Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Stuttgart - 19. srpna 2017   15:30

Hertha Berlin
46' Leckie (Ibišević) • 62' Leckie
2:0
(0:0)
Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Leckie, Skjelbred, Darida (88. Torunarigha), Kalou (76. Haraguči) – Esswein (68. Stark), Ibišević (C).
Kraft – Duda, Haraguči, Lustenberger, Pekarík, Stark, Torunarigha.
Sascha Stegemann
Olympiastadion (Berlín)
Stuttgart
Zieler – Zimmermann (68. Badstuber), Pavard, Kamiński, Ailton – Mangala – Asano, Akolo (76. Donis), Gentner (C), Brekalo – Terodde (65. Aogo).
Langerak – Aogo, Badstuber, Donis, E. Ofori, Özcan, Sessa.

SESTŘIH: Hertha Berlín -VfB Stuttgart 2:0. Rozhodly dvě branky Leckieho

Ode mne je to pro dnešek vše. Krásný zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů nashledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:9.
Mámě tu konec! Ve 2. poločase se hra obou celků výrazně zlepšila. Domácí vlétli do druhé půle výborně a hned ve 46. minutě vsítil LECKIE krásný gól. Potě Stittgart sahal po vyrovnání, zlomový okamžik však přišel v 62. minutě, kdy si LECKIE připsal 2. gól a bylo rozhodnuto. HERTHA BSC tak vítězí v dnešním utkání na VfB Stuttgart 2:0.
90+3'
90+2'
Vypadá to, že Stuttgartu se nepodaří gól vsítit a odejde tak v obnovené premiéře v nejvyšší německé soutěži s nulou na svém kontě.
90+1'
Nastaveny budou 3 minuty.
90'
Utkání se už pouze dohrává a Stuttgart usiluje spíše o čestný gól než-li o vyrovnání.
88'
Střídání v týmu Hertha BSC; odchází V.Darida a přichází J.Torunarigha.
88'
Přímák letí mimo 3 tyče. Stav tak zůstává stále 2:0.
87'
Videorozhodčí potvrdil faul, ale nekope se pokutový kop! Faul byl podle všeho těsně před vápnem, uvidíme tedy jen volný přímý kop.
86'
Hraniční zákrok v pokutovém území Herthy BSC! Rozhodčí se radí s videorozhodčím.
84'
Brekalo dostává žlutou kartu. Velmi neohrabaně šel do předem prohraného souboje a vidí tak žlutý kartónek.
83'
Máme necelých 10 minut do konce utkání a vypadá to, že domácí si vedení bez problému pohlídají.
82'
Na trávníku si teď chvíli poležel Vladimír Darida. Protihráč mu ránu loktem, rozhodčí však tento prohřešek netrestá.
80'
Tak to se Jarsteinovi vůbec nepovedlo. Chtěl míč vyboxovat, místo toho ho pouze tečoval a Donis byl blízko zasunutí míče do prázdné brány.
78'
Nový hráč na hřišti G.Haraguči dostává za tvrdý zákrok žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu VfB Stuttgart; odchází C.Akolo a přichází A.Donis.
Střídání v týmu Hertha BSC; odchází S.Kalou a přichází G.Haraguči.
74'
Asano měl na kopačce gól! Co více už by si hosté představovali. Japonský hráč si naběhl na nadýchaný centr a nikým neobtěžován se v pokutovém území napřáhl a vyslal sice prudkou střelui, ale těsně mimo bránu. To je ohromná škoda.
73'
M. Weiser dostává žlutou kartu, protože stáhl protihráče za dres na zem.
71'
Stuttgart ovládá míč, kontroluje hru, ale to je vše. Hertha brání velmi dobře a nepouští v posledních minutách svého soupeře do šancí.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart; odchází M. Zimmermann a přichází H. Badstuber.
Střídání v týmu Hertha BSC; odchází A. Esswein a přichází N. Stark.
67'
Akce Stuttgartu jsou sice nadějné, vždy však mají o jednu přihrávku navíc a skončí nezdarem. Je to velká škoda, hra hostů v druhé půli není vůbec špatná.
66'
Hertha se zatáhla na svojí půlku a vyčkává, s čím přijde soupeř. Hosté to budou mít hodně složité.
65'
Střídání v týmu VfB Stuttgart; z hřiště odchází téměř neviditelný S. Terodde a přichází D. Aogo.
62'
Hertha právě vstřelila branku!
A je to 2:0. Rohový kop nebyl dobře ubráněn. Těžko říct, zda míč trefil obránce nebo záda Langkampa, nicméně se odrazil ideálně, takže MATHEW LECKIE se do něj mohl opřít a rozvlnit sít jíž podruhé v dnešním zápase.
62'
Rohový kop pro domácí, kterého se ujme Plattenhardt.
61'
Stuttgart vystrkuje růžky. Napadá o dost výše než v prvním poločase!
59'
Hra se poněkud uklidnila, Hertha opět kontroluje míč a snaží se navýšit vedení.
57'
Obrana modrých nyní hoří "jako papír". Jen díky výbornému zákroku jednoho z obránců není vyrovnáno. Stuttgart svou hru velmi zlepšil.
55'
Akolo vyslal prudkou střelu z hranice vápna, bohužel byla tečována vysoko nad. Předtím obrana Herthy nezvládala uhlídat všechny hráče Stuttgartu a bylo velké štěstí, že nedostali gól.
53'
Stuttgart si připisuje 1. gólovou šanci. Bohužel pro červené, Jarstein se vyznamenal.
52'
Volný přímý kop odvrácen a Kalou si to štráduje na branku soupeře. Bohužel, jeho přihrávka byla velmi nepřesná.
51'
Asano přeběhl s míčem půlku hřiště a přispěl tak k rychlému protiútoku svého týmu. Vše nakonec přibrzdil faul jednoho z hráčů Herthy.
49'
To utkání potřebovalo! Stuttgart teď bude muset riskovat, aby se zápas vyrovnal a to může přinést další góly.
46'
Tak to byl úžasný vstup do 2. poločasu! MATHEW LECKIE prokázal své umění, v pokutovém území si obhodil obránce a přízemní střelou na vzdálenější tyč nedal Zielerovi šanci. Krásná akce a krásný gól!
46'
Jen těžko lze zhodnotit 1. poločas. Nic moc jsme toho neviděli. Hertha hrála lépe a vytvořila si více příležitostí, držela míč na kopačkách, ale i přesto žádná sláva. O gólových šancích nemůže být ani řeč. Můžeme se však těšit na 2. poločas, kdy týmy budou muset zabrat, aby si z utkání odnesly 3 body.
45'
45'
A nyní si zapískali i příznivci domácích, to když hostující gólman Zieler s míčem málem vyběhl mimo pokutové území.
45'
Pískot fanoušků Stuttgartu se nese stadionem. Dožadovali se odpískání penalty po hraničním zákroku na jednoho z borců v červeném.
43'
Druhý roh odvrácen též. Zatím tomuto zápasu dominují obrany obou družstev a nepřesnosti útočníků.
42'
Roh odvrácen, Kalou však vzápětí vybojoval další.
42'
Rohový kop pro Herthu Berlín.
40'
Na toto jsme čekali! Rychlá individuální akce Essweina a rána, která konečně mířila mezi tři tyče. Potrádala však razanci a Zieler si s ní poradil.
39'
Obrana Stuttgartu odvrátila velmi dlouhý aut do pokutového území.
36'
Hertha Berlín ovládá hru, snaží se prokombinovat do vápna. Nicméně, ani jeden tým si za pětatřicet minut nevytvořil gólovou šanci.
35'
Ibiševič opět fauloval a opět poměrně zbytečně. ROzhodčí ho jen slovně napomenul.
33'
Volný přímý kop Herthy Berlín se příliš nepovedl, jeden z domácích fauloval, odkopávat tak bude hostující gólman.
31'
Mangala teď ošklivě trefil Leckieho, možná by pak sudí už měl udělit žlutou kartu, aby se utkání trochu uklidnilo.
29'
Nejde to a nejde! Hráči Stuttgartu jakoby byli nervózní z velkého zápasu Bundesligy. Hertha je lepší, ale ne o moc.
26'
Ibiševič teď sestřelil Pavarda na půli hřiště. Za tohle mohl vidět žlutou kartu.
25'
Ibiševič se hezky otočil okolo obránce a z hranice vápna vyslal přízemní střelu. Bohužel byla zblokovaná.
24'
Jarstein si došel pro vysoký centr do vápna.
22'
Darida se zapojil do slibné kombinace, ale Kalou závěrečnou přihrávku nezvládl, míč tak mají hráči Stuttgartu.
20'
Obrana obou celků je zatím téměř bezchybná. Přesvědčil nás o tom Plattenhardt, který skvěle zablokoval náběh Asanoha.
19'
Stále čekáme na první velkou šanci utkání. Nyní to z dálky zkusil Skjelbred, ale ani jeho střela nemíří na bránu.
17'
Zatím nesledujeme příliš atraktivní utkání. Slibný dlouhý nákop Stuttgartu zastavila ofsajdová pozice útočníka.
14'
Motal motal a málem se mu to podařilo! Weiser si zahrál na útočníka, obehrál protihráče a poslal nadáchaný centr do vápna. Žádný z jeho spoluhráčů ho však netrknul do branky.
13'
Darida si na hranici vápna rychle zpracoval míč a pokusil prudce vystřelit, nicméně jeh pokus nebyl příliš přesný.
11'
Asano z dálky spíše pozdravil Jarsteina, který jeho pokus bez problémů lapil!
10'
KOnečně se hosté trochu zklidnili a chtějí si také užít míče. Je to však právě český hráč Vladimír Darida, které burcuje své spoluhráče k napadání a Hertha nakonec ukořistila míč.
8'
Ailton si spletl sport – zahrál rukou jako zkušený házenkář a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
6'
Opět to byl Leckie, který sváděl souboj na hranici vápna, tentokrát však o míč přišel.
5'
Za prvních 5 minut máme držení míče 64% ku 36%! Jasně to vypovídá o prozatimním vývoji utkání.
4'
Ale né! Rohový kop rozehráli hráči v modrém nakrátko a nepovedlo se jim to moc dobře.
3'
První rohový kop zápasu vybojoval Leckie, Hertha tak má možnost jít do vedení hned v úvodu.
2'
Rekik rozehrává útočnou akci po levé straně. Hosté si zatím míče příliš neužili.
1'
Německá Bundesliga 2017/2018 začíná i v hlavním městě Berlín! U míče jsou domácí.
1'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu! Domácí v typické modro-bílé kombinaci, hosté v červených dresech. Za pár okamžiků zápas začne.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Leckie, Skjelbred, Darida, Kalou – Esswein, Ibišević (C).
Náhradníci: Kraft – Duda, Haraguči, Lustenberger, Pekarík, Stark, Torunarigha.

VfB Stuttgart: Zieler – Zimmermann, Pavard, Kamiński, Ailton – Mangala – Asano, Akolo, Gentner (C), Brekalo – Terodde.
Náhradníci: Langerak – Aogo, Badstuber, Donis, E. Ofori, Özcan, Sessa..
Česká stopa v dnešním utkání
V dnešním utkání se objeví i český hráč – v základní sestavě domácích bude ve středu zálohy úřadovat Vladimír Darida!
Vzájemné zápasy
Statistika vzájemných zápasů nám nic moc neřekne, poslední se totiž odehrál již před rokem a půl. Od té doby se oba celky dosti obměnily! Nicméně, zajímavé je, že v posledním vzájemném zápase vyhrál Stuttgart 2:0!
Dnes však budou favoritem domácí a zisk jakýchkoliv bodů, ze strany hostí, bude překvapením.
VfB Stuttgart
Hosté si dnes odbudou velkou premiéru, protože loňskou sezónu v 2. nejvyšší německé lize zvlídli precizně a letos tak budou bojovat v soutěži nejvyšší! Cílem hráčů Stuttgartu jistě bude udržení Bundesligy i pro příští sezónu. Nikterak bych je nepodceňoval, ale takový cíl má každý "nově příchozí" no nejvyšší soutěže.
Hertha BSC
Domácí celek si nemůže na minulou sezónu nijak stěžovat. Na nejlepší celky Bundesligy sice Herstha nedosáhla, nicméně 6. místo je v tak nabité soutěži jistě úspěch. Skóre 43:47 není vůbec špatné a domácí borci by si jistě přáli, aby byla letos sezóna minimálně stejně povedená. Možná by rádi bojovali ještě o vyšší příčky.
Krásné odpoledne vážení fotbaloví fanoušci, dnes se společně podíváme na utkání 1. kola německé Bundesligy mezi Hertha BSC a VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.