Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hamburger : Dortmund - 20. září 2017   20:30

Hamburger
Hamburger
0:3
(0:1)
Dortmund
24' Kagawa  (Toprak) • 63' Aubameyang   • 79' Pulisic  (Dahoud)
Hamburger
Mathenia – Diekmeier, Mavraj, Papadopoulos, Sakaj (C) (48. Santos) – G. Jung, Walace – Hahn, Holtby, Salihović (70. Waldschmidt) – Wood (85. Janjicic).
Pollersbeck – Santos, Waldschmidt, Janjicic, Jatta, Schipplock, Ito.
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller
Imtech Arena, Hamburg
52 962 diváků
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Zagadou (84. Bruun Larsen) – G. Castro, Şahin, Kagawa (66. Dahoud) – Jarmolenko (67. Philipp), Aubameyang, Pulisic.
Weidenfeller – Subotić, Isak, Dahoud, Philipp, Weigl, Bruun Larsen.

SESTŘIH: Hamburk - Dortmund 0:3. Borussia vede ligu o bod

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy budu těšit na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 14:12.
Hlavní sudí Zwayer nenastavil ani minutu navíc, dnešní utkání je tedy u konce. Borussia Dortmund si z Imtech Areny odváží plný bodový zisk za vítězství 3:0, a vrací se tak na čelo bundesligové tabulky. Svěřencům trenéra Bosze vyšel vstup do zápasu, nejprve jen těsně vedle pálil Pulisic, o chvíli později Aubameyang hlavičkoval do tyče. Ve čtyřiadvacáté minutě už byl Mathenia nucen lovit míč ze sítě, když jej po závaru v malém vápně překonal Šindži Kagawa. Domácí ale rozhodně nehráli špatně, o vyrovnání se málem postaral André Hahn, Roman Bürki ale proti jeho ráně předvedl povedený zákrok.

Vstup do druhé půle se více povedl svěřencům trenéra Gisdola, když Mavraj z voleje trefil boční síť. Fotbalisté BVB se spíše bránili, svou první šanci v této fázi utkání ale proměnili, když se po Jarmolenkově nahrávce trefil Pierre-Emerick Aubameyang. Stejný hráč mohl v sedmasedmdesáté minutě definitivně rozhodnout, tváří v tvář Matheniovi ale zamířil těsně vedle. To, co se nepovedlo gabonskému útočníkovi, se o chvíli později povedlo dnes výtečně hrajícímu Christianu Pulisicovi. Žádný závěrečný tlak v podání Hamburku se nekonal, Roman Bürki tak v rámci německé nejvyšší soutěže udržel už pátou nulu za sebou, Dortmund tak v tomto ročníku Bundesligy ještě neinkasoval.
90'
90'
A nakonec se André Hahn přes střídajícího Bruun Larsena dostal až k centru, na který si přes Topraka naskočil Janjicic, balon ale netrefil ideálně, a Bürki tak stále drží čisté konto.
89'
Pierre-Emerick Aubameyang sice úplně nezvládl první kontakt s balonem, poté se ale vydal napadat rozehrávku Papadopoulose. Ten celou situaci vyřešil dlouhým výkopem pro Hahna, jenž spěchá po pravém křídle vstříc soupeřově pokladnici.
88'
Dnešní utkání už se pouze dohrává. Fotbalisté Borussie Dotmund mají k dispozici velmi komfortní tříbrankový náskok a momentálně kombinují na obranné polovině. Vše nasvědčuje tomu, že ani v pátém kole nového ročníku Bundesligy neobdrží branku.
87'
Dahoud si krásně narazil s Philippem, poté míč přenesl k Aubameyangovi, jeho střela ale byla zastavena. Balon se však odrazil příhodně pro Nuriho Şahina, jehož pokus nešťastně tečoval Holtby, Mathenia byl ale tentokráte připraven.
86'
Mladičký Vasilije Janjicic o sobě hned po svém příchodu na plac dal vědět, když se obtočil okolo Papastathopoulose a poté vymyslel šikovnou uličku pro Hahna. Tomu ale naději doslova za pět minut sebral zasahující Ömer Toprak.
85'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Bobby Wood, přichází Vasilije Janjicic.
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Jacob Bruun Larsen.
83'
Bobby Wood, už velice frustrován z průběhu utkání, nepříjemně atakoval Topraka, načež si jej sudí pozval na menší rozhovor, při němž americkému útočníkovi v barvách Hamburku zřejmě udělil poslední varování před udělením žlutého kartónku.
82'
Pokoušel se o to Lewis Holtby, který se krásně zbavil napadajícího Topraka. Poté si kulatý nesmysl nachystal na svou silnější levačku a vypustil solidní ránu, Bürki ale zasahovat nemusel, balon totiž zamířil nad horní tyč.
81'
Do konce utkání zbývá už jen necelých deset minut. Výsledek je pro vůbec ne špatně hrající Hamburk poněkud krutý, ale jejich soupeř je dnes, na rozdíl od domácích, velmi produktivní. Dočká se Gisdolova družina alespoň kontaktní trefy?
79'
Dortmund právě vstřelil branku!
Nyní už je opravdu rozhodnuto, Borussia deset minut před koncem základní hrací doby přidává třetí gól a je jasné, že se vrátí na čelo bundesligové tabulky! Celá akce započala u střídajícího Dahouda, který se po přiblížení soupeřově šestnáctce rozhodl pro přihrávku na CHRISTIANA PULISICE. Americký mladík, jenž dnes hraje velmi dobré utkání, se nijak nerozpakoval a tvrdou ranou na zadní tyč překonal marně se natahujícího Matheniu.
79'
Střídající Waldschmidt si v souboji jeden na jednoho poradil s obráncem Piszczekem a poté lehkým bochánkem nalezl Bobbyho Wooda. Toho ale tentokráte zradilo zpracování, americký útočník se totiž balonu dotkl rukou.
78'
Na druhé straně Gideon Jung dlouho váhal, co s míčem vlastně provede. Nakonec si všiml vpravo osamoceného Dennise Diekmeiera, jako šťastná volba se to ale neukázalo, obránce Hamburku totiž číhal v jasném ofsajdovém postavení.
77'
Mohlo a asi i mělo být rozhodnuto! Svou přihrávku na Aubameyanga načasoval Nuri Şahin opravdu dokonale, načež se gabonský útočník hnal sám na Matheniu, svou pověst obávaného kanonýra ale tentokráte nepotvrdil a branku těsně minul.
76'
Žlutou kartu dostává Lewis Holtby (Hamburger SV).
76'
Piszczek si u postranní čáry vyšlápl na Waldschmidta, následovala tedy standardní situace v podání Hamburku. Holtbyho centr byl sice přetažený, doputoval ale k příhodně stojícímu Diekmeierovi, s jeho přízemním centrem si ale Bürki poradil.
75'
Maximilian Philipp přihrál osamocenému Pulisicovi, jenž opět zapnul své pověstné turbo a propracoval se až na kraj šestnáctky. Tam asi měl voli střelu, místo toho ale přihrával pro Aubameyanga, jemuž tentokráte nevyšlo zpracování.
74'
Ve snaze obejít Zagadoua si Bobby Wood počínal tak nešťastně, že si během kličky ukopl balon až mimo hrací plochu. Po autovém vhazování se ihned vpřed hodlal vydat Dahoud, byl ale faulován vracejícím se Walacem.
73'
No vida, domácí se málem dostali svému soupeři na dostřel jediné branky. Castro ve středu hřiště přišel o balon, načež se fotbalisté Hamburku hnali do rychlé protiakce. Na jejím konci pálil André Hahn, trefil ale pouze boční síť Bürkiho svatyně.
72'
Toprak s Papastathopoulosem do své poklidné kombinace zapojili také Romana Bürkiho, načež se z ochozů hamburského stadionu začal ozývat pískot. Výkop švýcarského gólmana doputoval pouze k Jungovi, ten o něj však ihned přišel díky nepřesné nahrávce.
71'
Na hráčích Dortmundu je znát, že s dvoubrankovým vedením jsou velmi spokojení. Hosté momentálně kombinují na obranné polovině a nikam se nehodlají hnát. Povede se Hamburku zbytek zápasu ještě zdramatizovat vstřelením kontaktní branky?
70'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Sejad Salihović, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
69'
André Hahn výtečně vystihl Dahoudovu nahrávku, při přechodu do útoku mu ale scházeli nějací spoluhráči, kteří by přispěchali na pomoc. I proto se bývalý fotbalista Mönchengladbachu ocitl mezi čtyřmi protivníky, proti nimž neměl sebemenší šanci.
68'
Gideon Jung roztáhl hru pro Sejada Salihoviće. Na jeho skákavý pas si naběhl Lewis Holtby, jenž neměl s kým příliš kombinovat, proto se rozhodl pro okamžité zakončení. Jeho rána byla velmi razantní, cestu mezi tři tyče si ale o kousek nenašla.
67'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Maximilian Philipp.
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Mahmoud Dahoud.
65'
Dennis Diekmeier i přes nepříznivé skóre hraje velice zdařilé utkání. Nyní se ukázkově zbavil napadajícího Pulisice, v souboji se Zagadouem si ale balon až příliš předkopl a o chvíli později jej zpět získal jen za cenu nedovoleného zákroku.
63'
Fotbalisté Dortmundu opět trpělivě čekali na šanci a když přišla, tak ji bez váhání proměnili, v Hamburku tak vedou už o dvě branky! Domácí zaspali při návratu do defenzivy, načež Pulisic nalezl na hranici vápna si sbíhajícího Jarmolenka. Těžko říct, zda se jednalo o přihrávku či střelu, ukrajinský šikula ale míč poslal na zadní tyč, kde jej do sítě bez sebemenších potíží doklepl PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG.
62'
Sokratis Papastathopoulos si nejprve poradil s napadajícím Bobbym Woodem, poté zvedl hlavu a hledal napravo číhajícího Piszczeka. Ten dělal, co bylo v jeho silách, balon ale před přechodem přes postranní čáru nestačil zastihnout.
61'
Kagawa nalezl na ose hřiště se pohybujícího Castra, jenž se rozhodl vydat mezi dva protihráče. Sice se mu podařilo z této situace vyjít s míčem na kopačkách, o pár metrů dál jej ale tvrdým, ovšem čistým způsobem zastavil Gideon Jung.
59'
Tohle nebyl vůbec špatný centr. Sejad Salihović si okolo Zagadoua přehodil balon na svou silnější levačku a odcentroval na zadní tyč, kde z druhé vlny dobíhajícímu Santosovi chyběl jen krok k tomu, aby mohl míč zamést do prázdné svatyně soupeře.
58'
Exekuce této standardní situace se opět ujal Andrij Jarmolenko, jehož nabídku odhlavičkoval Papadopoulos pouze do míst, kde se vyskytoval Zagadou. Zakončení hostujícího zadáka ale nebylo povedené, Mathenia zasáhl s ledovým klidem.
57'
Castro roztáhl hru pro rozběhnutého Piszczeka. Ten si jako adresáta své nabídky vybral Andrije Jarmolenka, jenž se na kraji šestnáctky ocitl proti dvojici protihráčů. Nakonec si došel pro faul, kterého se dopustil Lewis Holtby, obrana Hamburku se tak musí mít na pozoru.
56'
Dan-Axel Zagadou si nebezpečně zahrával, když si na obranné polovině dovolil zbytečné kličky. Napadající Bobby Wood jej málem donutil o chybě, naštěstí pro Borussii z toho ale nakonec bude jen autové vhazování domácího týmu.
55'
Na druhé straně se individuálně velmi dobře prezentoval Piszczek, jenž se sice nedokázal dostat přes Santose, alespoň však vybojoval autové vhazování. Po jeho rozehrávce se ale ofenzivního faulu dopustil Castro, následovat tak bude přímý kop v podání Der Dino.
55'
A nutno poznamenat, že domácí nebyli vůbec daleko od vyrovnání. Rohový kop rozehráli na krátko, přízemní centr z kraje šestnáctky, který měl na starost Diekmeier, vyrazil Bürki pouze k Mavrajovi, ten však z nadějné pozice rozvlnil jen boční síť.
54'
Bobby Wood udržel na zádech dotírajícího Zagadoua, poté si udělal kličku směrem do lajny a pokusil se odcentrovat, tento plán mu ale osmnáctiletý mladíček překazil. Hamburk bude nicméně zahrávat první rohový kop tohoto poločasu.
53'
Střídající Douglas Santos vyhrál důležitý souboj s Jarmolenkem, poté si pomohl pasem pro brankáře Matheniu. Ten se rozhodl pro dlouhatánský výkop na Andrého Hahna, jenž byl později ve svém postupu na branku soupeře zastaven kvůli ofsajdu.
52'
Teď domácím příznivcům spadl kámen ze srdce. Zpětná přihrávka k Matheniovi od Papadopoulose byla totiž velice nerazantní, na to konto se ji vydal pronásledovat Aubameyang, domácí gólman ale zareagoval rychleji a odpravil balon na tribunu.
51'
Dan-Axel Zagadou zatlačil na Gideona Junga a přinutil jej k chybné přihrávce. Těžit z toho mohl dobře postavený Šindži Kagawa, jenž se pokoušel přenést balon k Jarmolenkovi, radost mu ale překazil ve skluzu hrající Walace.
50'
Christian Pulisic má neuvěřitelně rychlé nohy. Americký talentovaný fotbalista si balon obhodil okolo napadajícího Diekmeiera, kterého posléze s přehledem přesprintoval, po dohnání míče ale nezvládl kličku v souboji s Papadopoulosem.
49'
Tohle může hosty mrzet. Andrij Jarmolenko si udělal dobrý den z bránícího Diekmeiera, načež se dostal až na hranici šestnáctky, odkud vyslal přesnou přihrávku pro Pulisice, tomu se ale kulatý nesmysl zamotal mezi nohama, a Mathenia tak zasahovat nemusel.
48'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Gotoku Sakaj, přichází Douglas Santos.
47'
Krátce po výkopu hosté o balon kvůli Castrovi přišli. Kupředu se na to konto vydal André Hahn, jenž kombinoval s Walacem, proti Toprakovi se Zagadouem ale dokázali pro své kolegy vybojovat pouze autové vhazování.
46'
Druhý poločas svou rozehrávkou odstartovali fotbalisté Dortmundu. Ti se sice drží v těsném vedení, jejich soupeř za svůj výkon v úvodní pětačtyřicetiminutovce ale rozhodně zaslouží pochvalu. Bude Hamburk favoritovi tohoto zápasu vzdorovat i nadále?
46'
První poločas je za námi, do šaten spokojenější odchází fotbalisté Dortmundu, kteří v Hamburku vedou 1:0. Zatím sledujeme velice atraktivní duel hrající se ve vysokém tempu. Lépe začali hosté, když nejprve jen těsně mimo pálil Pulisic a o pár minut později tyčku trefil Aubameyang. Jejich aktivita se ale vyplatila, ve čtyřiadvacáté minutě se totiž prosadil Šindži Kagawa. Domácí ale inkasovaný gól příliš nerozhodil, nedlouho nato mohlo naopak být srovnáno, proti Hahnově zakončení se ale vytáhl Roman Bürki.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat pouze jedna minuta.
45'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Pulisicem a Diekmeierem poroučel za postranní čáru. Podle opakovaného záběru měli jednoznačně rozehrávat hosté, sudí Zwayer se ale na popud svého kolegy na pomezí rozhodl balon přisoudit Hamburku.
44'
Roman Bürki se vydal zneškodnit centr od rohového praporku z kopačky Lewise Holtbyho, ve vzduchu se ale tvrdě potkal s Kyriakosem Papadopoulosem. Hůře z vzájemného střetu vyšel domácí zadák, oba by ale měli být schopni pokračovat.
43'
Sakaj zvedl hlavu a milimetrově přesným pasem nalezl na druhé straně čekajícího Hahna. Na jeho nabídku si seběhl Bobby Wood, těsně před ním ale míč zastavil Castro. Z prvního pohledu se zdálo, že si pomohl rukou, opakovaný záběr ale přednesl důkaz o jeho nevině.
41'
Lewis Holtby vybojoval pro svůj tým autové vhazování, s jehož rozehrávkou ale vůbec neváhal. Okamžitě míč poslal do běhu pro Bobbyho Wooda, ten si ale v souboji s Piszczekem až příliš okatě pomohl rukama, což zraku hlavního sudího nemohlo ujít.
40'
Po faulu na Kagawu, kterého se dopustil Walace měli Dortmundští k dispozici standardní situaci. Rozhodli se ji rozehrát na krátko, nakonec Nuri Şahin nahrával Pulisicovi, toho ale těsně před momentem pro střelu odstavil Papadopoulos.
39'
Borussia opět prokázala, že její rychlé protiútoky jsou opravdu sakramentsky nebezpečné. Aubameyangův pas nedokázal Castro zpracovat, alespoň však míč sklepl do běhu pro Jarmolenka, ten ale z hranice vápna branku soupeře překopl.
38'
Diekmeier se dnes už poněkolikáté vydal na ofenzivní výpravu, tentokráte ale daleko nedoputoval. Místo toho se rozhodl přihrát Sakajovi, jehož centrovaný balon v pokutovém území jen o kousíček podskočil osamocený Bobby Wood.
37'
Do konce prvního poločasu už mnoho času nezbývá, spokojenější zatím mohou být hosté, ovšem ani svěřenci Markus Gisdola se neprezentují špatnou hrou. Opravdu je na co se koukat, tak doufejme, že tomu tak bude i v nadcházejících okamžicích.
36'
Následoval kop od rohového praporku v podání Die Schwarzgelben. Šindži Kagawa ale balon nezasáhl ideálně a poslal jen pouze na přední tyč, kde kraloval Kyriakos Papadopoulos. Obrana Hamburku si tak alespoň na chvíli může oddechnout.
35'
Další průnik aktivního Diekmeiera pro Hamburk znamenal rozehrávku dalšího rohu. Ten ale domácím nevyšel podle představ, kupředu se naopak mohli vydat Boszovi svěřenci. Jejich brejk byl zakončen Şahinovým bochánkem, který směrem k vlastní brance nešťastně tečoval Mavraj, Mathenia ale skvěle zasáhl.
34'
Andrij Jarmolenko opět prokázal, proč si jej Borussia koupila jakožto náhradu za mladíka Dembélého. Udržel míč i přes dva napadající protivníky, poté jej navíc mezi nimi poslal k Pulisicovi, s jeho přízemním pokusem z dobré pozice si ale Matehnia dokázal poradit.
33'
Na hřišti se začíná trochu přitvrzovat, emoce pracují naplno. Další zákrok na hranici pravidel před vlastní šestnáctkou předvedl Castro, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Celou situaci si mezi střídačkami vysvětlovali i oba trenéři.
31'
Tvrdý zákrok. Gotoku Sakaj svůj skluz v souboji s nic netušícím Jarmolenkem načasoval velmi špatně a ukrajinského rychlíka nevybíravě poslal k zemi. Jasná žlutá karta, tady není o čem diskutovat.
31'
Nedlouho nato ale měla defenziva Borussie další starosti, málem bylo vyrovnáno! Po Kagawově ztrátě se k centru propracoval domácí kapitán Sakaj, na jehož nabídku si naběhl André Hahn, Roman Bürki ale své kolegy podržel parádním zásahem.
30'
Další ne úplně spokojená reakce z tribun hamburského stadionu. Na hranici ofsajdu míč převzal Bobby Wood, jenž se řítil téměř osamocen vstříc Bürkimu, po souboji s Toprakem se ale poroučel k zemi. Sudí se opět rozhodl správně, pád amerického útočníka byl hodně přihraný.
29'
Před dobíhajícím Holtbym se Piszczek rozhodl míč raději odklidit na rohový kop. Jeho exekuce se ujal Salihović, jenž balon kroutil na hranici malého vápna, tam si ale nejlépe ze všech počínal Papastathopoulos, obrana BVB tak přestála i tuto situaci.
28'
Fanoušci i hráči Hamburku se zlobili na hlavního sudího Zwayera. Dle jejich názoru totiž Nuri Şahin po Diekmeierově centru v šestnáctce zahrál rukou, opakovaný záběr ale odhalil, že turecký záložník ji měl u těla, jednalo by se tak o velmi přísnou penaltu.
27'
Na druhé straně se svého strážce krásně zbavil Gonzalo Castro, jeho následné přenesení hry k Jarmolenkovi bylo ovšem nepřesné. Protiakci táhl Hahn, výtečně načasovaným obranným skluzem se ale prezentoval Dan-Axel Zagadou.
26'
O okamžitou odpověď se pokoušel Sejad Salihović, který povedeným balonem nalezl Bobbyho Wooda. Ten tentokráte nestřílel, místo toho ještě poslal míč do běhu pro Hahna, Roman Bürki ale vyběhl v ten pravý okamžik a zachránil Dortmund před vyrovnáním.
24'
Jenže o chvíli později už jsme se přeci jen dočkali první branky tohoto mače! Jarmolenko si na pravé straně od pokutového území nejprve došel pro faul, o chvíli později rozehrál nařízenou standardní situaci. Svým přesným centrem nalezl Topraka, který sice míč do sítě nedopravil, trefil ale v malém vápně se pohybujícího ŠINDŽIHO KAGAWU a ten už s jeho dopravením do sítě neměl sebemenší problém.
23'
Toprak vyhrál dva velice důležité hlavičkové souboje v řadě, načež roztáhl hru pro Piszczeka. Ten si jako adresáta své nahrávky vybral Andrije Jarmolenka, jeho centr ale těsně před Aubameyangem stačil odklidit Papadopoulos.
22'
Salihović nalezl u postranní lajny nalepeného Lewis Holtbyho. Ten mu hodlal přihrávku vrátit, svému kolegovi ale míč předložil pouze na paty. Do protiakce se okamžitě vrhl Kagawa, po ztrátě balonu ale jasně fauloval Sakaje.
21'
Po faulu řeckého zadáka na o kličku se pokoušejícího Pulisice zahrávali svěřenci trenéra Bosze přímý kop z levé strany. Gonzalo Castro vstříc Matheniovi vyslal jakýsi střílený centr, obrana Hamburku míč odvrátila jen k Piszczekovi, ten ale domácího gólmana nepřekvapil.
20'
Žlutou kartu dostává Kyriakos Papadopoulos (Hamburger SV).
20'
O chvíli později se prvního zákroku v utkání dočkal také Roman Bürki. Balon se odrazil příhodně pro Lewise Holtbyho, jehož rána sice byla nepříjemně skákavá, mířila ale přesně doprostřed branky, takže s ní švýcarský gólman zas tak velké starosti neměl.
19'
Nebezpečí hrozilo i na opačné straně travnaté plochy. Dennis Diekmeier se díky své rychlosti dostal až do prostoru pro centr, na který si na zadní tyči nabíhal Salihović, bránící Piszczek ale předním na poslední chvíli stačil zasáhnout.
18'
Znovu Andrij Jarmolenko. Tentokráte bývalý hráč kyjevského Dynama nalezl na hranici ofsajdu si nabíhajícího Kagawu, tomu ale míč na autové vhazování odkopl Papadopoulos. O chvíli později míč do šestnáctky dlouhým hodem poslal Piszczek, obrana Die Rothosen si ale věděla rady.
17'
A na jejím konci jsme málem byli svědky premiérové branky tohoto klání! Ukrajinský šikula se dobře zorientoval a přes clonícího Sakaje nacentroval přesně do míst, kam si nabíhal Pierre-Emerick Aubameyang, po jehož hlavičce se míč zastavil na tyči.
16'
Jenže z přímým kopem z hloubi vlastní poloviny hřiště domácí nenaložili ale vůbec dobře, obránce Mavraj balon totiž zvládl přenést pouze k brankáři Bürkimu. Ten dlouhým výhozem rozjel protiakci, kterou táhne Andrij Jarmolenko.
15'
Lewis Holtby se sice odpoutal od Piszczeka, o pár metrů dal ale narazil do neprostupné zdi jménem Ömer Toprak. Turecký stoper svým dlouhým balonem hledal Jarmolenka, jenž si ale v souboji se Sakajem pomohl jasným držením.
14'
Sokratis Papastathopoulos hledal na útočné polovině se pohybujícího Aubameyanga, pouze ale odevzdal míč Mavrajovi. Ten jej posunul pro Walace, na jehož pas si seběhl aktivní Hahn, pomezní sudí ale znovu tasil svůj praporek.
13'
Walace se na polovině hřiště dopustil velmi zbytečné ztráty, z čehož mohl těžit pod trenérem Boszem znovuzrozený Nuri Şahin. Ten se ale ocitl hned mezi dvěma protivníky, tím, kdo jej o míč nakonec obral, byl ve skluzu hrající Gideon Jung.
12'
Mavraj si z předchozí situace odnesl pořádnou modřinu, viditelnost na jeho levé oko bude asi o něco komplikovanější, ovšem i tak se domácí stoper vrací zpět na plac. Mezitím Sakaj namazal pro Aubameyanga, ten se ale dostal z ideálního střeleckého úhlu a jeho následný centr za moc nestál.
11'
Hra se musí na pár okamžiků přerušit. Důvodem byl vzdušný souboj, v němž byli zainteresováni tři hráči, načež se hlavami nepříjemně střetli domácí Mavraj s Jungem. První jmenovaný potřebuje krátké ošetření levého oka, proto je odveden za postranní lajnu.
10'
Dan-Axel Zagadou do dnešního klání nevstoupil úplně nejjistějším způsobem. Nyní mladičký bek Borussie zbytečně přenechal balon Hahnovi, jenž se po vzájemném souboji obou borců poroučel v šestnáctce k zemi, o penaltový zákrok se ale vskutku nejednalo.
9'
První vážnější příležitost tohoto mače měli doposud nevýrazní hráči Dortmundu. Aubameyang vybojoval míč, načež jej poslal do běhu pro sprintujícího Pulisice. Ten v šestnáctce naznačil přihrávku na Jarmolenka, poté se ale rozhodl střílet, branku soupeře ovšem o kousek minul.
8'
Na dlouhatánský aut od Diekmeiera, který byl podskočen nejistým Zagadouem, si naběhl Bobby Wood. V souboji s Papastathopoulosem americký útočník využil své rychlosti, prohnal se okolo hostujícího kapitána a nacentroval, Bürki byl ale pozorný.
7'
Walace se neukvapil a počkal si, až mu k pravé lajně naběhne Dennis Diekmeier. Poté domácí obránce balon bez problému zpracoval, zvedl hlavu a všiml si za defenzivní linie soupeře si nabíhajícího Wooda, ten byl ale pomezním sudím přistižen v ofsajdu.
6'
Gonzalo Castro velice snadno získal balon, hodně mu k tomu pomohla nepozornost ze strany Gideona Junga. Borussia na to konto vybojovala rohový kop, Jarmolenko svůj centr posadil na hlavu Zagadoua, tomu ale zakončení nevyšlo.
5'
Jung svým pasem zahnal Andrého Hahna až k postranní čáře, letní posila z Borussie Mönchengladbach ale dokázala míč na hrací ploše udržet. Následný pas od domácího křídelníka směřoval k Holtbymu, ten ovšem zpracovával v jasném ofsajdu.
4'
Poprvé o sobě směrem kupředu dali vědět i fotbalisté BVB. Bürkiho přesný výkop nalezl napravo osamoceného Piszczeka, jenž se rozhodl kombinovat s Jarmolenkem, toho ale v souboji rameno na rameno předčil Mëgim Mavraj.
3'
Zatím se u balonu zdržují pouze fotbalisté Hamburku. Mavraj zvedl hlavu a krásně přenesl hru na kopačky Andrého Hahna, jenž se nijak nerozmýšlel, obešel Zagadoua a odcentroval, nalezl ale pouze rukavice připraveného Bürkiho.
2'
O první akci se postarali rozehrávající domácí, když dlouhý pas na soupeřovu polovinu vyslal kapitán Sakaj. Zagadou míč podskočil a nabídl šanci pro rychlonohého Hahna, ten si ale vylámal zuby na pozorně bránícím Toprakovi.
1'
Felix Zwayer právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Hamburkem a dortmundskou Borussií tak může odstartovat! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Bosze budou hrát v černém.
1'
Ještě jednou Vás vítám u sledování našeho online přenosu. Felix Zwayer, jenž bude mít dnešní utkání na povel, už jeho aktéry shromažďuje v útrobách Imtech Areny, za pár okamžiků tedy budeme moci začít.

Hamburger SV: Mathenia – Diekmeier, Mavraj, Papadopoulos, Sakaj (C) – G. Jung, Walace – Hahn, Holtby, Salihović – Wood.
Náhradníci: Pollersbeck – Santos, Waldschmidt, Janjicic, Jatta, Schipplock, Ito.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Zagadou – G. Castro, Şahin, Kagawa – Jarmolenko, Aubameyang, Pulisic.
Náhradníci: Weidenfeller – Subotić, Isak, Dahoud, Philipp, Weigl, Bruun Larsen.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller.
Vzájemná utkání v minulé sezoně

5.11. 2016 – Hamburger SV:Borussia Dortmund 2:5

Branky: 55. N. Müller (Waldschmidt), 82. N. Müller (Ekdal) – 4. Aubameyang (Mor), 23. Aubameyang (Mor), 28. Aubameyang (Bartra), 48. Aubameyang (Pulisic), 76. Dembèlé (Aubameyang)

Hamburger SV: Adler – Diekmeier (69. Hunt), Reis (31. Ekdal), Spahić, Djourou (C), Santos – N. Müller, Sakaj, G. Jung, Gregoritsch – Lasogga (52. Waldschmidt)

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos (C) (81. Passlack), Bartra, Piszczek – Rode – Pulisic (68. Dembèlé), G. Castro, Guerreiro, Mor (68. Schürrle) – Aubameyang

------------------------------------------------------------------

4.4. 2017 – Borussia Dortmund:Hamburger SV 3:0

Branky: 13. G. Castro, 81. Kagawa, 90+3. Aubameyang

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Ginter, Bartra – Mor (61. Pulišić), G. Castro, Weigl (78. Passlack), Guerreiro (78. Şahin) – Kagawa, Dembèlé – Aubameyang

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Ekdal (83. Janjicic), Mavraj, Ostrzolek – Sakaj, Walace – Gregoritsch (61. Hunt), Holtby, Kostić – Wood (84. Lasogga)
Borussia Dortmund

Borussia v loňské sezoně opět potvrdila, že patří k užší německé fotbalové špičce. Souboj o titul s hlavním konkurentem z Mnichova ale opět prohrála, navíc se před ni v tabulce stačil dostat i ambiciózní nováček z Lipska. Chuť si Dortmund spravil díky vítězství v poháru, kde kromě finálového duelu s Frankfurtem zvládl přemoci i Bayern. Novým trenérem BVB se přes léto stal Peter Bosz, kádr doplnili kupříkladu Ömer Toprak, Mahmoud Dahoud, Maximilian Philipp či Andrij Jarmolenko. Žlutočerní se naopak museli vyrovnat s vynuceným odchodem mladíka Dembélého, jenž za těžko uvěřitelných 105 milionů eur přestoupil do Barcelony.

Do nového ročníku vstoupili Dortmundští velmi dobře, po čtyřech odehraných kolech mají na svém kontě deset bodů a drží se na špici tabulky. Navíc Boszovi svěřenci ani jednou neinkasovali, což je vzhledem k jejich především ofenzivní taktice poměrně neobvyklé. Na úvod si Borussia smlsla na Wolfsburgu, na jehož hřišti zvítězila jasně 3:0. Také první domácí utkání Die Schwarzgelben zvládli bez problému, odnesla to berlínská Hertha. Doposud jedinou ztrátu zaznamenali v rámci třetího kola, když si z Freiburgu odvezli bod za bezbrankovou remízu. V prozatím posledním mači parta okolo kapitána Schmelzera rozstřílela trápící se Kolín, k výhře poměrem 5:0 dvěma góly přispěli Aubameyang a Philipp. Kromě Bundesligy Dortmund zápolí také v Lize mistrů, do základní skupiny ale vstoupil porážkou ve Wembley s Tottenhamem.
Hamburger SV

Loňský ročník německé nejvyšší fotbalové soutěže byl opravdu velice vyrovnaný. Především pak spodní polovina tabulky, v níž hrál roli opravdu každý bodík. Die Rothosen strádali na obou koncích hřiště, co se týče vstřelených i inkasovaných branek, byl na tom hůře jen poslední Darmstadt. Nakonec se Hamburk umístil na čtrnácté pozici, jeho náskok na Wolfsburg, který musel bundesligovou příslušnost hájit v baráži, čítal pouze bod. Přes léto Der Dino opustili třeba brankář Adler, Ostrzolek či Gregoritsch, novými posilami se naopak stali talentovaný gólman Pollersbeck či André Hahn, v přestup se přeměnilo také hostování Kyriakose Papadopoulose.

Do nového ročníku svěřenci trenéra Gisdola vstoupili celkem slušně, po čtyřech odehraných kolech je nalezneme na osmém místě. Zatím na svém kontě mají šest bodů, které získali v úvodních dvou kolech. Nejprve si před vlastními fanoušky poradili s Augsburgem, o jedinou branku se postaral Nicolai Müller, jenž si při oslavě nešťastně poranil koleno. Týden nato Hamburk ukořistil plný bodový zisk také na půdě Kolína, kde po výborném výkonu vyhrál 3:1, premiérové trefy v novém klubu se dočkal již zmíněný Hahn. Po konci reprezentační pauzy zůstává parta okolo kapitána Sakaje bez gólu i bez bodu, shodným výsledkem 0:2 totiž podlehla Lipsku a v pátek také Hannoveru.
Příjemný středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má v tomto týdnu na programu vložené kolo, dnes se bude hrát hned na pěti stadionech. V tomto online přenosu se zaměříme na souboj, v němž Hamburger SV před vlastními fanoušky hostí Borussii Dortmund. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.