Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 13:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 7:12.
Bezbranková remíza se ztrátou pro Dortmund. Domácí celek měl především v prvním poločase několik stoprocentních šancí, ale ani jednu nedokázal zužitkovat a tak bere ze zápasu s Kolínem jen bod. Hned dvakrát se podařilo domácím v prvním poločase dostat míč do sítě, ale ani jednou podle pravidel. Nejdříve byl v ofsajdovém postavení Kagawa, následně také Marco Reus a rozhodčí správně ani jeden gól neuznal. Ve druhé půli to už bylo spíše jen trápení. Dortmund se nemohl dostat přes urputnou obranu Kolína do zakončení. V poslední nastavené minutě mohl rozhodnout Ousamane Dembélé, ale proti jeho hlavičce skvěle zasáhl Timo Horn.
90+2
90+2
Mohlo být rozhodnuto. Reus našel v pokutovém území rozběhnutého Dembélého, který hlavičkoval na zadní tyč. Timo Horn zachránil svůj tým zákrokem zápasu. Následně ještě dorážel Guerrero, ale ani jeho střela se do sítě nedostala.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90
Dodatečně dostává žlutou kartu Lukas Klünter.
90
Castro byl ve středu pole faulován, ale hlavní rozhodčí ponechal domácím výhodu. Ta končí hned před pokutovým územím, když Weigl nepřesně přihrál.
89
Už to vypadalo na zakončení. Christian Pulišić si zpracoval v pokutovém území míč hrudí, následně se už napřahoval ke střele, ale nakonec mu pod kopačku vlétl připravený Subotić.
88
U středového kruhu fauloval Lehmann a Dortmund tak může rozehrát svou útočnou akci z klidové pozice.
87
Po nepřesnosti Gintera se mohl vydat do útoku hostující Höger. Ale ani on se nedostal až k brance domácího týmu.
86
Kolín se téměř v celém druhém poločase nedostal na útočnou polovinu. Až do teď. Modeste si našel míč u pravé postranní lajny a vybojoval dokonce autové vhazování.
84
Gonzalo Castro ucítil kontakt před pokutovým územím a tak chtěl pádu přidat. Rozhodčí stál dva metry od něj a ukazuje žlutou kartu domácímu hráči za simulování.
83
Erik Durm byl v dobrém náběhu do pokutového území, ale přihrávka k němu nedorazila. Castro přetahuje pas do vápna až za brankovou lajnu.
82
Posledních zhruba deset minut do konce zápasu pro oba týmy. Především tedy pro Dortmund, pro který by byl nerozhodný výsledek určitě zklamáním.
81
Dembélé poslal míč nejprve do vápna z volného přímého kopu, poté také od rohového praporku, ale zakončení se opět neurodilo.
80
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Miloš Jojić, přichází Salih Özcan.
79
Dortmund začíná ztrácet i tempo. Domácí se nemohou dostat na útočné polovině do rychlejší kombinace. Možná nyní po faulu Jojiće přijde ohrožení branky.
78
Ousamane Dembélé přinesl na trávník nové myšlenky. Nyní hledal rozběhnutého Aubameyanga, ale domácí útočník nestihl rychlý pas zastavit.
77
Pierre-Emerick Aubameyang měl před sebou posledního obránce. Chtěl si ho obhodil do středu, ale ani tato klička nevychází. Následně pálil Guerreiro jen do obránce.
76
Marcel Schmelzer skvěle obešel bránícího hráče u postranní lajny. Následně ale už přesnou přihrávku nepřidat. Odražený balon od obránce ale končí znovu na kopačkách domácího týmu.
75
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Łukasz Piszczek.
74
Na třiceti metrech od branky Kolína byl faulován právě Weigl. Míč si položil na místo přestupku Pulišić. Jeho pas do vápna končí hlavičkou, ale Papastathoupolos si pomohl faulem a ani případná branka by neplatila.
73
Julian Weigl dlouho nebyl u balonu. Nyní prostrčil do dobré pozice Aubameyanga, který ale nezpracoval v nejdůležitější možný moment.
72
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Marco Höger.
71
Dembélé skvěle našel za obranou Castra. Ten ještě hledal lépe postaveného Aubameyanga, ale gabonskému útočníkovi dnes není přáno.
70
Dvacet minut před koncem zkoušel centroval do vápna Erik Durm, ale ani jeho pobídka pro Aubameyanga nekončí nebezpečím. Timo Horn si s přehledem došel pro balon.
69
Střídající Dembélé našel na pravé straně Castra. Následně se zapojil do útoku v pokutovém území, ale k odraženému míči se už nedostal.
68
Simon Zoller už už startoval za nakopnutým balonem na polovinu domácího týmu. Nepohlídal si však ofsajdovou pozici.
67
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Ousmane Dembèlé.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Raphaël Guerreiro.
67
66
Dortmund se už tolik netlačí do útoku, naopak Kolín se soustředí na obranou fázi a tak je nyní k vidění kombinace ve středu pole.
64
Nyní centroval od rohového praporku Marco Reus. Timo Horn se v pokutovém území vyšplhal nejvýše a chytá balon do rukavic.
63
Kolín neudrží déle míč na kopačkách. Hosté se zatáhli více do obrany a najednou nepouští soupeře ke střelám z větší vzdálenosti.
62
Castro hledal na levé straně volného Schmelzera. Domácí kapitán se ale k balonu nedostal a musí se vracet do obrany.
61
Dortmund se více a více tlačí do pokutového území hostujícího týmu. Nyní centroval znovu od rohového praporku Pulišić. Ve vápně si našel balon Schmelzer, ale znovu nekončí míč v síti.
60
Přesně po hodině hry se pokoušel Gonzalo Castro vybojovat pokutový kop pro Dortmund. Po přihrávce do vápna byl v souboji sražen k zemi, ale rozhodčí nepíská.
59
A další nepřesný rohový kop. Simon Zoller se mohl hrát na druhé straně na Bürkiho. Ještě před vápnem ho ale dohnal Ginter, který zamezil střele.
58
Pulišić na druhé straně hledal Kagawu. Ten centr otřel o bránícího hráče a Dortmund má další rohový kop.
57
Modeste ve velké šanci. Přesný dloubáček Lehmana mířil do vápna na francouzského útočníka, ale ten ani ve skluzu nezasáhl balon.
56
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Artjoms Rudņevs, přichází Simon Zoller.
55
Roman Bürki musel rychle z branky. Anthony Modeste si nabíhal na dlouhý pas, ale domácí brankář byl u balonu dříve.
54
Rozmíšku Reuse se Sorensenem musí uklidňovat až hlavní rozhodčí. Žluté karty se však neudělují.
53
Dortmund měl k dipozici rohový kop. Ke hlavičce se spal řecký stoper domácího týmu Papastathopoulos, ale soustředil se více na souboj, než na balon a i proto jde jeho pokus mimo tři tyče.
51
Právě Schmelzer ztratil balon na půlící lajně. Hosté ale nestačili přejít do útoku rychleji než domácí do obrany. Ginter se stačil vrátit a s přehledem odvrací nebezpečí.
50
Po skvělém nástupu do druhé půle nyní Dortmund uklidňuje hru. Kagawa byl u balonu na třiceti metrech od branky, následně našel ještě Schmelzera, který pořádně protáhl Horna. Parádní zákrok hostujícího brankáře.
49
Matthias Ginter se vydal z obrany hluboko na polovinu Kolína. Poté ale hledal nepřesným pasem Kagawa.
48
A opět je tady raketový vstup do poločasu od Dortmundu. Reus si navedl míč na pravou nohu a vystrašil skákavou střelou Horna v hostující brance. Na odražený balon ještě čekal Aubameyang, ale už se k míči nedostal.
47
Druhou polovinu dnešního zápasu rozehrál Kolín. Ihned po rozehrávce se však dostal k balonu domácí Reus. Na levém kraji nechal vhazovat Schmelzera.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Šedesát nastavených sekund ještě ani neuplynulo a hlavní rozhodčí ukončuje první poločase. Poločas ve kterém bylo vidět velká nasazení z obou stran. Především Dortmund dával do úvodní pětačtyřicetiminutovky velké úsilí. To však nepřineslo ani jednu uznanou branku. Hned dvakrát domácí dostali míč do sítě Timo Horna, ale ani jednou se nemohli radovat. Nejdříve byl v ofsajdovém postavení Šindži Kagawa, který poté našel před prázdnou brankou Aubameyanga. Následně se provinil ofsajdem také Marco Reus, který tečoval míč smečující do prázdné branky. Po prvním poločase tak stále na první branku čekáme.
45+1
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45
Opět útočnou akci Dortmundu táhl kolem levé postranní lajn kapitán týmu Marcel Schmelzer. Ten už ale nešel tak naplno do útoku a jen čeká na poločasový hvizd.
44
Minutu před pauzou se dostal míč na pravé straně Dortmundu na kopačku Durma. Ten přenesl hru na opačnou stranu, ale ani Schmelzer společně s Reusem nic nevymysleli. Vhazovat bude Kolín.
43
Sorensen vyzval k rychlostnímu souboji Hectora s Durmem. Domácí obránce už má na svém kontě jednu žlutou kartu a tak šel do souboje velmi opatrně. Hector však v útoku nic nepředvedl.
42
Pas z levé strany mířil na Rudnevse do pokutového území. Ten se ale ještě před převzetím balonu dostal do souboje s Ginterem a oba hráči končí na zemi. Rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
41
Po dlouhé době se Kolín drží delší dobu u balonu. Dortmund nechává soupeře se dostat na útočnou polovinu a zatahuje se.
39
První poločas pomalu míří ke svému konci. Leonardo Bittencourt se snažil vymodlit faul, ale nadskočil až příliš vysoko a rozhodčí nebude tolerovat simulování a hostující ofenzivní hráč získává žlutou kartu.
38
Marco Reus to nyní zkoušel individuálně. Navedl si balon z levého kraje více do středu trávníku a vyzkoušel svou pravačku. Míč však končí jen nad břevnem.
37
Roman Bürki si po dlouhých minutách sáhl na balon. Dlouhý pas Klüntera k němu propadl a domácí brankář s přehledem chytá lehký balon.
36
Dortmund se stále drží na útočné polovině, ale nemůže se dostat do vyložené šance. Nyní si navíc připsal další ofsajd Marco Reus po přihrávce Schmelzera.
34
Druhá neuznaní branka Dortmundu. Po úniku Reuse ještě stačil zasáhnout Timo Horn, balon se ale odrazil na hlavu Castra, který hlavičkoval do opuštěné branky. Reus stojící v ofsajdu se však ještě dotkl balonu a branka nemůže být uznána.
33
Jojić nyní našel volného Modesteho. Ten si poradil se stojícím Ginterem a poté pálil, ale ani francouzský zakončovatel branku netrefil.
31
Také Weigl se mohl poprvé předvést v dnešním zápase. Jeho přihrávka na Durma však jde jen do ofsajdu a Dortmund musí odevzdat balon.
30
Tak to mohl být šok pro Dortmund. Jojić se výborně otočil kolem Schmlezera, následně nabídl balon rozběhnutému Rudnevsovi, který z vyložené pozice poslal míč jen těsně vedle vzdálenější tyče.
29
Spolupráce Aubameyanga s Reusem funguje i dnes. Tentokrát to byl gabonský útočník, který hledal svého spoluhráče v brankové pozici. Reus měl gól na kopačce, ale z vyložené pozice našel jen diváky nad brankou.
28
Dortmund ale kop od rohového praporku nevyužil. Naopak na druhé straně mohl jít do úniku Hector, ale nepohlídal si ofsajdovou pozici a musí se zastavit.
27
Skvěle si nyní vedl v útočné fázi také Gonzalo Castro. Do střely mu však skočil Subotić a domácí budou mít rohový kop.
26
Po dlouhé době se také hosté dostali na útočnou polovinu. Bittencourt vedl útok hostujícího celku středem trávníku, ale jeho přihrávka na Rudnevse nevyšla.
24
Schmelzer kouzlil s balonem u levé postranní lajny. Pomohl si kombinací s Ginterem, ale nakonec končí jejich spolupráce přihrávkou jen do zámezí.
23
Domácí nyní zaváhali v obraně a málem z toho byla šance Kolína. Papastathopoulos neodhadl odskok míče, podběhl vysoký pas a toho téměř využil ke střelbě Rudnevs.
22
Pulišić se dostal před svého strážce a ihned hledal v pokutovém území hlavu Aubameyanga. Centr amerického fotbalisty končí jen za brankou.
21
Po více než dvaceti minutách je jasné kdo chce rozhodnout zápas ještě v prvním poločase. Dortmundu se ale nedaří se prosadit i brankově.
19
Nyní to zkoušel po pravém kraji Miloš Jojić, ale na skvěle bránícího Schmelzera neměl rychlostně.
18
Dortmund zatím diktuje hru prvního poločasu. Kolín se nemůže dostat přes polovinu trávníku a Bürki je tak bez práce.
16
Tak domácí pořádně přidali směrem dopředu. Zatím nejaktivnější dvojice na trávníku Reus – Aubameyang šla na jednoho obránce. Reus chtěl najít úplně osamoceného spoluhráče, ale na poslední chvíli zasáhl Neven Subotić. Balon i po jeho zásahu směřoval do branky, ale to už pohlídal Timo Horn.
15
Znovu Aubameyang u balonu. Nyní chtěl patou uvolnit křižujícího Reuse. Jeho riskantní přihrávce chyběla přesnost. Následně se ale balon dostal ještě na nohu Kagawy, který ale byl v ofsajdu a následná branka Aubameyanga nemže platit.
14
Ve středu pole ztratil balon Lehmann. Rychle se musel vracet do obrany, na rozběhnutého Aubameyanga však nestačil. Gabonský útočník však pálí jen daleko od branky.
12
Schmelzer se dostal opět k míči v dobrém prostoru. Hned hledal centrem střelce Dortmundu Aubameyanga, ale ten byl nyní obsazen hned dvojicí obránců.
11
Domácí kapitán Marcel Schmelzer vybojoval první rohový kop zápasu. Ten rozehráli domácí jen do kombinace a po nepřesné nahrávce se balon dostal po odkopu až k Bürkimu.
10
Aubameyang byl v ofsajdu, ale nezapojil se do hry a tak mohl o balon bojovat rozběhnutý Reus. Německý ofenzivní hráč si ale s obráncem neporadil a ztrácí možnost jít na branku.
9
Erik Durm ztratil balon na pravé straně a poté musel sáhnout k faulu. Rozběhnutého soupeře stáhl na půlce k zemi a vidí první žlutou kartu zápasu.
9
Pulišić čekal na dlouhou přihrávku u postranní lajny, ale nakonec se k balonu nedostal. Přetažený pas končí až v zámezí.
8
K balonu se postavil Marco Reus. Měl proti době šestičlennou zeď, kterou ale nepřekonal. Domácí však zůstávají u míče a mohou útočit.
7
Dlouhý pas si zpracoval Aubameyang, následně sklepl míč pro Reuse a sám si naběhl na přesnou přihrávku. Přesně v momentě zpracování byl však povalen k zemi a domácí budou rozehrávat nadějný volný přímý kop.
6
Reus se provinil ve středovém kruhu faulem na Jojiće. Také hosté se mohou poprvé dostat do blízkosti domácího vápna.
5
Kolín vytáhl napadání až k pokutovému území Dortmundu. Do rozehrávky se tak musel zapojit i domácí brankář Bürki, ale společně se spoluhráči nepříjemnou situaci zvládl.
4
Christian Pulišić se také předvedl na pravé straně. Americký útočník se prohnal kolem obránce až k brakové lajně, ale zpětnou nahrávkou nikoho nenašel. Akce končí ofsajdem Marca Reuse.
3
Teď už to bylo o něčem jiném. Kagawa centroval z pravé strany do pokutového území, ale kolínská obrana začíná bezproblémovým odkopem. Aubameyang se k balonu nedostal.
2
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Následně se pokoušel o první útočnou akci na pravé straně Erik Durm, ale dále než několik metrů za půlící lajnu se nedostal.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednatřicátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Borussia Dortmund: Bürki – Durm, Papastathopoulos, Ginter (C), Schmelzer – Kagawa, Weigl, G. Castro – Pulišić, Aubameyang, Reus.
Náhradníci: Weidenfeller – S. Bender, Dembèlé, Guerreiro, Isak, Merino, Piszczek.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Klünter, F. Sørensen, Subotić, Heintz – Jojić, Lehmann (C), Hector – Rudņevs, Bittencourt – Modeste.
Náhradníci: Kessler – Maroh, Höger, Zoller, Clemens, S. Özcan, Hartel.

Rozhodčí: Stieler – Thielert, Kempter (všichni Německo).
Kolín není pro Dortmund oblíbeným soupeřem. Borussia čeká na výhru nad kozly už pět zápasů, z nichž tři skončily remízou a dva vítězstvím Kolína. První vzájemné utkání v této sezóně, které se hrálo v Kolíně, skončilo nerozhodně 1:1.
Borussia Dortmund (3. místo, 16 – 8 – 6, skóre 65:35, 56 bodů)
Fotbalisté Dortmundu za sebou mají těžké týdny. Před úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem byl jejich autobus vystaven bombovému útoku, což odnesl zraněním ruky Marc Bartra a šokovaný tým následně z milionářské soutěže vypadl. Třetí tým bundesligové tabulky si však ve středu spravil náladu v semifinále národního poháru, když dokázal v krásném zápase zvítězit 3:2 na půdě Bayernu a může se těšit na čtvrté finále DFB Pokalu v řadě. Podcenit však Borussia nemůže ani ligu, v níž potřebuje alespoň udržet současnou pozici před dotírajícím Hoffenheimem. Čtvrtý tým BL by už totiž musel absolvovat play off Ligy mistrů, kdežto první tři celky si zajistí přímo účast v hlavní soutěži.

Posledních 5 zápasů Dortmundu v Bundeslize:
Schalke – Dortmund 1:1
Dortmund – Hamburg 3:0
Bayern – Dortmund 4:1
Dortmund – Frankfurt 3:1
M'gladbach – Dortmund 2:3
1. FC Kolín nad Rýnem (8. místo, 10 – 11 – 9, skóre 43:37, 41 bodů)
Fotbalisté Kolína se usadili v klidném středu tabulky a stále ještě mohou zaútočit i na příčky, které by zaručovaly postup do Evropské ligy. Na šestý Freiburg ztrácí hratelné tři body. Aktuální forma kozlů však není moc dobrá. Z posledních tří zápasů získali jediný bod, který brali o víkendu za domácí remízu s Hoffenheimem.

Posledních 5 zápasů Hoffenheimu v Bundeslize:
Hamburger – Kolín 2:1
Kolín – Frankfurt 1:0
Kolín – M'gladbach 2:3
Augsburg – Kolín 2:1
Kolín – Hoffenheim 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 31. kole německé Bundesligy se utkají také Borussia Dortmund a 1. FC Kolín. V pozici velkého favorita nastoupí do zápasu domácí Borussia, která si v týdnu zajistila postup do finále DFB Pokalu přes mnichovský Bayern. Osmý tým tabulky může v Signal Iduna Parku jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.