Dnešní utkání je u konce! VfL Wolfsburg nakonec své hubené vedení nad Borussií Mönchengladbach dokázal udržet, a zvítězil 2:1!

Do prvního poločasu dnešního utkání vstoupil lépe domácí Wolfsburg, který se dostal do vedení již po patnácti minutách, kdy se trefil Julian Draxler. Hned o dvě minuty později se trefil domácí Max Kruse, a s hosty to vypadalo špatně. Zanedlouho však srovnal nejlepší střele Borussie, Raffael, který vrátil svůj tým zpět do zápasu. V závěru poločasu měl na noze vyrovnání Raffael, avšak minul.

Borussia byla ve druhém poločase aktivnějším týmem, a pokoušela se vyrovnat. V 68. minutě zahrozil Rodríguez, jehož střela skončila opravdu těsně vedle branky. Následně měl na druhé straně velkou šanci Hazard, avšak trefil pouze svého spoluhráče. V závěru už si Vlci počínali velmi dobře, a svého soupeře do nějakých větších šancí nepustili!

Wolfsburg se po dnešní výhře posunul na sedmé místo, a dostává se "na dostřel" šesté Mohuči a pátému Gladbachu! Borussia je momentálně na pátém místě.

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+3
Granit Xhaka opět chyboval při kombinaci na útočné polovině, a Vlci momentálně drží míč na útočné polovině!
90+2
Wolfsburg držel míč na útočné polovině, nicméně Caligiuri prohrál souboj s Hintereggerem. Borussia bude mít možnost autového vhazování, a může zamířit vpřed!
90+1
Hlavní rozhodčí Daniel Siebert nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby, takže Borussia již příliš času na vyrovnání nemá!
90
Borussia postupovala do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Raffael. Brazilský forvard si na střelu netroufl, a tak raději přihrával na Herrmanna, nicméně přihrávka nebyla přesná.
89
Následně však při kombinaci chyboval Granit Xhaka, který se nechal obrat Schäferem. Střídající hráč poslal do úniku Arnolda, nicméně toho dokázal zastavit přesně načasovaným skluzem Hinteregger!
88
Wolfsburg i nadále drží těsně jednobrankové vedení! Momentálně však Borussia kombinuje na útočné polovině, a pokouší se dostat míč do vápna.
87
Teď Borussia vybojovala první velkou šanci v zápase! Sražený centr Stindla skončil na levé straně u Hofmanna, který poslal míč před branku, kde zakončoval Hrgota. Švédskému útočníkovi se však zakončení nepovedlo, a míč skončil mimo!
86
Havard Nordveit svedl ve středu hřiště ostrý souboj s Maxi Arnoldem, který však do vzdušného, narozdíl od norského stopera, nešel, tudíž byl odpískán faul, a u míče zůstane Borussia.
85
Jonas Hofmann si chtěl ve středu hřiště narazil míč se Stindlem, nicméně tento záměr nevyšel, a stoper Knoche dokázal míč odkopnout na polovinu soupeře.
84
Borussia se opět pokoušela kombinovat na útočné polovině, a dostat se do nějaké zajímavé šance. Přihrávka Hintereggera však našla pouze Träsche, který míč odkopl!
83
I Wolfsburg provádí své poslední střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází André Schürrle, který podal povedený výkon. Na jeho místo přichází Marcel Schäfer!
83
Postupný útok hostujícího celku táhl středem hřiště Raffael, kterému na levé straně nabíhal zcela volný Hofmann. Brazilský forvard však zvolil pravou stranu, kde však Stindla nenašel.
82
Ani Borussia však nebyla tak aktivní v kombinaci na útočné polovině, a Xhaka o míč přišel. Ten se však následně odrazil od Schürrleho přesně k Christensenovi, a Borussia může zamířit vpřed.
81
Wolfsburg kombinoval na útočné polovině, nicméně kombinaci pokazil Guilavogui, který na pravé straně nedokázal zpracovat přihrávku od Arnolda.
80
Borussia provádí své poslední střídání v tomto zápase! André Schubert posílá ze hry Fabiana Johnsona, který v dnešním utkání nebyl tak aktivní. Na posledních zhruba dvanáct minut přichází na hřiště Jonas Hofmann.
80
Hrgota kombinoval na levé straně s Raffaelem, nicméně švédský útočník si nedokázal pohlídat ofsajdovou linii, což dobře postřehl pomezní sudí!
78
Následného rohového kopu se ujal Raffael, jehož centr však nebyl povedený, a dopředu směřoval Wolfsburg. Na levém křídle se uvolnil Schürrle, který si navedl míč na střelu, nicméně jeho střelu zablokovat Christensen!
77
Borussia postupovala do zajímavého přečíslení, které táhl středem hřiště Lars Stindl. Bývalý forvard Hannoveru následně dostal míč na Herrmanna, který si míč zasekl, avšak jeho následnou střelou dokázala domácí obrana zblokovat nad branku!
76
Hostující Borussia provádí své druhé střídání v tomto zápase! André Schubert posílá ze hry Thorgana Hazarda, který dnes nepodal úplně špatný výkon. Na jeho místo přichází vysoký útočník Hrgota!
75
Martin Hinteregger zvolil při rozehrávce dlouhý nákop na útočnou polovinu, kterým hledal Raffaela. Brazilský forvard se však nedokázal k míči přes Knocheho dostat, a dopředu míří Vlci.
73
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Daniel Caligiuri.
73
Wolfsburg následně rychle rozehrál, a po pravé straně směřoval vpřed Christian Träsch. Střídajícího hráče však nepustil Thorgan Hazard, který za svůj nedovolený zákrok vidí žlutou kartu!
72
Domácí celek se následně hodně zlobil, neboť rozhodčí ukazoval na rohový kop. Herrmann však ukázal fair-play, a uznal, že se míč odrazil do zámezí právě od něj!
71
Následnou standardní situaci rozehrál Raffael, jehož centr našel ve středu Herrmanna. Střídající hráč byl však hned atakován brankářem Casteelsem, avšak o faul se nejednalo. Následně se míč odrazil k Hazardovi, který však trefil místo prázdné branky pouze ležícího Herrmanna!
70
Daniel Siebert musel počtvrté v tomto zápase sáhnout do kapsičky pro žlutou kartu! Josuha Guilavogui ve středu hřiště fauloval Raffaela, a francouzský středopolař dostává žlutou kartu!
70
Wolfsburg následně mířil do zajímavého přečíslení tři na dva! Draxler posunul míč na pravou stranu pro Arnolda, který postupoval do pokutového území. Jeho následnou přihrávku před branku však dokázal zablokovat Christensen!
69
Patrick Herrmann se hned po svém příchodu zapojil do hry, nicméně na pravém křídle se mu příliš nedařilo, a po kombinaci s Hazardem nakonec o míč přišel!
68
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Patrick Herrmann.
68
Nordveit sice dokázal odhlavičkovat centr Rodrígueze, nicméně míč se dostal ve středu hřiště k Gustavovi, který našel Ricarda Rodrígueze. Švýcarský zadák se opřel do míče, a jeho povedená přízemní střela prolétla těsně vedle branky Yanna Sommera!
67
Martin Hinteregger dokázal vybojovat míč na levé straně, a hned jej posunul na Johnsona. Americký křídelník se pokoušel najít ve středu hřiště Stindla, avšak ten byl v náběhu příliš rychlý.
65
Mönchengladbach má zatím ve druhém poločase více ze hry, avšak na velké šance zatím parta Andrého Schuberta marně čeká. Do konce utkání zbývá 25 minut, zvládne Borussia vyrovnat?
64
Christian Träsch našel povedeným centrem ve středu hřiště Gustava, kterému příliš nechybělo, aby dokázal prostrčit míč na unikajícího Kruseho. Christensen však situaci zvládl, a míč dokázal zablokovat.
63
Domácí celek rozehrával z vlastní poloviny, nicméně při rozehrávce lehce zariskoval Maxi Arnold, který přihrával přes Raffaela. Brazilský forvard pozdě zareagoval, a na míč nedosáhl.
61
Maxi Arnold vybojoval míč na útočné polovině, a rázem postupoval do zajímavého protiútoku. Následně roztáhl hru na Draxlera, který vracel míč před branku, avšak pohotový Nordveit míč odkopl!
60
Wolfsburg se vydal hned po zisku míč do útoku. Ve středu hřiště se dokázal uvolnit André Schürrle, jehož následná rána byla povedená, nicméně mířila vedle!
59
Borussia je v posledních minutách aktivnější, a má více ze hry. Svěřenci Andrého Schuberta však mají problémy s přeností kombinace na útočné polovině, což teď názorně předvedl Dahoud.
58
Středem hřiště postupoval Mahmoud Dahoud, který mohl vystřelit, avšak mladý německý záložník se raději pokoušel udržet míč. To se mu nepovedlo, a aktivně napadající Luiz Gustavo ho o míč obral.
57
Vlci mohli jít do rychlého protiútoku, jenže Maxi Arnold nedokázal na levé straně udržet míč, a následně ještě fauloval Dahoud. Výhodu rozehrávky tak momentálně má Borussia!
56
Wolfsburg je zatím ve druhém poločase hodně pasivní, a často se dostává při rozehrávce pod tlak. Borussia je aktívní, avšak se nemůže dostat do větších šancí.
54
Julian Draxler dokázal na hranici vlastního pokutového území vybojovat míč, a následně jej dokázal udržet i přes trojici napadajících hráčů. Následně Draxler našel Kruseho, ten však prohrál souboj se Xhakou, a o míč přišel.
53
Borussia následně postupovala do zajímavého protiútoku. Na hranici pokutového území našel Stindl volného Raffaela, jehož zakončení však bylo slabé, a Casteels si dokázal poradit.
52
Arnold se pokoušel napadat Xhaku při rozehrávce, nicméně inkasoval od švýcarského záložník nepříjemný zásah. Hra však pokračovala, a Dahoud se pokoušel najít nadýchaným centrem ve vápně Raffaela, avšak míč skončil v zámezí.
51
Rozehrávající Robin Knoche následně našel ve středu hřiště Guilavoguie. Francouzský záložník se dokázal uvolnit, a vyslal povedenou střelu. Yann Sommer však včas na svém místě!
50
Schürrle dokázal vybojovat na polovině hřiště míč po souboji s Mahmoudem Dahoudem. Wolfsburg mohl jít do protiútoku, nicméně bývalý hráč Schalke raději akci zabrzdil, a poslal míč ke stoperům.
47
Borussia vstoupila do druhého poločasu hodně aktivně, a hned ve druhé minutě se dostal do zakončení Lars Stindl. Německý útočník však nevystřelil ideálně, a Casteels si připsal jednoduchý zákrok.
46
Wolfsburg provádí na začátku druhého poločasu první střídání v tomto zápase. Vierinha nepodal v prvním poločase ideální výkon, což cítil i DIeter Hecking. Německý kouč tak posílá na hřiště Christiana Träsche.
46

Ve druhém poločas nás jistě čeká zajímaváý podívaná, neboť Borussia se bude pokoušet o vyrovnání! Druhý poločas začne přibližně v 16:33!
45+2
45+1
André Schürrle předvedl ve středu hřiště ostrý zákrok v souboji s Granitem Xhakou, a vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu!
45+1
Hlavní rozhodčí Daniel Siebert nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
45
V samotném závěru poločasu dostal na levou stranu přihrávku Raffael, který se dokázal uvolnit ze souboje s Vierinhou, a svou následnou střelu směřoval na zadní tyč. Jeho pokus skončil těsně vedle!
44
Hostující celek postupoval po levé straně do zajímavé šance, a po narážečce Raffaela se Stindlem brazilský forvard ocentroval do vápna. Míč však letěl přímo do míst, kde se nikdo z hostů nenacházel.
43
Borussia se následně dostala k míči na útočné polovině, a postupovala do útoku. Celou akci táhl středem hřiště Raffael, který také zakončil. Jeho pomalá střela však nenadělala Casteelsovi problémy!
42
Tak, Maxi Arnold je již po ošetření, a vypadá to, že by měl pokračovat v dnešním zápase!
41
Andreas Christensen teď vidí žlutou kartu, nicméně dle mého názoru neoprávněně. Dánský stoper šel do souboje o míč, nicméně ho na poslední chvíli přistrčil Kruse, a Christensen ve skluzu vzal i nohu Arnolda. Německý záložník zůstává ležet na trávníku, a nevypadá to s ním úplně dobře.
40
Julian Draxler operoval s míčem na útočné polovině, nicméně se dostal do obležení dvojice protihráčů, a míč prostě neudržel. Borussia postupovala do rychlého protiútoku, nicméně po faulu na Hazarda je hra přerušena.
39
Hinteregger dostal na levou stranu povedenou přihrávku, a následným centrem našel ve vápna Larse Stindla. Bývalý forvard Hannoveru se opřel do míče, však jeho rána byla zablokována Knochem!
37
Následné exekuce standardní situace se ujal Julian Draxler, který poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kam si nabíhal Dante. Brazilský stoper byl však obsazený, a do zakončení se nedostal.
36
Mahmoud Dahoud fauloval ve středu hřiště Maxi Arnolda, a Wolfsburg bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci. Dahoud by si měl dávat větší pozor, neboť už jednu žlutou má!
35
Svěřencům André Schuberta se útok příliš nepovedl, a Raffaelovi se nepodařilo proniknout do vápna. Vlci se velmi rychle přesunuli na útočnou polovinu, avšak následný centr Guilavoguie skončil v zámezí.
34
Vierinha se dostal na pravé straně při rozehrávce pod tlak, a následně si raději pomohl zpětnou přihrávkou k Casteelsovi, jehož rozehrávka však nebyla ideální, a u míče je Mönchengladbach.
33
Hostující celek opět nebezpečně kombinoval na útočné polovině. Na levé straně operoval s míčem Hinteregger, který následně přenesl hru na pravou stranu. V tomto prostoru se však nepodařilo míč zpracovat Hazardovi, a Wolfsburg bude vhazovat.
32
Borussia následně ztratila míč na hranici pokutového území, a celou situaci musel řešit Mahmoud Dahoud nedovoleným zákrokem. Mladý německý záložník poslal k zemi Arnolda, a vidí, poměrně přísně, žlutou kartu!
31
Thorgan Hazard dostal povedenou přihrávku na pravou stranu, kde si míč ideálně zpracoval, a hned ho posílal před branku. Pohotový Dante však dokázal míč rychle odkopnout!
29
Havard Nordveit poslal z vlastní polovině krásný centr na levou stranu, kde se nacházel Fabian Johnson. Americký záložník se, dle názoru rozhodčích, nacházel v ofsajdu, avšak opakované záběry potvrdily opak.
28
Wolfsburg se dostal dobrou kombinací na útočnou polovinu, nicméně útočný průnik Maxe Kruseho zastavil nedovoleným zákrokem Christensen. Daniel Siebert neměl ani v tomto případě důvod k udělení žluté karty!
26
Hostující celek úvodní branka v dnešním utkání hodně nakopla, a rázem je výběr André Schuberta daleko aktivnější. Wolfsburg je momentáně v křeči, a domácí se nedaří při rozehrávce.
25
Borussie je nadále nebezpečná, a byla blízko vyrovnání! Raffael dostal míč do vápna pro Stindla, který následně přistrčil balon pro Dahouda, jehož rána z hranice vápna však byla zablokovaná Dantem!
23
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Pozor, pozor! Borussie po šesti minutách odpovídá, a rázem máme sníženo! Wolfsburg chyboval při rozehrávce, a míč získal výborným skluzem Stindl. Následně se k míči dostal Fabian Johnson, který poslal míč do levé části vápna na RAFFAELA. Brazilský forvard si míč zpracoval, a z ostrého úhlu vyslal nádhernou ránu, která zamířila přesně pod břevno!
22
Wolfsburg se mohl dostávat do další velké šance, neboť přihrávka Gustava mířila na naběhlého André Schürrleho. Před bývalým záložník londýnské Chelsea však míč ve skluzu odkopl Hinteregger.
21
Wolfsburg se následně pokoušel táhnout svou akci po levé straně, kde operoval s míčem Max Kruse. Autor zatím posledního gólu dnešního zápasu byl však faulován Elvedim, a hra je přerušena.
20
Nico Elvedi poslal po lajně na pravé straně milimetrově přesnou přihrávku, kterou dostal Hazard. Bratr slavnějšího Edena si však na průnik do vápna netroufl, a jeho následný centr skončil v rukavicích Casteelse.
19
Borussia se pokoušela velmi rychle odpovědět, a útočnou akci táhl po levé straně Hazard. Belgický křídelník následně odcentroval, avšak jeho centr nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
17
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Tak, to je pro hostující Gladbach těžká rána, neboť dostává během dvou minut druhý zásah! Wolfsburg získal míč na pravé straně, a středem hřiště následně postupoval Arnold. Německý záložník následně roztáhl hru na MAXE KRUSEHO, který poslal "na párek" Elvediho, a krásnou střelou poslal míč do branky! Bývalý hráč Borussie však svůj gól neslavil, neboť v Gladbachu několik let!
15
Mírně favorizovaný domácí celek se dostává po patnácti minutách hry do vedení! Na začátku celé akce byl Maxi Arnold, který podržel míč na pravé straně, a následně poslal přízemní centr do vápna. Max Kruse promáchl, a míč došel k JULIANOVI DRAXLEROVI, který se se štěstím uvolnil, avšak jeho následné zakončení bylo parádně promyšlené, a míč skončil za zády bezmocného Sommera!
14
Domácí celek se dostal k první zajímavější akci na útočné polovině! Josuha Guilavogui nabral rychlost na levé straně, prosvištěl do vápna, a následným pasem hledal Draxlera. Míč se však dostal pouze k Elvedimu, který míč odkopl.
12
Na pravé straně svedl těžký souboj Lars Stindl, který podkopl nohy Rodríguezovi, a hned si vyslechl nějaká "milá" slova od Juliana Draxlera. Vše se však obešlo bez karetního trestu ...
11
Vierinha poslal po lajně povedenou přihrávku, která našla Josuhu Guilavoguie. Francouzský záložník si však míč špatně zpracoval, a ten mu utekl k Nordveitovi, který jej raději poslal do zámezí.
10
Domácí celek kombinoval na své polovině hřiště. Následně se však dostal do nouze Maxi Arnold, jehož přihrávku vystihl Hazard. Belgický křídelník však zahrál rukou!
9
Koen Casteels poslal dlouhý nákop, který měl najít jednoho z dvojice Draxler – Kruse. Obrana Borussie však situaci dokázala pohlídat, a míč doskákal do rukavic Yanna Sommera.
8
Borussia postupovala do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Raffael. Brazilský forvard následně roztáhl hru do levé strany, odkud poslal křížný centr Hinteregger. Míč dolétl k Johnsonovi, avšak ten nedokázal míč ideálně zpracovat.
7
I Vlci vybojovali svůj první rohový kop v tomto zápase. Exekuce se ujal Julian Draxler, jehož povedený centr dolétl na hlavu Danteho, avšak hlavičce brazilského stoper chyběla větší razance, a Christensen míč odkopl.
6
Domácí celek postupoval do rychlého protiútoku, nicméně Julian Draxler neměl na levé straně tolik prostoru, a tak akci zabrzdil. Následně z levé strany odcentroval Rodríguez, jehož centr však obrana Borussie v pohodě odvrátila.
4
Na druhé straně hřiště se krásně uvolnit Raffael, který směřoval do pokutového území, avšak jeho následný centr byl zablokován na roh. Úvodního rohového kopu se ujal právě Raffael, jehož centr našel na přední tyči Nordveita, tomu se však zakončení nepovedlo.
4
Kombinace Hazarda s Johnsonem na hranici vápna nevyšla, a Wolfsburg mohl jít do protiútoku. Dlouhý nákop Knocheho sice směřoval na Kruseho, avšak u míče byl první Yann Sommer!
3
Mahmoud Dahoud převzal ve středovém kruhu přihrávku od Xhaky, avšak byl bleskově napadán Maxi Arnoldem, který to přehnal s důrazem, a mladého středopolaře fauloval.
2
Vlci hned od úvodních minut velmi aktivně napadají, a dělají hostujícím borcům velké problémy při rozehrávce. Obrana Borussie však zatím drží míč na svých kopačkách.
1
Hlavní rozhodčí Daniel Siebert právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici hostující hráči, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině.
1
Hlavní rozhodčí Daniel Siebert právě přivádí oba týmy do zaplněné Volkswagen Arény. Za pár desítek sekund začínáme!

VfL Wolfsburg: Casteels – Vieirinha, Knoche, Dante, Ricardo Rodríguez – Arnold, Gustavo, Guilavogui – Draxler – Schürrle, M. Kruse.
Náhradníci: Grün – Schäfer, Ascues, D. Caligiuri, Träsch, Bruno Henrique, Putaro.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Christensen, Nordtveit, Hinteregger – T. Hazard, Dahoud, Xhaka, Johnson – Raffael, Stindl.
Náhradníci: Sippel – Brouwers, Herrmann, Traoré, J. Hofmann, Hrgota, Korb.

Rozhodčí: Daniel Siebert – Schiffner, Gittelmann (vš. Německo).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Německá Bundesliga pokračuje o tomto víkendu 25. kolem. My se společně zaměříme na souboj VfL Wolfsburgu s Borussií Mönchengladbach. Úvodní výkop je naplánovaný v Volkswagen Aréně v 15:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Ve vzájemných zápasech těchto dvou klubů se ve většině případů daří domácím celkům, což potvrdily i poslední dvě střetnutí, která se hrála v Borussia Parku. V obou případech se radovala domácí Borussia. Gladbachu se však ve Volkswagen Arény příliš nedaří, a tento celek se ve Wolfsburgu radoval z výhry naposled y v roce 2003, kdy zde vyhrál 3:1! Od té doby zde Gladbach získal jediný bod za bezbrankovou remízu z roku 2012!

Domácí celek se v dnešním zápase bude opírat o výkony André Schürrleho, a také letní akvizice Juliana Draxlera. Speciální zápas čeká Maxe Kruseho, který ještě v minulé sezoně hájil barvy Borussie. Obrana Wolfsburgu si bude muset dávat pozor na hostujícího Raffaela, který má na svém kontě již jedenáct branek!
VFL WOLFSBURG
Vlci mají pro letošní sezonu velmi silný kádr, o tom není pochyb, nicméně v domácí soutěži zůstávají výsledky Wolfsburgu zatím lehce za očekáváním. VfL se momentálně nachází na osmé příčce ligové tabulky se ziskem 34 bodů, a uzavírají silnou osmičku týmů letošní sezony. Wolfsburg se v podzimní části soustředil na výkony v Lize mistrů, a výsledky se také dostavily. Vlci skončili na prvním místě, v do osmifinále dostali papírově slabší Gent. V úvodním zápase také Wolfsburg dokázal v Belgii vyhrát 3:2, a domů si odvezl hodně nadějný výsledek!

V posledních zápasech domácí soutěže se Vlkům poměrně daří. Po skvělém představení v belgickém Gentu cestovali svěřenci trenéra Heckinga do hlavního města na trávník Herthy. Diváci na Olympiastadionu viděli vyrovnané utkání, které nakonec skončilo 1:1. V následujícím kole se hrál ve Wolfsburgu šlágr kola, neboť přijel mistrovský Bayern. Vlci dlouho drželi bezbrankový stav, poté se však trefil Coman s Lewandowskim, a Bayern si odvezl všechny tři body. V tomto týdnu se Wolfsburg představil na půdě posledního Hannoveru, kde zářil hlavně André Schürrle, ten zaznamenal hattrick a po brance Draxlera Vlci zvítězili 4:0, a dobře se naladili na dnešní důležitý souboj!
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Borussia zažívá poměrně povedenou sezonu, a vedení tohoto německého celku může být s dosavadním čtvrtým místem velmi spokojeno, neboť ještě v pátém kole Borussia neměla na svém kontě žádný bod, a trčela na poslední příčce. Poté přišel německý kouč André Schubert, který dokázal najít optimální jedenáctku, a výkony Borussie se ustálily.

Mönchengladbachu se v posledních zápasech poměrně daří. V domácím zápase s Kölnem Borussia nepodala ideální výkon, avšak nakonec dokázala zvítězit 1:0. V následujícím zápase Gladbach cestoval do Augsburgu, kde sehrál vyrovnané utkání, které nakonec skončilo remízou 2:2. V tomto týdnu se Gladbach představil opět doma, kde přivítal Stuttgart. Výkony hostujícího celku se v letošní sezóny výrazně zvedly, avšak v posledních zápasech se Sttugart potýkal s poklesem formy, což se v Borussia Parku potrvdilo, a svěřenci kouče Kramnyho prohráli vysoko 0:4!