Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Hoffenheim - 1. října 2017   13:30

Freiburg
15' Niederlechner (Haberer) • 18' Söyüncü (Höfler) • 87' Stenzel (Petersen)
3:2
(2:1)
Hoffenheim
14' Hack  (Wagner) • 90+1' Schuster (vl.)
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Schuster (C), Söyüncü – Stenzel, Höfler, Frantz (69. Petersen), Günter – Haberer, Niederlechner (84. Kath), Terrazzino (52. Ravet).
Gikiewicz – Ravet, Ignjovski, Kent, Koch, Kath, Petersen.
Siebert – Koslowski, Seidel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
24 000 diváků
Hoffenheim
Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Rupp (46. Grillitsch), Geiger, Kramarić, Zuber (65. N. Schulz) – Hack (42. Ph. Ochs), Wagner.
Stolz – Polanski, Grillitsch, N. Schulz, S. Posch, Passlack, Ph. Ochs.

SESTŘIH: Freiburg - Hoffenheim 3:2. Domácí slaví první výhru v sezoně

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Freiburg v gólově bohatém utkání přestřílel Hoffenheim 3:2 a slaví své premiérové vítězství v novém ročníku Bundesligy. Díky tomu Sport-Club poskočil z předposlední příčky o dvě místa nahoru. Pro rozjetý Hoffenheim je to naopak první ligová porážka, po které pravděpodobně přijde o druhou pozici.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:17.
90+4'
90+4'
Teď měli domácí obrovské štěstí! Vyrovnání měl na kopačce Ochs, který z pravého rohu malého vápna jen těsně minul bližší šibenici. To není nic dobrého pro žaludek příznivců Freiburgu.
90+1'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Tak pozor, ještě není rozhodnuto! Kontaktním gólem v první nastavené minutě se hosté postarali o drama. Nešťastníkem okamžiku se stává JULIAN SCHUSTER, který si po centru zprava srazil balon do vlastní branky.
90'
Daniel Siebert nastavil čtyři minuty.
87'
Freiburg právě vstřelil branku!
O vítězi utkání je pravděpodobně rozhodnuto! Pojistku na tříbodový zisk Freiburgu připnul PASCAL STENZEL a jeho křižná přízemní rána z pravé části pokutového území. Tribuny slaví.
84'
SC Freiburg vystřídal naposledy: víc toho nepředvede Florian Niederlechner, nahradil ho Florian Kath.
83'
Hosté mohli vyrovnat! Kramarićova táhlá rána pořádně protáhla Schwolowa, který konečky prstů vyškrábl balon nad břevno.
82'
Jako utržený od řetězu vlétl Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim) do souboje se svým sokem a žluté kartě se nemůže ani trochu divit.
80'
Freiburg vede 3:1! Gólové oslavy rozpoutal Niederlechner. Ale pozor, něco se děje! A už je to jasné. Zakončující hráč skóroval z ofsajdu. Radost v jeho tváři tak rychle vystřídalo zklamání.
78'
Po obnovení hry musel Baumann (TSG 1899 Hoffenheim) krotit přízemní ránu Stenzela.
77'
Po jednom z ostřejších soubojů v blízkosti středového kruhu zůstal na zemi ležet Wagner (TSG 1899 Hoffenheim), ten si gestikulací žádá ošetření.
75'
Teď Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim) musel spěchat dozadu, aby od míče odstavil Niederlechnera. To se českému hráči povedlo jen za cenu faulu.
74'
A o útočícího Kadeřábka se zase postaral Günter, který za to sklidil potlesk domácí části publika.
72'
Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim) si ukousl příliš velké sousto, když změřil síly s trojnásobnou přesilou. To nemohlo dopadnout jinak, než ztrátou míče.
69'
Střídání v týmu SC Freiburg: dohrál Mike Frantz a pracovní zatížení teď čeká na Nilse Petersene.
68'
Šlapák! Provinilcem je Janik Haberer (SC Freiburg), trest v podobě žluté karty přijímá s pokorou.
67'
Dvě střely Kadeřábka. Hráč Hoffenheumu nejprve trefil obránce a z dorážky úplně minul prostor tří tyčí.
65'
Poslední střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: Steven Zuber pustil do hry Nica Schulze.
62'
Domácí nadále vytrvale zaměstnávají defenzivu soupeřova týmu, ta zůstává zkonsolidovaná.
60'
Hoffenheim se ubránil dalším dvěma rohovým kopům, vzadu se teď musí opravdu hodně ohánět.
57'
Domácí málem udeřili přímo z rohu! Schuster totiž nečekaně zakroutil balon rovnou na bránu a Baumann měl obrovské problémy udržet ho před brankovou čárou.
55'
Během krátké chvíle zahrával TSG dva rohové kopy. Neuspěl ani z jednoho.
54'
Krátce po rozehrávce hostujícího rohu se před pokutovým územím opřel do balonu Ochs a jeho jedovku letící pod horní tyčku musel Schwolow vyrazit s vypětím všech sil.
52'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Marco Terrazzino, přichází Yoric Ravet.
51'
Hned ze svého dalšího tažení hosté vytěžili roh. Kramarić ho ale nerozehrál podle svých představ.
50'
Před hranicí vápna došlo k rychlé předávce míče, kterou zakončil Wagner střelu doprostřed domácí branky. Schwolow byl pozorný.
49'
Hosté chtěli přenést hru na Kadeřábka, nicméně tomu se balon ztratil někde v zámezí.
48'
V úvodu druhé půle se hraje uprostřed hřiště.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: na hřiště se nevrátil Lukas Rupp, nahradil ho Florian Grillitsch.
46'
Daniel Siebert povolává fotbalisty zpátky na hrací plochu. Druhá půle začne zanedlouho.
V prvním poločase to byla docela divočina! Napovídaly tomu už šance hned zkraje zápasu, ty ale nebyly využity. Gólových hodů se diváci dočkali v rozmezí 14. a 18. minuty. Skóre zápasu otevřel Hack, ale domácí slepenými góly Niederlechnera a Söyüncüa překlopili misky vah na svou stranu. Na obou stranách také hodně pracovaly emoce a sudí Siebert musel namotitované fotbalisty hned dvakrát uklidňovat.
45+4'
45+3'
Před hranicí vápna napřáhl Ochs (TSG 1899 Hoffenheim) a jeho rána prolétla vysoko nad břevnem.
45+2'
Hra se obrátila a Hoffenheimští teď hledají skuliny v defenzivě svých protivníků.
45+1'
Exekuce rohu hráčům Freiburgu nevyšla.
45'
Důležitý zákrok! Baumann (TSG 1899 Hoffenheim) vytáhl na roh Günterovu pumelici z ostrého úhlu.
43'
Alespoň Vogt (TSG 1899 Hoffenheim) naštěstí může pokračovat ve hře. Určitě ale trpí bolestí.
42'
Nucená výměna v týmu TSG 1899 Hoffenheim: zraněného Robina Hacka zastoupí Philipp Ochs.
40'
Pravděpodobně bude potřeba střídání.
39'
Ou, to je neštěstí! Vogt a Hack se srazili hlavama a musejí být ošetřeni. Vzhledem k tomu, že oba hrají za Hoffenhaim, má trenér hostujícího týmu velké starosti.
37'
V posledních minutách se hrálo velmi tvrdě.
36'
Ofsajd a v něm Niederlechner (SC Freiburg).
33'
Nešetrný faul. Benjamin Hübner (TSG 1899 Hoffenheim) skolil Niederlechnera a za zákrok na střelce vyrovnávací branky inkasoval žlutou kartu.
31'
Přihrávku do hostujícího vápna obdržel Niederlechner, cestu mu však rychle zavřel obránce.
28'
Málem došlo na souboj! Sandro Wagner (TSG 1899 Hoffenheim) v přerušené hře strčil do Pascala Stenzela (SC Freiburg) a ten mu to v zápětí oplatil. K oběma kohoutům okamžitě přispěchal Daniel Siebert a jejich emoce zkrotil za pomoci žlutých karet.
26'
Jeho exekutorem se znovu stal Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim), ten vyprodukoval přetažený centr.
25'
Hosté zůstali u míče a vybojovali další roh.
24'
Roh také pro Hoffenheim. Proti centrovanému míči vystoupil obránce a odhlavičkoval ho mimo šestnáctku.
22'
Domácí získali šanci na reparát. Na nový centr z rohu hřiště si naskočil Söyüncü, ale cílené zařízení minul.
21'
Hoffenheim se snadno ubránil rohovému kopu.
18'
Ve Freiburgu se pořádají nedělní gólové hody! Centr kapitána Schustera z rohového kopu prodloužil za sebe Höfler a nabíhající ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ hlavou z bezprostřední blízkosti překlopil pomyslné misky vah na stranu domácího týmu.
15'
Domácí bleskově vyrovnávají! Uvnitř pokutového území si prostor pro zakončení vytvořil špatně pokrytý FLORIAN NIEDERLECHNER a jeho razantní pokus směřující k pravé tyčce vylovil Baumann až ze sítě.
14'
Jen co jsem dopsal předchozí zprávu, obdržel ROBIN HACK dlouhou Wagnerovu přihrávku. Po jejím přijetí se dostal na stejnou hranici s vracejícím se obráncem a z šestnácti metrů prostřelil Schwolowa.
13'
Oproti startu zápasu tempo hry poněkud opadlo.
12'
Höfler (SC Freiburg) se ve středu hracího pole provinil faulem zezadu, za který mohl být klidně potrestán prostřednictvím žluté karty.
10'
Baumann (TSG 1899 Hoffenheim) znovu v akci, tentokrát si pohlídal Stenzelův centr ze strany.
8'
Nakonec ho získali domácí. Haberer si pak nakráčel před šestnáctku a střelou doprostřed branky donutil Baumanna k zákroku na zemi.
7'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají urputné bitvy o balon.
5'
Freiburg uklidňuje hru kombinací na svém území.
3'
Roh zahrávali také domácí, kteří byli blízko otevření skóre! Centrovaný balon totiž propadl na zadní tyč, kde Niederlechner ve skluzu rozvlnil boční část sítě. Skvělý ofenzivní začátek zápasu!
2'
Z něj hosté nezahrozili.
1'
Hned v první minutě se po dlouhém nákopu hnal do šance Hack, některý z vracejících se obránců mu ale míč na poslední chvíli odkopl. Roh pro Hoffenheim.
1'
Zápas začal kombinační souhrou Hoffenheimu.
1'
Domácí nastoupili v červených dresech a černých trenýrkách, zatímco hosté oblékli modrý komplet.
Fotbalisté se odebrali do kabin, aby je Daniel Siebert společně se svými asistenty mohl přivést zpátky na travnatou plochu. Utkání zanedlouho začne.
Zápas bude zajímavý také pro české fanoušky, ti se mohou těšit na Pavla Kadeřábka hrajícího v základní sestavě Hoffenhaimu.
Přibližně třicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti freiburského stadionu rozcvička hráčů.

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Schuster (C), Söyüncü – Stenzel, Höfler, Frantz, Günter – Haberer, Niederlechner, Terrazzino.
Náhradníci: Gikiewicz – Ravet, Ignjovski, Kent, Koch, Kath, Petersen.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Hübner – Kadeřábek, Rupp, Geiger, Kramarić, Zuber – Hack, Wagner.
Náhradníci: Stolz – Polanski, Grillitsch, N. Schulz, S. Posch, Passlack, Ph. Ochs.

TSG 1899 Hoffenheim

Vydařený vstup do sezony prožívá mužstvo Hoffenheimu, které je stínem vedoucího Dortmundu. TSG stále nepoznal hořkost porážky a dokonce si připsal cenný skalp Bayernu Mnichov. Už pět let nepřetržitelného vládce bundesligové soutěže pokořil v domácím prostředí poměrem 2:0.
SC Freiburg

Na začátku bundesligového ročníku se Freiburgu nedaří navázat na úspěšnou loňskou sezonu a po šesti odehraných zápasech se krčí až na předposlední příčce. Na svém kontě má Sport-Club pouze čtyři body, které získal za remízy. Tým Christiana Streicha tak musí co nejdříve zabrat.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání SC Freiburg – TSG 1899 Hoffenheim, které se odehraje v rámci 7. kola německé Bundesligy od 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.