Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hamburger : Hannover - 4. února 2018   18:00

Hamburger
Hamburger
86' Kostić
1:1
(0:1)
Hannover
37' Fossum
Hamburger
Mathenia – Sakaj (C), Papadopoulos, van Drongelen – Diekmeier (46. Ito), Ekdal (81. Salihović), Walace, Santos – Kostić, Hunt (57. Arp), Wood.
Pollersbeck – Mavraj, Holtby, Salihović, Waldschmidt, Arp, Ito.
S. Stegemann – C. Fischer, M. Pickel
Imtech Arena, Hamburg
46016 diváků
Hannover
Tschauner – Anton, Sané, Elez – Korb, Schwegler (C) (90+2. Karaman), Fossum, Ostrzolek – Klaus (76. Harnik), Bebou (84. Bakalorz) – Füllkrug.
Esser – Hübner, Sorg, Bakalorz, Maier, Harnik, Karaman.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera a příště na shledanou.
Domácí šli od začátku druhé půle za vyrovnáním, avšak mnohdy zapomínali na zadní vrátka a mohli jenom děkovat svému brankáři, který svůj tým několikrát podržel. Čtyři minuty před koncem pak byl Hamburk odměněn vyrovnáním a nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu.
90+5'
90+4'
Fossum se hrdinou svého mužstva nestal, jeho pokus končí nad bránou Hamburku a vzápětí je hra ukončena.
90+4'
Hosté v samém závěru zahrozili, Kyriakos Papadopoulos se pokoušel situaci vyřešit, avšak počínal si faulem u hranice pokutového území. Nejen, že inkasuje druhou žlutou a musí předčasně pod sprchy, jeho tým bude navíc čelit hodně nebezpečnému přímému kopu.
90+2'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Kenan Karaman.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Harnik mohl vrátit vedení na stranu svého týmu, po přihrávce na střed střílel do protipohybu brankáře, avšak minul bližší tyč.
89'
Santos si v další útočné aktivitě počínal nedovoleně a jeho tým tak musí míč odevzdat.
86'
Hamburg právě vstřelil branku!
Salihović rozehrál u pravé postranní čáry standardku, míč poslal před bránu, kde byl balón několikrát tečován, až se dostal ke vzdálenější tyči, kam naběhl nepokrytý FILIP KOSTIĆ, který nechytatelnou ranou pod břevno vyrovnává. O ofsajd se nejednalo.
85'
Žlutou kartu dostává Matthias Ostrzolek (Hannover 96).
84'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Marvin Bakalorz.
83'
Do šance se dostali hosté, avšak střela z dálky jednoho jejich hráčů byla zblokována, takže Mathenia nemusel zasahovat.
81'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Sejad Salihović.
80'
Ekdal vyslal do úniku Arpa, ten poté skluzem poslal centr před bránu, kde však nebyl nikdo ze spoluhráčů, následovat však bude roh.
79'
Tschauner si míč zpracoval a v klidu počkal, až k němu přiběhne některý z protihráčů.
77'
Nyní si nedovoleně počínal Ostrzolek, avšak jeho tým to příliš mrzet nemusí.
76'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Martin Harnik.
76'
Podobná situace přichází vzápětí, domácí zbytečnými fauly přicházejí o míč a čas se jim krátí.
74'
Ekdal si počínal nedovoleným zákrokem a jeho tým se tak musí stáhnout na svoji polovinu.
72'
Wood hlavičkoval z bezprostřední blízkosti pouze nad hostující svatyni. Ani tuhle šanci domácí nevyužívají.
71'
Tschauner lehce sebral centrovaný míč do rukou, tudy cesta za srovnáním rozhodně nevede.
70'
Kostić bránu soupeře neohrozil, ale vybojoval roh.
68'
Santos střílel z velké dálky přímo do míst, kde stál Tschauner, avšak hostující brankář měl s míčem nemalé potíže, ten mu nejprve vypadl z náruče a až na druhý pokus jej gólman zkrotil.
66'
Držení míče: 53 % – 47 %.
65'
Ostrzolek netrefil míč vůbec dobře a poslal jej mimo bližší tyč.
64'
Tečovaný míč se vzduchem snesl do rukou domácího brankáře.
63'
Žlutou kartu dostává Kyriakos Papadopoulos (Hamburger SV), který zastavil nedovoleně unikajícího Klause. Hosté by si přáli pro protihráče spíš červenou kartu, ale Klaus svému pádu hodně přidal.
61'
Chvíli se nehrálo, neboť na trávníku zůstal Elez, ale už se může pokračovat.
60'
Míč se odrazil do míst, kde nestál nikdo z domácích a hosté míč odkopávají do bezpečí.
60'
Rohový kop pro Hamburk.
59'
Domácí v poslední chvíli překazili přihrávku hostů, po které už mohl jeden z hráčů upalovat sám na brankáře.
58'
Mathenia chytá letící míč do rukou a uklidňuje hru.
57'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Aaron Hunt, přichází Fiete Arp.
55'
Sakaj v akci na jeden dotek špatně přihrál a jeho tým se tak do šance nedostal.
54'
Hunt si prudkou přihrávku u pokutového území nedokázal zpracovat a míč mu utekl.
51'
Bebou v obrovské šanci selhal, hostující hráč se zjevil zcela sám před domácím gólmanem, zkoušel jej překonat střelou po zemi, ovšem Mathenia výtečně zasáhl, míč chytil a podržel své barvy.
50'
Tschauner dlouho zdržoval rozehrávku, když uklízel různé ozdoby, které mu před bránu hodili fanoušci domácího celku, rozhodčí jej běžel napomenout, ale kartu nevytasil.
48'
Korbovu přihrávku před bránu tečoval jeden z hráčů Hamburku k bližší tyči a Mathenia měl co dělat, aby na míč dosáhl a vyrazil jej.
47'
Tschauner vyběhl z brány a letící míč hbitě schoval do náruče.
47'
Domácí se hodně rozčilují, že rozhodčí neodpískal faul v blízkosti pokutového území soupeře.
46'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Dennis Diekmeier, přichází Tacuja Ito.
46'
Do kabin odchází spokojeněji hosté, kteří díky krásné brance Fossuma vedou těsným rozdílem. Domácí mohli také několikrát skórovat, především přečíslení na konci poločasu volalo po gólu, avšak stav se už neměnil.
S hvizdem hlavního sudího vznikla u postranní lajny, poblíž obou střídaček, mela, neboť hostům se nelíbil zákrok soupeře po konci první půle, do šarvátky se zapojili i hráči ze střídaček, ale rozhodčí celou situaci uklidnil.
45+1'
45+1'
Nastavuje se minuta.
45+1'
Zákrok Saného byl vyhodnocen jako čistý, domácí vrací míč soupeři.
45'
Domácí se dožadovali penalty, rozhodčí nejprve nechal hru pokračovat, ale nakonec se radí s videem.
44'
Domácí šli ve třech proti dvěma protihráčům, Wood následně dobré přihrávky nevyužil, když tváří v tvář brankáři zamířil jen do zámezí.
42'
Bebou pálil tvrdě z dálky, ovšem jen do míst, kde stál připravený Mathenia, jenž balón nadvakrát zkrotil.
41'
Po následné rozehrávce standardky zaletěl míč přímo do rukavic připraveného hostujícího brankáře.
41'
Walace byl zatažen za dres, následovat nemohlo nic jiného, než odpískání faulu. Domácí se ještě dožadovali karetního trestu pro soupeře, ale ten udělen není.
39'
Pas na nabíhajícího hráče Hamburku, který se osamocen dostával před Tschaunera, byl v poslední chvíli zastaven.
37'
Hannover právě vstřelil branku!
Teď už se hosté radují a nutno říct, že po opravdu krásné brance. Domácí po rohu míč sice odvrátili, ovšem k tomu doběhl IVER FOSSUM a ranou z dálky přesně ke vzdálenější tyči nedal brankáři Hamburku nejmenší šanci. Mathenia se natahoval co to šlo, ale na přesně mířenou ránu neměl nárok dosáhnout.
36'
Asi zatím největší šance zápasu. Klaus se dostal před domácím brankářem k letícímu míči, tečoval jej směrem pod břevno soupeřovy brány, avšak Mathenia stačil zareagovat a vynikajícím zákrokem balón vyškrábl na břevno, od kterého se poté odrazil do autu.
34'
Domácí zřejmě oprávněně reklamovali hru rukou v pokutovém území, Stegemann však zůstává klidný.
33'
Kostić si vynutil faul a vybojoval pro svůj tým zajímavou standardku z ostrého úhlu.
30'
Wood si naběhl na centrovaný míč před bránu, avšak svůj hlavičkový pokus poslal pouze do zámezí.
29'
Mathenia si pro míč vyběhl ven z pokutového území, chvíli si s ním hrál a nakonec přihrál nejbližšímu spoluhráči.
28'
Ekdal po tvrdém ataku zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena. Byl to hodně tvrdá zákrok ze strany Schweglera, za který mohl hlavní arbitr klidně udělit žlutou kartu.
25'
Hostující tým se nyní chytil do ofsajdové pasti.
24'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, týmy si míč vyměňují mezi sebou a hra se odehrává daleko od obou branek.
21'
Füllkrug hlavičoval z bezprostřední blízkosti vysoko nad bránu. Tohle byla slušná šance.
20'
Rohový kop pro Hannover.
18'
Hunt střílel velice hezky ze střední vzdálenosti, míč poslal asi metry nad soupeřovu svatyni.
17'
Mathenia odehrál míč až ke svému kolegovi v protější bráně, ten sebral míč do ruky, chvíli vyčkával a rozehrál na krátko.
16'
Držení míče po čtvrt hodině: 41 % – 59 %.
15'
Stejný hráč o chvíli později fauloval u středové lajny a se spoluhráči se tak musí stáhnout ke své bráně.
13'
Papadopoulos naběhl na střed a z hranice pokutového území poslal na bránu hostů tvrdou ránu, trefil se však přímo do náruče brankáře.
11'
Míč zůstal na chvíli volný před bránou, avšak hosté jej rychle a včas odehráli do bezpečí.
10'
Roh si zkusí i domácí tým.
9'
Fossum si míč zpracoval, ale poté pálil hodně mizerně, jeho pokus nemohl domácího gólmana ohrozit.
9'
Hosté rozehrají roh.
8'
Mathenia musel vyběhnout daleko z brány, aby míč včas odkopl před dobíhajícím protihráčem.
7'
Nepřesný centr hostujícího hráče domácí obrana pohotově odvrací, zatím jsme neviděli žádný střelecký pokus.
5'
Zasažený Schwegler zůstal ležet na trávníku a nyní za doprovodu zdravotníků opouští hrací plochu.
4'
Walace zasáhl soupeře do obličeje, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
2'
První střelecký pokus obstaral Bebou, nebylo to však nic těžkého a Mathenia lehce sebral míč do náruče.
1'

Hamburger SV: Mathenia – Sakaj (C), Papadopoulos, van Drongelen – Diekmeier, Ekdal, Walace, Santos – Kostić, Hunt, Wood.
Náhradníci: Pollersbeck – Mavraj, Holtby, Salihović, Waldschmidt, Arp, Ito.

Hannover 96: Tschauner – Anton, Sané, Elez – Korb, Schwegler (C), Fossum, Ostrzolek – Klaus, Bebou – Füllkrug.
Náhradníci: Esser – Hübner, Sorg, Bakalorz, Maier, Harnik, Karaman.

Rozhodčí: S. Stegemann – C. Fischer, M. Pickel.
Posledních pět vzájemných zápasů

Hannover – Hamburk 2:0
Hannover – Hamburk 0:3
Hamburk – Hannover 1:2
Hamburk – Hannover 2:1
Hannover

Hosté se nachází ve středu tabulky s 27 body, nedaleko od pohárových pozic, avšak také od sestupových příček. Z deseti venkovních utkání získali devět bodů za dvě vítězství a tři remízy, skórovali v deseti případech zatímco osmnáct branek inkasovali. Díky poslední remíze 1:1 s Schalke přerušili šňůru čtyř venkovních porážek v řadě. Němec Niclas Fullkrug je s devíti přesnými zásahy vedoucí tabulky střelců Hannoveru.
Hamburk

Domácím patří předposlední pozice s náskokem tří bodů před posledním Kolínem, na záchranu však mohou stále reálně pomýšlet, mužstva nad nimi nejsou příliš daleko. Z deseti utkání na svém hřišti zvítězili ve třech případech, dvakrát remizovali a pětkrát odešli s prázdnou, vstřelili osm branek a o tři víc inkasovali, nyní drží nepříznivou sérii dvou domácích proher za sebou. Se třemi góly je nejlepším střelcem týmu Srb Filip Kostić.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes bude zakončeno 21. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy, druhý na řadu přijde souboj týmů ze spodní a střední části tabulky, Hamburku a Hannoveru. Favoritem jsou domácí.