Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hoffenheim - 16. prosince 2017   18:30

Dortmund
63' Aubameyang  • 89' Pulisic
2:1
(0:1)
Hoffenheim
21' Uth  (Kadeřábek)
Dortmund
Bürki – Toljan, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Weigl – Jarmolenko (73. Dahoud), Kagawa, Guerreiro, Pulisic (90+3. Subotić) – Aubameyang.
Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Bartra, Şahin, Isak, Dahoud.
Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak
Signal Iduna Park, Dortmund
81 000 diváků
Hoffenheim
Baumann – Hübner, Vogt (C), S. Posch (90. Akpoguma) – Kadeřábek, Grillitsch, Demirbay, Amiri, Zuber – Gnabry (63. Kramarić), Uth (69. Szalai).
Kobel – Rupp, Polanski, Akpoguma, Kramarić, Szalai, Passlack.

SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila

Ode mě je to vše, u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:13.
Je dobojováno, Borussia nakonec otočila utkání s Hoffenheimem, zvítězila 2:1, a tohoto soupeře tak před vlastními fanoušky porazila už pošesté v řadě. První poločas nabídl divákům velice vyrovnanou podívanou, územní převahu měli spíše domácí, o jedinou branku se ale postaral Mark Uth, kterému nahrával český obránce Pavel Kadeřábek. Na začátku druhé půle mohl vedení hostí zdvojnásobit Amiri, výtečně ale zasáhl Bürki. Vyrovnáno bylo ve třiašedesáté minutě, když pokutový kop s přehledem proměnil Pierre-Emerick Aubameyang. Iniciativu poté překvapivě převzali svěřenci trenéra Nagelsmanna, žádnou ze svých možností ale neproměnili, načež přišel trest, když těsně před závěrečným hvizdem o výhře žlutočerných rozhodl Christian Pulisic.
90+4'
90+4'
Neuvěřitelné, co teď neproměnil Pierre-Emerick Aubameyang! Baumann jej ve snaze o odkopnutí balonu trefil, načež před gabonským útočníkem zívala úplně prázdná branka, ten ale hlavou trestuhodně minul. O chvíli později rovněž mimo pálil Mahmoud Dahoud.
90+3'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Neven Subotić.
90+2'
Právě příchozí Akpoguma, který má sil na rozdávání, se vydal napadat Schmelzera. Ten měl s jeho agresivním přístupem plné ruce i nohy práce, nakonec ale přeci jen dokázal kulatý nesmysl odkopnout do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se hlavní sudí rozhodl nastavit tři minuty. Udrží Borussia těsné vedení?
90'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Kevin Akpoguma.
89'
Dortmund právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, v posledních minutách byli jasně aktivnější fotbalisté Hoffenheimu, kteří si vypracovali několik šancí, nyní se ale Dortmund poprvé v utkání ujímá vedení! Po Kagawově přihrávce míč i díky zaváhání Stevena Zubera doskákal až k CHRISTIANU PULISICOVI, jenž se tváří v tvář Baumannovi zachoval velmi zkušeně a uklidil míč do sítě.
89'
Pavel Kadeřábek se z ostrého úhlu odhodlal k dalšímu centru, který ale zastavil Marcel Schmelzer. Sice tak domácí kapitán učinil pomocí levé ruky, ta ale byla v přirozené pozici, a penalta se tak pískat neměla.
88'
Christian Pulisic u postranní lajny tvrdě dohrál Stevena Zubera, kterému se zpět na nohy opravdu dvakrát nechtělo. Celá situace se obešla bez karetního trestu a také bez ošetření, Zuber bude schopen zápas dohrát.
86'
Svěřenci trenéra Nagelsmanna zahrávali rohový kop. Poté, co míč do pokutového území poslal Nadiem Amiri, se ve vápně rozpoutala nemalá skrumáž, načež se ke střele z otočky dostal Kramarić, Bürki ale v pohodě zasáhl.
85'
V posledních minutách jsou výrazně aktivnější hostující fotbalisté. Demirbayův lehoučký pas doputoval až k Pavlu Kadeřábkovi, jenž jej ve vápně z první ještě hodlal posunout k Szalaiovi, jeho záměr mu ale překazil Schmelzer.
84'
Šindži Kagawa zabojoval a před postranní lajnou doběhl téměř ztracený balon, načež si všiml na ose hřiště číhajícího Mahmouda Dahouda, který se odhodlal ke střele z voleje, zamířil ale vysoko nad horní tyč.
83'
Zajímavá možnost Hoffenheimu. Kadeřábek nahrál na hranici vápna čekajícímu Kramarićovi, který z první posunul míč Keremu Demirbayovi, technický pokus hostujícího záložníka ale skončil nad brankou Dortmundu.
82'
Adam Szalai zatlačil na Sokratise Papastathopoulose a obral jej o balon. Poté se maďarský útočník vydal do okamžité protiakce, kterou ale zakončil přihrávkou na paty nabíhajícího si Andreje Kramariće.
81'
Raphaël Guerreiro roztáhl hru k Marcelu Schmelzerovi, který měl dostatek času na to, aby vymyslel něco, čím by zaměstnal soupeřovu obranu, zmohl se ale pouze na mimořádně nepřesný centr.
80'
Na druhé straně odvrátil Hübner centrovaný balon od Schmelzera ke střídajícímu Dahoudovi, jenž se do něj z voleje opřel, trefil ale pouze před brankou stojícího Pulisice. Americký záložník se navíc nacházel v ofsajdovém postavení.
79'
Pavel Kadeřábek se mohl stát hrdinou dnešního utkání! Český obránce se po náramné patičce od Szalaie z úhlu přiřítil do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, balon ale usměrnil těsně vedle vzdálenější tyče.
78'
Po nepřesnosti v rozehrávce domácích se balonu ujal Andrej Kramarić. Chorvatský reprezentant si jej nachystal na silnější pravačku, jeho rána ale nedopadla ideálně, Roman Bürki nakonec vůbec nemusel zasahovat.
77'
Trochu to vypadá, že svěřencům Petera Stögera docházejí směrem do útoku nápady. Změnit se to pokoušel Jeremy Toljan, ale jeho nahrávka byla pro obránce Vogta velice snadno čitelná.
76'
Hoffenheim se v posledních minutách věnuje spíše defenzivním činnostem, naopak domácí se snaží neustále útočit, na obranu příliš nemyslí. Teď se do ní vřítil Kramarić, výborným skluzem jej ale zastavil Papastathopoulos.
75'
Do konce utkání zbývá už jen patnáct minut, navíc se určitě dočkáme drobného nastavení. Dokáže se některý z týmů před závěrečným hvizdem prosadit, nebo si oba připíšou po bodu za nerozhodný výsledek?
73'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Mahmoud Dahoud.
72'
Toprak se vydal na ofenzivní výlet, na jehož konci přihrával Christianu Pulisicovi. Ten chtěl celou akci ještě vyšperkovat pasem pro z druhé vlny si sbíhajícího Guerreira, jeho záměr ale nevyšel podle představ.
71'
Po Toljanově autovém vhazování si Jarmolenko zpracoval míč na prsa a poté jej akrobatickým způsobem poslal do pokutového území, kde se k hlavičce dral Aubameyang, Hoffenheim ale zachránil bránící Posch.
70'
Florian Grillitsch zazmatkoval pod náporem napadajícího Kagawy a jeho přihrávka směrem k Baumannovi podle toho také vypadalo. Hostující gólman se ocitl v nezáviděníhodné situaci, s napadajícím Aubameyangem si ale poradil.
69'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Ádám Szalai.
68'
Hosté měli k dispozici další kop od rohového praporku. Roman Bürki s Toprakem si neporozuměli a nechali míč doputovat až ke Kramarićovi, tomu ale před poloprázdnou svatyní soupeře scházel ještě jeden krok navíc.
67'
Exekuce rohového kopu se ujal Kerem Demirbay, na jehož nabídku k přední tyči si sbíhali Hübner s Poschem, u balonu se ale jako první zjevil Ömer Toprak, který jej rezolutně odkopl do zámezí.
66'
Na druhé straně se Pavel Kadeřábek rozhodl přenést hru na střídajícího Kramariće, který se okolo Toljana prodral až do pokutového území, jeho centr ale Papastathopoulos tečoval na roh.
65'
Vyrovnávací trefa Borussii pochopitelně nakopla. Zuber nechal balon za sebou, čehož hodlal využít Raphaël Guerreiro, na jehož načechraný pas si nabíhal Pierre-Emerick Aubameyang, míč k němu ale zásluhou Vogta nedoputoval.
63'
V Signal Iduna Parku je srovnáno! Domácí měli k dispozici pokutový kop, ke kterému se podle očekávání postavil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Gabonský útočník poslal brankáře Baumanna k opačnému kraji branky a přízemní střelou vrátil domácí tým zpět do zápasu.
63'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Andrej Kramarić.
62'
Po několikaminutové odmlce se u balonu na obranné polovině Hoffenheimu zase ocitl Andrij Jarmolenko. Ten si narazil s Aubameyangem a poté nahrával Kagawovi, který byl faulován, a Borussia tak bude kopat penaltu!
61'
Raphaël Guerreiro zachoval chladnou hlavu a i pod tlakem napadajícího Vogta roztáhl hru na Toljana. Ten se rychle zorientoval a přízemní nabídkou hledal Kagawu, japonský záložník ale nedokázal zakončit.
60'
Ömer Toprak teď zaváhal při odklízení balonu do bezpečné vzdáleností od vlastní branky, když ukázkově namazal Amirimu. Ten s celou situací ale nenaložil ideálně, jeho rána pravačkou totiž skončila vysoko nad brankou domácích.
59'
Na domácích fotbalistech je vidět velká snaha, ovšem i tak je patrné, že Borussia se, zkrátka a dobře, v posledních zápasech nenachází v ideální herní pohodě. Aubameyang nyní měl střílet, místo toho ale nepřesně nahrával pro Pulisice.
58'
S touto možností šlo určitě naložit lépe. Steven Zuber vyslal dlouhý balon pro Gnabryho, který ale nezvládl zpracování, což ho v konečném součtu mohlo hodně mrzet, vracející se Toprak totiž očividně nestíhal.
57'
Pierre-Emerick Aubameyang si seběhl na přihrávku od Kagawy, poté se s ním dokázal obtočit kolem Grillitsche a vyslal zajímavý pas pro Pulisice, tomu ale zakončení nepovolil včas vybíhající Oliver Baumann.
56'
Na druhé straně se zkoušel prosadit Pulisic, který pro své kolegy vybojoval rohový kop. Andrij Jarmolenko svůj centr poslal na hranici malého vápna, tam si ale nejlépe ze všech počínal vybíhající brankář Baumann.
55'
Pro Borussii bylo málem ještě hůře. Na Demirbayovu kolmici si totiž za obranu soupeře naběhl Serge Gnabry, doslova za pět minut dvanáct mu ale balon od kopaček stačil odkopnout ve skluzu hrající Sokratis Papastathopoulos.
54'
Dortmundští se opět daleko častěji drží u balonu, směrem do útoku je to z jejich strany ale velmi krkolomné, chybí tomu nějaký nápad či kreativní myšlenka, názorným příkladem budiž počínání Ukrajince Jarmolenka.
53'
Po dalším nedovoleném zákroku v podání Demirbaye zahrávali domácí standardní situaci, nic zajímavého z ní ale nevytěžili. Kupředu se naopak mohl vydat Gnabry, v souboji s Toprakem si ale balon až příliš předkopl.
52'
Kerem Demirbay si v souboji s Guerreirem počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí, poté navíc odmítal svému soupeři odevzdat míč k rozehrávce přímého kopu. Žlutou kartu ale neinkasoval, sudí celou situaci vyřešil domluvou.
51'
Na druhé straně se až do pozice pro centr dostal Andrij Jarmolenko, jeho nabídka ale byla až příliš vysoká a dlouhá, do vápna si sbíhající Pierre-Emerick Aubameyang na míč neměl sebemenší šanci dosáhnout.
50'
Málem už to bylo o dvě branky! Obrana Dortmundu doslova zaspala a nechala až příliš volného prostoru Demirbayovi, na jehož přetažený centr si seběhl Nadiem Amiri, jeho střelu z první ale Roman Bürki stačil zastavit.
49'
Sám na sebe to nyní vzal Jeremy Toljan. Bývalý obránce Hoffenheimu si posunul míč do běhu, nachystal si jej na pravačku a vypálil z uctivé vzdálenosti, jeho pokus ale neměl šanci na úspěch.
48'
Hosté se na pár okamžiků usadili na obranné polovině svého soupeře, jejich snaha vyústila v zajímavý centr Pavla Kadeřábka, na který si ve vápně sbíhal Mark Uth, byl ale zpacifikován pozorně bránícím Toprakem.
47'
Do druhého poločasu nastoupili žlutočerní opravdu zostra. Rychlonohý Pulisic se propracoval až na hranici pokutového území, odkud nahrával pod sebe pro Aubameyanga, tomu ale v jasné tutovce přistál balon pouze na patách.
46'
Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny ve svých sestavách, právě odstartoval, rozehrávky se ujali domácí fotbalisté. Ti se v úvodní pětačtyřicetiminutovce neprezentovali vůbec špatným výkonem, zatím jsou ale za Hoffenheimem o gól pozadu. Povede se jim srovnat?
46'
První půle je za námi, spokojenější zatím mohou býti hostující fotbalisté, kteří vedou 1:0. Sledujeme velmi zajímavé a atraktivní utkání, územní převahu mají fotbalisté Borussie, konečná fáze jejich útočných akcí ale pokulhává. Poté, co Dortmund nevyužil několik příležitostí, se o zatím jedinou přesnou trefu postarali fotbalisté Hoffenheimu, v jednadvacáté minutě se po Kadeřábkově přihrávce prosadil Mark Uth. Dokáží se svěřenci trenéra Stögera ve druhém poločase vzchopit?
45+2'
45+1'
Domácí hráči i fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu. Po rozehrávce rohového kopu se totiž k hlavičce dostal Papastathopoulos, jehož pokus rukou zablokoval Hübner, měl ji ale u těla, a vše tak proběhlo v souladu s pravidly.
45'
S touto možností šlo naložit daleko lépe. Stögerovi svěřenci se řítili do zajímavého přečíslení, Pulisic posunul míč k Jarmolenkovi, jenž ale ideální moment pro střelu doslova prospal, načež se ve vápně zamotal ve vlastních kličkách.
44'
Sérií parádních kliček se nyní prezentoval Raphaël Guerreiro, jenž si z ochozů stadionu vysloužil hlasité ovace. Poté ale byl portugalský mladík obklíčen dvěma protivníky a proti této přesile toho už tolik vymyslet nedokázal.
43'
Mark Uth se po krátkém ošetření vrátil zpět na travnatou plochu a rovnou se připojil k bránění rohového kopu Dortmundu. Moc se ale obrana Hoffenheimu nezapotila, Ömer Toprak si totiž v souboji s Poschem počínal nedovoleně.
42'
Ou, tohle bylo nepříjemné. Mark Uth se po souboji s Weiglem poroučel k zemi, na cestě na trávník si ale zkroutil pravou ruku, vypadá to na problém s ramenem. Jediný přesný střelec tohoto utkání bude muset podstoupit ošetření za postranní lajnou.
41'
O chvíli později se domácí kapitán ocitl v podobné situaci, tentokráte odcentroval daleko lépe. Na jeho nabídku k přední tyči si sbíhal Pierre-Emerick Aubameyang, u balonu ale jako první byl vybíhající Baumann.
40'
Pokus o centr v podání Schmelzera dokázal Pavel Kadeřábek zablokovat špičkou své kopačky, na to konto se kupředu mohl vydat Amiri, u postranní lajny byl ale zdvojen, míč mu nakonec odebral Sokratis Papastathopoulos.
38'
Hra se musí na pár okamžiků přerušit. Kousek vedle šestnáctky se v hlavičkovém souboji hlavami nepříjemně střetli Jeremy Toljan a Steven Zuber. Zásah zdravotníků nakonec nebyl nutný, oba hráči jsou ale lehce otřesení.
37'
Na hráčích Hoffenheimu je vidět, že drobný náskok je pro ně důvodem ke spokojenosti. Svěřenci mladého trenéra Nagelsmanna se začínají věnovat spíše defenzivě, jejich hlavním cílem pro první poločas je udržet si jednobrankové vedení.
36'
Raphaël Guerreiro si narazil s Weiglem, poté vymyslel zajímavou nahrávku pro Pierra-Emericka Aubameyanga, který ale v šestnáctce ideální moment pro střelu prováhal. Vadit to ale nemuselo, celé situaci totiž předcházel ofsajd gabonského kanonýra.
35'
V posledních minutách Borussia znovu přebírá zápasovou aktivitu a určuje tempo. Zatím poněkud neviditelný Pulisic nahrál Aubameyangovi, jenž si nachystal míč na pravačku a vypálil, jeho rána ale mezi třemi tyčemi neskončila.
34'
Nakonec z toho byla poměrně zajímavá možnost Borussie. Na načechraný centr z kopačky japonského šikuly si naskočil Sokratis Papastathopoulos, jehož hlavička skončila těsně vedle bližší tyče Baumannovy svatyně.
33'
Marcel Schmelzer nahrál na ose hřiště se uvolňujícího Kagawu, jenž byl ve snaze se obtočit okolo Grillitsche jasně faulován. Domácí tak budou mít k dispozici standardní situaci.
32'
Snad poprvé v tomto utkání sledujeme poměrně klidnou pasáž hry. Kadeřábek poslal zpětnou nahrávku na Olivera Baumanna, jenž se rozehrávkou váhal možná až příliš dlouho, před dotírajícím Aubameyangem ale nakonec stačil balon odkopnout.
31'
Do konce prvního poločasu nám zbývá necelý čtvrthodinka. Zatím sledujeme velice atraktivní utkání, o gólové příležitostí není nouze. Udrží Hoffenheim těsné vedení, nebo se Borussia dokáže propracovat k vyrovnání?
30'
Domácí hráči i fanoušci jsou nespokojeni s výrokem hlavního sudího. Po přihrávce od Weigla se kupředu hodlal vydat Aubameyang, balon si ale příliš předkopl a ve snaze získat jej zezadu stáhl k zemi Kevina Vogta. Jasný faul.
29'
Amiri i pod tlakem napadajícího Jarmolenka dokázal balon sklepnout pro lépe postaveného Stevena Zubera. Ten se nijak nerozpakoval a natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, zamířil ale přesně do míst, kde číhal připravený Bürki.
28'
Podobná situace byla k vidění i na druhé straně hřiště. Tentokráte byl z ofsajdového postavení usvědčen Serge Gnabry, opakovaný záběr ale ukázal, že pomezní sudí tentokráte pochybil, a hosté tak byli připraveni o gólovou příležitost.
27'
Od řeckého zadáka se kulatý nesmysl odrazil příhodně pro Šindžiho Kagawu, na jehož dlouhou přihrávku si nabíhal rychlonohý Pierre-Emerick Aubameyang. Samostatný únik domácího útočníka ale zastavil zdvihnutý praporek pomezního sudího, jasný ofsajd.
26'
Na další povedenou přihrávku z kopačky Pavla Kadeřábka si seběhl Gnabry, byl ale vytlačen z ideální střelecké pozice a o chvíli později pálil jen do před sebou číhajícího Sokratise Papastathopoulose.
25'
Kevin Vogt se z hloubi vlastní poloviny vydal na ofenzivní výlet, který zakončil dlouhým balonem na vlevo se pohybujícího Zubera, jeho přihrávka se ale ukázala býti až příliš razantní, míč skončil za postranní lajnou.
24'
Kerem Demirbay milimetrově přesným pasem přenesl hru doleva na úplně zapomenutého Stevena Zubera. Ten se rozhodl pro centr na do šestnáctky si sbíhajícího Gnabryho, těsně před ním ale balon do bezpečí odklidil Toprak.
23'
Jeremy Toljan si narazil s Weiglem, poté si balon pustil do běhu a vymyslel zajímavou kolmici pro za obranu soupeře si sbíhajícího Andrije Jarmolenka. Ukrajinský fotbalista ale svůj náběh nenačasoval ideálně a byl přichycen v ofsajdu.
21'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
V dosavadním průběhu tohoto mače byli horším týmem, nyní se ale fotbalisté Hoffenheimu zničehonic ujímají vedení! Na Amiriho nahrávku mezi dvěma obránci soupeře si seběhl Pavel Kadeřábek, který zvedl hlavu a jako na zlatém podnose připravil vedoucí gól pro MARKA UTHA, s jehož zakončením z bezprostřední blízkosti už Roman Bürki nemohl nic dělat.
21'
Z následného protiútoku vybojovali domácí rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Raphaël Guerreiro, na jehož nabídku si seběhl Aubameyang, k zakončení se ale díky dobré práci obránce Vogta nedostal.
20'
Po nepřesnosti v podání Topraka se Hoffenheimští vydali do rychlého brejku. Sám na sebe to vzal Serge Gnabry, jenž si balon přehodil na svou silnější levačku a vypálil k bližší tyči, tam ale číhal připravený brankář Bürki.
19'
O pár okamžiků později si Florian Grillitsch vedl o poznání lépe, když se díky rychlému manévru zbavil napadajícího Weigla. Poté hodlal hru zrychlit přenesením hry ke Kadeřábkovi, tomu ale první kontakt s míčem vůbec nevyšel.
18'
Grillitsch si díky zákroku na hranici pravidel poradil s Kagawou, poté ale nepřesně přihrál, a domácí se tak znovu vrhli kupředu. Jejich akci tentokráte zakončoval Aubameyang, střela šajtlí v podání gabonského snajpra ale úspěch neslavila.
17'
Die Schwarzgelben přispěchali s další zajímavou možností. Znovu u toho byl aktivní Andrij Jarmolenko, jenž se po přechodu do vápna zbavil jednoho z protivníků. do jeho rány ale na poslední chvíli stačil vložit nohu vracející se Posch.
16'
Na druhé straně se Kadeřábek šikovně zbavil napadajícího Schmelzera, načež vymyslel přesnou nahrávku pro volného Grillitsche. Ten se odhodlal k zakončení z uctivé vzdálenosti, branku Romana Bürkiho ale o pořádný kus přestřelil.
15'
Borussia i nadále diktuje tempo zápasu. Andrij Jarmolenko rozkmital rychlé nohy a doputoval až na kraj pokutového území, odkud nalezl z druhé vlny si sbíhajícího Aubameyanga, s jehož zakončením si ale Oliver Baumann poradil.
14'
Kagawa vystihl soupeřovu rozehrávku, poté si ale v kombinaci neporozuměl s Aubameyangem, akce Dortmundu se tak zpomalila. Nakonec z toho bude přímý kop, Amiri totiž velice tvrdým způsobem fauloval Weigla, sudí celou situaci vyřešil pouze domluvou.
13'
Dortmundští se usadili na obranné polovině svého soupeře a zahrozili z pravého křídla. Jeremy Toljan, mimochodem bývalý obránce Hoffenheimu, posunul míč k Jarmolenkovi, ale jeho pokus o centr zablokoval ideálně postavený Zuber.
12'
Jeremy Toljan to udělal parádně, když ideálně načasovaným skluzem zastavil rodící se protiakci Hoffenheimu. Kupředu se na to konto hodlal vydat Jarmolenko, byl ale tvrdě zastaven Gnabrym, který nepochopitelně vyvázl bez žluté karty.
11'
Zajímavá příležitost byla k vidění i na druhé straně. Pěknou kombinaci Die Borussen zakončil Kagawa přesnou nahrávkou pro Christiana Pulisice, s jehož přízemní ranou do protipohybu si ale Baumann s přehledem poradil.
10'
Právě Nadiem Amiri nyní zvedl hlavu a přesným pasem přenesl hru na druhý kraj pokutového území, kde se balonu ujal Mark Uth. Na jeho zajímavou nabídku si nabíhal Gnabry, v souboji s Papastathopoulosem ale příliš šancí nedostal.
9'
Po narážečce s Guerreirem se až kousek před šestnáctku propracoval Šindži Kagawa, který ale v ten klíčový moment udělal ještě jednu kličku navíc, což se mu v konečném součtu ukázalo býti osudným, balon mu totiž odebral Amiri.
8'
K balonu se po několikaminutové odmlce dostali i hosté, jejichž akci tentokráte táhl Hübner. Obránce Hoffenheimu se vydal na ofenzivní výlet jeho následný nákop ale nebyl přesný a nenašel žádného ze spoluhráčů.
7'
Borussia si v úvodu utkání počíná o poznání aktivněji než její soupeř, Pulisic nyní pro své kolegy vybojoval rohový kop. Jeho exekuce se ujal Japonec Kagawa, centrovaný balon ale doputoval pouze do náruče připraveného Baumanna.
6'
Tady mnoho nescházelo, Borussia se zničehonic málem ujala vedení! Velmi špatnou zpětnou nahrávku od jednoho z hostujících zadáků vystihl Andrij Jarmolenko, jenž se z úhlu sám řítil na Baumanna, jeho přízemní pokus ale skončil těsně mimo.
5'
Pomalou kombinaci BVB na obranné polovině přerušil až Sokratis Papastathopoulos, který vyslal dlouhý pas na za defenzivu soupeře si sbíhajícího Aubameyanga, tomu ale v souboji s hostujícím kapitánem Vogtem nevyšlo zpracování.
4'
Christian Pulisic vystihl přihrávku z kopačky Demirbaye, načež se sám vydal do okamžité protiakce. Daleko ale americký mladík nedoputoval, těsně po přechodu na útočnou polovinu jej totiž díky nedovolenému zákroku zastavil Grillitsch.
3'
Sám proti dvěma protivníkům se na pravém křídle ocitl Pavel Kadeřábek, mezi Schmelzerem a Kagawou ale dokázal míč posunout do běhu pro Amiriho, tomu ale další pokračování akce nepovolil včas vybíhající Bürki.
2'
První útočnou akci utkání táhl hostující Steven Zuber, který si na útočné polovině hodlal narazit s Grillitschem, jeho záměr ale výborně vystihl Julian Weigl. Kupředu se tak může vydat Borussia Dortmund.
1'
Hlavní arbitr Osmers právě foukl do píšťalky, dnešní souboj dvou předních celků Bundesligy mezi Dortmundem a Hoffenheimem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v modrém, naopak Borussia bude hrát ve žlutočerném.
1'
Harm Osmers, který bude mít dnešní atraktivní utkání mezi Dortmundem a Hoffenheimem na starost, jeho aktéry právě přivádí na travnatou plochu před zaplněné tribuny Signal Iduna Parku, za pár okamžiků začínáme.

Borussia Dortmund: Bürki – Toljan, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Weigl – Jarmolenko, Kagawa, Guerreiro, Pulisic – Aubameyang.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Bartra, Şahin, Isak, Dahoud.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Hübner, Vogt (C), S. Posch – Kadeřábek, Grillitsch, Demirbay, Amiri, Zuber – Gnabry, Uth.
Náhradníci: Kobel – Rupp, Polanski, Akpoguma, Kramarić, Szalai, Passlack.

Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak.
Poslední vzájemné utkání

6.5.2017 – Borussia Dortmund – TSG 1899 Hoffenheim 2:1

Branky: 4. Reus (G. Castro), 82. Aubameyang – 86. Kramarić (pen.)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Ginter – Castro, Weigl, Guerreiro (90+1. S. Bender), Schmelzer (C) – Dembèlé (80. Kagawa), Aubameyang, Reus (80. Rode)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner (70. Szalai) – Kadeřábek (58. Toljan), Rudy (C), Demirbay, Zuber – Uth (65. Amiri), Wagner, Kramarić
TSG 1899 Hoffenheim

V loňské sezoně sice prohráli pouze čtyřikrát, kvůli čtrnácti nerozhodným výsledkům ale fotbalisté Hoffenheimu nakonec obsadili čtvrté místo. Tento i tak solidní počin jim zajistil účast ve čtvrtém předkole Ligy mistrů, po dvou prohrách s Liverpoolem ale Die Kraichgauer zamířili do Evropské ligy, kde překvapivě nedokázali postoupit ze skupiny. Na domácí scéně se svěřencům progresivního trenéra Nagelsmanna daří o poznání lépe, po šestnácti odehraných kolech je nalezneme na pátém místě. Ztráta na vedoucí Bayern už čítá propastných dvanáct bodů, kupříkladu druhé Schalke je ale partě okolo kapitána Polanského vzdáleno jen na čtyři body.

Z posledních čtyř utkání vydolovali fotbalisté Hoffenheimu šest bodů. Nejprve nečekaně vysoko, konkrétně 0:3, prohráli na půdě ve spodku tabulky se pohybujícího Hamburku, o týden později si ale spravili chuť, když před vlastními fanoušky rozdrtili ambiciózní Lipsko. Na tento úspěch ale Nagelsmannova družina nedokázala navázat, když nestačila na Hannover, proti kterému se navíc opět ani jednou neprosadila. Ve středu svedli modrobílí urputnou bitvu s dalším z nováčků, tři body proti Stuttgartu jim v jednaosmdesáté minutě přisoudil Mark Uth, asistenci si připsal český obránce Pavel Kadeřábek.
Borussia Dortmund

V minulém ročníku německé nejvyšší fotbalové soutěže skončili Dortmundští třetí, kromě tradičně dominujícího Bayernu Mnichov je v tabulce předčil ještě ambiciózní nováček z Lipska. Do této sezony vstoupila Borussia fantasticky, když z prvních sedmi kol posbírala parádních devatenáct bodů, a její fanoušci tak oprávněně začali pomýšlet na zisk ligového titulu, na který žlutočerní čekají už od roku 2012. V nadcházejících měsících ale přišel neuvěřitelný kolaps, když BVB mezi osmým a patnáctým kolem ani jednou nezvítězilo a získalo pouhopouhé tři body.

Vrchol zmaru přišel v derby proti Schalke, parta okolo kapitána Schmelzera vedla po pětadvaceti minutách 4:0, bojující celek z Gelsenkirchenu ale nakonec vydoloval bod za remízu 4:4. Minulý víkend Dortmund před vlastními fanoušky prohrál s předposledními Brémami, načež vedení klubu odvolalo trenéra Petera Bosze a jako náhradu si vyhlédlo Petera Stögera, jenž do začátku prosince vedl Kolín. První utkání pod novým koučem Die Borussen zvládli, když po trefách Papastathopoulose a Kagawy zvítězili v Mohuči 2:0. I tak se žlutočerní drží až na šesté pozice, o promarněné sezoně se ale zatím hovořit nedá, druhé Schalke má jen o čtyři body více.
Příjemný sobotní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Zimní přestávka už pomalu klepe na dveře, v rámci Bundesligy zbývá odehrát pouze jedno kolo. Dnes je na programu šest utkání, my se v tomto online přenosu zaměříme na atraktivní souboj dvou celků z elitní šestky tabulky, v němž Borussia Dortmund přivítá TSG 1899 Hoffenheim. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.