Pro tuto chvíli je z Bundesligy všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u německého fotbalu brzy na shledanou.
Je dobojováno a hosté mohou slavit! Köln dnes předvedl výborný výkon v Hoffenheimu, zatímco v první půli hosté byli hodně aktivní směrem dopředu, ve druhém poločase se hodně stáhli a dočkali se odměny v podobě nádherné rány Olkowského. Dnešní utkání a rozhodně diváky nenudilo, i když většina z fanoušků odchází z Rhein-Neckar Areny zklamaná.
90+3
90+3
Hosté se ještě dostali k jedné šanci, která dokonce volala po odpískání pokutového kopu, ale sudí už pískat nechce.
90+3
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Dušan Švento, přichází Juja Osako.
90+2
Köln se musí sice bránit, ale žádný velký tlak v podání Hoffenheimu rozhodně nesledujeme.
90+1
První nastavená minuta běží velice rychle, domácí sice u míče, ale kombinace jim příliš nevychází.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Začala poslední minuta druhé půle, domácí u míče.
89
Nedovolený zákrok z přemíry snahy na Olkowskiho, domácí si sami komplikují situaci.
88
Olkowski byl v tísni, proto zkusil ránu z dálky.
87
Rychlá rozehrávka přinesla domácím možnost vypálit na branku, nakonec však pouze do rukavic Tima Horna.
87
Firmino se dostal po pasu od Polanskiho k míči, ale jeho rána byla zablokována na roh.
85
Rohový kop nebyl špatně zahraný, ale po útočném faulu na brankáře veškerá snaha končí.
84
Domácí z rychlého kontru vybojovali rohový kop.
83
Köln právě vstřelil branku!
Hosté jsou na dosah velkému překvapení na úkor favorita, ale dá se říct, že zaslouženě. Druhou ránu na branku vyslal dnes PAWEL OLKOWSKI a je z toho jeho druhý bundesligový gól! Rána zpoza šestnáctky byla opravdu výstavní.
82
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Matthias Lehmann, přichází Dominic Maroh.
82
Na druhé straně jsme viděli o dost zajímavější šanci, Baumann si vše pohlídal.
81
Dlouhý nákop středem hřiště nemohl nadělat Hornovi větší potíže.
81
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Sven Schipplock.
80
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Tarik Elyounoussi, přichází Steven Zuber.
80
Centr na malé vápno před Baumanna, který míč dokázal před dotírajícím Ujahem alespoň vyboxovat.
77
Tarik Elyounoussi prošel až do zakončení, které se mu sice příliš nepovedlo, ale zásluhu na tom měl i jeden z hostujících obránců.
Dnešní utkání sleduje 30 150 diváků.
76
Hoffenheim znovu operuje s míčem na útočné polovině.
75
Famózní kombinace prakticky na jeden dotek v podání domácího týmu teď volala po gólu, ale nakonec Szalai dostal poslední přihrávku o metr jinam než by potřeboval.
74
Firmino se po nepovedené rozehrávce Kölnu dostal k míči a postupoval vstříc Hornovi, nakonec však přišel taktický faul v podání Vogta.
74
Druhý rohový kop během minuty pro hostující celek.
73
Po velkém závaru před hostující brankou dostávají svojí šanci i hráči z Kolína nad Rýnem.
72
Výborná souhra hráčů Hoffenheimu a velký zmatek před Hornem ze kterého mohl nejvíce vytěžit Szalai, jenže svojí ránu nasměroval mimo.
71
Už se znovu pokračuje a domácí jsou u míče.
70
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ermin Bičakčić, přichází Sebastian Rudy.
69
Domácí obránce dostal znovu naloženo pořádně od Ujaha, tentokráte však čistě.
68
Na trávníku nyní skončil domácí Bičakčić a musí být ošetřován.
66
Dobrý průnik středem hřiště se podařil hráčům Hoffenheimu, ti nakonec ale o míč přichází.
65
Ve druhém poločase se už nehraje v tak vysokém tempu, přesto postupem času přicházejí další zajímavé možnosti.
64
Znovu už se dostávají do útoku hráči Kölnu. Znovu jejich akce zastavena za cenu nedovoleného zákroku, tentokráte bez karetního napomenutí.
63
Standardní situace tentokráte nebyla v podání hostů zvlášť povedená a míč v klidu lapil Baumann.
62
Žlutou kartu dostává Andreas Beck (TSG 1899 Hoffenheim).
62
I hosté se teď dostali k dobré šanci, kterou domácí zastavují pouze za cenu nedovoleného zákroku.
61
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Adam Matuszczyk, přichází Yannik Gerhardt.
60
Hoffenheim předvádí aktivní fotbal, ale se zataženou defenzivou Kölnu teď má starosti.
58
Ujah se tlačil do zakončení, ale obrana jej před Baumanna nepustila.
57
Žlutou kartu dostává Anthony Ujah (1. FC Köln).
56
Po souboji zůstali na zemi ležet Ujah i Bičakčić, ani jeden se zrovna nezvedá.
55
Centr do šestnáctky před Tima Horna, ten pohledem zkontroloval nepovedené zakončení.
54
Hoffenheim znovu aktivní směrem dopředu, přihrávka na Szalaie teď nebyla přesná.
52
Rozhodně aktivnější jsou nyní domácí hráči, neboť Köln se soustředí teď hlavně na obranou činnost.
51
Poprvé v druhé půli se do zajímavější šance dostali i hostující hráči, ale Baumann nemusel sáhnout k zákroku.
49
Velká šance pro Hoffenheim, ovšem Szalai nedokázal skákající míč zkrotit.
48
Köln se na začátku druhé části trochu stáhl a znovu tak mají příležitost ohrozit branku domácí hráči.
47
Horn musel znovu zasahovat, ale tentokráte střela domácích nebyla tak nebezpečná.
46
Domácí se hned v úvodu druhé části derou do útoku, střela z levé strany ale byla zablokována.
46
Šest branek za první poločas a další várka neproměněných šancí! to byla první půle mezi Hoffenheimem a Kolínem nad Rýnem, která musela potěšit řadu fotbalových příznivců, ale ani jeden z trenérů zrovna do stropu skákat nemůže. Do vedení šli domácí, ale hostům se povedlo vyrovnat po neméně povedené akci. Následně hosté šli do vedení dokonce 3:1, ale závěr opět patřil Hoffenheimu.
45
45
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná první půle pokračuje! Domácím se povedlo dostat ještě k jednomu útoku, po kterém srovnává ROBERTO FIRMINO. Domácí útočník dostal centr přesně tam, kam potřeboval a překonává Horna!
44
Ujah se dostal k hlavičce po centru z pravé strany, Baumann musel vytěsnit míč na rohový kop.
42
Hoffenheim pokračuje v držení míče a ještě v první části se pokouší srovnat.
41
Útok Hoffenheimu musí začít z vlastní poloviny, ale to domácím až tolik nevadí.
40
Domácí hráči už kontrolují znovu míč a pokouší se ještě založit útočnou akci.
39
Kdo dnes dorazil do Wirsol Rhein-Neckar Areny nemusí litovat! Tohle je neuvěřitelný první poločas, který přináší další trefu, o kterou se postaral střelou zpoza šestnáctky ROBERTO FIRMINO!
38
Útočná akce Kölnu nyní skončila po nedovoleném zákroku už před polovinou hřiště.
36
Pokus o rychlou odpověď nebyl úspěšný, ale přeci jen pokračující domácí v útočném snažení.
35
Řadu chyb udělala domácí obrana a přichází krutý trest! ANTHONY UJAH si narazil míč se spoluhráčem a dostal se až do šestnáctky, kde dokázal využít zaváhání Baumanna a dává třetí branku Kölnu!
34
Beck odcentroval z levé strany přesně do míst, kde stál Adam Szalai, který hlavou minul.
32
Z rohu nakonec vznikla pouze ztráta míče po nepřesné střele Becka.
32
Další rohový kop pro domácí Hoffenheim.
31
Obrovský závar vznikl před Hornem, který teď prokázal svoje umění, když musel vytáhnout hlavně dělovku Elyounoussiho!
30
Předchozí střela nebyla špatná, ale rozhodně to nebyla žádná skvělá akce, to samé se dá říct i o rohovém kopu.
29
Volland se dostal až do zakončení, které bylo zablokované a domácí se tedy dočkají ještě rohového kopu.
28
Hoffenheimu se podařilo vybojovat míč a nyní jej domácí zkouší chvíli podržet a kombinovat.
26
Obrovské tempo oba týmy teď snížily na hodně vysoké. Köln u míče.
25
Centr z levé strany po standardní situaci byl hodně zajímavý, ale nakonec přesného adresáta nenašel.
24
Hoffenheim zkouší pronikat po levé straně, kde není Köln tak silný a nyní z toho nakonec bude standardní situace po faulu Vogta.
23
Dalším, kdo zkusil svoje střelecké štěstí byl Ujah, míč si našel cestu pouze zhruba dva metry nad branku.
22
Z pravé strany přiletěl velmi dobrý centr před branku Bauumanna, který si nakonec pro míč došel a chytil do rukavic.
21
Hosté ubránili další výpad Hoffenheimu a mohou zamířit kupředu.
20
Na hřišti jsou k vidění na obou stranách i ostřejší zákroky, které sudí pouští. Dnešní utkání má skutečně vysoké parametry.
19
Volland se dostal po levé straně až do pokutového území, jenže jeho postup zastavují hostující obránci, kteří se tam objevili hned ve dvou.
17
Volland se dral také do zakončení a dle sudího byl odstaven čistým způsobem.
16
Do zajímavého útoku se teď hnali hostující hráči, ale byli zastaveni čistým způsobem, konkrétně útočící Vogt.
15
Úvodní čtvrthodinka rozhodně nenudí, teď překazila domácím útočnou akci ofsajdová past Kölnu.
14
Na druhé straně to zavánělo také gólem. Adam Szalai se dostal do dobré pozice, ale pouze poslal míč do rukavic Horna!
13
Fantastická rána přímo ze standardní situace končí v brance. MATTHIAS LEHMANN si postavil míč na hranici přestupku a střelou kolem zdi na bližší tyč překonává Baumanna.
12
na druhé straně došlo k nedovolenému zákroku na hranici šestnáctky a bude tu zajímavá standardní situace.
11
Jedenáctá minuta a už too mohlo klidně být dva dva, ale rána Vollanda také v brance neskončila, i když chyběl možná metr!
10
Domácí pokračují v obléhání pokutového území dnešních hostů z Kolína nad Rýnem.
9
Rohový kop domácí dokázali nasměrovat do šestnáctky, ale obrana Kölnu si poradila.
9
Standardní situace v podání domácích nebyla vůbec špatně zahraná a Horn musel míč vytáhnout na rohový kop.
8
Zaútočit se snaží i hráči Hoffenheimu a vybojovali standardní situaci.
7
Fantastický zákrok vytáhl ze svého repertoáru Oliver Baumann, který vyráží dalekonosnou ránu Vogta!
6
Úvodní minuty utkání přináší hodně zajímavou podívanou. Čekala se spíše defenzivní bitva v úvodu, místo toho to v Sinsheimu střílí jako na bitevním poli.
5
Dlouho se domácí z vedení neradovali! Ujah zpracoval centr do pokurtového území a přihrávkou našel přesně PAWLA OLKOWSKEHO, který vyrovnává!
2
Posila před letošní sezónou ADAM SZALAI otevírá skóre dnešního utkání! Domácí útočník vypálil na hranici šestnáctky a Horn si trochu nešťastně nasměroval při zákroku míč za svá záda.
2
Ujah se dral za nákopem směrem do šestnáctky Hoffenheimu, ale včas se mu do cesty postavil Beck.
2
Domácí se dostávají k míči a mohou založit první útočnou akci.
1
Úvodního výkopu se ujali v dnešním utkání hostující hráči, kteří hrají v červených dresech, domácí jsou v modrém.
1
Oba celky přicházejí na hrací plochu.

TSG 1899 Hoffenheim: Grahl – Abraham, Vestergaard, Rudy, Zuber, Schipplock, Modeste.

1. FC Köln: Kessler – Maroh, Halfar, Zoller, Gerhardt, Osako, Finne.
Základní sestavy:

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, Süle, Strobl, Beck (C) – Schwegler, Polanski – Volland, Firmino, Elyounoussi – Szalai.

1. FC Köln: Horn – Brečko (C), Mavraj, Wimmer, Hector – Lehmann, Vogt – Olkowski, Matuszczyk, Švento – Ujah.

Rozhodčí: Perl – Stein, Emmer.
Trenéři před utkáním:
Markus Gisdol (trenér TSG 1899 Hoffenheim): "Tabulka mluví za vše. Kolín nad Rýnem je velmi dobrý v defenzivě, ale má problémy s ofenzivou. Je to tým s výborným kolektivním výkonem, což je pro soupeře velice obtížné. My chceme uspět, ale musíme se připravit, být trpělivý a šance přijede. Mohou rozhodovat maličkosti."

Peter Stöger (trenér 1. FC Köln): "Hráči Hoffenheimu ukázali v průběhu celé sezóny, že jsou na tom dobře a hlavně ofenziva jim funguje velice dobře. My víme, kde můžeme udeřit. Je to pro nás velká výzva, protože nemáme co ztratit, což nám dodává sebevědomí. Důležitý bude týmový výkon."
Vzájemné zápasy
Oba celky spolu odehráli v historii nejvyšší soutěže celkem osm utkání, ve kterých se třikrát radovali hráči Hoffenheimu, tři utkání přinesly remízu a pouze dvakrát uspěl Köln.
1. FC Köln
Po skvělém začátku soutěže se dostali kozlové do útlumu a přišel zákonitý propad tabulkou na současnou jedenáctou pozici. V posledních třech utkáních však svěřenci kouče Stögera předvedli solidní výkony, které stačily na výhru nad Dortmundem a Brémami. Köln před utkáním trápí zranění klíčových hráčů, které nebude jednoduché nahradit. Hosté dnes nejsou favority, což by jim mohlo vyhovovat.

Absence: Schuhen, Golobart, Kalas, Peszko, Risse, Helmes.
TSG 1899 Hoffenheim
Famózní sezónu po loňském trápení zažívají hráči Hoffenheimu, kteří jsou v tabulce dokonce na čtvrté místě a za současné konstelace by dokonce mohli hrát Ligu mistrů, ale odehrána není ani třetina soutěže. Hoffenheimu se daří hlavně doma, ale i venku to není rozhodně špatné. Hoffenheim zatím prohrál pouze jediné utkání minule na půdě Mönchengladbachu.

Absence: Casteels, Stolz, Wiese, Akpoguma, J.-S. Kim, Toljan, Salihovic, Musona.
Hezké sobotní odpoledne při sledování dalšího kola německé nejvyšší soutěže s názvem Bundesliga. Dnes máme na programu 11.kolo a ve várce zápasů je i souboj Hoffenheimu a Kolína nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.