Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Schalke - 16. prosince 2017   15:30

Frankfurt
2' Jović (Gaćinović) • 65' Haller (Gaćinović)
2:2
(1:0)
Schalke
82' Embolo  (Burgstaller) • 90+5' Naldo
Frankfurt
Hradecky – Salcedo, Russ, Falette – M. Wolf, K-P. Boateng (C), G. Fernandes, Gaćinović, Willems (42. Chandler) – Jović (83. Barkok), Rebić (50. Haller).
Zimmermann – Haller, Stendera, Chandler, D. da Costa, Barkok, Hrgota.
Kampka – Kempter, Kempkes
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Schalke
Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Harit (56. Di Santo), Meyer, Oczipka – Schöpf (81. McKennie), Burgstaller, Konopljanka (68. Embolo).
Nübel – Embolo, Riether, Kehrer, McKennie, Di Santo, Reese.

SESTŘIH: Frankfurt - Schalke 2:2. Hosté zachránili bod v páté minutě nastavení

Eintracht tak pohrdl možným posunem na čtvrté místo v tabulce a je momentálně sedmý, zatímco Schalke zůstává druhé. To je z mé strany vše, příště na počtenou!
To byl pane zápas. Ve zprvu nudném druhém poločasu se fotbalisté Eintrachtu dostali díky trefě střídajícího Hallera do trháku 2:0 a užuž se zdálo, že Schalke poprvé po deseti zápasech v lize prohraje. Svěřenci Domenica Tedesca ale deset minut před koncem snížili zásluhou Embola a pár sekund po vypršení nastavených čtyř minut rozjásal kotel hostujících příznivců hrdina Naldo!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 21:20.
90+5'
90+5'
Schalke právě vstřelilo branku!
Tak to je neuvěřitelné. Schalke v páté minutě nastavení vyrovnává, podobně jako v derby proti Dortmundu se o vyrovnání "last-minute" postaral střelou zpoza hranice pokutového území stoper NALDO!
90+4'
Naldo hloupě fauloval Carlose Salceda, v poslední minutě nastavení tak bude mít Lukas Hradecky spoustu času na rozehrávku.
90+3'
Oczipkův centr z levé strany zblokoval Marius Wolf do autu, to už se nastavení přehouplo do své druhé poloviny.
90+2'
Z toho ale žádné nebezpečí pro Hradeckyho a spol. nepramenilo a na opačnou stranu se okamžitě poté vydali Mijat Gaćinović a Sébastien Haller, přičemž první jmenovaný si došel pro faul McKennieho.
90+2'
Carlos Salcedo si pohlídal průnik Burgstallera a jeho střelu z ostrého úhlu zblokoval, Schalke tak bude zahrávat rohový kop.
90+1'
Druhý poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší!
90'
Domácí fanoušci si teď hlasitě oddechli. Weston McKennie v pokutovém území Eintrachtu postrčil Salceda, a hostům tak byl odpískán útočný faul.
89'
Právě Falette teď obětavě padl do rány aktivnímu Embolovi, hosté budou ještě pokračovat v akci formou autového vhazování.
88'
Simon Falette za svůj faul na Embola dostal žlutou kartu.
88'
Wolfova kolmice na Timothyho Chandlera byla příliš prudká a vyběhnuvší Ralf Fährmann ve skluzu dopravil míč do bezpečí.
87'
Franco Di Santo si po ztrátě míče pomohl útočným faulem na Gélsona Fernandese, domácí fotbalisté s rozehrávkou ve středu hřiště pochopitelně vůbec spěchat nebudou.
86'
Oczipkův centr z levé strany zblokoval Marco Russ a na opačnou stranu se poté vydal Aymen Barkok, který se ovšem bez podpory spoluhráčů daleko nedostal.
85'
Po vstřelení kontaktního gólu svěřenci Domenica Tedesca neskutečně ožili a hráče Eintrachtu teď mačkají jako pořádně šťavnatý pomeranč.
84'
Marco Russ pod tlakem odkopl míč pouze ke Caligiurimu, jeho následná rána ale mířila jen do míst, kde stál připravený Lukas Hradecky.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Aymen Barkok.
82'
Tak jsem to asi zakřikl, hosté jsou zpět ve hře! Postaral se o to svým prvním bundesligovým gólem po návratu z vážného zranění BREEL EMBOLO, jenž na zadní tyči doklepl Burgstallerův přízemní centr do sítě!
81'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Weston McKennie.
79'
Nyní už o vítězství Eintrachtu nepochybuje asi vůbec nikdo. Domácí nepřestávají útočit a fotbalisté Schalke se ne a ne dostat do hry.
78'
Marius Wolf se prokousal až do pokutového území a poté přenechal míč úplně volnému Chandlerovi, jehož rána ale rozvlnila jen boční síť!
76'
Jeho exekuce se nakonec ujal obránce Matija Nastasić, jehož střela proletěla jen o pár centimetrů vedle levé tyče!
75'
Simon Falette nedaleko hranice vlastního pokutového území srovnal se zemí Embola, hráči v modrých dresech tak budou mít k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice.
74'
Střídající Franco Di Santo za zbytečné protesty vyfasoval žlutou kartu.
73'
Fotbalisté Schalke se ale ne a ne dostat do rytmu, domácí se brání velmi pečlivě a svého soupeře k ničemu nepouštějí. Nutno dodat, že Eintracht je pro Schalke krajně neoblíbeným soupeřem, proti frankfurtskému celku hosté vstřelili gól naposledy před více než dvěma lety.
71'
Milimetrový ofsajd a v něm Sébastien Haller, hosté okamžitě poté rozehráli a kupředu už míří střídající Breel Embolo.
70'
Gelsenkirchenští se ale ani tentokrát daleko nedostali. Do konce zápasu zbývá jen něco málo přes dvacet minut a je dost pravděpodobné, že Schalke utrpí první ligovou porážku po deseti zápasech!
69'
Salcedův nákop na útočnou polovinu se stal snadnou kořistí Benjamina Stambouliho, který teď spolu se Schöpfem zakládá protiakci Schalke.
68'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Breel Embolo.
66'
Do další šance se hnal střídající Sébastien Haller, Ralf Fährmann ale včas vyběhl a těsně před ním zakopl balon do bezpečí.
65'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Komplikace pro Schalke, Eintracht se pětadvacet minut před koncem dostává do trháku! Mijat Gaćinović se po levém křídle prosmýkl až do pokutového území a jeho následný centr do předbrankového prostoru SÉBASTIEN HALLER efektní patičkou usměrnil do sítě!
63'
Svěřenci Nika Kovače kombinují ve středu hřiště a svého soupeře prakticky nepouštějí k míči.
62'
Alessandro Schöpf ve středu hřiště svalil k zemi Mijata Gaćinoviće, za což si vykoledoval žlutou kartu.
61'
Hodina hry je za námi a dění na trávníku ve druhé půli zatím nasvědčuje spíše domácím, vše podstatné se odehrává ve středu hřiště a oba brankáři jsou bez práce.
59'
Nyní už sice Guido Burgstaller na ofsajdovou past vyzrál, nicméně Lukas Hradecky včas vyběhl a odkopl balon do bezpečí.
58'
Obranná trojice Eintrachtu působí velmi sehraným dojmem, domácí zadáci tentokrát vystavili do ofsajdu střídajícího Di Santa.
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Franco Di Santo.
55'
Falette nic nevymýšlel a pod tlakem vrátil míč Hradeckymu, po jehož následné rozehrávce si Kevin-Prince Boateng došel pro faul Nastasiće.
54'
Stambouli zrychlil hru kolmicí na Burgstallera, ten ale opět uvízl v ofsajdu. Útočník Schalke se zatím prakticky nedostal do hry...
52'
Ve druhém poločase se hra do tempa dostává jen velmi pozvolna, fotbalisté Eintrachtu teď kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
51'
Trenér Schalke Domenico Tedesco opakovaně vystoupil ze svého vymezeného prostoru, sudí Robert Kampka, původním povoláním mimochodem vojenský lékař, tak musel přerušit hru a hostujícího lodivoda usměrnit.
50'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Sébastien Haller.
48'
Po změně stran je hra hodně rozkouskovaná, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
47'
Daniel Caligiuri fauloval ve středu hřiště, svěřenci Nika Kovače tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
První půle je za námi a ačkoliv v ní byli mírně aktivnější fotbalisté Schalke, do kabin se jde za stavu 1:0 pro domácí Eintracht, který se zásluhou Joviće dostal do vedení už po 93 sekundách hry. Hosté si v průběhu první půle vypracovali dvě velké příležitosti, Harita i Schöpfa ale vychytal skvělý Lukas Hradecky.
45+2'
45+2'
Alessandro Schöpf měl na kopačce vyrovnání, Lukas Hradecky ale jeho střelu zpoza hranice malého vápna výtečně vyrazil!
45+1'
Na začátku dvouminutového nastavení se Jevhen Konopljanka povedenou kličkou zbavil Salceda, jeho následný centr ale nikoho v modrém dresu nenašel.
45'
Napadající Ante Rebić dostal pod tlak napadajícího Benjamina Stambouliho, nakonec to ale s agresivitou při napadání přehnal a byl mu odpískán útočný faul.
44'
Svěřenci Nika Kovače založili bleskový protiútok a Luka Jović se málem dostal do samostatného úniku, kolmice od Chandlera ale přišla až v momentě, kdy stál Srb v ofsajdu.
43'
Amine Harit se skácel k zemi po souboji s Gélsonem Fernandesem, hra je přerušena a hosté budou zahrávat další přímý kop.
42'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Timothy Chandler.
41'
V závěru prvního poločasu svěřenci kouče Tedesca domácí skvadru jasně přehrávají, kromě jedné šance Harita se jim ale nedaří dostávat se do střeleckých příležitostí.
39'
Oczipkův přízemní centr do šestnáctky skončil jen u Wolfa, po jehož nepovedeném odkopu ale Gelsenkirchenští stále pokračují v kombinaci.
38'
Simon Falette se sice hodně zlobí, rozhodnutí sudího už ale zvrátí těžko. Po jeho hraničním zákroku bude Schalke zahrávat přímý kop z pravé strany.
37'
Guido Burgstaller uvízl v dalším postavení mimo hru, domácí brankář Lukas Hradecky s rozehrávkou nedaleko vlastní šestnáctky vůbec nespěchá.
36'
Jevhen Konopljanka našel centrem z pravé strany v pokutovém území Amineho Harita, který ale ze skvělé pozice netrefil míč podle svých představ a Hradecky jeho střelu polapil!
35'
Tuto protiakci hned v samém zárodku – byť za cenu faulu – zastavil Matija Nastasić, hráči Eintrachtu si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
34'
Burgstaller si řekl o zpětnou přihrávku od Schöpfa, míč se k němu už ale nevrátil a fotbalisté Eintrachtu zakládají další protiútok.
32'
Alessandro Schöpf se postupně zbavil Willemse i Boatenga, jeho následný centr do pokutového území ale skončil přímo u Marca Russe.
31'
Se žlutými kartami se roztrhl pytel. Ante Rebić teď naprosto zbytečně podrazil Stambouliho a arbitr Kampka byl nemilosrdný.
30'
Jetro Willems za nasimulovaný pád vyfasoval od sudího Kampky žlutou kartu.
30'
Marius Wolf se neohroženě pustil mezi dva bránící hráče v modrém dresu, nakonec ale o míč přišel.
29'
Jevhen Konopljanka teď předvedl svou typickou akci po levém křídle, kterou zakončil střelou z nějakých pětadvaceti metrů, Ukrajincova rána ale byla značně nepřesná.
28'
Rohový kop teď měli k dispozici pro změnu hosté, kteří však ani ze svého třetího rohového kopu v zápase nic nevytěžili, poněvadž Naldo se provinil útočným faulem.
26'
Adresátem Willemsova centru byl tentokrát Kevin-Prince Boateng, ghanský reprezentant ale svou hlavičku nasměroval nad břevno Fährmannovy svatyně.
25'
Právě Mijat Gaćinović nyní pořádně zamotal hlavu zkušenému Naldovi a prakticky z ničeho vytěžil rohový kop pro Frankfurt.
24'
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt).
23'
Obrana Eintrachtu teď na chvilku zaspala a do zakončení se poté málem dostal Guido Burgstaller, který ale balon vůbec netrefil.
22'
Exfrankurtský Bastian Oczipka přenechal na levé straně míč lépe postavenému Konopljankovi, ukrajinský reprezentant ale poté nacentroval míč přímo do náruče domácího brankáře.
20'
Hráči hornického celku ale z této standardky nic kloudného nevymysleli a následovat bude jen odkop od branky Lukase Hradeckyho.
19'
Jevhen Konopljanka, kolem nějž v létě kroužila pražská Slavia, teď vybojoval další rohový kop pro Schalke.
18'
Schalke tak brzy neinkasovalo v posledních dvanácti letech, nechme se překvapit, jak se družina Domenica Tedesca s nepříznivým stavem ve zbytku utkání popasuje.
17'
Willemsův centr od rohového praporku po zaváhání Burgstallera propadl až k Antemu Rebićovi, po jehož nepovedeném pokusu se k dorážce dostal Mijat Gaćinović, ten ale z krkolomné pozice výrazně přestřelil.
16'
Právě Wolf se nakonec dostal k centru z pravé strany, který obrana Schalke zblokovala do zámezí, a Eintracht tak bude zahrávat roh.
14'
Max Meyer zakopl míč unikajícímu Fernandesovi do autu, nařízeného vhazování se ujme Marius Wolf.
13'
Z této standardky ale Gelsenkirchenští vůbec neohrozili a hráči v bílých dresech bez problémů odkopli balon do bezpečí.
12'
Po útočném faulu Kevina-Prince Boatenga na polovině hřiště byla hra přerušena, z následné protiakce Schalke vybojoval Jevhen Konopljanka rohový kop pro hostující celek.
11'
Ofsajd a v něm Guido Burgstaller. Domácí obránci Russ, Falette a Salcedo vyběhli kupředu včas, a útočník Schalke tak uvízl v ofsajdové pasti.
10'
Stále teprve dvacetiletý Amine Harit našel parádní kolmicí rozběhnutého Schöpfa, rakouský legionář ale poté skvělou práci svého spoluhráče nepovedeným centrem znehodnotil.
8'
Willems na levé straně hřiště čistě obral o míč Meyera, fotbalisté Eintrachtu ale vzápětí sami o balon přišli.
7'
Svěřenci Domenica Tedesca po inkasovaném gólu zařadili vyšší rychlostní stupeň a pokračují v kombinaci na útočné polovině, Alessandro Schöpf teď vybojoval vhazování nedaleko rohového praporku.
6'
Exekuce této standardky se ujal stoper Naldo, jehož dělovka ale byla zblokována a jeden z domácích hráčů poté odkopl míč až k půlící čáře.
5'
Zkušený stoper Marco Russ nedaleko hranice vlastní šestnáctky svalil k zemi unikajícího Harita, Schalke tak bude zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice.
3'
Gelsenkirchenští fotbalisté měli k dispozici přímý kop, ze kterého ale žádné nebezpečí pro Hradeckyho nepramenilo a Eintracht už zakládá další protiútok.
2'
Tak to bylo rychlé, Eintracht se ani ne po dvou minutách zápasu ujímá vedení! Mijat Gaćinović našel v pokutovém území svého srbského krajana LUKU JOVIĆE, který se tváří v tvář Fährmannovi nemýlil!
1'

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Salcedo, Russ, Falette – M. Wolf, K-P. Boateng, G. Fernandes, Gaćinović, Willems – Jović, Rebić.
Náhradníci: Zimmermann – Haller, Stendera, Chandler, D. da Costa, Barkok, Hrgota.

FC Schalke 04: Fährmann – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Harit, Meyer, Oczipka – Schöpf, Burgstaller, Konopljanka.
Náhradníci: Nübel – Embolo, Riether, Kehrer, McKennie, Di Santo, Reese.

Rozhodčí: Kampka – Kempter, Kempkes.
FC SCHALKE 04

Jak již bylo zmíněno, Schalke se momentálně vyhřívá na skvělém druhém místě tabulky. Gelsenkirchenský celek neprohrál ani jeden z posledních deseti ligových zápasů a nenápadně se vyšvihl až za dominantní Bayern. V minulém kole hornický klub ze severozápadu Německa udolal Augsburg 3:2, jak se týmu kolem osmigólového střelce Guida Burgstallera povede v Commerzbank-Areně?
EINTRACHT FRANKFURT

Eintracht má za sebou vcelku povedený podzim. Svěřenci chorvatského trenéra Nika Kovače jsou momentálně sedmí, ale na druhé Schalke ztrácejí pouhé čtyři body, a hesenský celek tak má reálnou naději na účast v pohárové Evropě. Die Adler doma prohráli dvakrát v řadě (proti Leverkusenu a Bayernu), venku naopak drží sérii dvou vítězství v řadě (proti Herthě Berlín a Hamburgu).
Německá Bundesliga má o víkendu na programu své 17. kolo, které je zároveň kolem závěrečným před zimní přestávkou. My se zde společně zaměříme na zajímavý duel, v němž Eintracht Frankfurt přivítá od 15:30 FC Schalke 04. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.