Hráči Stuttgartu obrovsky důležité utkání zvládli a vítězství 2:0 výrazně zvedlo jejich šance na udržení se v soutěži. Celek VfB sice zůstává na posledním místě tabulky, ale na záchranu už ztrácí jediný bod.

O všem se rozhodlo až ve druhém poločase. V 66. minutě vypálil z velké dálky Daniel Didavi a svou skákavou ranou překvapil asi všechny na stadionu. Druhý gól pak přidal v 79. minutě Filip Kostić, kterému připravil pozici Ginczek.
90+4
90+4
Domácí dostali míč do bezpečí a to už je vše, co nám tento zápas nabídl.
90+3
Centr Malliho domácí srazili na roh. Asi poslední šance Mohuče.
90+3
Ulreich provede jeden z posledních výkopů v utkání.
90+1
Rozhodčí Weiner nastaví tři minuty.
90+1
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Serey Die, přichází Oriol Romeu.
90
Ja-Čeol Ku vyslal dalekonosnou střelu, která skončila nad bránou. To byl pokus spíše ze zoufalství.
88
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Timo Werner.
87
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Niko Bungert, přichází Christian Clemens.
87
Velká šance Stuttgartu! Ginczek si před Kariusem srovnal míč k zakončení, ale vypálil jen do gólmana Mainzu.
86
Aktivní Kostić se protáhl až do střelecké pozice. Jeho ráně scházela razance k tomu, aby Kariuse více vystrašila.
84
Také celek Mainzu ještě může mít záchranářské starosti. Dnešní výsledek fanoušky klubu určitě mrzí.
83
Mohuč drží míč, ovšem jen ve středu pole. To Sváby trápit nemusí.
81
Deset minut před koncem už to s domácími vypadá hodně dobře. Zdá se, že Stuttgart si udrží reálnou šanci na záchranu v Bundeslize.
79
Stuttgart právě vstřelil branku!
Zaslouženou odměnu za svou aktivitu dostává FILIP KOSTIĆ! Dlouhý výkop brankáře Ulreicha si u šestnáctky zpracoval Harnik, který okamžitě předal balón Ginczekovi. Ten s ním pronikl před Kariuse a jeho zpětná přihrávka prošla až ke Kostićovi, který míč napálil pod břevno brány, do které se hostující gólman teprve vracel.
76
Obrovský aplaus vyprovází z trávníku Daniela Didaviho, střelce zatím jediného gólu dnešního zápasu. Místo něho si zahraje Alexandru Maxim.
76
Argentinec De Blasis se hned zapojil do útoku. Jeho pokus však minul bránu.
75
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Johannes Geis, přichází Pablo De Blasis.
74
Ginczek vypálil přímo a míč doputoval do rukavic připraveného brankáře Kariuse.
74
Standardní situace ze 32 metrů pro Stuttgart.
72
Mohuči hra na remízu nevyšla. Nyní tedy musejí její hráči zvýšit útočné obrátky.
71
Domácí jsou nyní při chuti! Kostić utekl po levé straně a odcentroval na hlavu Daniela Ginczeka, který bránu netrefil.
69
Geis zvolil přímou střelu, ale míč poslal vysoko nad.
69
Nyní si ale Daniel Didavi vysloužil žlutou kartu. Navíc je tu standardní situace pro hosty.
66
Tribuny Mercedes-Benz Areny vybuchly nadšením! DANIEL DIDAVI vypálil z velké dálky a jeho skákavá střela dokonale zaskočila brankáře Kariuse, který u tyče propustil míč do sítě.
65
Hráči FSV to zkoušejí postupným útokem.
63
Ani z ní ale domácí nic nevytěžili. Domácí potřebují dát gól, remíza pro ně v boji o záchranu nic neřeší.
62
Filip Kostić byl u rohového praporku povalen Bellem. Standardní situace pro Šváby.
61
Malli posílal dobrý pas na nabíhajícího Okazakiho. K míči měl však přeci jen blíže brankář Ulreich, který jej lapil před japonským forvardem.
60
Kostić je na levé straně hodně aktivní, svůj centr ale nyní poslal jen do náruče Kariuse.
58
Tohle bylo nebezpečné! Kostić předkládal míč na zadní tyč Harnikovi a moc nechybělo, aby se rakouský reprezentant dostal před odkrytou bránou k zakončení. V tom mu zabránil Bengtsson, jenž balón odkopl.
56
Hráči Stuttgartu se ve druhé půli nemohou dostat do tempa. Mohuč je vůbec nepouští do tlaku.
54
Okazaki hledal v šestnáctce Jaira, který se mu snažil ještě balón vrátit. To už domácí překazili a Mohuč tak bude jen vhazovat.
54
Karius odkopl míč pouze do autu, vhazuje Klein.
53
Roh také na druhé straně, míč poslal do vápna Kostić, ovšem Didavi se k hlavičce nedostal.
51
Geis zahrával rohový kop, ale nabíhající Bell si v šestnáctce pomohl útočným faulem. U míče tedy VfB.
50
Serey Die založil rychlý kontr Suttgartu, který však skončil pouze nepřesnou přihrávkou na Didaviho.
49
Harnik se na pravém křídle neprosadil, domácí mají k dispozici alespoň autové vhazování.
48
Na centr, který přilétl z pravé strany, si před bránou naskočil Harnik. Nezamířil však přesně.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Christoph Moritz, přichází Ja-Čeol Ku.
46
Týmy jsou zpět na hrací ploše. Za malou chvilku pokračujeme.
Rozhodčí Weiner přesně s uplynutím 45. minuty ukončil úvodní dějství. O všechno hrající Stuttgart svazuje pochopitelná nervozita, ale přesto si domácí vytvořili dvě velké šance. Střelu Davida Didaviho však zastavila tyč a Ginczek zblízka přestřelil. Uvidíme tedy, co přinese druhá půle, pro VfB remíza nic neřeší, naopak pro Mohuč by nerozhodný výsledek prakticky znamenal definitivu udržení se mezi elitou.
45
45
Celek Mainzu chce dohrát poločas s míčem na kopačkách. Do kombinace se tak zapojil i brankář Karius.
44
Obrana VfB pohlídala míč do zámezí. Vykopávat bude Ulreich.
43
První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Domácí se snaží útočit, ale na gól stále čekáme.
42
Šestý roh Stuttgartu v utkání zahrával Kostić. Píská se ale útočný faul některého z nabíhajících fotbalistů.
40
Tohle může Šváby mrzet! Balón se po centru Kostiće odrazil až ke Ginczekovi, který zblízka přestřelil. Domácí útočník se drží za hlavu.
38
Standardní situaci zahrávali také hosté. Geis to zkusil z velké dálky a míč je v rukavicích Ulreicha.
37
Didavi poslal svůj trestný kop mimo bránu.
37
Domácí stupňují tlak. Baumgartlinger tak 18 metrů od brány fauloval Didaviho a Stuttgart má k dispozici trestný kop z dobré pozice.
36
Rohový kop domácích zahrával Kostić. Jeho centr hosté odvrací.
35
Teď byli domácí velmi blízko! Z hranice šestnáctky napřáhl Daniel Didavi a orazítkoval levou tyč ze svého pohledu!
34
Protiútok Mohuče. Malli rozehrál míč na levé křídlo, kde si nabíhal Okazaki. Ten chtěl najít centrem Moritze, ovšem obránce Baumgartl byl na svém místě.
32
Schwaab přerušil akci soupeře u půlící čáry, tedy v dostatečné vzdálenosti od své brány.
31
Hosté hrají velmi dobře z obrany a Die Schwaben se jen těžko dostávají na dostřel Kariusovy brány.
29
Nic z toho. Ginczek posunul míč na Didaviho, který trefil jen zeď.
28
Přímý kop pro VfB ze zajímavé pozice. Provinil se Noveski.
26
Na trávníku si poležel Florian Klein, kterého v souboji přišlápl Moritz. Domácí levý obránce však bude v pořádku.
25
Okazaki byl faulován Schwaabem ještě na vlastní polovině. Hráči Mohuče mají míč.
23
Okazaki se proti domácí defenzivě neprosadil. Hosté alespoň vhazují.
22
Hostující Jairo byl v těsném ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího.
20
Na levé straně se uvolnil Didavi a poslal do šestnáctky prudký centr. Ten jen prolétl vápnem.
19
Teď to Šváby zkoušejí postupnou kombinací.
18
Harnik špatně předal míč Schwaabovi. Bude se kopat od brány Mohuče.
17
Jairo se v souboji se Serey Diem neprosadil. Vhazují hráči VfB.
16
Didavi to zkusil ze střední vzdálenosti a Karius musel rychle na zem. Mercedes-Benz Arena tleská.
14
Protiútok domácích zastavil žlutým faulem Nikolče Noveski (1. FSV Mainz 05).
14
Moritz s Mallim se snažili dostat do šance. Míč nakonec odkopl Schwaab.
13
Domácí žene vpřed vyprodaný stadion. Jak jsme již v úvodu onlajnu zmiňovali, Stuttgart si dnes nesmí dovolit zaváhat.
11
Průnik Harnika zastavil dobrým obranným zákrokem Bengtsson.
10
To hosté mohou hrát v klidu. Nyní to zkoušel po levé straně Jairo, byl ale včas zastaven.
8
Na straně Stuttgartu je vidět velká snaha, zároveň však také nervozita. Domácí se tak dopouštějí nepřesností.
6
Právě Didavi vyslal z rohu nebezpečný centr, ale jeho spoluhráči toho nedokázali využít.
5
Kostić se velmi dobře protáhl hostující obranou a poslal před bránu hodně nebezpečný míč, ke kterému se málem dostal Didavi. Hosté s vypětím všech sil odehráli na roh.
3
Rüdiger hodně špatně rozehrál a z toho mohl profitovat Jairo Samperio. Toho musel stáhnout Florian Klein, který tak vidí žlutou kartu.
2
Centr Kostiće skončil v rukavicích Kariuse.
2
Domácí tým z rohu vůbec nic nevytěžil, vhazují hosté.
1
Ginczekovi vypíchl míč Noveski, rohový kop pro domácí.
1
Domácí provedli úvodní výkop zápasu, ale rozehráli špatně a hráči Mainzu budou vhazovat.
1

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Baumgartl, Rüdiger, Klein – Die, Gentner (C) – Harnik, Didavi, Kostić – Ginczek.

Náhradníci: Vlachodimos – Sakaj, Niedermeier, Romeu, Werner, Abdellaoue, Maxim.

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Bungert (C), Noveski, Bengtsson – Geis, Baumgartlinger – Jairo, Mallı, Moritz – Okazaki.

Náhradníci: Kapino – Allagui, Ku, De Blasis, Díaz, Pak Ču-ho, Clemens.

Rozhodčí: M. Weiner – N. Grudzinski, H. Henschel.
VfB Stuttgart (18. místo, 6 výher, 9 remíz, 16 porážek, skóre 36:58, 27 bodů)
Stuttgart se už nachází ve velmi obtížné situaci. Tři zápasy před koncem ztrácí na záchranu už čtyři body a dnes prostě potřebuje zvítězit. Svěřenci Huuba Stevense přitom v posledních kolech nehrají špatný fotbal, střílejí i poměrně dost gólů, ale jejich snaze zoufale chybí větší bodové vyjádření. Vždyť v posledních třech zápasech brali jediný bodík. V utkání proti Mainzu se hráči VfB mohou spolehnout na beznadějně vyprodanou Mercedes-Benz Arenu.

Posledních pět ligových zápasů Stuttgartu:
Wolfsburg – Stuttgart 3:1
Stuttgart – Brémy 3:2
Augsburg – Stuttgart 2:1
Stuttgart – Freiburg 2:2
Schalke – Stuttgart 3:2
1. FSV Mainz 05 (10. místo, 8 výher, 13 remíz, 10 porážek, skóre 37 bodů)
Pokud by dnes fotbalisté Mohuče zvítězili, definitivně by si tím zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Za určitých okolností by jim k této jistotě ale stačila i remíza. Svěřenci kouče Martina Schmidta si v posledních osmi zápasech připsali pouze dvě porážky a body brali za tři výhry a stejný počet remíz. Naposledy ovšem podlehli na svém hřišti 1:2 zachraňujícímu se Hamburgeru.

Posledních pět ligových zápasů Mainzu:
Brémy – Mainz 0:0
Mainz – Leverkusen 2:3
Freiburg – Mainz 2:3
Mainz – Schalke 2:0
Mainz – Hamburger 1:2
Pěkný den všem příznivcům fotbalu! 32. kolo německé Bundesligy přináší také utkání mezi Stuttgartem a Mainzem. Fotbalisté Stuttgartu prožívají velmi nevydařenou sezónu a z posledního osmnáctého místa ztrácejí na záchranu už čtyři body. Mohuč je desátá a s udržením už by mít problémy nechtěla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.