útočný fotbal, řekl bych, že remíza odpovídá dosavadnímu průběhu utkání. I když měl především Modeste další dvě gólové šance, svou dnešní jednogólovou sbírku prozatím nerozšíříl. Wolfsburg začal hrát až v poslední desetiminutovce a soupeř byl za svou bohorovnost potrestán, když vyrovnal Olič.
První poločas skončil.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Gól do šatny, to určitě domácím hráčům pomůže. Dobrá vzpruha do další fáze utkání.
44
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Pasivita hostů byla po zásluze potrestána. Těsně před koncem prvního dějství vyrovnává IVICA OLIĆ, který se dostal k odraženému míči před bránou a ihned jej poslal do sítě. Celé akci předcházel nedůraz obrany Hoffenheimu. Ta nechala hned tři hráče před Casteelsem. Nejpve pálil Träsch do obránce Szarky, nakonec míč proskotačil k chorvatskému fotbalistovi, jenž ukázal, že má výborný čuch na góly.
42
Dlouho si Diego šteloval míč na kopačku, jedna klička, druhá klička a pak už jen vytlučené bloky. Hoffenheim už nic nevymýšlí a jen odkopává od své brány.
40
Zhruba pět minut do konce poločasu, držení míče je sice na straně Wolfsburgu (59:41%), není to však nic platné. Stále je stav příznivější pro TSG.
39
Roh zahrán na krátko a poté v poklidu ubráněn muži v zelených dresech.
38
Tentokrát je zde roh pro hostující borce, kteří mají opět ve vápně připraveného Modesteho.
36
...nic z toho, jen proletěl do země nikoho a pokračuje se směrem na Benagliovu svatyni.
35
Co se však děje, je rohový kop Vfl...
34
Centr Rodrígueze mířil na hlavičku Schäfera, před ním ale včas zasáhl brankář Casteel a navíc byl i tento brankář nepříjemně soupeřem dohrán. Zůstává otřes na zemi a chvíli mu potrvá, než se otřepe. Přeci je to bylo od domácího fotbalisty zbytečné, zajel do brankáře velice nebezpečně.
33
Tento hráč tmavé pleti hraje vynikající zápas. Už měl několik další dobrých šancí, svému týmu druhou branku zatím nepřidal.
32
Máme za sebou něco přes půl hodiny a stále je stav daleko příznivější pro tým Hoffenheimu, které vede zásluhou Modesteho.
30
Kdo však není v klidu je brankář Casteel který musel musel vyrazit přízemní střelu Jana Poláka. Ještě před touto akcí byl však těsně před pokutovým územím faulován Olič, rozhodčí nechal hru pokračovat. Poměrně sporné momenty, které obě lavičky pořádně rozlítili.
29
Fantasticky hrající Modeste prošel opět domácí obranou jako nůž máslem a chtěl si ve vápně vykoledovat pokutový kop. Naldo ho vzal s míčem přes nohy a? Nene, sudí zůstává v klidu a poměrně sporný moment nakonec vyřešil bez odpískání "pentle".
28
Zajímavé a rušivé momenty jsme nyní sledovali a utkání dostává pořádné tempo. Na tento fotbal se dá rozhodně dívat v tom nejlepším možném měřítku.
26
A věci se dějí i nadále. Perfektní centr vyslal Volland na Modesteho, který tentokrát mohl jít sám na brankáře, ofsajd to nebyl. Benaglio proti němu vyběhl a francouzský fotbalista jej přehodil. Jenže brankář Wolfsburgu se stihl vrátit do svého pracoviště a míč těsně před brankovou čárou zastavit.
25
Teď se to ale podařilo a zrodila se obrovská šance na vyrovnání. Vierinha prošel pravou stranou vápna až před samotného brankáře Casteelse, který míč z bezprostřední blískosti vyrazil do bezpečných míst.
23
Domácí mají častějí míč na svých kopačkách, ale nedaří se jim projít přes hustý les.
22
Míče se chopil Volland, ale brankář Benaglio v pohodě ukryl míč do rukavic.
20
Francouzský fotbalista brnká protivníkovi na jeho nervovou soustavu, nyní byl opět k nezastavení a vybojoval standardku z velice výhodné pozice.
19
Další díra jako vrata v obraně Wolfsburgu. To je ementál přátelé. Naštěstí vyletěl nahoru praporek sudího jako šraňky a zabránil tak akci Modesteho, který by šel opět sám na bránu. Navíc mu tam sekundoval i kolega Firmino.
18
Modesteho hozená rukavice pro domácí, kteří se musí víc tlačit před bránu. Už tam nějaké náznaky šancí sice byly, ale skončilo to pouze u nich.
16
25 000 diváků tato branka nezmrazila a pokračují dál v interesantní atmosféře, o kterou se starají. Stále zní nějaké chorály a pokřiky. Fantastické.
15
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Je tu úvodní branka dnešního utkání a postaral se o ni ANTHONY MODESTE. Těžko říct, kam odešla domácí obrana, ale nechala ho úplně volného zaběhnout před brankáře Benaglia, ten sice po míči vystartoval jako hladový pes, ale autor prvního gólu mu udělal takřka hokejovou klíču do bekhendu a v poklidu zavěsil do prázdné brány.
14
Jen to zahučelo. Ivica Oliš nastaroval své rychlé nohy a prchl po pravé straně. Odcentroval do vápna, kde se natahovali Diego s Ja-Čeol Ku, oba proletěli vzduchem marně a na míč nedosáhli.
12
První žlutá karta je na světě, vyfasoval ji Rudy za faul ve středu hřiště. Zastavil slibně se rozvíjející útok, to se není příliš co divit. Jasná kartička.
11
Vestergaard se dostal pod tlak dua napadajících hráčů, nakonec byl odpískán faul a hosté mohou rozehrát.
10
Protahovací cvik pro brankáře Benaglia, který v pohodě chytil slabou střelu Abrahama z dvaceti metrů. Je pravda, že zkoušet se to musí, tohle však argentinskému hráči příliš nevyšlo.
8
Hraje se ve středu hřiště, duel se začíná vyrovnávat. Lépe přitom začal Hoffenheim, teď už se do útočného snažení zapojil i tým Vfl.
7
Tohle už bylo zajímavější. Centr Poláka z levé strany našel hlavu portugalského fotbalisty Vieirinha, který se do míče pořádně opřel a Casteesl musel kontrolovat co se kolem něj děje. Nakonec je balon těsně nad.
6
Na druhé straně dal o sobě poprvé vědět Jan Polák. Brněnský rodák centroval z levé strany a v poslední moment ukopl míč z kopačky Oliče obránce soupeře Beck.
5
Hosté v modrých dresech zatím nehrají vůbec špatně, hýři aktivitou a jsou běhavějším mužstvem. Na nějakou šanci však stále čekají. Benaglio může zůstat v klidu.
3
Firmino se dožadoval faulu dva metry před pokutovým územím, ale Diego zůstává nepotrestán, stejně tak jak jeho tým, který může pokračovat ve hře. Každopádně se pískat rozhodně dalo, i trenér Gisdol se na lavičce netvářil úplně nadšeně.
2
Jdeme na to, utkání začalo standardkou domácího Nalda, který hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně, ale míč pouze přeletěl napříč a do území nikoho.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Schäfer, Träsch, Naldo, Knoche – Rodríguez, Vieirinha, Diego, Ku, Polák – Olić.
Náhradníci: Grün – Ochs, Klose, Medojević, Caligiuri, Perišić, Kutschke. Trenér: Dieter Hecking.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck (C), Szarka, Volland, Vestergaard – Abraham, Johnson, Rudy, Polanski, Firmino – Modeste.
Náhradníci: Grahl – Thesker, Süle, Strobl, Grifo, Schipplock, Herdling. Trenér: Markus Gisdol.

Rozhodčí: Fritz – Anklam, Schaal.
V základní sestavě dnes Jan Polák. Tak se přeci jen český reprezentant dočkal a můžeme se těšit na jeho hru a výkon. Samozřejmě ji budeme bedlivě sledovat.
Poslední vzájemný mač se odehrál koncem dubna a zrodila se remíza 2:2. Až v 86. minutě dokázal přeci jen vyrovnat obránce Naldo, který si naběhl na rohový kop a hlavičkou uklidil míč do sítě. I toto klání nemá vyloženě favorita a dá se čekat vyrovnaná bitva.
TSG 1899 odehrálo duel proti Borussii M'gladbach a i v tomto případě to bylo vyrovnané střetnutí. Nakonec však skončilo těsnou výhrou Hoffenheimu 2:1. Do 75. minuty byl výsledek 2:0 pro domácí, snížení ze strany Borusie přišlo pozdě a na vyrovnání se už nezmohla.
Minulé kolo odehráli domácí na půdě účastníka Ligy mistrů z Leverkusenu. První poločas byl ještě herně i výsledkově vyrovnaný, jenže ve druhé části se Bayer střelecky utrhl a celkově vyhrál 3:1. Český záložník Jan Polák jen seděl na lavičce a do utkání vůbec nevstoupil.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes je na programu šesté kolo německé nejvyšší soutěže. V tomto komentovaném přenosu budeme sledovat týmy, které nalezneme ve druhé polovině tabulky. Bodový rozdíl je však mezi nimi minimální. Wolfsburg je dvanáctý s šesti body, soupeř z Hoggenheimu má o dva víc a je na sedmé pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud